Borac za ljudska prava, a rasista !

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Rasista, a borac za ljudska prava!

Jedan od navijača Čelsija koji su izgurali tamnoputog čoveka iz voza bivši je policajac iz Severne Irske i borac za ljudska prava, piše “Sunday World“.

213982651354e99f38e07bb666073306_orig.jpg


Kako saznaje irski list, reč je o 50-godišnjem Ričardu Barkliju. “Preko dana on je direktor organizacije za ljudska prava i širom sveta predaje o rasnoj toleranciji. Ali vikendom je Barkli rame uz rame sa huliganima i rasistima iz dobro poznate Čelsijeve navijačke grupe Hedhanters“, navodi taj list u priči koja je zavredila naslovnu stranu.

Navijači su pevali “Mi smo rasisti i to nam se sviđa“, Čelsi je oštro osudio takvo ponašanje, a snimak je izazvao zgražavanje javnosti.

Kako otkriva list, Barkli je navodno policiju napustio zbog problema sa alkoholom, a na snimku se jasno vidi kako on odguruje tamnoputog Sulejmanea S. kako ovaj ne bi ušao u voz.

Nakon što je napustio policiju u Severnoj Irskoj, Barkli je studrao prava i aktivno se bavi promocijom ljudskih prava – direktor je organizacije ’World Human Rights Forum’.

Na internetu se mogo pronaći snimci u kojima on pokazuje svoje sasvim drugo lice, u martu 2013. na govoru u Kerali, u Indiji – tada on citira reči Martina Lutera Kinga i Mahatme Gandija i apeluje na rasnu toleranciju.

“Svi mi moramo da nastavimo da radimo sa saosećanjem u srcu jedni za druge, sa osećajem za pravdu i jednakost, moramo izbaciti iz naših srca predrasude na osnovu boje kože, religije ili pola. Kada to učinimo, moći ćemo da zamislimo harmoničnije i mirnije društvo“, rekao je tada Barkli i dodao:

“Ja se borim za ljudska prava i pokušavam u ime svoje organizacije da podignem svest o njima širom sveta“.

“Sunday World“ je potvrdu ekskluzivne informacije dobio i od bivšeg Barklijevog kolege iz policije.

“Odmah sam prepoznao Barklija – u stvari, čim sam video snimak na televiziji, znao sam da je to on. Možete jasno da ga vidite kako odguruje crnog čoveka. Ako me pitate jesam li iznenađen, moramo bih da odgovorim ’ne“, kaže bivši Barklijev kolega.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2015&mm=02&dd=22&nav_id=960726

Dakle vidimo da ni engleski "borci za ljudska prava" ne zaostaju mnogo za ovim našim

Kod nas bi Kandićka i Biserko izgurale Srbina iz voza :hahaha:
 
Svaki borac za ljudska prava mora ponekad biti vrlo neprijatan prema nerazumnim pojedincima.

U nerazumne spadaju razni kontrasi koji bi da iskoriste pravo na slobodno kretanje i onda kad ih to dovodi u smrtnu opasnost...

-u slucaju demonstracija i drugih javnih okupljanja sa jasno diferenciranim nacinima razmisljanja i pitanjima pripadnosti.
-u slucaju nereda kada radoznalost ili neki drugi blentavi motiv povlaci osobu da se umesto udaljavanja priblizava i pravi obruc, pritesnjuje ucesnike nereda.
-u slucaju napete situacije gde ce vreme dovesti do prelaska kriticne nervoze u atmosferi i dovesti do nereda i opasnosti po zivot..
 

Back
Top