Kako naviknuti psa na nove vlasnike

Milos996

Početnik
Poruka
42
Danas sam uzeo vučjaka, ženku, ima 5,5 meseci..U boksu je za sad..Kad hoću da je pomazim i pružim ruku samo me lizne po ruci i izmakne se,davao sam joj da jede iz ruke i samo tad sam mogo da je mazim, ne obraća pažnju na mene jer traži hranu.
Kako da se oslobodi?
 
Danas sam uzeo vučjaka, ženku, ima 5,5 meseci..U boksu je za sad..Kad hoću da je pomazim i pružim ruku samo me lizne po ruci i izmakne se,davao sam joj da jede iz ruke i samo tad sam mogo da je mazim, ne obraća pažnju na mene jer traži hranu.
Kako da se oslobodi?
Tako sto ces joj otvoriti taj kavez, uzeti na povodac i izlaziti dva-tri puta s njom u setnju, pustices je u dvoriste, igraces se s njom,
ili mislis da je drzis kao divlju zver u kavezu , a ona da te voli zato sto postojis?
Nije valjda da je stalno u tom kavezu? Sta ce ti onda uopste pas? S tim psom moras na licu mesta da pocnes da radis,
da ucite zajedno, da odes na neku obuku.
 
Krenuti rukom na psa koji te ne poznaje je pogresno. Ignorisi je, neka se ona zainteresuje za tebe. I bez kontakta ocima, kod zivotinja to je znak agresije.

Pas je zivotinja i kod psa ne vaze ljudska pravila. Pas nije igracka da je mazis i igras se sa njom. Za psa ti si deo njenog copora i od tvog ponasanja zavisi ko ce biti vodja tog copora. Psu prvo treba dati do znanja da si ti gazda, ALFA. Ponasaj se kao da imas bogom dato pravo da budes u njenom boksu, dvoristu... Mazenje, igranje... posle i kada se tebi to hoce. Mora da oseti da si siguran u sebe. Ona tebe treba da prati a ne ti nju. Naprimer kada neko ulazi na kapiju ne daj da se ne zalece prva nego da prati sta ces ti uraditi, da bude iza tebe.
 
Hvala
Kako da je ubedim da se kreće kad je stavim na povodac?
Pa ici ce, ne brini, ona je radoznala, stene je, jos ce tebe vuci napred.
Pocni to jos sutra. Ma pusti je da izadje, da malo pronjuska po dvoristu, a mozes vec veceras da jos stavis ogrlicu da
se navikne na nju odmah. Nece naravno ici vojnicki, ali ces malo sacekati, onda nekoliko koraka napred, malo ce njuskati,
aöli ce za 5-6 dana sve biti u redu tako da ce skakati od srece cim vidi povodac.

- - - - - - - - - -

Danas sam je uzeo..Ne smem da je pustim slobodnu da mi ne pobegne, prave kuću do nas pa su nam skinuli ogradu, a kad je stavim na povodac neće da ide.A divlja zver se drži u kavezu?
I nije kavez nego box..

A sto je tu i tamo ne uvedes u kucu? U kuci mozes s njom malo da se igras, razvlacite neku plisanu zivotinje,
neka bude svaki dan s tobom u kuci ( barem dok je stene) sat-dva. Tu ce se navici na tebe, ovako je tesko ako ne smes da je
pustas iz boksa. Gde i kako da se navikne?
 
Пас је живо биће, које захтева озбиљну пажњу и труд.

На поводац ће се навићи, само буди једно време упоран, не пада ништа с неба.

Дружи се с њом, посвети јој се, спусти на њен ниво, играј се, ваљај мало и рви с њом по тепиху унутра...

Истовремено, настој да се зна хијерархија, ко је ауторитет, буди и строг, али, увек племенит, с љубављу... И доследан. Слична је и "педагогија" с децом - ако је више чланова породице, ваља да буду сви јединствени у наступу.
 
Ovaj odgovor ti je puno bolji nego prvi, pms? Hahaha
Već je naviknuta na ogrlicu, ne buni se :D
Hvala :D
Nemoj ništa da forsiraš jer ćeš postići kontraefekat . Za početak pokušaj da na internetu saznaš ponešto o toj rasi .
Ne postoji rasa vučjak . To je njemački ovčar . Pretpostavljam da je kratkodlaki jer su oni češći . Postoje i dugodlaki .
Pokušaj saznati ponešto o dresuri i socijalizaciji pasa . Na internetu ima puno toga . Pronadji video klipove Cezara Milana
i naučićeš puno . Da li imaš adekvatan boks ? Za njemačkog ovčara treba biti odredjenih dimenzija . Da li je pas vakcinisan
i ima li zdravstvenu knjižicu ?
 
Danas sam uzeo vučjaka, ženku, ima 5,5 meseci..U boksu je za sad..Kad hoću da je pomazim i pružim ruku samo me lizne po ruci i izmakne se,davao sam joj da jede iz ruke i samo tad sam mogo da je mazim, ne obraća pažnju na mene jer traži hranu.
Kako da se oslobodi?

Nemoj mogo da joj dosađuješ.
Pomazi je povremeno i hrani redovno.
Vrlo brzo će te prihvatiti-
Još je ona štene, bez obzira na veličinu.
Sada je na nivou deteta od 5 godina....
 
Poslednja izmena:
3e4b1c4bdeb39f2f3ed1ee1d929951d1.jpg
 
Ne želim da bude u kući [emoji14]
Planiram sutra da stavim žicu na tim mestima :D
Stenetu je najvaznije da bude s tobom, gazdom, da ne bude samo 24 sata, a da li ce to biti kuca, poljana, dvoriste,
to ne igra nikakvu ulogu. A sto ne zelis da ulazi u kucu? ne daju roditelji? Da ne prlja tepih?
Ne prljaju oni nista. Ti si sam rekao da ne znas kako i gde da se druzis s njom jer dvoriste nema ogradu.

Sto je nisi uzeo ranije, sada je vec malo sve i komplikovano, treba mnogo vise vremena i strpljenja.
 
Samo polako moras biti veoma strpljiv da bi pas stekao poverenje u tebe ,ne treba biti napadan u smislu da stalno ides zagledas psa svakih 5 minuta.Kada hranis psa budi pored dok ne pojede obrok ali ga nemoj dodirivati vec mu blagimnormalnim tonom nesto pricaj(bez deranja ,tepanja itd.) pusti psa da ri sam pridje.U setnju na ga nemoj izvodite dok ne stekne poverenje u tebe( da ne dozivi stres) i nema nista na silu. Nema dizanja ruku prema njemu , mahanja rukama(dosta ljudi rade to dok pricaju pa nesto obajsnjavaju) sve dok se pas ne oslobodi.....Eto to ti je nesto na brzinu od mene trenutno sto sam se mogao setiti.....
 
Uzmi neku knjigu pa citaj.
Ne valja da ga drzis na robiji.

Zamisli usvoji tebe neko i strpa te u kavez zato sto hoce da ima ljubimca.
I posle prica kako te voli.

Najodvratniji su mi takvi "ljubitelji" zivotinja.
Uzmi onda svinju i tovi je. Onu sa velikim usima sto ne vidi nebo.Ona nece da se buni ako joj budes davao stalno da jede.


Jbt kad cete jednom da shvatite da zivotinje ne sluze da bi ste se izivljavali na njima.

Ako nemas uslova da usvojis neku zivotinju koja bi bila srecna, pa onda nemoj ni da je usvajas.
Prepusti to onom ko to moze.

Plus sto ne znas sa psima. Ne znas kako da ga vaspitas!



http://www.scribd.com/doc/168056352/Cesar-Millan-Saptac-Psima#scribd
 
Poslednja izmena:
Miloše, mislim da malo preteruješ. Posebno sa očekivanjima,
Pa juče je stigla, ima 5,5 meseci, što znači da nije maleno štene koje nema pojma. Napisala sam ti to na temi.
Ne juri je, ne primoravaj. Vidi joj pogled na slici...prepadnuta je. Psi ne vole promene. Zato polako, pusti je, sama će ona, a ti se ponašaj normalno, kao da ona nije tu, samo budi više napolju da te vidi. I izbaci je iz tog boksa što pre. To joj sad ne pomaže.
 

Back
Top