Alkohol i motivacija

qqjay

Domaćin
Poruka
3.568
Primetio sam da sam mnogo vise motivisan kad pijem ...Kad sam trezan imam mnogo manje motivacije i to pocinje da me plasi. Nisam zavisnik od alkohola, nemam neku potrebu da pijem stalno.
Moje pitanje je , kako postici taj nivo motivacije i produktivnosti dok sam trezan?
 
Primetio sam da sam mnogo vise motivisan kad pijem ...Kad sam trezan imam mnogo manje motivacije i to pocinje da me plasi. Nisam zavisnik od alkohola, nemam neku potrebu da pijem stalno.
Moje pitanje je , kako postici taj nivo motivacije i produktivnosti dok sam trezan?

nisi jedini koga treznonost plasi. desilo se i ovde jelte, samokontrola je toliko dosadna i urodjena, svakakve si ogranicenja stavio ispred da ti je trezven svet u ausshvicu.
da se oslobodis alkohol je dobar ali imas takvih supstanci koji odrade posao mnogo bolje do tacke da ne [propoznajes svoja dela kao deo svog dejstvovanja sutradan. totalna paranoja, pa zar sam to ja yebote?
unfreaking believable! dal je moguce da si ti taj koji je slobodan svih stega i radis to sto radis pod uticajem substanci??

problem je da se brzo vratis nazad. \sa lsd je drugacija situacija.
kao i sa osamom.
hoces da povratis osecaj motivacije, strastri i produktivnosti u tome, osami se za kolko god uzme, odvoji se, ugushi shum fiZicki a ne da syebes mozak hemikalijama. a onda kad dodje vreme i oslobis svoje ja u koje verujes - izadji pred svet i uzmi ga pa nek tebe pitaju pitanja.

nista novo kolega, i buide i dzizusi i tesle, dostojwevskog anstajna i zaratustre.
i najjacheg -- samouki samuraj bez porekla i uchhitelja, dzapabnski spartakus izvole viom ga na!

majamotimiga musashiga!

nista iskustvo, nista geni, goli rad i trud u najvecoj samoci

gl;avni moto mu je hadzimoto bio - nemo da radis ono sto nichemu ne sluzi!

well, ciganska krvopija, azijatska marva, ne obracajte paznju.


drugi9m rechima, hemikalije su kratkog roka, vise podsecaju na kratkocu postojanja n-doped individua koji umiru i tradjaju se pa ponovo i ostale strahote. metak je bolji.
ako bih morao da umrem, rodio bih se driugachiji iz pochetka.
ne znam nijednu hemikaliju koja bi ti ponudila da nastavis dalje sem LSD. prevremena sloboda je preskupa i privremena. m,ozda dopbijes nesto ali nisi ti zasluzan negonaj drugi. onaj bez ikakvih barijera i sliceva na ustima.

ostaje jedino da se formalnmo i neprimetno pozdravi sa bliznjima i manevar u shumu. ceo svet je tamo, svakakve uzbudljivosti i uloge za tebe.
spopadacete misao, kad ce da budes spreman!
pa kad budes spreman! take your f-ing time.
 
Poslednja izmena:
Smanjena moc rasudjivanja, nista vise. I ja sam pijan motivisan da pridjem bilo kojoj devojci ili sta vec, zato sto ne razmisljam svesno, ne analiziram situaciju.
Kako bez alkohola, pa ne bih znao, jer mislim da je sve to smanjena moc rasudjivanja i onda ljudi dobiju ideje, "ma da bre, uzmem 50 000 evra kredit, sredim lokal, i za godinu dana izvucem tri puta vise od ulozenog" i to sve lepo zvuci kada si pijan, lako ostvarljivo, a kada se otreznis...malo teze.
 
Primetio sam da sam mnogo vise motivisan kad pijem ...Kad sam trezan imam mnogo manje motivacije i to pocinje da me plasi. Nisam zavisnik od alkohola, nemam neku potrebu da pijem stalno.
Moje pitanje je , kako postici taj nivo motivacije i produktivnosti dok sam trezan?

Ako na ovaj način idealizuješ alkohol, kao uzrok motivacije, onda si na pravom putu da postaneš ovisnik. Radi se samo o lažnom samopouzdanju, lažnoj hrabrosti...sve to možeš i bez alkohola, autosugestija je čudo.
Kad sam polagala vozački, nekada davno, srušili me prvi put, kao sve je bilo dobro ali sam im se malčice učinila nesigurnom...idući put prije ispita ja uz kafu popijem i neku žesticu...prođem ispit, ali mi sugeriraju da sam ovaj put bila previše sigurna. Da sam krenula tom logikom, onda bih svaki put kad sjednem za volan morala nešto popiti, ali baš suprotno, nikada više nisam uradila nešto slično, niti ću. Zapamti da su uzroci svih naših strahova i nesigurnosti, kao i rješenje kako ih pobijediti, u našim glavama.
 
Ako na ovaj način idealizuješ alkohol, kao uzrok motivacije, onda si na pravom putu da postaneš ovisnik. Radi se samo o lažnom samopouzdanju, lažnoj hrabrosti...sve to možeš i bez alkohola, autosugestija je čudo.
Kad sam polagala vozački, nekada davno, srušili me prvi put, kao sve je bilo dobro ali sam im se malčice učinila nesigurnom...idući put prije ispita ja uz kafu popijem i neku žesticu...prođem ispit, ali mi sugeriraju da sam ovaj put bila previše sigurna. Da sam krenula tom logikom, onda bih svaki put kad sjednem za volan morala nešto popiti, ali baš suprotno, nikada više nisam uradila nešto slično, niti ću. Zapamti da su uzroci svih naših strahova i nesigurnosti, kao i rješenje kako ih pobijediti, u našim glavama.

Slazem se sa ovim.

@Tema:
Ljubav je najbolja motivacija.
 
Smanjena moc rasudjivanja, nista vise. I ja sam pijan motivisan da pridjem bilo kojoj devojci ili sta vec, zato sto ne razmisljam svesno, ne analiziram situaciju.
Kako bez alkohola, pa ne bih znao, jer mislim da je sve to smanjena moc rasudjivanja i onda ljudi dobiju ideje, "ma da bre, uzmem 50 000 evra kredit, sredim lokal, i za godinu dana izvucem tri puta vise od ulozenog" i to sve lepo zvuci kada si pijan, lako ostvarljivo, a kada se otreznis...malo teze.

Mislim da nije stvar u tome, primetio sam,na primer, da vise uospte nemam motivaciju da sviram ako nisam pio, a pre sam jedva cekao da uhvatim gitaru..
 
Primetio sam da sam mnogo vise motivisan kad pijem ...Kad sam trezan imam mnogo manje motivacije i to pocinje da me plasi. Nisam zavisnik od alkohola, nemam neku potrebu da pijem stalno.
Moje pitanje je , kako postici taj nivo motivacije i produktivnosti dok sam trezan?
Pa ne znam taj alkohol eto izaziva da ti organizam truli, na primjer trule ti usta dok kaplje silaze... truli i mozak. Pa eto izazoveš truljenje na drugi način, popiješ neki "fini" otrov... Ne znam. Probaj da se osvetiš onoliko koliko si u stanju svima koji su te nešto zeznuli, možda je to kao projekcija truljenja na njih, i možda onda postigneš tu "ekstazu"?
 
Mislim da nije stvar u tome, primetio sam,na primer, da vise uospte nemam motivaciju da sviram ako nisam pio, a pre sam jedva cekao da uhvatim gitaru..

opa. pa nisi sam kolega. interesantno. ja sam u pocetku pio da bih se suochio sa tremom na bini, kao klinac. alkohol mi nije trebao za inspiraciju vec da mi ubije strah da bih mogao da odradim svoj deo onako kako bih odradjivao na probama, sa uzivanjem i strascu. bio sam vrlo mlad i svirao solo instrument neki put pred i previshe ljudi. prvi put sam svirao sa 14 i u to doba sam bio vrlo stidljiv i povuchen klinac.
kasnije mi nije bilo potrebno da se napijem pred svirku zbog odrastanja i iskustva valjda. bina mi je mnogo pomogla da se otarasim mnogih tegova.

i tacno znam o chemu pises kolega, stvar je sto si upao u mashinu zvana 'drustvo'. egzistencija je tu u pitanju, ochekivanja drugih, nisi vise onaj mladic koji sanja i ima vremena da sanja i ostvaruje svoje snove, izrazava ih! gitaru sviras jel tako? koja je to droga kad si na bini bre i ori se, ko bog si kad pipnes zicu i trese se grad. pa znas kako je i sam si bio na koncertima, koja je to moc.

ako mozes da ostvaris da zivis od toga, samo od toga da sviras, i da sviras ono sto zelis, imao bi motivacije. e, ono doba za vreme ante markovica, 100 marona za veche, i to smo svirali sta smo voleli, ne po kafanama, nismo se prodavali za pare, nego su se pare predavale nama.
to odavno vise nije.

ispisah se, trebam da zakljucim ono sto si sigurno i sam zakljucio, izvini na prekucavanju, malo sam nazdravio postovani kolega.

problem je sa tim sto sa situacijom kakva je, opisanom gore, moras da ucutkas deo sebe, skoro pa ubijes, zatrpash ga da ne bi imao unutrasnji konflikt da bi onaj drugi, takozvani racionalniji, zreliji deo tebe obezbedio egzistenciju.

da ga nadvaladas, da bi vratio sebe nazad, svoju motivaciju, svoj kvalitet - moras da radis to sto radis.
niko nema prava da te osudjuje ako zelis da budes ono sto jesi, makar i pod alkoholom.
gde bi svet bio bez inspiracije i motivacije kreativnih ljudi?


u to ime ziveli kolega
 
Poslednja izmena:
Nekad je bilo zanimanje "Navipov maneken" ...Kako je "Navip" otišao u kerec privatizacije (i lopovske rasprodaje!)
bivši manekeni besposleni alkosi...
Ja lično sam se prešaltao na Apatinsku i to točeno najbolje...:manikir:
Motiv mi da se slegne pena!:hahaha:
 
Mislim da nije stvar u tome, primetio sam,na primer, da vise uospte nemam motivaciju da sviram ako nisam pio, a pre sam jedva cekao da uhvatim gitaru..
(Pretpostavimo da bi koristio tu za mozak štetnu biljku, dakle: da sam lud) Postoji veliki problem bez obzira što marihuana stravično poboljšava kvalitet sviranja gitare, meni: ne mogu ništa da apstrahujem (zapamtim, izvučem sistem) i unesem u svesku, a poslije toga amnezija (zaboravljanje načina "kako sam svirao", i sjećanje zvuka "kako sam svirao", u smislu da je zvuk bio natprosječan za nenapušenost pri sviranju - kao da se Đavo igra s čovjekom!) baš u vezi onoga čega bi najviše imao koristi i volio da se "srcem" sjetim! Ponavljam: ali sad ne sa "kao" nego: sa ili bez "kao" a nastavak: "da se Đavo igra sa čovjekom". Treće je bilo "bez kao" i onda sam otišo u monahe na 3 sata da sa njima pričam a ne budem monah. To je velika greška, jer ako sam tako jako vjerovao u prisustvo Đavola, ja koji sam ateista (ne vjerujem u grč.~ teo: bog, u boga ne vjerujem) - onda sam trebao da pomislim da možda i monasi vjeruju u Đavola a u boga ne, pa sam trebao da to ispitam... Zastao sam na pola puta, i to mi je drugo ime i bilo kada sam uzimao kokain i marihuanu - jer stimulanti su takvi. Moram da kažem da je to razlog što sam ostavio svaku vrstu droge koja je psihostimulativ, stimulans dakle, koja "diže" - jer sam shvatio da one obavezuju na etički - ili se to zove "moralni" - pad. NUMINOZNO (riječ znači: aksiom za dešavanja ili odnose, nešto što se mora desiti. Ili za ograničenja psihe ili materije ili duha (treće). A aksiom znači: istina koja je nepobitna, "ono u što se bez imalo napora u svoj snazi vjeruje") je da droga, i put droge, nije za svakoga.

KASNIJE SAM TEK došao do onoga
ŠTO ĆU te
SAVJETOVATI
kao KORISNIKA
tog glupog CH3CH2OH, odnosno C2H6O

Mora se čovjek ritualno (neobavezno za ličnu korist, u prevodu, a radnja je, nastala od religioznog ili teističkog vjerovanja, a možda i ateizma ili antiteizma (češće nego ateizma)) pripremiti. Moj ritual bio je da prije svakog uzimanja kodeina, trodona, heroina, metadona ili opijuma (jače od svega) istog trena kad uzmem drogu znam za što želim koristiti efekat. To je jako dobro i pametno, nisam podvukao džabe. OVAKVA TEHNIKA DOZVOLJAVA DA SE ZAPIŠE ONO ŠTO SE NA NARKOTICIMA ILI DRUGIM VRSTAMA DROGA "SAZNA", "UVIDI", itd., ali upozoravam da to ne važi za marihuanu.

Hiperpisanje, ili "Dostojevski sindrom", za koji se misli da ga imaju ljudi skloni temporalnoj epilepsiji (najgora, ja mislim). Druga obavezna stvar za napomenu je da je jako bitno tada imati svesku, jer inače lako dolazi do pisanja po zidovima, sebi, knjigama, televizoru (ekranu) sa nožićem, ili drugo...

Ko se igra sa Đavolom (opijum je kombinacija 4 CNS depresora, što je jako opasno ako priroda ne neiskotroliše balanse, jer je smrtonosno. Kada bi čovjek kombinovao oripavin koji je 7 puta jači od morfina (1 x snaga heroina) izgubio bi život, ali priroda, eto, doda tu i tebain i kodein (slabije mnogo od morfina). I šta onda? Onda se stvari dešavaju mnogo jače nego kada si uzeo heroin: jer ti uzimaš čist morfin iz prirode, koji se po efektu od heroina razlikuje samo u količini nusproizvoda koji su neželjeni - povraćanje, umor, mučnina, znojenje, zapadanje u "skraćeni govor" i drugo, ali eto po euforiji je jednak - a to su dokazala ispitivanja. Svaki ludak koji oće da uzme krokodil ne zna da je taj opijum možda jači i od krokodila - i košta jedno "romantično" putovanje u Tursku, ili šetnju do cvećara - onog koji ima hrabrost. Efekat jedenja ili pijenja tinktura traje do 18 sati, a efekat pušenja oko 5-6, i naravno da je kombinacija jednog i drugog optimum koji daje efekat oko - PO MOJOJ "STRUČNOJ" PROCJENI (probao oko 40 vrsta droga) - 28 puta jači nego heroin, bar što se tiče ubrzanja iteligencije. Ti koji pričaš o alkoholu, druže, pojma o opijumu nemaš. Izvini, ali da imaš, riječi nebi o alkoholu (tada smrtonosnom za kombinovanje) prozborio. Alkohol ne prijem 5 godina. Naravno, marihuanu nešto manje od godinu, ali bi bilo "nešto više od godinu" da nisam poslušao "drugaricu".
 
Poslednja izmena:

Back
Top