Kafana kod Bašara

Dе Sisti

Stara legenda
Poruka
79.409



Društvo,


Na ovoj temi, možete pisati sve ono što niste mogli na glavnoj "sirijskoj" temi, tj. sve ono što nije zadovoljavalo tamošnje uslove.
Udri po kafani i kafanskoj priči.
Bez psovki, bez vređanja, bez podržavanja terorizma

:lol:

Dakle, uvodna tema za razgovor je

Putin naredio povlačenje ruskih trupa iz Sirije
Moskva -- Ruski predsednik Vladimir Putin naredio je povlačenje većeg dela ruskih trupa iz Sirije, rekavši da su ruski ciljevi u većini slučajeva postignuti.
 
Poslednja izmena:
Nazalost terorizam ne bira ako vam je prijatnije za slusati, tako da su civili uvek laka meta sto je posve znak Nemoci, Ocaja i Nervoze.
No dobro, novi povod je tu, avioni su poredjani, tenkovi napunjeni, puske pesadinaca podmazane, pa u akciju.
Sto je najgore, sve manje ce moci da kukaju protiv Drzave.

Avioni im ne lete, ko zna zbog cega, tenkovi ne mrdaju, jedino sto je u Turskoj aktivno su Kurdi sto postavljaju paketice u Ankari i Istambulu

- - - - - - - - - -

I Muratova vojska je izgubila dosta na Kosovskom boju pa vidili smo sto je posle bilo..

Da, od tada im je trebalo 80 godina da dodju do Baznije
 
Ma ovi SAA su spori , treba izvrsiti nocni desant posred Palmire i to Ruskim komndosima - na par sati napraviti haos, pobiti komandni sastav i sto vise ljudozdera i onda evakuacija ... I tako par puta ....

Od straha bi poludeli , a onda neka ih SAA lagano dokrajci .... Ne filozofirati mnogo - primeniti ljudozdersku taktiku protiv ljudozdera i cao , zdravo .... ionako nemaju opremu za nocnu borbu - pobili bi ih Rusi ko glinene golubove ....

Ne znam, Buš je imao mnogo više vojske od Rusije, pa je i dalje pobegao od ISIS plačući.

To znači da od rusko-kosmičkih snaga neće ostati ni dugmići.
 
Asadova kopnena vojska nije sposobna da povrati izgubljene teritorije,jednostavno nemaju kapaciteta,njima je sada eventualno cilj Palmira i to je to,svaka dalje naproedovanje znaci pomeranje vojske iz Alepa i ostali delova a to znaci gubitak doticnih,Rusi to znaju i ne zele gubiti glavu posto su vec postigli cilj,Latakija ce biti novi Kaljiningrad,odbranice Damask i osvojiti Palmiru cisto iz istorijske vaznosti za hriscanstvo a ostalo ce biti u konstantnom stanju rasula sto ima odgovra,sto zbog kontrole samog bliskog istoka a i nemogunosti gradnje gasovoda iz Katra...
Odustali ste od povratka zemlje? Ali Asad je pre samo 3 nedelje rekao suprotno.

Izgleda da su rusko-kosmičke snage nagužene ozbiljnije nego što se mislilo.


Ništa, sledeći gradovi za pad pod opoziciju su Damask, Al-Latikija, i Tartus.
 
Ja sam ovo rekao na pocetku,Asad nema vojsku a Rusiju ne zanima nista vise od postignutog,da ih zanima danas ne bi bilo ni Turske ni Isil-a...iskreno koga briga za Asadom, gledaju se samo svoji interesi,da mu zapad ponudi bolju opciji Asad bi ocas posla okrenuo ledja Rusiji...
 
У Ираку се твоји важитељи тјелесних шупљина лоше проводе, изгледа да ће ускоро бити покојни.
Jel znaš kako su u štampi zvali Mosul 2007. godine.

"Poslednji bastion Islamske Države."


Tako da, pripremi se da osediš u iščekivanju te velike pobjede.
 
Nosferatu misli da je posisao svu pamet ovog sveta, a u stvari se Juče Ispilio.

Ja sam rasterivao loše momke iz Iraka dok je on imao 12 godina.


Međutim, on ne šiša moju ekspertizu, i ostaje pri svojoj prognozi da će Putin razviti zastavu politeizma u Raki najdalje u novembru 2015.
 
Ова википедијина мапа Ирака даје оквирну орјентацију, али није добра, односно линије разграничења нису овако јасне.

ИСИС има доста џепова унутар црвене, армијине територије (западно од Самара и око Багдада), а цела јужна половина ИСИС-ове компактне територије је празна пустиња.
Mislim da ti je to ipak sa Sputnjika.

Treba da priznate da Republika Irak više ne postoji i dezintegrisana je.
 

Back
Top