FIAT

UltraZvuk:
Pitanje za sve... hoću da uzmem za posao Punta II. Znam da su benzinci provereni, ali me zanima dizel zbog naravno uštede u ceni vožnje. Znači, kakva imate iskustva sa motorom 1.9D od 44kw tj. 60ks (ne JTD već običan D). Hvala.
Kupi proverenog benzinca i ugradi plin (a za ugradnju mi se obrati na PP ;) ).
 
Lepo i pametno... 1.2 benzinac kvalitetan košta 6000 + 500 plin sa atestom.... - gepek... i šta dobiješ? Preskup auto bez gepeka... Daleko pametnija mi je investicija u JTD teretni gde je PDV odbitna stavka... zato mi treba mišljenje drugih.
 
smeh:
Kupi proverenog benzinca i ugradi plin (a za ugradnju mi se obrati na PP ;) ).
Slažem se. Ovaj recept godinama primenjujem. Skoro je moj komšija kupio Lanciju 95 godište full oprema za 2500 eura.Da se čovek smrzne! Odgovaraju delovi za Fiatovih vozila i autić je boli glava. Ako već neko preferira dizel onda samo Mercedesovi i Pežoovi dizeli (naročito Peugeotov 1,9 D ali ne i TD ili HDi). Pozdrav svima!
 
UltraZvuk:
Lepo i pametno... 1.2 benzinac kvalitetan košta 6000 + 500 plin sa atestom.... - gepek... i šta dobiješ? Preskup auto bez gepeka... Daleko pametnija mi je investicija u JTD teretni gde je PDV odbitna stavka... zato mi treba mišljenje drugih.
hehe ovo me podseca na ono kad su u filmu nekom pravili kao oklopno vozilo "bradley" koje ce da bude savrseno. okupe oni gomilu strucnjaka pa sad jedan vice treba brzo da ide pa manje oklopa, drugi vice treba top a manje mesta, treci vice treba veci da bude jer treba ljudi da ponese... na kraju su dobili spor tenk sa visokom siluetom koji nema dovoljno jak top, oklopni transporter koji ima preslab oklop i koji moze da poveze samo 3 coveka i tako... :D
 
SIGNATURE 350:
hehe ovo me podseca na ono kad su u filmu nekom pravili kao oklopno vozilo "bradley" koje ce da bude savrseno. okupe oni gomilu strucnjaka pa sad jedan vice treba brzo da ide pa manje oklopa, drugi vice treba top a manje mesta, treci vice treba veci da bude jer treba ljudi da ponese... na kraju su dobili spor tenk sa visokom siluetom koji nema dovoljno jak top, oklopni transporter koji ima preslab oklop i koji moze da poveze samo 3 coveka i tako... :D

To se kod nas kaze: puno babica=dete kilavo
 
na nasim placevima polovnjaka je solidna ponuda fiata stilo u svim verzijama.interesuje me dali neko ima konkretnih iskustava bas sa modelom stilo,dizel ili benzinac. primetio sam da su polovni znatno jeftiniji od drugih u istoj i slicnoj klasi?
 
Februara sam uzeo Punto 1.9 JTD, 2003. godiste i prezadovoljan sam. Od onda sam presao 11.000km i da kucnem u drvo, nikakvih problema nemam.
Kada vozim lagano bez zurbe, potrosnja mi je ispod 5l van grada, u gradu izmedju 5 i 6, a zustrijom voznjom sa klimom stigne do 6,8 sto mi je rekord.
Stilo ima isti diyel motor, samo sa jacom turbinom, pa umesto 86ks kao kod Punta ima 115ks. Krajem 2004. godine se pojavila jos jedna verzija dizela M-Jet sa 140ks, isto 1.9. Taj ide kao sumanut.
 
Mislim da auto zasluzuje "Grande" atribut. Veliki korak napred i cestitam onima koji su ga konstriusali. Ako se njime Fiat ne izvuce iz krize, nikad nece.
Ja licno bih sebi uzeo 1.3 MJ 16v sa vrata.
 
Drago mi je sto sam naisao na ovu temu.......ja imam punta I '94 god 16ccm i 90konja auto je u fulu(servo,klima,podizaci,fab. plin,sedista i volan po visini) motor mu je GM i neznam bas puno o njemu,pa me zanima dali neko zna nesto...........inace auto je kao vetar,a i nije neki potrosac i na benzin(na autoputu na 130 neprelazi 7l,po gradu do 9l),za plin necu ni da spominjem..........

Inace sam imao pezoa 205 D obicni i stvarno motor oko 450 000 km,ali sve ostalo svaki drugi mesec....
 
Zagor BG:
Slažem se. Ovaj recept godinama primenjujem. Skoro je moj komšija kupio Lanciju 95 godište full oprema za 2500 eura.Da se čovek smrzne! Odgovaraju delovi za Fiatovih vozila i autić je boli glava. Ako već neko preferira dizel onda samo Mercedesovi i Pežoovi dizeli (naročito Peugeotov 1,9 D ali ne i TD ili HDi). Pozdrav svima!
Koja je Lancia u pitanju? Kakve su cijene fiatovih dijelova, ako može neka ilustracija. Skoro smo za polovnu polugu za brisače za pasata 2003. dali 60 eura :shock:
 
Na puntu JTD sam radio veliki servis, zamena zupcastog i PK kaisa, plocica na prednjim diskovima, zamena filtera i ulja. Delovi + ruke + PDV = 14100,00 dinara. Pa ti proceni...
 
Svaka čast, za sličan posao na pasatu (uz mikroremen, filtere,krajnicu i još neku siću) plaćeno duplo više. Ova Zagorova ideja uopšte nije loša.
 
Pa kupiti talijansko auto koje puno troši za relativno malo para (Lancia,Alfa i sl.) i ubaciti plin, a i djelovi za fiata nisu skupi i imaš recimo za 3000 eura solidan auto 95. godište.
 

Back
Top