Slučaj Branislav Lečić: Kako nam je Anđela Jovanović pokazala da senka sumnje prati optužene za seksualno zlostavljanje, čak i kada nisu osuđeni

...pa da sve su silovane a nigde dokaza, tebi je to normalno i logicno :mrgreen:
i da je bilo "necega" te dame su svakako znale sta ih ceka u svetu sedme umetnosti i bile spremne na to. Setimo se "Boljeg Zivota" i Violete Popadic (Lidija Vukicevic)..........sa kim sve ta nije spavala da bi dobila uloge u pozoristu.
U svetu filma, mode............postoje nepisana pravila kojih su sve mlade dame svesne na pocetku svoje karijere I NIJE FER DA POSLE 40 GODINA OPTUZE NEKI AUTORITET IZ TIH OBLASTI, DA IH JE TADA SILOVAO.

Nije ovo amerika pa da na tim iskazima o "dogadjajima" iz prethodnog stoleca, neka "ostecena" dama postane milionerka.
Ovo je Srbija i tako nesto, ovde ne prolazi.
Ipak, Leka je djubre jer je "saradjivao" u procesu "navodjenja" na "silovanje".
 
i da je bilo "necega" te dame su svakako znale sta ih ceka u svetu sedme umetnosti i bile spremne na to. Setimo se "Boljeg Zivota" i Violete Popadic (Lidija Vukicevic)..........sa kim sve ta nije spavala da bi dobila uloge u pozoristu.
U svetu filma, mode............postoje nepisana pravila kojih su sve mlade dame svesne na pocetku svoje karijere I NIJE FER DA POSLE 40 GODINA OPTUZE NEKI AUTORITET IZ TIH OBLASTI, DA IH JE TADA SILOVAO.

Nije ovo amerika pa da na tim iskazima o "dogadjajima" iz prethodnog stoleca, neka "ostecena" dama postane milionerka.
Ovo je Srbija i tako nesto, ovde ne prolazi.
Ipak, Leka je djubre jer je "saradjivao" u procesu "navodjenja" na "silovanje".
Nije to samo u Srbiji to je trend u celom svetu da se razni umetnici, politicari, glumci itd optuzuju za navodno silovanje.
 
i da je bilo "necega" te dame su svakako znale sta ih ceka u svetu sedme umetnosti i bile spremne na to. Setimo se "Boljeg Zivota" i Violete Popadic (Lidija Vukicevic)..........sa kim sve ta nije spavala da bi dobila uloge u pozoristu.
U svetu filma, mode............postoje nepisana pravila kojih su sve mlade dame svesne na pocetku svoje karijere I NIJE FER DA POSLE 40 GODINA OPTUZE NEKI AUTORITET IZ TIH OBLASTI, DA IH JE TADA SILOVAO.

Nije ovo amerika pa da na tim iskazima o "dogadjajima" iz prethodnog stoleca, neka "ostecena" dama postane milionerka.
Ovo je Srbija i tako nesto, ovde ne prolazi.
Ipak, Leka je djubre jer je "saradjivao" u procesu "navodjenja" na "silovanje".
Kažu da je svojevremeno Stane Dolanc upražnjavao slično sa pevaljkama. Polagale su konačni ispit u njegovom krevetu...
Pošteno nije , ali verovatno ima žena kojima to ne smeta...

Možda je dobra strana svega ovoga to da se javnost i državni organi upozore da je tako nešto strogo kažnjivo, pa bi trebalo u buduće da se smanji na minimum.
 
Nije to samo u Srbiji to je trend u celom svetu da se razni umetnici, politicari, glumci itd optuzuju za navodno silovanje.
ipak, verovatno samo tamo gde zakoni nisu doreceni pa daju mogucnost milionske zarade "ostecenim" damama koje su pre pola veka "silovane".Sta je sa zakonom o "zastarelom slucaju" koji se odnosi na period od 10 godina.........pod uslovom da nije "zlocin protiv covecnosti" ?
 
Kažu da je svojevremeno Stane Dolanc upražnjavao slično sa pevaljkama. Polagale su konačni ispit u njegovom krevetu...
Pošteno nije , ali verovatno ima žena kojima to ne smeta...

Možda je dobra strana svega ovoga to da se javnost i državni organi upozore da je tako nešto strogo kažnjivo, pa bi trebalo u buduće da se smanji na minimum.
pa ko radi u drzavnim organima...............koliko ih koristi "silovanje" da bi se ugurali u drzavne organe ili nekog zaposlili ?
Takav odnos dela muskog sveta je od pamtiveka i nikada se nece iskoreniti jer i same "zrtve" nude da budu "silovane" ako ce im to omoguciti uspeh u karijeri i profit. Dakle, to je njihov svet i neka se ye.bu kolko oce i kako oce.
 

1710401231004.png

Hajka ne prestaje - To je dio projekta (VIDEO)


- On je Španac, Dragan Japanac, Ljuba Ris, Bajazit, Pašić. Bio je ministar, vođa plišane revolucije, bio je na vrhu, bio je na dnu. Kažu da je zavodnik, priča se da je ženskaroš. Ali nikada do sada nije bio predator, manijak, zlostavljač? Zašto hajka na njega ne prestaje? Na ova ali druga pitanja u emisiji Globalno BN TV, odgovarao je glumac Branislav Lečić.

1710401242813.png


13.03.2024 | 21:53

Bogata glumačka i turbulentna politička karijera je iza Branislava Lečića, bivšeg ministar kulture Srbije u vladi pokojnog Zorana Đinđića. Prije ulaska u politiku bio je član Jugoslovenskog dramskog pozorišta gde je igrao u mnogim predstavama, snimio više od 20 filmova, a bio je i dobitnik brojnih nagrada.

Prvu ulogu dobio je u filmu Gorana Markovića “Specijalno vaspitanje”, a nakon nje su uslijedile mnoge briljantne među kojima je i uloga Bajazita u filmu Boj na Kosovu.

"Kada sam dobio ponudu od Šotre da to radim, bio sam u Engleskoj i imao sam, na moju sreću u školi u kojoj sam učio engleski, kolegu koji je iz Turske i on je studirao istoriju. I kada sam mu rekao da igram Bajazita, on se oduševio", kaže Lečić i dodaje da mu je rekao da mu dostaviti neke stvari koje će mi biti interesantne.

"Ali pošto on u Istambulu ima arhivu i kontakte, oni su mu fotokopirali i on je neke dokumente donio i počeo da mi priča o tome... I kad sam mu ja rekao da smo mi izgubili kosovski boj, on je bio zapanjen. Nije rekao ni da su Turci izgubili nego je to bila nerješena bitka", sjeća se Lečić. koga još zovu i Leka.

Kaže da voli da igra različite likove.

03132024101514.jpg


"Ukoliko igraš iste uloge meni to djeluje uspavljujuće, kao da nisam prisutan u tome što radim dovoljno budno, dovoljno aktivno, tako da mi prija ta razlika", kazao je Lečić i dodaje:

"Nije samo pitanje igre. Šta igrate. Nego je i pitanje vašeg životnog stava. Da li ste vi glumac koji je tu spreman da celog života bude neka vrsta klovna, da zasmejavate i da budete dobro dočekani ili ste spremni i da zaronite u rizik, a rizik je kada tumačite likove koji nisu uvijek za aplauz i nisu prijemčivi na prvu loptu", kaže on.

Govorio je i o optužbama za silovanje od prije tri godine, glumac tvrdi da je zauvijek targetiran, te da hajka na njega ne prestaje

Komentarišući nedavni slučaj kada je mlada glumica Anđela Jovanović odbila zbog tih optužbi da igra sa njim u seriji, Lečić kaže da je to dio jednog većeg projekta u kome je on kolateralna šteta.

"Ta činjenica da se u toj agendi, u tom projektu, poistovećuje ili meša taj deo priče, koji je muško ženski odnos, znači gdje postoji flert, gdje postoji udvaranje, sa onim što je krajnje ekstremno, ne daj bože ni jednoj ženi, a to je silovanje, i mobing te vrste koji upropašćava osobu ili je ruinira", kazao je Leččić.

Dodaje da je to zločin, apsolutno se slažem s tim, ali ne možete vi kada postoji lažna prijava nastaviti preko medija i medijskim utiskom da satanizujete neku osobu, da je stigmatizujete iz profesije, je uklanjate iz života.

Glumac kaže da agenda o kojoj govori vodi porijeklo od namjere da se unese strah između muško-ženskih odnosa, koji će distancirati muškarce i žene što znači smanjiti mogućnost porodice i djece. To prosto znači smanjivanje broja ljudi. To je rat protiv svih nas, tvrdi Lečić.

 
mogo krac..pedofil smrdljivi
Mogao je, i koristio je. Čak šta više, žene su njega jurile. Isto kao i Dragana Nikolića, Batu Životinju, Čolu. Šta misliš da li bi se jedan gospodin kao što je bio pokojni Dragan družio sa njim? A bili su nerazdvojni.
 
Ko je kriv, da li je, koliko je ko kriv, pa valjda postoje zakoni i sudovi. Kako mi da odredimo ko je kriv a ko nevin, po boji kose , po načinu češljanja, po broju i boji cipela?😃😃
Ako je sud odredio da čovek nije kriv , onda nije kriv i tačka. Ukoliko neko ne želi da glumi s nekim, to se kaže na vreme i sve dobro.
Nekakvo kažnjavanje na osnovu sumnje je nedopustivo, i to treba kazniti, odnosno mora biti postavljena neka granica.
 
Ko je kriv, da li je, koliko je ko kriv, pa valjda postoje zakoni i sudovi. Kako mi da odredimo ko je kriv a ko nevin, po boji kose , po načinu češljanja, po broju i boji cipela?😃😃
Ako je sud odredio da čovek nije kriv , onda nije kriv i tačka. Ukoliko neko ne želi da glumi s nekim, to se kaže na vreme i sve dobro.
Nekakvo kažnjavanje na osnovu sumnje je nedopustivo, i to treba kazniti, odnosno mora biti postavljena neka granica.
Misliš, ako stranka branislava lečića "političkom voljom" odluči da je presuda "nije kriv" onda je to pravda?
Loše misliš, jer "politička volja " nije zakon nego tiranija u interesu stranih vlasti...."politička volja" znači isto što i u Haškom tribunalu sviranje ***** u čast zakonitosti sile....
 
Ako je tako, Metronomy, onda nije ni Lečić ni ove žene što ga tuže u problemu, onda je u problemi ceo narod u Srbiji.
A što se tiče Haškog tribunala, zbog njegovog nefunkcionisanja imamo ove probleme na globalnom nivou, od Kovida do rata u Ukrajini i još koječega...
Taj lečićev narod je mulj koji svaki narod ima, a koji ispliva kada se stvore ratni sudovi pobednika, taj sud funkcioniše u pravcu za koji je stvoren....bilo je i ranije takvih sudova po evropi koji su izmišljenim pravom sudili slabima, pa je posle napravljen drugi sud koji je sudio sudijama....Recimo, Rimski sud bi morao da ima posebno nadnacionalno odeljenje koje bi sudilo sudijama koji tendenciozno krše nacionalne zakone, a nije im moguće suditi po nacionalnim zakonima, ima primera...Recimo, da sud u strazburu dostavlja podatke o sudijama koji ne poštuju norme propisane potpisanim i nepotpisanim sporazumima država, a koje su ušle u dokumenta suda....
Pola Srpskih sudija bi bilo na listi, sve Haške sudije bi bile na listi, da ne govorim o kanadskim, australijskim i svakako engleskim sudijama....
 
Poslednja izmena:

Back
Top