Zasto sve sto je lijepo je grijeh/porok?

Dusko Betting

Početnik
Poruka
6
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.
 
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana, mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.

Ништа од тога није само по себи лоше али како каже Епикур:

Nijedno zadovoljstvo nije po sebi zlo ali ono sto izaziva neka zadovoljstava donosi sa sobom raznovrsne tegobe koje prevazilaze osecaje zadovoljstva.

Epikur

А то важи за све то што си набројао. Химерично задовољство бива у свим тим случајевима плаћено исувише високом ценом.

Najveca je mahnitost hteti ovu pozornicu jada preobratit u mesto za uzivanje, i, umesto sto vise bezbolnosti, postaviti sebi uzivanja i radosti kao cilj, kako to ipak mnogi cine.
Mnogo manje gresi onaj koji ovaj svet gleda kao neki pakao i zato se trudi samo da u njemu stece jedan kut u kome ce biti zaklonjen od vatre. Budala juri za uzivanjima zivotu i posle vidi da se prevario; mudrac izbegava zla. Ako mu, pak, ni to ne podje za rukom, onda je tome kriva sudbina a ne neka njegova ludost. Ali u koliko mu to podje za rukom, on nije prevaren, jer zla koja je izbegao, i suvise su stvarna. Pa cak ako im je i suvise daleko skrenuo sputa, i uzivanja bez potrebe zrtvovao, ustvari nije ipak nista izgubio, zato sto su sva uzivanja. himericna, a zalostiti se sto su nam izmakla bilo bi sitnicarski, cak smesno.
To sto se ljudi, potpomagani optimizmom, grese o ovu istinu, izvor je velikih nesreca. Naime, dok smo slobodni od patnji, nemirne nam zelje crtaju himere jedne srece koja ne postoji, i zavode nas da idemo za njima: time navlacimo na sebe bol, koji je nepobitno stvaran. Onda kukamo za izgubljenim bezbolnim stanjem, koje lezi za nama kao proigran raj, i uzalud zelimo da ono sto se dogodilo ucinimo kao da se nije dogodilo. Tako izgleda kao da nas je neki zao duh pomocu varki srece jednako mamio da izidjemo iz bezbolnog stanja, koje je najvisa istinska sreca.

Шопенхaуер

"Budala juri za uzivanjima u zivotu i posle vidi da se prevario а mudrac izbegava zia".

Такође, требаш имати на уму да сама та "задовољства" представљају негацију патње а не неко позитивно достигнуће.

Zadovoljenje ili usrecenje ne može biti nikada nešto više do oslobodjnje od nekog bola, od neke patnje. Svako zadovoljstvo ili kako se to obično naziva , sreća u stvari je po sustini svojoj negativno.”
citat Sopenhauer

На пример: Da bi neko uzivao u hrani mora prethodno trpeti glad. Ako je neko sit i iznesu mu najukusnije jelo ovoga sveta, on neće ostetiti zadovoljstvo.
Znaci, neophodan uslov svakog zadovoljstva jeste prethodna oskudica, nemastina, patnja. Patnja mora trajati dugo da bi negacija patnje ili „zadovoljstvo” dalo sto veću iluziju nečega lepog, koje će i pored toga trajati samo hiljaditi deo vremena prethodne patnje, tj samo za vreme negacije iste.
Medjutim, sa zadovoljеnjem, sa sitoscu, ne nastupa neko ultimativno usrecenje i zadovoljenje (koje je trajalo samo za vreme negacije gladi) vec nastupa obamrlost, ravnodusnost i dosada.

Јер свако задовољство ,осим естетског, је негативно. Представља негацију претходне патње.

Не треба јурити химерична задовољства да бисмо их плаћати реалним патњама. Него се трeба водити оном Аристотeловом максимом:

''Pametan covek ne ide za tim da dodje do uzivanja nego da izbegne bol"

Aristotel
 
Poslednja izmena:
Zadovoljenje ili usrecenje ne može biti nikada nešto više do oslobodjnje od nekog bola, od neke patnje. Svako zadovoljstvo ili kako se to obično naziva , sreća u stvari je po sustini svojoj negativno.”
citat Sopenhauer

Ova dijalektika je vid mišljenja koji je idealan...Analizom svake situacije ,dijalektika nestaje,biva suvišna,ostaju sledovi
događaja sa svojim specifićnim tokom...
Tako je svaki idealizam.istraživanje mišljenja i njime se ne može poslati sonda na Mars ili šatl s ljudima...Trajektorija je
van domena dijalektike...:manikir:
 
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.
zene su porok ko ih napravi:deda:
 
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.

ne pravis stetu drugome ali sebi pravis..svoje zdravlje unistavas a to je stvarno greh..jadno tvoje telo sta mu radis a nije tvoje samo da znas..dobio si na pozajmicu ...ako ga sjebes svesno nikad ga vise neces dobiti nazad samo da znas.:(
 
Ovde telo nije suštinski bitno po tome da li će ono zbog toga stradati ili neće. Jer, i onako njemu je određen rok trajanja u ovom svetu.
Sa druge strane baš to fizičko telo je neophodno da bismo preko njega mi kao Svest (Duša) živeli aktivno u ovom svetu i preko tih aktivnosti sticali iskustva iz kojih učimo. Otuda, niko ne osuđuje iskustva kao negativna budući da su ona cena našeg procesa ekspanzije Svesti (odnosno duhovnog razvitka). Govorim paralelno o ekspanziji Svesti i razvitku Duše samo da uvidimo da to nisu dve odvojene stvari ili događaja pa otuda filozofija i religija bi trebale da sagledaju da rade ka istom cilju.
U ovom svetu dok se ne nasitimo svih iskustava i dok ne osetimo zadovoljstvo od njih ali i patnju koju nam mogu doneti mi ne razlikujemo mnogo između onoga šta je stvarno u skladu sa duhovnim zakonima (ili, ako će nekome više odgovarati - između onoga što nije i onoga što jeste etično).
Treba umeti razlikovati kada jeste a kada nije etičko i dodatno dokle je optimalno dobro i ne predstavlja problem a kada se prekorači određena linija koja nikada neće biti strogo i jedinstveno definisana za sve ljude.
Otuda, seks nije sam po sebi porok ali može postati porok ako nas obuzme toliko da ispadnemo iz jednog izbalansiranog stanja kada nam seks postane negativna pasija jer mu se ne možemo odupreti. Tada se u naš um stvori takva navika koja traži ponavljanje i kojem postajemo rob. Tada je nastao veliki problem jer više ne idemo samo za seksualnim odnosom sa osobom iz ljubavi već je on sam sebi svrha. Tada nam je svaka osoba suprotmnog pola samo objekat za zadovoljenje a tu postoji još jedan problem.
Ako je druga strana slobodna kao i mi onda naš odnos (ako smo punoletni) ne dodiruje treću stranu ali ako je ona osoba u braku onda našim odnopsom povređujemo i bračnog partnera i celu njenu porodicu (ako ima decu). Nezavisno što je ta osoba pristala svojom voljom od nas se očekuje da mi budemo svesni i suzdržimo se. Tu smo povredili određeni duhovni zakon (Uzroka i Posledica) i nakon toga nam sledi lekcija balansiranja... I tako redom.
Sa vremenom, kroz sva ta iskustva u nama raste Svest odnosno duhovna zrelost i mi lakše sebe držimo pod kontrolom odnosno, samim razvitkom Svesti i kapaciteta ljubavi naš seksualni nagon opada. Sa time opada i naša ljubomora i potreba za nasilnim reagovanjem itd. itd.
Proces nimalo jednostavan i nimalo intelektualno savladiv. Samo snaga razvijene ljubavi u nama sve može staviti u potpuni balans.
Zato i živimo ovde stotine hiljada života....
Iz svih ovih razloga mnogi lideri religija sebe mogu da suzdrže od jakih seksualnih nagona jer su ispunjeni ljubavlju, kao iskusnije ili svesnije Duše (osobe) Oni drugi, nezavisno što se od njih očekuje visok stepen etičnosti ne mogu savladati svoje nagone, emocije i pasije pa se i ponašaju kako se ponašaju...
U pravom smislu, ništa nije greh ali se sve mora izbalansirati a to balansiranje nije nikakva kazna već samo lekcija života.
Praktično, niko od nas, nezavisno da li trenutno imamo telo žene ili muškarca, ne može reagovati i ponašati se drugačije nego što je njegovo/njeno stanje Svesti tj. duhovne zrelosti.
Na kraju, svako od nas prođe ceo taj ciklus iskustava i dođe dan kada ovlada sobom i postane vlastiti gospodar ili gospodar svog života.
A dotle, ostaje nam da mudrujemo ovde i pokazujemo svoje sjajne umove (?)
 
Poslednja izmena:
Zavisi šta ti smatraš lijepim.:eek: Nije ništa lijepo zabranjeno. Sex nije zabranjen, samo je zabranjeno tuđe, ili primjena na pogrešan način tog čulnog užitka.
Užitak je dozvoljen i dat je ljudima da budu sretni, samo naravno ako ga upotrebljavaju pravilno. Ali sad, ako si toliko pregorio, primjera radi, da te privlači seksualno životinja ili neznam sad, onda to nije prirodno i samim time treba biti zabranjeno. Neko kaže što će meni neko braniti, meni je užitak bosti se iglom, drogirati. ali savjet da se to ne radi štiti čovjeka jer znamo kako droga uništi čovjeka. Opet, zavisi sve na koje zabrane misliš konkretno? Ako misliš religiozno, drugačiji su ali slični odgovori, ako misliš moralno, prema društvenim pravilima, opet odgovor je tu i tamo sličan. Uživati možeš ali poštuj pravila. :)
 
Ono što šteti telu,organizmu,budite uvereni da šteti i vašoj duši...Jer su duša i telo nerazdvojni!
Ono što ,svakako,treba vašem telu i organizmu je raznovrsna hrana koju treba konzumirati u manjim količinama
od onih koje glad želuca traži! Pritom,valja se učiti dubljem disanju,većem podizanju dijafragme i
grudnog koša!Bilo bi idealno baviti se Pranajamom...No ne mora,ali dublje disanje povremeno,bar dvaput dnevno-preporučujem!
I više tečnosti...Može i pivo i vino i sokovi! S alkoholom ne treba preterivati jer ubija sive ćelije u većim količinama-toksićan je...
O ćemu se radi? Pa.radi se o tome da vašim ćelijama organizma trebaju i razne hranljive materije,posebno -mikroelementi,a naročito im treba kiseonik
i voda da ne bi metabolitičke i katabolitičke procese činili intro-što vodi njihovom iscrpljivanju i greškama u deobama!A to dalje u bolesti
i kod grešaka intro-u tumore i sistemska obolenja...
Mi jogini za kiseonik ne kažemo samo da dišemo kiseonik već i Pranu! Udišemo ,ono šta se ovde na zapadu naziva Duh sveti,energija prostora,
Životna energija...Zato smo i zdraviji od većine ljudi,ai nešto duže,u proseku živimo...No nije stvar u dužini života već u kvalitetu-lepoti življenja!
Dakle:nemojte se ničeg odricati,ali u količinama budite skromniji,osim s tečnostima i kiseonikom!
Uz sve to vam preporučujem da sve to i emotivno-lično shvatate,da vam odnos s partnerom bude nežniji,s ostalim ljudima prijazniji,a seks...pa ,bolje ređe,a
kvalitetnije i srećnije nego češće pa skoro rutinski...(preporučujem ponovo čitanje Kamasutre...:mrgreen:)
 
U samom naslovu je reč POROK već izvršila selekciju onoga na šta se odnosi ovaj post.

Pa šta su Poroci i na šta se tu misli?

Porok su uzimali u obzir oni koji su prvenstveno mislili na ispravan duhovni progres odnosno ispravan progres Svesti.

Zato za ispravno funkcionisanje tela treba potražiti čika doktora ili nutricionistu. Oni neće znati mnogo o porocima.
Ali, zašto poroci zaustavljaju ispravan progres svesti odnosno duhovni progres? Zato što uglavnom okupiraju naš um koji izađe iz normalnog obima funkcionisanja i pokazuje svoje aberacije.
Budući da čovekov um nije isto što i svest a sam niti misli niti može misliti kako onda utiče na ekspanziju svesti odnosno duhovni progres Duše, onoga što jesmo?
Vrlo jednostavno, on svojim aberacijama biva okupiran i svojim autzomatskim reagovanjima ne dozvoljava Svesti (Duši) da izrazi sebe na pravi način i ima odgovarajuća iskustva u ovom sveti uz kojih će nesmetano dobijati ono što joj je neophodno da brže i nesmetanije uči.
Zbog svega toga što je u našim umovima mi nismo u mogućnosti da izađemo iz vlastitog lavirinta i sve naše diskusije ovde su kao jaje jajetu slične. Zbog te aberacije uma ne možemo sagledati uzvišenije vrednosti života založiti se da ih bude i kod nas samih. Zbog toga slušamo samo zvonjavu (kloparanje) svog uma ne prepoznajući da li neko oko nas išta valjano iznosi ili čini. Čak i onda kada nešto učiti ili kaže uvek tražimo priliku da ga zablatimo na bilo koji način. Kada bismo imali veću moć nije neverovatno da bismo sve one koji imaju nešto pozitivnije od nas trpali u Kalemegdanske podzemne prostorije da nas ne bi podsećali na ono što nevalja u nama lično.
Mi kao Svest (Duša) kreirani smo izvan ovog sveta vremena, prostora, energije i materije, ali ovde smo da u ovom svetu preko iskustva ekspandiramo svoju Svest (duhovni je to kvalitet) i nakon toga kao iskusno biće idemo nazad gde smo i kreirani.
Eh, da nije onih negativnih pasija uma šta bi bilo? Bilo bi lako protrčati kroz ovaj svet ali bismo malo toga naučili. One su tu da nam zadaju muke i da se sa njima rvemo i borimo pa kada uspemo tada se i vratimo svojoj pravoj kući.
Mnogi su o tome podučavali ne da bi nam zabranjivali iskustva već da budemo obavešteni i da manje sebi zadajemo unutarnje borbe i jadi. Na nama je uvek bilo pa i sada jeste da samo određujemo svoje prioritete; hoćemo li još užitaka ovoga sveta ili ćemo se polako učiti suzdržavati njih i osvojiti vrh Svesti i Ljubavi te dosegnuti duhovnu slobodu.
Sve to su znali i Sokrat, i Buda i Mohamad i Hrist i Kvecalkoatl i stotine drugih ali eto mi još navijamo vodu na svoju vodenicu. Ne zbog drugih već da opravdamo sebi svoj izbor i pohnašanje.
 
Poslednja izmena:
Kada se kaze porok misli se na stado koje moze da zaluta, prateci jedno drugo, u detelinu ili sumu, ne misli se na pastira koji zna da je detelina stetna prezivarima, a da u sumi ima vuk.
Poroke su izmislili pametni ljudi za one koji nemaju pameti i moraju da slusaju pametne ljude, koji nekad postanu zli, onda jednom izmisljeno posluzi kao zastita onima koji veruju pametnima.
Ili, ako ne znas veruj, ako znas radi.
 
I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo
Trik je u tome što su sve ovo rupe bez dna. Čoek se adaptira na sve i stalno traži veći stepen zadovoljstva, i ako se ne povuče ručna povremeno to se pretvori u raznorazne perverzije. Ja sam prvi imao faze ispušavanja po par pakli crvenog bonda dnevno i lokanja gomile alkohola, etc. Međutim u poslednjih par godina sam shvatio da je jedini pravi hedonizam zapravo asketizam :eek: wut :O etc...

O čemu se naime radi. Nakon višegodišnje borbe manuo sam se cigareta, alkohol samo povremeno, etc...

Desilo se to da sam ponovo počeo da nalazim zadovoljstvo u stvarima u kojima sam ih poslednji put nalazio dok sam još bio dete, neam pojma, pun mesec, cvrkut ptice, dobar razgovor. Pre toga sam bio pregoreli pušač, alkos, kog ništa nije moglo da zadovolji.


Roling Stounsi imaju onu pesmu "I can't get no satisfaction" (ne mogu se zadovoljit prim. prev.). To je zato što su drogoši, seksualni zavisnici, alkosi, etc... i pomerili su svoj stepen zadovoljstva tako daleko da više ne mogu da ga uhvate. A kad bi iskulirali par meseci mogli bi da uživaju u lepim stvarima opet.

Tako da mislim da je to ono što su drevni mudraci uvideli, da lako može da nam se desi da provedemo život jureći ova zadovoljstva kao kuče što juri auto, a ne zna šta bi s'njim. I da li je to život vredan življenja? Ja mislim da nie.
 
Trik je u tome što su sve ovo rupe bez dna. Čoek se adaptira na sve i stalno traži veći stepen zadovoljstva, i ako se ne povuče ručna povremeno to se pretvori u raznorazne perverzije. Ja sam prvi imao faze ispušavanja po par pakli crvenog bonda dnevno i lokanja gomile alkohola, etc. Međutim u poslednjih par godina sam shvatio da je jedini pravi hedonizam zapravo asketizam :eek: wut :O etc...

O čemu se naime radi. Nakon višegodišnje borbe manuo sam se cigareta, alkohol samo povremeno, etc...

Desilo se to da sam ponovo počeo da nalazim zadovoljstvo u stvarima u kojima sam ih poslednji put nalazio dok sam još bio dete, neam pojma, pun mesec, cvrkut ptice, dobar razgovor. Pre toga sam bio pregoreli pušač, alkos, kog ništa nije moglo da zadovolji.


Roling Stounsi imaju onu pesmu "I can't get no satisfaction" (ne mogu se zadovoljit prim. prev.). To je zato što su drogoši, seksualni zavisnici, alkosi, etc... i pomerili su svoj stepen zadovoljstva tako daleko da više ne mogu da ga uhvate. A kad bi iskulirali par meseci mogli bi da uživaju u lepim stvarima opet.

Tako da mislim da je to ono što su drevni mudraci uvideli, da lako može da nam se desi da provedemo život jureći ova zadovoljstva kao kuče što juri auto, a ne zna šta bi s'njim. I da li je to život vredan življenja? Ja mislim da nie.
Potpisao ...iz vrlo slićne priče...
 
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.

Volim da uživam u životu, ali nisam hedonista.:navodnik: Bahaćenje i neumerenost u stilu - "jednom se živi" i "pusti mozak na pašu", tzv. zabranjeno voće i tako te hedonističke prizemnosti mi uopšte ne pričinjavaju gušt, volim da uživam malo prefinjenije, iliti, suptilnije. Tako da, u suštini, lako mi je sa mnom, mada nekad zna dosta i da košta. :andjeo:
 
SVe ono što ti je u ograničenim količinama i ono što ne možeš imati kad god to poželiš stvara zavisnost ili bolje rečeno uzbuđenje koje u mozgu stvara lučenje dopamina i adrenalina ,kratkotrajnu sreći i euforiju.
SVI želimo imati ono što nemamo i težimo ka samozadovoljenju koje nekad nema granica i pretvara se u pravu bolest .To kod ljudi stvara pohlepnost pa bahatost samoživost i nakraju totalno uništenje jer taj cilj dugoročnog prividnog samozadovoljenja nismo u stanju ispuniti.Mala je granica između pijanice ,drogaša i onih koji se žele prepustiti tom samozadovoljenju.

Samokontrola zahtijeva veliku dozu svijesti i jačine karaktera u ljudima.U samoj krajnosti moramo se čuvati od tog samozadovoljenja jer ono nikad ne donosi istinsku sreću već 5 minuta euforije zbog kojeg možemo izgubiti zdrav razum i cijeli život.

Možda sam malo pretjerao ali činjenica je da se ovisnici ne rađaju kao djeca već nastaju kao ljudi .Problem nije u psihoaktivnim supstancama ,već u stabilnosti naše psihe .
 
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.
Ti ne znas sto je uzivanje u pristojnoj-strasti, niti zelja da se takmicis, sa sobom, tako da to takmicenje jeste takvo da je pravilo da traje u nedogled a da se razultati mijenjaju beskonacan broj puta u beskonacno kratkoj jedinici vremena, u tome da li zelis da ti budes Bog, ili da Bog bude Bog.
Ja ovo mozda pricam za pet ljudi, jer ne vjerujem da ce ove krajnje jasne recenice koje su svima shvatljive vise od pet ljudi nesakriti od svog uma u njihovom znacenju.

Napravio si logicku gresku: rekavsi da oni koji gledaju sta ce neko drugi reci ustvari ne jure za uzivanjima: pa bas to predstavlja razlog gledanja oka koje te gleda mozda iz nekog ugla dok krades blago iz kovcega.
 
Poslednja izmena:
Zasto sve sto je lijepo su poroci? I alkohol, cigarete, zene, marihuana.............. mene nekako to privlaci i daje mi zadovoljstvo...... da li ste hedonisti i volite da uzivate u zivotu ili striktno sve radite dobro, ne radite lose stvari? Da li treba uzivati u zivotu ili gledati sta ce neko drugi reci na to sta radite, ili je bitno da samo vama bude lijepo uzevsi u obzir da pritom nikom ne naudite.

zato što se deca vaspitavaju da su ispaštanje i mučenje u životu ispravne stvari koje 'produhovljuju'
i čine čoveka vrednijim koji na kraju krepa ne iskusivši ništa od života a život je samo jedan
 
zato što se deca vaspitavaju da su ispaštanje i mučenje u životu ispravne stvari koje 'produhovljuju'
i čine čoveka vrednijim koji na kraju krepa ne iskusivši ništa od života a život je samo jedan

Мислиш да је сврха тог једног живота скупити што већу "колекцију" уживања?

"Najveca je mahnitost hteti ovu pozornicu jada preobratit u mesto za uzivanje, i, umesto sto vise bezbolnosti, postaviti sebi uzivanja i radosti kao cilj, kako to ipak mnogi cine.
Mnogo manje gresi onaj koji ovaj svet gleda kao neki pakao i zato se trudi samo da u njemu stece jedan kut u kome ce biti zaklonjen od vatre. Budala juri za uzivanjima zivotu i posle vidi da se prevario; mudrac izbegava zla."

Шопенхауер
 
Svrha života je život a da bi živeo moraš štošta i da radiš..recimo, prošetaš do izvora i popiješ vodu...

Ako je to muka i patnja, onda ne znam...

У извору крокодили чекају баш те који би да се напију воде.

OSDEM-00000175-001Nile-Crocodile-Attacks-1.jpg
 

Back
Top