Zene bez miraza

Sugaenzi

Iskusan
Banovan
Poruka
6.533
Zivimo u vremenu materijalnih vrednosti i kako onda u ovom vremenu okarakterisati zene koje nemaju ni nekretninu ni ustedjevinu.Sta su one radile sve vreme i gde su novac utrosile kome takve zene trebaju.:think:
 
Ima lovaca na miraz koliko hoces...........A ona koja ima miraz,mislim da ce se uvijek lakse udati od one koja ga nema.Cak i iako je ruznija..............Ja sam bila otpiljena zbog jedne takve i mada je nisam vidjela cula sam i da je gluplja i ruznija od mene........
 
Zivimo u vremenu materijalnih vrednosti i kako onda u ovom vremenu okarakterisati zene koje nemaju ni nekretninu ni ustedjevinu.Sta su one radile sve vreme i gde su novac utrosile kome takve zene trebaju.:think:

Pitanje na mestu.
Oni koji mogu, koji mogu da biraju - hvataju "i jare i pare", tjst dobre ribe sa kešom. Uostalom to i žene rade.

Ko ne može - njemu dobra i neka ćopava bez dinara.
 
Kome treba muškarac koi nije u stanju da zaradi dovoljno za sebe i porodicu :D Ona/j ko se ženi ili udaje zbog materijalnog stanja drugog supružnika ne može se nazvati nikako drugačije do sponzoruša ili muška spnzoruša.

znachi...drushtveno je prihvatljivo,a mozda i nametljivo,da chovek bude taj stub i jedini provajder u jednoj vezi
sve drugachije je malogradjanshtina koju treba rafalom...verbanim...bukvalim?!
 
Zivimo u vremenu materijalnih vrednosti i kako onda u ovom vremenu okarakterisati zene koje nemaju ni nekretninu ni ustedjevinu.Sta su one radile sve vreme i gde su novac utrosile kome takve zene trebaju.:think:
pa ti ako ocekujes ustedjevinu verovatno ciljas na matorije...
pa dobro, mora i to neko

- - - - - - - - - -

Pa ti si super uspjesan,sta ce ti mirazusa?Kako ti ne dosadi da prozivas zene vise?
Proziva bas zato sto je toliko uspesan, za njega samo neka takodje superirona dolazi u obzir:lol:

- - - - - - - - - -

Pitanje na mestu.
Oni koji mogu, koji mogu da biraju - hvataju "i jare i pare", tjst dobre ribe sa kešom. Uostalom to i žene rade.

Ko ne može - njemu dobra i neka ćopava bez dinara.
pijaca, kao i svuda...
 
Zivimo u vremenu materijalnih vrednosti i kako onda u ovom vremenu okarakterisati zene koje nemaju ni nekretninu ni ustedjevinu.Sta su one radile sve vreme i gde su novac utrosile kome takve zene trebaju.:think:

Zna se valjda ko je zenio zene bez miraza. Ili sirotinja ili zgubidani ili karakterno jako losi ljudi koje nijedna sa mirazom nije htela. Ukoliko covek sa pozamasnim imetkom uzima u obzir da ozeni onu bez miraza i pritom se jos buni zbog te informacije to govori o nepopravljivoj malodusnosti i njegovom slabom ugledu u drustvu u kom se krece i koje pokusava tim nacinom da ga izopsti i gurne u kaljugu nemiradzika, kurtizana i slicnih gluposti. Oni sa dobrim imetkom i glasom se uopste ne opterecuju takvim informacijama, jer je za njih miradzika toliko prirodno stanje stvari da je jako sramotno o tome cak i razgovarati. Oni razgovaraju samo o visini miraza. Oni koji pak nisu u tom polozaju, kao postavljac teme ocigledno ili su jako loseg ugleda i materijalnog stanja u boljem drustvu u kom mu je stvorena predstava o mirazu ili su u neprestanom pokusaju da se uzdignu iznad svog bednog porekla sto je opet jako nemoguca misija bez ikakvog kapitala ( intelektualnog, duhovnog, materijalnog).
 
Nisam ja sad nesto preterano zahtevan ali na pitanje miraza gledam spram sebe i svog nivoa tako da moja buduca izabranica ne mora da mi donese nesto preterano, ali neka to bude simbolicno kao znak postovanja.Dakle red velicina par stotina hiljada evra kesha i nekoliko gradjevina, placeva ili tome slicno od nekoliko miliona evropljana da dokaze da me je dostojna i to ce da biti dosta za pocetak naravno.
 
Nisam ja sad nesto preterano zahtevan ali na pitanje miraza gledam spram sebe i svog nivoa tako da moja buduca izabranica ne mora da mi donese nesto preterano, ali neka to bude simbolicno kao znak postovanja.Dakle red velicina par stotina hiljada evra kesha i nekoliko gradjevina, placeva ili tome slicno od nekoliko miliona evropljana da dokaze da me je dostojna i to ce da biti dosta za pocetak naravno.

to ti je skroz na mestu
zelim ti da sto pre nadjes odgovarajucu i naravno mnogo srece u braku :mrgreen:
 
Sugavi je sto posto u pravu. Ako ocekuju zene da ih muz izdrzava, onda je normalno da u brak udje s mirazom. Najlakse je udati se, sedis dok ti se navije i zapalis kod mame i tate. I tako osam puta za deset godina, da se mama i tata ne trose za sminku i cigare.

Kad udjes s miraz onda je to tek zajednicka kuca, bilo cija da je, pa ti idi slobodno, ali miraz ostaje u kuci.

- - - - - - - - - -

to ti je skroz na mestu
zelim ti da sto pre nadjes odgovarajucu i naravno mnogo srece u braku :mrgreen:

I ti mala isto, spremaj miraz, ko ce te tako matoru bez miraza?
 
Sta ako vasa buduca zena ima recimo 21 godinu,sigurno u tim godinama nije mogla da zaradi neke ozbiljne pare, kako postupiti? Odgovara vam u svim pogledima, ali njeni roditelji su finansijski tanki?
 

Back
Top