Originalne i svoje - zrele zene

ovo je tema o zenama i modi,zenama koje po nasim "gradjanskim"da ne kazem malogradjanskim normama treba da nose kratku kosu,da nose sivo ili crno,da oblace klasicne kostime.mora li tako?
12728776_10206685718609787_4946059363559383797_n.jpg


- - - - - - - - - -

12744424_10206685720009822_8792126411904539138_n.jpg

Ova na prvoj slici (u džinsu) ima 728 godina.
Odaju je ruke.
Njoj se, već, pojavljuju mrtvačke fleke....!
 
Smokvo, nije da se nisam potrudila da dam svoj doprinos temi. Jedva nađoh nešto. Samo sam babe izbacila iz garderobe. :lol:

stylish-jeans.png




3955fdb81f205846212b59277fe0286b.jpg





993a3faa064f1a7db1420acf435a7e16.jpg



Volim još jednostavnije, samo sam pogubila živce pregledajući sličice. Svuda nalazim neke zamerke Nije moda za mene.:rumenko:
 
bravo,bravo bravo !
ja kao baba zelim sve to sto si okacila da nosim.pogotovu to na prvoj fotki.
moze i tako da se kaci,mada sam se ja licno vise fokusirala na starije zene i njihovu originalnost
ovo mi je divno,mada nisam gradjena ovako krhko,ali mi se mnogo dopada
12717348_10206685718489784_4714767847330671779_n.jpg
 
Ranije sam volela takve cipele, i odelo, sa podužom košuljom. Pa zavrnem rukave, a ona još viri ispod sakoa.


Tražeći fotke za ovu temu, shvatila sam da postoji slobodan prostor za dobre manekene ovog uzrasta.:lol: Samo bi me mrzelo da se stalno presvlačim, šminkam i smeškam.:sad2:

Uglavnom nalećem na nju:

161ab8720ba989060970c058763163a9.jpg
 
Volim kratke farmerice, ravnu obuću sa gumenim đonom, pa onda nešto duže da viri, raskopčana jakna, još šal ili marama, pa da sve onako mlatara oko mene dok hodam. Poveća tašna sa dugačkim ručkama, može i ruksak.Tako se osećam obučenom, ušuškanom. I obavezno naočare.

Vidi mene kako se primih na modu, a kao ne volim je! :zcepanje:
 
Ranije sam volela takve cipele, i odelo, sa podužom košuljom. Pa zavrnem rukave, a ona još viri ispod sakoa.


Tražeći fotke za ovu temu, shvatila sam da postoji slobodan prostor za dobre manekene ovog uzrasta.:lol: Samo bi me mrzelo da se stalno presvlačim, šminkam i smeškam.:sad2:

Uglavnom nalećem na nju:

161ab8720ba989060970c058763163a9.jpg

...meni se ovo jako dopada, samo jos kad bih imala takvu figuru kao ona...

- - - - - - - - - -

Volim kratke farmerice, ravnu obuću sa gumenim đonom, pa onda nešto duže da viri, raskopčana jakna, još šal ili marama, pa da sve onako mlatara oko mene dok hodam. Poveća tašna sa dugačkim ručkama, može i ruksak.Tako se osećam obučenom, ušuškanom. I obavezno naočare.

Vidi mene kako se primih na modu, a kao ne volim je! :zcepanje:

...samo ti pisi ja te pratim :lol:

...uvek se moze naci u ormanu nesto sto moze da se iskombinuje za takvo odevanje, jedino me sad zezaju pantalnoe ili bolje receno farmerice ne znam hocu li moci vise da nosim
te krace kojih imam par komada, zbog noge i svega sto uz to ide...mada se nadam da hocu...uvek sam se tako odevena osecala lepo i sigurno u sebe...

...jako volim modu i bas sam nekad uzivala u svemu tome, a onda jedno vreme nisam uopste nesto o tome mislila, svela sam odevanje na par kombinacija koje sam vrtela u krug,
sad sam opet pocela da prizeljkujem boje u ormanu...
 
...meni se ovo jako dopada, samo jos kad bih imala takvu figuru kao ona...

- - - - - - - - - -



...samo ti pisi ja te pratim :lol:

...uvek se moze naci u ormanu nesto sto moze da se iskombinuje za takvo odevanje, jedino me sad zezaju pantalnoe ili bolje receno farmerice ne znam hocu li moci vise da nosim
te krace kojih imam par komada, zbog noge i svega sto uz to ide...mada se nadam da hocu...uvek sam se tako odevena osecala lepo i sigurno u sebe...

...jako volim modu i bas sam nekad uzivala u svemu tome, a onda jedno vreme nisam uopste nesto o tome mislila, svela sam odevanje na par kombinacija koje sam vrtela u krug,
sad sam opet pocela da prizeljkujem boje u ormanu...

Ne fali ništa tvojoj figuri, ona je samo bez ijednog kg viška.Možda čak ima i manjka.


sad sam opet pocela da prizeljkujem boje u ormanu

To je odličan znak :super:, boje su lek za dušu.
 
....blago njoj, a ja sam od kad sam saznala za bolest, nabacila bas dosta viska :(

...i ja se nadam da je to dobar znak, jos ako izlecim i telo i dusu bice sve super :D

Bolje ti je sada sa tih par kg viška, kad prođe terapija i opet budeš ona stara, lako ćeš to srediti. Pa ćemo na smokvinoj temi da izigravamo manekenke, i prošetamo svoje kombinacije.
Naše vreme ovde tek dolazi.:lol:
 
Volim kratke farmerice, ravnu obuću sa gumenim đonom, pa onda nešto duže da viri, raskopčana jakna, još šal ili marama, pa da sve onako mlatara oko mene dok hodam. Poveća tašna sa dugačkim ručkama, može i ruksak.Tako se osećam obučenom, ušuškanom. I obavezno naočare.

Vidi mene kako se primih na modu, a kao ne volim je! :zcepanje:

Ti i ja bi mogle i da medjusobno pozajmimo pokoji komad garderobe, sa Affro ponesto, ali sa Smokvom nikako. :lol:

Moj orman je u totalnim kontradiktornostima, jer se oblacim prema prilici. Naglaseno sam sportski tip, opusteno obucena svuda gde mogu tako, ali neke situacije zahtevaju i konkretan izgled, pa se toga pridrzavam. U pocepanim farmericama nikako necu da udjem u banku na sastanak, na poslovne razgovore, ustanove...Svecane prilike u kucnoj varijanti su jedno, restorani, hoteli, svecane sale, sasvim drugo. I kad bi nekome pokazala garderobu za razlicite prilike, sigurna sam da ne bi poverovao da je to izbor jedne osobe. :lol:
 
Ne menja se nista ni tada. Ko je naucio da vodi racuna o sebi, sminka, garderoba, stil zivota, nastavlja tako i u dubokoj starosti. Vidim ove moje koje imam. Ona moja baka sto mi svakog leta dolazi, ona nosi samo originale, patike, trenerice, cipele, tasne,...penzija mala, ali na njoj sve skupo. :lol:
Moja majka ako kupi cipele, odmah je u potrazi za tasnom koja joj ide uz te cipele, nova marama se podrazumeva. :lol:
Tata bez nove kosulje ne polazi na svecanost, a za takve prilike zna i odelo da kupi. Mama ga zeza godinama unazad - mozda mu je poslednje, pokvarena je. :lol:

E, da i sve su ofarbane, od narandzaste do crvene.

takvi su bili i roditelji mog muza,za svaku svecanu priliku su isli da sebi kupe garderobu.ja nisam tako odrasla,pa te navike nemam ni danas.i ja cu se obuci shodno prilici,ali na pamet mi ne pada da za recimo svadbu koju imam u junu kupujem nesto novo.imam srece da vec dvadeset godina kilazu odrzavam na istom,a garderoba mi nije u trendu,tako da nista ne izlazi iz mode

- - - - - - - - - -

Volim kratke farmerice, ravnu obuću sa gumenim đonom, pa onda nešto duže da viri, raskopčana jakna, još šal ili marama, pa da sve onako mlatara oko mene dok hodam. Poveća tašna sa dugačkim ručkama, može i ruksak.Tako se osećam obučenom, ušuškanom. I obavezno naočare.

Vidi mene kako se primih na modu, a kao ne volim je! :zcepanje:

vrlo slicno i ja,samo da nisu kratke farmerke,gde da mi skrati ovo malo nogu:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 374947
Helen Miren...Nisam videla ni jednu fotku na kojoj lose izgleda :)

helen je jedna opasnica,ta je zavodnica i u svojoj sedamdesetejoj.a nikad nije vulgarno obucena
evo jedne lepe kombinacije.da napomenem,ovo sto kacim ne znaci da bih sve obukla,tema nije sta bih ja oblacila,nego sta nam prija oku kad vidimo zrelu zenu
12742737_10206685723689914_4499194309150281638_n.jpg
 
Ranije sam volela takve cipele, i odelo, sa podužom košuljom. Pa zavrnem rukave, a ona još viri ispod sakoa.


Tražeći fotke za ovu temu, shvatila sam da postoji slobodan prostor za dobre manekene ovog uzrasta.:lol: Samo bi me mrzelo da se stalno presvlačim, šminkam i smeškam.:sad2:

Uglavnom nalećem na nju:

]
ali svakako ne u majcici srbiji.ovde kao sto pokazuje forum mozes biti kamenovan sto ti je zut rodni list,a ne da se drznes da prosetas modnom pistom
ali da u pravu si,negde napolju,sa tvojom figurom,mogla bi lepa karijera da se gradi
samo moras da pustis kosu i da budes seda:lol:
a sto se tice presvlacenja,sminkanja i slikanja,ja bih uzivala:zaljubljena:
 
Ti i ja bi mogle i da medjusobno pozajmimo pokoji komad garderobe, sa Affro ponesto, ali sa Smokvom nikako. :lol:

Moj orman je u totalnim kontradiktornostima, jer se oblacim prema prilici. Naglaseno sam sportski tip, opusteno obucena svuda gde mogu tako, ali neke situacije zahtevaju i konkretan izgled, pa se toga pridrzavam. U pocepanim farmericama nikako necu da udjem u banku na sastanak, na poslovne razgovore, ustanove...Svecane prilike u kucnoj varijanti su jedno, restorani, hoteli, svecane sale, sasvim drugo. I kad bi nekome pokazala garderobu za razlicite prilike, sigurna sam da ne bi poverovao da je to izbor jedne osobe. :lol:

A ja sam uvek prepoznatljiva, ne dam da me menjaju ni svečane prilike. Prilagodim, ali stil ne menjam. Ne mogu drugačije, to nisam ja, ne osećam se dobro u takvoj odeći.

Za moje pojmove je i ovo skoro pa svečano.Umesto majice košulja, da bude mekana, od kvalitetnog materijala, odgovarajuće elegantnije baletanke ili ravne cipele, i spremna sam.:lol: Dobro, ako je baš specijalna prilika, umesto farmerica od jeansa idu neke druge.
95410cf6dd63bfebe997def1c30a9099.jpg


- - - - - - - - - -

ali svakako ne u majcici srbiji.ovde kao sto pokazuje forum mozes biti kamenovan sto ti je zut rodni list,a ne da se drznes da prosetas modnom pistom
ali da u pravu si,negde napolju,sa tvojom figurom,mogla bi lepa karijera da se gradi
samo moras da pustis kosu i da budes seda:lol:
a sto se tice presvlacenja,sminkanja i slikanja,ja bih uzivala:zaljubljena:

Pripremam se za karijeru :lol:, počela je da sedi.
 
cuj pocela,sa dvadesetpet sam bila ohohoj seda...
sad gledam slike starijih zena ,svaku tu kombinaciju moze da obuce i mlada devojka.samo je bitno da zena u kasnijim godinama ne bude debela,onda sve stoji
12729133_10206685721289854_5636223309358435569_n.jpg


- - - - - - - - - -

Ti i ja bi mogle i da medjusobno pozajmimo pokoji komad garderobe, sa Affro ponesto, ali sa Smokvom nikako. :lol:

Moj orman je u totalnim kontradiktornostima, jer se oblacim prema prilici. Naglaseno sam sportski tip, opusteno obucena svuda gde mogu tako, ali neke situacije zahtevaju i konkretan izgled, pa se toga pridrzavam. U pocepanim farmericama nikako necu da udjem u banku na sastanak, na poslovne razgovore, ustanove...Svecane prilike u kucnoj varijanti su jedno, restorani, hoteli, svecane sale, sasvim drugo. I kad bi nekome pokazala garderobu za razlicite prilike, sigurna sam da ne bi poverovao da je to izbor jedne osobe. :lol:
pa kad ste vi debele zene:zcepanje:
a sta si uopste mislila sa ovom izjavom?:evil:

- - - - - - - - - -

samo da kazem,ovde nema moderatora:tajna:
 

Back
Top