Objektivne lazi

jurodivi:
sinniike prijatelju moj...nije ona bila luda...njen zivot ,kako je to obradjeno u filmu,...je pitanje svih pitanja..na koje covecanstvo ne moze da da odgovor vec 20 vekova...pogledaj film jos jednom ,pazljivije...;)


Znala je voditi ljude u bitku i svi su je pratili. nije to bas preterano tesko. resenje je da moras sam verovati u to vise od njih svih i to se ispolji kroz ponasanje, ljudi se automatik pale. **** a ko ne bi?
 
sinnke:
Taj film kita u bila mi je zivo njesra.
Aj reci ti koje si god.

E pa, ako ti Kill Bill ne odgovara sta mislis o Predatoru?
Baka kao predator vreba, vreba, pa kad iskoci... :-D :-D
nema vise Sinnketa, nema ni Jurodivi-a...
Ups, nema ni mene.
Bolje da bezim ja odavde dok je vreme...

A na ovo tvoje pitanje... :-D
 
zelenooka:
E pa, ako ti Kill Bill ne odgovara sta mislis o Predatoru?
Baka kao predator vreba, vreba, pa kad iskoci... :-D :-D
nema vise Sinnketa, nema ni Jurodivi-a...
Ups, nema ni mene.
Bolje da bezim ja odavde dok je vreme...

A na ovo tvoje pitanje... :-D

Predator je vec filmcina.

Znam otprilike koje si god.
 
jurodivi:
jeli ti mala ..sta se ti turas ovde izmedju nas...nemoj da slucajno budes opaljena..hahahha:-D
pa posle ne ;) znamo ,koje...

Ja sam ovde bila pre tebe i lepo caskala sa Sinnketom o muzici (iako to ovde bas i nije dozvoljeno, mislim, caskanje, ali...)
I nemoj ti meni mala, hocu i ja medju bake... :-D
 
zelenooka:
E pa, ako ti Kill Bill ne odgovara sta mislis o Predatoru?
Baka kao predator vreba, vreba, pa kad iskoci... :-D :-D
nema vise Sinnketa, nema ni Jurodivi-a...
Ups, nema ni mene.
Bolje da bezim ja odavde dok je vreme...

A na ovo tvoje pitanje... :-D

garan t i ova zelenoka ima pet banki
hahahahaha:D
 
Jak u dva slucaja - istrpeti i iskulirati lazi... ili priznati lazi...
Inteligentan - u prepoznavanju lazi...ovde skoro niko nije inteligentan...

Samo devojko gresis "Objektivne lazi" ne postoje.
Ili su lazi ili je objektivno tj istinito. Ti mislis na termin "opravdane lazi"...

Sad bi dobro pitanje bilo da li se lazi mogu opravdati...ili bar napraviti lep pokusaj...opravdavanja lazi...ili ti osiguravanjem od reakcija kad se sazna da su to bile lazi... Pokusaj pranja ruku...

Rezon neko te zahebao pa se sad ti svetis drugima je blago receno debilan...
Da li nekog grize savest sto je nesto slagao?...
 
A meni se juče u glavi vrtela pesma ... Prsluk bend, mislim da je u pitanju: "...pričala si objektivne laži o meeeeeni..." haha i još se pitam otkud mi sad ta pesma ...tek sam onda skapirala otkud njoj taj termin : ))
 
Pera_Zdera:
Jak u dva slucaja - istrpeti i iskulirati lazi... ili priznati lazi...
Inteligentan - u prepoznavanju lazi...ovde skoro niko nije inteligentan...

Samo devojko gresis "Objektivne lazi" ne postoje.
Ili su lazi ili je objektivno tj istinito. Ti mislis na termin "opravdane lazi"...

Sad bi dobro pitanje bilo da li se lazi mogu opravdati...ili bar napraviti lep pokusaj...opravdavanja lazi...ili ti osiguravanjem od reakcija kad se sazna da su to bile lazi... Pokusaj pranja ruku...

Rezon neko te zahebao pa se sad ti svetis drugima je blago receno debilan...
Da li nekog grize savest sto je nesto slagao?...
Opravdane lazi su one koje su objektivno opravdane,a ja sam ovde uvela pojam objektivnih lazi, to su one koje su subjektivno opravdane.Znaci,mozda da je neko drugi slagao to ne bi bila opravdana laz ali ja sam slagala,znaci to je kad gledam ja i kad gleda jos neko,ta laz je opravdana,a kad gleda vecina to je neopravdana laz.
 
luckastalutkica:
Opravdane lazi su one koje su objektivno opravdane,a ja sam ovde uvela pojam objektivnih lazi, to su one koje su subjektivno opravdane.
Ma znam ja da mnogi iz nekih vrlo licnih razloga i nekih samo sebi poznatih strategija koriste te lazi kao jedno mocno sredstvo i adut. Ja na primer mogu da razumem zasto te lazi...sve ima svoj uzrok, povod i cilj... i sa te strane relativno mogu da ih i razumem...
Ali da li ja te metode opravdavam i podrzavam...nikako... Ima i boljih metoda...kojim se moze vise postici... Lazima tesko nesto pozitivno da se moze postici... Iskrenost je jaca od lazi...
Ebes opravdavanje samom sebi...ne zivimo sami na svetu...
 
Pera_Zdera:
Ma znam ja da mnogi iz nekih vrlo licnih razloga i nekih samo sebi poznatih strategija koriste te lazi kao jedno mocno sredstvo i adut. Ja na primer mogu da razumem zasto te lazi...sve ima svoj uzrok, povod i cilj... i sa te strane relativno mogu da ih i razumem...
Ali da li ja te metode opravdavam i podrzavam...nikako... Ima i boljih metoda...kojim se moze vise postici... Lazima tesko nesto pozitivno da se moze postici... Iskrenost je jaca od lazi...
Ebes opravdavanje samom sebi...ne zivimo sami na svetu...
Ja nikad ne lazem i dobro znam da je jaca istina od lazi.Ne lazem o dogadjajima,datumima,ljudima(o nicemu sto je konkretno).Lazima se ne moze nista postici.Ovo bi mogao da bude zakljucak ove teme.Malo je kontradiktorno,ali objektivna laz nije laz,tj.kad lazem o svojim stavovima i planovima,zeljama i ciljevima,(o necemu sto je apstraktno),to je samo zavaravanje traga,volim da budem iskrena ali ne volim da budem lak plen.
 

Back
Top