Kako radi hard disk.

Кулиража:
Da, za kucista kupljena za 2 litra kole.
Za neka kvalitetnija kucista, ipak je najbolje kad je sve zatvoreno.
Mozes kupiti kuler za HDD (ili dva ili tri), i on se stavlja sa donje strane hard diska.
Druga (jeftinija) mogucnost ti je da kupis 1 ili 2 standardna 8cm kulera i stavis ih na prednji panel kucista da duvaju u hard disk.
A zasto je bolje da su zatvorena kvalitetnija kucista?
 
Sta dobijas kada otvoris stranicu?
Manju temperaturu procesora za 1-2 stepena, a vecu svih ostalih komponenti za 2-4 stepena.
Ali nasi ljudi mere samo CPU, pa ako je njegova temperatura manja onda je bolje otvoriti.
Sto se tice kineske djubradi sto nemaju ni 100 grama (sa napajanjem) je svejedno.
Tu niti ima kakvog protoka niti reda u njima, a nakacis li koju osmicu sa strana ima da vibriraju, da ti ni pilotski stitnici za usi nece pomoci.
 
rade575:
Pomoc Posedujem HD spoljni koji radi na kom,u super ali kad se prikljuci na laptop uopste ga ne prepoznaje kao da nije prikljucen .
Dali neko moze da pomogne o cemu se radi
USB portovi su jako čudna stvar. Nekada stvarno neki uređaj neće da prepoznaju.
Radi li taj tvoj port s nekim drugim uređajem normalno?
Koji ti je Win na laptopu? Ako nije XP, jesu li drajveri dobro instalirani?
Koji je standard na laptopu (1.1 ili 2.0) a koji na disku?
Dužina USB kabla može da, u nekim situacijama, odigra presudnu ulogu (posebno kod USB 2.0 koji je mnogo brži).
 
POMOC!!!
Imala sam HDD120GB (komp mi je u medjuvremenu crko i o dok sam bila na putu moji ga odneli na popravku) sinoc mi je stigao sa HDD40GB i objasnjenjem da je crkao HDD zbog struje , i da ce mi poslati taj pokvareni HDD i popravku mi je naplatio 115 E! imam utisak da su me zestoko za*ebali! Sta da radim??????
 
Neznamo, a da su te žestoko zaebali e to jesu 100% , traži fiskalni račun ako ti ne da nemoj da platiš to je tvoje pravosamo je pitanje šta je crklo još sem HDD-a? Jer ako je zbog struje crkao tada nije otišao sam u večna lovišta već je povukao sigurno još štošta sa sobom :(
 
strager_in_the_night_girl:
POMOC!!!
Imala sam HDD120GB (komp mi je u medjuvremenu crko i o dok sam bila na putu moji ga odneli na popravku) sinoc mi je stigao sa HDD40GB i objasnjenjem da je crkao HDD zbog struje , i da ce mi poslati taj pokvareni HDD i popravku mi je naplatio 115 E! imam utisak da su me zestoko za*ebali! Sta da radim??????
ko ti je to rekao uradio naplatio?
 
Problem...
Racunar radi sve OK, medjurim odjedanput sve se zamrzne i potreban mu je restart..medjutim sta se desava, kada se racunar restartuje nece da prepozna HDD i trazi boot...ugasim racunar, uskljucim molex, upalim, bez HDD, ugasim, onda sve vratim i sve je normalno dok se ponovo to ne desi u proseku svakih na dan (dva)
HDD je Maxttor 30GB slim

O cemu se radi??
 
_Quark:
Igrao sam se instalisanja XP-a i tako instalirao dva na dva HDD. Na pocetku me pita koji XP da podigne. Sta da radim, kako da izbrisem jednu instalaciju i da me vise ne pita na pocetku?
Iz Windows. MyComputer-Manage iz kontekst menija. U prozoru koji se prikaže u listi izabereš Disk Management i onda izabereš u desnom delu prozora, particiju koju hoćeš da obrišeš (kontekst meni particije koju hoćeš da obrišeš i komanda Delete Partition).
 
Sto se tice moje preporuke za hard disc preporucio bih samo samsungove..ja sam kupio samsungov hard od 40gb prije 3 godine kad je bio skup ko zlato...evo da kucnem u drvo radi i dan danas a ziv se necuje!kad sam otvorio neki dan komp imao sam sta vidjeti ... hardina je prasnjava ko dakar ali radi i neunistiva je...cak mi je ispadalo kuciste a znate koliko je to stetno za hard ...sad da ne pametujem...sto se tice brzine ...pa brzi je nego ovi maxtorovi danas sto se kupuju po bih!
toliko od mene!!!
 
Pa znas sta. Maxtor nije ono sto je nekada bio. Sada su em sporiji em se brze kvare. Plus Samsung je skoro uvek prednjacio u stvarima vezanim za memoriju. Jos plus ima troduplo manji kapacitet,pa samim tim brze pristupa podacima.Mada tesko da brze cita i zapisuje podatke na hdd.
 
panajotis86:
Sto se tice moje preporuke za hard disc preporucio bih samo samsungove..ja sam kupio samsungov hard od 40gb prije 3 godine kad je bio skup ko zlato...evo da kucnem u drvo radi i dan danas a ziv se necuje!kad sam otvorio neki dan komp imao sam sta vidjeti ... hardina je prasnjava ko dakar ali radi i neunistiva je...cak mi je ispadalo kuciste a znate koliko je to stetno za hard ...sad da ne pametujem...sto se tice brzine ...pa brzi je nego ovi maxtorovi danas sto se kupuju po bih!
toliko od mene!!!
I kakve sada ovo ima veze sa temom?! Taj Samsung disk koji si kupio radi potpuno drugačije nego svi ostali diskovi? Okreće se u suprotnom smeru, glave su drugačije, neki novi algoritam optimizacije redosleda čitanja/pisanja, ...?
 

Back
Top