Дузинас: Европа је у дроњцима

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Дузинас: Европа је у дроњцима
Д. МИЛИНКОВИЋ | 26. март 2015. 12:27 |


Ципрасов саветник Костас Дузинас о могућем "европском пролећу" и судбини kojа нас чека у ЕУ: Не треба вам оваква унија јер бисте били гастарбајтери у сопственој земљи







УКОЛИКО се политика Европске уније хитно и из корена не промени, тешко ће доћи до њеног даљег ширења. Сама ЕУ данас је у "дроњцима" и њен опстанак је под великим ризиком. Не видим ни зашто би и земљама кандидатима, укључујући Србију, било у интересу да постану чланица овакве Европе.

lg.php


Овакву дијагнозу дешавања у ЕУ и пројекције њене будућности, у интервјуу за "Новости", даје професор права Костас Дузинас, један од водећих европских политичких филозофа и саветник грчке Сиризе и њеног лидера Алексиса Ципраса.


* Зашто, по вашем мишљењу, није добра идеја да наставимо тежње ка ЕУ?
- Пре свега, зато што бисте били на периферији ЕУ, где је економска ситуација, без обзира на то да ли је реч о Медитерану, Хрватској, Бугарској или Румунији, апсолутно катастрофална. Тамо су људи гастарбајтери у сопственој земљи, раде јефтине послове за Средњоевропљане, који им продају своју робу по високим ценама.


* Због чега, по вама, оваква Европа нема светлу будућност?
- После распада СССР и Југославије, изнете су теорије да смо сада у новом светском поретку и да је ЕУ будућност човечанства. Међутим, том победом похлепног, агресивног капитализма, коју су неки означили као крај историје и улазак у нову еру, заправо је започео распад ЕУ и крај идеје о Европи којој Србија равноправно припада колико Грчка или Енглеска. Само идеје које влада Сиризе сада оживљава дају наду да би ЕУ могла бити спасена.


БАЛКАН УСРЕД ВРЕЛОГ РАТА * КАКО ће се нови хладни рат одразити на регион Балкана? - Бојим се да смо ми на Балкану у "врелом рату", који је почео у Украјини и преноси се на Турску, Пакистан, Либију... Земље као што су Грчка и Србија морају да допринесу, колико могу, смиривању страсти у овом новом геополитичком превирању, како би се обезбедила стабилност Балкана.


* Може ли се модел Сиризе применити и на друге државе, укључујући Србију?
- Не постоји рецепт како социјалдемократија треба да изгледа у 21. веку, и ми учимо и прилагођавамо се у ходу. Идеје које Сириза оживљава, нови социјални модел, ослања се на две ствари - једнакост и социјална правда и демократија. Ако се та два принципе ставе у центар политике сваке земље, чини ми се да би то био модел и за Грчку, и за Србију, и за све.


* И за Немачку, која је водећа земља ЕУ, па и кључна за европски пут Србије?
- У Немачкој расте свест међу обичним људима да је оно што се догађа у Грчкој добро и за њих. Наравно, немачка елита, банкари, индустријалци су против тога. Али, уколико се не прекине са овом лудом економском политиком краја ЕУ, која је већ начета огромним националистичким сентиментом и јазом између јужњака и северњака - до краја ће се поцепати. Још 2011. сам рекао да ће "европско пролеће" започети у Грчкој и мислим да је тај процес тешко зауставити.

************************************
Све је лепо човек рекао што и ја мислим - и немам шта да додам ... једино да ове наше дупелисце позовем да ставе прст на чело и да:

..................
 
a odakle će da nadju pare za pandure i ostale kao na primer opštinare, lekare, prosvetare i ostale lešinare?

Па наруче у штампарији и НАЂУ ПАРЕ....... исто као и ЕУ ... исто као и САД..........

иначе - ово је истина свих истина о ЕУ:

Не треба вам оваква унија јер бисте били гастарбајтери у сопственој земљи
 
Svašta od Mite... 7.500 godina funkcioniše sistem i sad ćeš ga preko noći zajebeš bez upotrebe oružja koje sistem poseduje da bi se samozaštitio...
Ako svi budu imali istu platu onda neće biti interesovanja za mnoge profesije i samim tim će doći do propasti država
Otprilike kao da svi muškarci imaju isti pa onda ženama bude nezanimljivo da svrate do komšije čisto iz znatiželje
Dakle ne ide al ajd da vidimo...
 
Čim nestane jedna organizacija, nastaje sledeća
Ranije se to zvalo smena uticajnh monarhija sada su to organizacije...
U suštini ljudi jedu vnago zbog svojih ideja umesto da svi ustanu pola šes, umiju se prekrste zapale cigaru uz kafu pa trk na posao
Jok... neće neki da rade tako, imaju oni preče ideje... i onda dodje do problema...

- - - - - - - - - -

Evo da vidimo jedan TEST
ja nemam platu... Mita ima 45.000...
AJDE MITO DA PODELIMO

(sačekajte da vidite reakciju o poštenju u načelu)
 
Svašta od Mite... 7.500 godina funkcioniše sistem i sad ćeš ga preko noći zajebeš bez upotrebe oružja koje sistem poseduje da bi se samozaštitio...
Ako svi budu imali istu platu onda neće biti interesovanja za mnoge profesije i samim tim će doći do propasti država
Otprilike kao da svi muškarci imaju isti pa onda ženama bude nezanimljivo da svrate do komšije čisto iz znatiželje
Dakle ne ide al ajd da vidimo...

Морам ти признати Длакава Стрвино да ти је ово размишљање ОДЛИЧНО..... заиста то мислим !!!
Једини је проблем што си ти ово написао а ниси размислио.........

- - - - - - - - - -

Čim nestane jedna organizacija, nastaje sledeća
Ranije se to zvalo smena uticajnh monarhija sada su to organizacije...
U suštini ljudi jedu vnago zbog svojih ideja umesto da svi ustanu pola šes, umiju se prekrste zapale cigaru uz kafu pa trk na posao

Слажем се......


Jok... neće neki da rade tako, imaju oni preče ideje... i onda dodje do problema...
Ово ти је измишљотина - наши људи ХОЋЕ ДА РАДЕ и у тој јебеној ЕУ су најбољи радници - али НЕЋЕ ДА БУДУ БИЛО ЧИЈА СТОКА !!!

- - - - - - - - - -
Evo da vidimo jedan TEST
ja nemam platu... Mita ima 45.000...
AJDE MITO DA PODELIMO

(sačekajte da vidite reakciju o poštenju u načelu)

Ти имаш велики проблем са РАЗУМЕВАЊЕМ и ИНТЕЛИГЕНЦИЈОМ ------ да си ишта схватио после оволиког мог присуства на форуму - знао би ДА ЈА У СТВАРИ УОПШТЕ У СТВАРНОМ ЖИВОТУ И НЕ ПОСТОЈИМ - ЈЕДИНО У ВИРТУЕЛНОМ ......а поготово не постојим као некаква особа са 45.000,оо ахахахаха.... мЛого си, бре, блесав........
 
Морам ти признати Длакава Стрвино да ти је ово размишљање ОДЛИЧНО..... заиста то мислим !!!
Једини је проблем што си ти ово написао а ниси размислио.........

- - - - - - - - - -


Слажем се......



Ово ти је измишљотина - наши људи ХОЋЕ ДА РАДЕ и у тој јебеној ЕУ су најбољи радници - али НЕЋЕ ДА БУДУ БИЛО ЧИЈА СТОКА !!!

- - - - - - - - - -


Ти имаш велики проблем са РАЗУМЕВАЊЕМ и ИНТЕЛИГЕНЦИЈОМ ------ да си ишта схватио после оволиког мог присуства на форуму - знао би ДА ЈА У СТВАРИ УОПШТЕ У СТВАРНОМ ЖИВОТУ И НЕ ПОСТОЈИМ - ЈЕДИНО У ВИРТУЕЛНОМ ......а поготово не постојим као некаква особа са 45.000,оо ахахахаха.... мЛого си, бре, блесав........

Čitam ovo nešto par puta...
U poslednjem pasusu nešto odskače
Ja imam veliki problem sa razumevanjem i inteligencijom, a ti se inače sve slažeš sa mnom...
onda ili ja nemam problem ili je tvoj još veći, mislim problem

dakle sve se ti slažeš sa mnom dok nismo pomenuli pare i da svima bude isto...
au au au...

ja se taman ponadao oće narod ravnopravnost kad prc..
to je samo u mislima, ali ne u stvarnom životu nego onako u virtuelnom
puna glava para a džepovi prazni
 
Poslednja izmena:
... Све је лепо човек рекао што и ја мислим - и немам шта да додам ... једино да ове наше дупелисце позовем да ставе прст на чело и да:

..................

Znači koračanje prema EU je besmisleno. A prema Rusiji nije. Zašto ? Šta ćemo dobiti od EAU a šta izgubiti ? Da ne pričam o problemu što smo 'iljade kilometara geografski udaljeni ?!!
 
Svi koji su bili u evropi znaju da to nije tačno .....poredite bilo koje selo u evropi i bilo koje selo u Srbiji i sve će biti jasno ......ja ne ulazim sad u to kako je to stečeno , samo kažem da to jednostavno nije tačno .
Nije da mi grci nisu simpatični , ali prvo su podizali kredite i zadužili se preko mere i sad kada to treba vratiti onda cika i vriska .......zamislite kako bi Srbija izgledala da se uloži grčki dug u nju ......pa kao Grčka danas , prelepo i prezaduženo :) ...... a danas smo samo prezaduženi :sad2:
 

Back
Top