Zena i ujedno ljubavnica!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Mnogi muskarci imaju ljubavnice. Ja imam zenu koja je ujedno i ljubavnica. Od pocetka sam tako postavio. Obasipam je paznjom , iznenadjenjima, ako negde putujem na sve nacine gledam i da nju povedem, uvek nadjemo vremena za sebe. Tako evo vec 18 godina. Imamo decu, ali smatram da uvek mora da postoji vreme samo za nas dvoje. Nase vreme.

Da li postoji opravdanje kada muz i zena zapostave jedno drugo?

Podstace me jedna druga tema na ovu temu.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
 
uloga zene je precenjena u zapadnom svetu
nazalost kopija toga je i kod nas
zena je zena,pre svega covek,i kao ravnu sebi je treba i postaviti
nikakve boginje,nimfe,princeze i slicna mitologija ne dolaze u obzir
takodje ni nipodastavanje,stavljanje u nizi rang i sl.
sto se tice uloge ljubavnice i to je precenjeno zbog medijske propagande,muskarcu se namece gro sisa i dupeta i sad zena mora da oponasa to da je ne bi ovaj prevario i zapostavio
a s druge strane i zenama se namece model mocnog i zgodnog muskarca zastitnika i ako to nema kuci ide u aferu koja kasnije prerasta u otvoreno pitanje
sve u svemu medijske manipulacije,zivot dvoje ljudi u zajednici,braku je jednostavan
 
Mnogi muskarci imaju ljubavnice. Ja imam zenu koja je ujedno i ljubavnica. Od pocetka sam tako postavio. Obasipam je paznjom , iznenadjenjima, ako negde putujem na sve nacine gledam i da nju povedem, uvek nadjemo vremena za sebe. Tako evo vec 18 godina. Imamo decu, ali smatram da uvek mora da postoji vreme samo za nas dvoje. Nase vreme.

Da li postoji opravdanje kada muz i zena zapostave jedno drugo?

Podstace me jedna druga tema na ovu temu.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Odlično, taman će ti biti više žao kad saznaš da te varala. :)
 
Žena je čovekov najbolji prijatelj.

Mene su na početku stariji naučili da je brak oprobani modus da se lakše prođu sve životne prepreke .

Naučen sam da je brak poput zaprege koja se kreće uspešno jedino ako svi vuku u istom smeru.

Ne postoji opravdanje da častan čovek zapostavi svog najboljeg prijatelja
 
...kad žena i ljubavnica zamijene uloge
i ovo je moguće
moguće je i samo tada
kad se ljubav oproljećuje od igre na ulici
preko osnovne skole
pa do Braka
i jedno drugom budu Onako
kako će nekad u nekim budućnostima biti...
...sad je moguće
samo
ako je Žena
u svemu superiorna...
a,- dešava se...nije da ,
nije...ali tako rijetko
da je Utopija
i pojedinačnosti potvrde
neku daleku Budućnost...

P.S.
...radoznalost je muka,- velika...
 
Mnogi muskarci imaju ljubavnice. Ja imam zenu koja je ujedno i ljubavnica. Od pocetka sam tako postavio. Obasipam je paznjom , iznenadjenjima, ako negde putujem na sve nacine gledam i da nju povedem, uvek nadjemo vremena za sebe. Tako evo vec 18 godina. Imamo decu, ali smatram da uvek mora da postoji vreme samo za nas dvoje. Nase vreme.

Da li postoji opravdanje kada muz i zena zapostave jedno drugo?

Podstace me jedna druga tema na ovu temu.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
Pa ima doktore i takvih veza, nije bas da su ceste, ali postoje.
Mislim da tu nema mnogo veze to sto je obasipas paznjom nego ste se jednostavno nasli i to je velika sreca i dragocenost.
I ako ste zajedno vec 18 godina, tako ce biti i u buducnosti.
Ima situacija gde muzevi misle da im je brak genijalan jer su suvise egocentricni i misljenja su da ono sto njih
cini srecnim cini i njihovu partnerku. Ali, opet kazem, svaki je slucaj poseban kao sto je i svaki covek poseban.
 
Pa ima doktore i takvih veza, nije bas da su ceste, ali postoje.
Mislim da tu nema mnogo veze to sto je obasipas paznjom nego ste se jednostavno nasli i to je velika sreca i dragocenost.
I ako ste zajedno vec 18 godina, tako ce biti i u buducnosti.
Ima situacija gde muzevi misle da im je brak genijalan jer su suvise egocentricni i misljenja su da ono sto njih
cini srecnim cini i njihovu partnerku. Ali, opet kazem, svaki je slucaj poseban kao sto je i svaki covek poseban.
Pazi imali smo mi pokusaje drzanja lekcije i patetike kako nam nije zao da ostavimo decu na dva ili tri dana sa babom i dedom, zenom koja cuva itd. Moje pitanje je uvek bilo koliko ste vi srecni. Kada se vratimo uvek smo jos blizi sa decom, ali smo i zena i ja srecni. Odlazak u pozoriste, na veceru, u setnju nece naneti deci stetu.

- - - - - - - - - -

Ili zasto ne bih imao seks sa zenom kao nekada? Na zalost ljudi sami sebi stavljaju okove.

Ta logika sa ljubavnicom mogu gde hocu, a sa zenom ne po meni je pogresna.

- - - - - - - - - -

Namerno nisam stavio temu na ljubav i seks, jer mislim da joj je ovde mesto.
 
Mnogi muskarci imaju ljubavnice. Ja imam zenu koja je ujedno i ljubavnica. Od pocetka sam tako postavio. Obasipam je paznjom , iznenadjenjima, ako negde putujem na sve nacine gledam i da nju povedem, uvek nadjemo vremena za sebe. Tako evo vec 18 godina. Imamo decu, ali smatram da uvek mora da postoji vreme samo za nas dvoje. Nase vreme.

Da li postoji opravdanje kada muz i zena zapostave jedno drugo?

Podstace me jedna druga tema na ovu temu.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Ja cu se truditi da budem i ljubavnica i zena i najbolji ortak. Isto ocekujem i od njega.
 
Mnogi muskarci imaju ljubavnice. Ja imam zenu koja je ujedno i ljubavnica. Od pocetka sam tako postavio. Obasipam je paznjom , iznenadjenjima, ako negde putujem na sve nacine gledam i da nju povedem, uvek nadjemo vremena za sebe. Tako evo vec 18 godina. Imamo decu, ali smatram da uvek mora da postoji vreme samo za nas dvoje. Nase vreme.

Da li postoji opravdanje kada muz i zena zapostave jedno drugo?

Podstace me jedna druga tema na ovu temu.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Izgleda da ste oboje tako postavili od početka,inače ne bi tako ni bilo...:aha:

Opravdanje? malo teška reč, ko da je neka krivica u pitanju..ili misliš da ipak jeste krivica?
--možda pogrešno postavljeni ciljevi braka, pogrešna i neostvarena očekivanja u braku...
ja bih to pre nazvala razlozima za zapostavljanje bračnog druga, ne opravdanjem...

- - - - - - - - - -

Pazi imali smo mi pokusaje drzanja lekcije i patetike kako nam nije zao da ostavimo decu na dva ili tri dana sa babom i dedom, zenom koja cuva itd. Moje pitanje je uvek bilo koliko ste vi srecni. Kada se vratimo uvek smo jos blizi sa decom, ali smo i zena i ja srecni. Odlazak u pozoriste, na veceru, u setnju nece naneti deci stetu.

- - - - - - - - - -

Ili zasto ne bih imao seks sa zenom kao nekada? Na zalost ljudi sami sebi stavljaju okove.

Ta logika sa ljubavnicom mogu gde hocu, a sa zenom ne po meni je pogresna.

- - - - - - - - - -

Namerno nisam stavio temu na ljubav i seks, jer mislim da joj je ovde mesto.

Valjda sa ženom možeš kad hoćeš, ona živi sa tobom?--(pišem uopšteno iako se obraćam u drugom licu)
sa ljubavnicom više okolnosti treba da se poklope...mnogo komplikovano.
 
Izgleda da ste oboje tako postavili od početka,inače ne bi tako ni bilo...:aha:

Opravdanje? malo teška reč, ko da je neka krivica u pitanju..ili misliš da ipak jeste krivica?
--možda pogrešno postavljeni ciljevi braka, pogrešna i neostvarena očekivanja u braku...
ja bih to pre nazvala razlozima za zapostavljanje bračnog druga, ne opravdanjem...

- - - - - - - - - -



Valjda sa ženom možeš kad hoćeš, ona živi sa tobom?--(pišem uopšteno iako se obraćam u drugom licu)
sa ljubavnicom više okolnosti treba da se poklope...mnogo komplikovano.

Pa mnogi misle da sa zenom treba samo kod kuce, a ljubavnica je ta koja moze i u autu, hotelu, na nekom putovanju.... Da upravo sa zenom treba gde se hoce, a onda nece biti potrebna ljubavnica.
 
Krivica sigurno postoji. Navela si probleme. Da mozda je sa ljubavnicom lakse u pocetku, ali se ispostavi da se na kraju mnogo iskomplikuje. Ovde nema komplikacija.

Mnogi ce reci brak je obaveza, puno odgovornosti itd. Tacno, ali da li to znaci da ne treba uzivati?! Ne, samo naci nacina kako.
 
Krivica sigurno postoji. Navela si probleme. Da mozda je sa ljubavnicom lakse u pocetku, ali se ispostavi da se na kraju mnogo iskomplikuje. Ovde nema komplikacija.

Mnogi ce reci brak je obaveza, puno odgovornosti itd. Tacno, ali da li to znaci da ne treba uzivati?! Ne, samo naci nacina kako.

Kako brak moze biti obaveza... msm da je uzivanje u ispravnom braku daleko od obaveza, bar se one tako ne dozivljavaju. Obaveza je i svaki dan otici po hleb, pa ljudi moraju bili u braku ili ne.
 
Kako brak moze biti obaveza... msm da je uzivanje u ispravnom braku daleko od obaveza, bar se one tako ne dozivljavaju. Obaveza je i svaki dan otici po hleb, pa ljudi moraju bili u braku ili ne.
Rekao sam mnogi ce reci, ne i ja. Kada ljudi razgovaraju zasto su se udaljili jedan od drugoga obicno navedu da jedan od partnera nije shvatio brak na pravi nacin. I da jos produbim pun obaveza. Navode ko nije sta uradio i sta kome smeta, ali iz svega moze da se izvede zakljucak da je udaljavanje pocelo onog tfenutka kada su prestali da imaju zajednicki trenutak. Dopustaju da ljutnja prenoci, dugo traje, pretvore se u sitnice i eto opravdanja za preljubu. Kazu nemaju zelju. I ne mogu jer su se udaljili, jedan drugoga najstrasnije izvredjali. Sakriju se iza dece i tako se tavori.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
 
Rekao sam mnogi ce reci, ne i ja. Kada ljudi razgovaraju zasto su se udaljili jedan od drugoga obicno navedu da jedan od partnera nije shvatio brak na pravi nacin. I da jos produbim pun obaveza. Navode ko nije sta uradio i sta kome smeta, ali iz svega moze da se izvede zakljucak da je udaljavanje pocelo onog tfenutka kada su prestali da imaju zajednicki trenutak. Dopustaju da ljutnja prenoci, dugo traje, pretvore se u sitnice i eto opravdanja za preljubu. Kazu nemaju zelju. I ne mogu jer su se udaljili, jedan drugoga najstrasnije izvredjali. Sakriju se iza dece i tako se tavori.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Msm da to zavisi od karaktera i predjasnjih navika. Ljudi koji su skloni da razgovorom resavaju probleme, a ne svadjom, skrivanjem i cutnjom ne zapadaju u te probleme. To je moj utisak samo...
 
Rekao sam mnogi ce reci, ne i ja. Kada ljudi razgovaraju zasto su se udaljili jedan od drugoga obicno navedu da jedan od partnera nije shvatio brak na pravi nacin. I da jos produbim pun obaveza. Navode ko nije sta uradio i sta kome smeta, ali iz svega moze da se izvede zakljucak da je udaljavanje pocelo onog tfenutka kada su prestali da imaju zajednicki trenutak. Dopustaju da ljutnja prenoci, dugo traje, pretvore se u sitnice i eto opravdanja za preljubu. Kazu nemaju zelju. I ne mogu jer su se udaljili, jedan drugoga najstrasnije izvredjali. Sakriju se iza dece i tako se tavori.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

I ja mislim da, kad se dvoje posvađaju, da je bolje da se raščisti odmah sve.
I da se ne vraća više na to.
 

Back
Top