Историјско руковање Раула Кастра и Обаме

комшија

Stara legenda
Poruka
91.024
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/550023/Istorijsko-rukovanje-Obame-sa-Raulom-Kastrom


Predsednik SAD Barak Obama rekao je liderima Latinske Amerike pre početka sedmog Samita dve Amerike, da su dani kada je njegova zemlja mogla nekažnjeno da se meša u regionalme poslove prošlost, a na otvaranju skupa se rukovao sa kubanskim liderom Raulom Kastrom.


597707_profimedia0238267860_ff.jpg



Barak Obama i Raul Kastor susreli su se prvi put od popušanja zategnutosti između dve zemlje u decembru, ali će nihovi današnji istorijski razgovori biti pod senkom tenzije između Venecuele i SAD, javlja Bi-Bi-Si, prenosi Tanjug.

Obama i Kastro će se kasnije sastati i to će biti prvi zvanični susret dva lidera, posle više od pet decenija. Na poslednjim samitima lidera Severne, Južne i Centralne Amerike, SAD su bile kritikovane zbog embarga protiv Kube i njenog protivljenja da Kuba učestvuje na tim skupovima.

Sedmi samit je prvi na kojem će Kuba učestvovati i velika pažnja biće usmerena na rečnik koji bude korišćen među bivšim neprijateljima. Pre početka samita, Obama je naglasio da se nada da će otopljavanje u odnosima poboljšati život kubanskog naroda.

Kasnije su se Obama i Kasatro pridružili predstavnicima 35 zemalja na ceremoniji otvaranja samita.

U petak Obama se sastao s dvoje kubanskih disidenata. Američki predsednik je sastanak sa disidentima održao iza zatvorenih vrata, a njemu je prisustvovalo još 12 drugih disidenata iz Amerike, što je potez koji će izvesno dovesti do ljutnje u Havani, navodi AFP, prenosi Tanjug.

Uoči sastanka sa disidentima, Obama je borcima za ljudska prava širom regiona rekao "mi stojimo uz vas u svakom vašem koraku na putu".

"Kada mi govorimo u ime nekoga ko je u zatvoru samo zato što je govorio istinu o vlastima, kada mi pomažemo organizaciju koja nastoji da ojača manjinu u nekoj zemlji, mi to ne radimo zato što to služi našim interesima. Mi to radimo jer mislimo da je to pravilno", rekao je Obama.
 
Ovako se i Milošević rukovao sa Klintonom,Asad sa Kerijem,Gadafi sa Blerom.........i šta je sa svima njima i njihovim državama na kraju bilo ZNAMO.
Ko sa đavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju.Pa nije F.Kastro vladao i držao kubu stabilnom tako što se rukovao i ulizivao američkim predsednicima već upravo suprotno.Mislim da njegov brat nije naučio ništa od toga.
Elem ako se nastavi sa ovakvim otopljavanjem odnosa između SAD-a i Kube vrlo brzo ćemo gledati narandžastu revoluciju i u Havani.Sa sve obešenim ili proteranim predsednikom.
 

Back
Top