Zena: sediti u kuci vs. raditi budzasto?

Poruka
22.458
Obzirom na stanje koje traje već tri decenije, sa tendencijom ka jos minimalno tri, da li je ženi/majci bolje da ostane kod kuće i maksimalno se posveti deci i porodici, ili da ide da radi za novac koji joj taman pokriva topli obrok, putne troškove, vrtić/jaslice i instrukcije?(Rad za otprilke 200e i manje)
Pitanje je preteško jer u oba slučaja ženu koštaju mnogo :(
 
Obzirom na stanje koje traje već tri decenije, sa tendencijom ka jos minimalno tri, da li je ženi/majci bolje da ostane kod kuće i maksimalno se posveti deci i porodici, ili da ide da radi za novac koji joj taman pokriva topli obrok, putne troškove, vrtić/jaslice i instrukcije?(Rad za otprilke 200e i manje)
Pitanje je preteško jer u oba slučaja ženu koštaju mnogo :(

Ту плату добијаш радећи на киоску. Сматраш да нема жена које би радиле неки софистициранији послић? :think:
 
Teška tema.

Poznajem jednu ženu koja je ostala kod kuće rodivši jedno, pa rodivši drugo dete, i koja godinama nije radila jer je procenila da bi čitava plata otišla na vrtić za decu, putne troškove i doručak (posao u struci sa nekom boljom platom nije mogla da nađe, pa su u opticaju bili upravo poslovi sa platom od 200 EUR), međutim, nakon nekog vremena žena je upala u tešku depresiju i završila kod psihijatra i na natidepresivima, jer je mala potrebu da se izrazi i kao radno biće, a ne samo kao majka i supruga.

Sa druge strane, ženama koje u potpunosti ispunjava samo majčinska i uloga supruge, verovatno je bolje da ostanu kod kuće i gaje decu, nego da rade za mizernu platu koja im suštinski ne menja ništa.

Suma sumarum, sve ovisi o ženinim potrebama, pod uslovom da muž uopšte ima dovoljno veliku platu da izdržava čitavu porodicu - u suprotnom će verovatno raditi oboje, a krpiti se na ne znam koje načine oko čuvanja dece.
 
Ту плату добијаш радећи на киоску. Сматраш да нема жена које би радиле неки софистициранији послић? :think:
Ja pitam baš za tu visinu plate i uopšte me ne interesuje rasprava o placenijim poslovima. Isto tako, mislim da ogroman broj žena radi po trgovinama i buticima, na poslovima čišćenja, kuvanja.. za sličan iznos, u par hiljada dinara više. Voleo bih da nisam u pravu
 
Teška tema.

Poznajem jednu ženu koja je ostala kod kuće rodivši jedno, pa rodivši drugo dete, i koja godinama nije radila jer je procenila da bi čitava plata otišla na vrtić za decu, putne troškove i doručak (posao u struci sa nekom boljom platom nije mogla da nađe, pa su u opticaju bili upravo poslovi sa platom od 200 EUR), međutim, nakon nekog vremena žena je upala u tešku depresiju i završila kod psihijatra i na natidepresivima, jer je mala potrebu da se izrazi i kao radno biće, a ne samo kao majka i supruga.

Sa druge strane, ženama koje u potpunosti ispunjava samo majčinska i uloga supruge, verovatno je bolje da ostanu kod kuće i gaje decu, nego da rade za mizernu platu koja im suštinski ne menja ništa.

Suma sumarum, sve ovisi o ženinim potrebama, pod uslovom da muž uopšte ima dovoljno veliku platu da izdržava čitavu porodicu - u suprotnom će verovatno raditi oboje, a krpiti se na ne znam koje načine oko čuvanja dece.

Нису ми јасне те које падају у депресију. Колико глупа можеш бити и патити услед вишка слободног времена.
 
Teška tema.

Poznajem jednu ženu koja je ostala kod kuće rodivši jedno, pa rodivši drugo dete, i koja godinama nije radila jer je procenila da bi čitava plata otišla na vrtić za decu, putne troškove i doručak (posao u struci sa nekom boljom platom nije mogla da nađe, pa su u opticaju bili upravo poslovi sa platom od 200 EUR), međutim, nakon nekog vremena žena je upala u tešku depresiju i završila kod psihijatra i na natidepresivima, jer je mala potrebu da se izrazi i kao radno biće, a ne samo kao majka i supruga.

Sa druge strane, ženama koje u potpunosti ispunjava samo majčinska i uloga supruge, verovatno je bolje da ostanu kod kuće i gaje decu, nego da rade za mizernu platu koja im suštinski ne menja ništa.

Suma sumarum, sve ovisi o ženinim potrebama, pod uslovom da muž uopšte ima dovoljno veliku platu da izdržava čitavu porodicu - u suprotnom će verovatno raditi oboje, a krpiti se na ne znam koje načine oko čuvanja dece.

:hvala::heart:
 
Teška tema.

Poznajem jednu ženu koja je ostala kod kuće rodivši jedno, pa rodivši drugo dete, i koja godinama nije radila jer je procenila da bi čitava plata otišla na vrtić za decu, putne troškove i doručak (posao u struci sa nekom boljom platom nije mogla da nađe, pa su u opticaju bili upravo poslovi sa platom od 200 EUR), međutim, nakon nekog vremena žena je upala u tešku depresiju i završila kod psihijatra i na natidepresivima, jer je mala potrebu da se izrazi i kao radno biće, a ne samo kao majka i supruga.

Sa druge strane, ženama koje u potpunosti ispunjava samo majčinska i uloga supruge, verovatno je bolje da ostanu kod kuće i gaje decu, nego da rade za mizernu platu koja im suštinski ne menja ništa.

Suma sumarum, sve ovisi o ženinim potrebama, pod uslovom da muž uopšte ima dovoljno veliku platu da izdržava čitavu porodicu - u suprotnom će verovatno raditi oboje, a krpiti se na ne znam koje načine oko čuvanja dece.

odprilike tako nekako
al ne znaci da je ona labilna kad padnes u depresiji sto je pre 50 g za zene najnormalnije bilo?
 
Ja pitam baš za tu visinu plate i uopšte me ne interesuje rasprava o placenijim poslovima. Isto tako, mislim da ogroman broj žena radi po trgovinama i buticima, na poslovima čišćenja, kuvanja.. za sličan iznos, u par hiljada dinara više. Voleo bih da nisam u pravu

То раде девојчице које су баталиле школу.
 
odprilike tako nekako
al ne znaci da je ona labilna kad padnes u depresiji sto je pre 50 g za zene najnormalnije bilo?
Pa nije labilna - stvar je u tome da nema svaki čovek iste potrebe, tako da je navođenje primera šta je bilo pre 50 godina, bespredmetno.
Nekome je dovoljno da bude samo majka, nekome da bude i majka i supruga, a neko ima potrebu da pored majke i supruge bude i osoba koja nešto smisleno radi i privređuje.
Problem nastaje kada se potrebe čoveka sukobljavaju sa realnom mogućnošću zadovoljenja istih.
 
Нису ми јасне те које падају у депресију. Колико глупа можеш бити и патити услед вишка слободног времена.
Stvar je potreba i zadovoljenja istih, a one se razlikuju od čoveka do čoveka.
Nismo svi isti, da ne navodim da je potreba za radom, odnosno stvaranjem i priznanjem za stvoreno jedna od osnovnih ljudskih potreba, a tek da ne navodim osnovnu potrebu za samostalnošću i nezavisnošću od bilo koga, pa i muža, koja je u direktnoj vezi sa finansijama.
 
Nisu Kinezi jedini poslodavci, pogledaj po marketima zene na kasi, iza frižidera, medju rafama, u ekspres restoranima, cajnim kuhinjama...ne kažem ja da nema mladih cura bez škole al ima i žena ybg.

Има и мушкараца на тим истим местима.

- - - - - - - - - -

Stvar je potreba i zadovoljenja istih, a one se razlikuju od čoveka do čoveka.
Nismo svi isti, da ne navodim da je potreba za radom, odnosno stvaranjem i priznanjem za stvoreno jedna od osnovnih ljudskih potreba.

Стварањем? Каквим стварањем? Већина радних места је таква да можеш само да захвалиш богу што ниси тамо.
 
Dobro, mada mislim da momenat promene okruženja isto igra ulogu

Sticaj okolnosti je da se moja frau bavi šnajderajem pa joj stalno cirkulišu razne mušterije.

U svakom slučaju rad od kuće ne podrazumeva da si zatvoren u podrumu.


Šurnjava se bavi povrtarstvom i dva dana nedeljno provede na pijaci dok ostalim danima priprema robu za pijac.
Ima veoma živopisne saradnike i kupce
 
Стварањем? Каквим стварањем? Већина радних места је таква да можеш само да захвалиш богу што ниси тамо.
Stvaranje u najopštijem mogućem smislu kao rezultat rada za koji se školovala ili bilo kog drugog smislenog rada u kojem je umešna.
 

Back
Top