Za gitariste i basiste-oprema

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Evo jedne teme za gitariste i basiste...... Koju opremu koristite, da li vise volite anolgni tj. old-school zvuk ili procesore.... koje se trzalice koriste, pojacala, instrumente, koji vam se svidjaju a koji ne........

Ja imam Jackson JS20 Dinky, DOD Supra distordion FX55c i Behringer analogno pojacalo GM110(30W glava, 35 Jensen zvuchnik,tranzistorac), trzalice iskljucivo Dunlop-ove extra heavy(1.5mm) od silikona-cuvene kornjacice.....Zice Ernie Ball regular slinky '10
 
behringer gitara + 15W pjacalo, sto bilo u kompletu na rasprodaji u mitrosu za 130 eu. sasvim solidno sljaka

trzalice bilo koje, ali najvise mi leze fender medium (one roze providne)

i to je to :D za pacera sasvim dovoljno....a bogami i za manje svirke
 
Behringer gitara? QL niam zanao da ih prave, ja imam njihovo pojacalo(isto iz mitrosa) i mogu samo da ga pohvalim.... A to sto si rekao moze i za svirku vidjao sam strance pred 10000 ljudi sa obicnim squier-om (ima odlican clean)....svaka gitara je dobra ako znas da je sviras...samo razlicito leze u ruci.
 
W.A.S.P.:
Behringer gitara? QL niam zanao da ih prave, ja imam njihovo pojacalo(isto iz mitrosa) i mogu samo da ga pohvalim.... A to sto si rekao moze i za svirku vidjao sam strance pred 10000 ljudi sa obicnim squier-om (ima odlican clean)....svaka gitara je dobra ako znas da je sviras...samo razlicito leze u ruci.

Behringer,hmm,ok,ona je dobra za pocetnike,za nas koji dugo sviramo prosto tezimo ka necemu udobnijem.
Zato ja imam jako vrednu kolekciju gitara i sve sami originali:
Fender Stratocaster (klasicni Stratocaster)
Gibson Les Paul
Gibson Explorer
i mislim da sam jedini u SCG koji poseduje Gibson flying v sa 24 praga.
A sad to sa opremom,procesor nikako,ni u kom slucaju,sta ima masina da mi odradjuje ono sto mogu prstima.
Fender pojacalo kucno od samo 80W,i distorziju.
E sve ostalo je vezano za znanje.
Ne znam,oduvek sam mrzeo taj savremeni stil uz tonu opreme.
Vise volim onu cvrstu razdirucu distorziju iz prve polovine '80-ih.

I ne volim W.A.S.P. nije moj ukus.Radije cu se drzati Preety Maids ili Angel Witch.
 
AC30
Fender Vibrolux
Chat Atkins Gretsch 6120 (`67)
G&L Blues Boy (tele, f hole, humbacker neck pozicija)
Inace prave izvanredne gitare koje su dosta bolje od danasnjih Fendera, za informaciju G&L je prilicno nepoznata firma u kod nas u Srbiji, firma koju je osnovao Leo Fender sa George Fullertonom 1980 godine. Pogledajte malo nihov sajt ako vas zanima www.glguitars.com

Akusicna Larrivee OM 05, takodje sjajna gitara, malo poznata firma van Severne Amerike, inace kanadski proizvodjac.
 
CBS era fendera , od 1966. nadalje nije bas reprezentativna, ne kazem da su sve gitare posle tog perioda lose , ima fantasticnih komada samo je problem sto su u zadnjih nekoliko godina naduvali cene Telecastera zbog velike potraznje i cene modela iz `70-tih idu oko US$ 3000-4000 a u `70-tim godinama su pravljene generalno najgore gitare u istoriji, i sto se tice akusticnih i elekrticnih gitara, uvek bih kupio pre gitaru iz `90-tih ili novije modele u odnosu na modele iz `70-tih. To je u pruncipu najmracniji period proizvodnje gitara i treba biti poprilicno oprezan u kupovini tih izdanja.
A recimo Telcasteri iz `50-tih idu na trzistu i po US$ 20 000, kao i Stratocasteri. Uzas od cena!

Sto se tice G&L gitara koje pomenuh, stvarno je izrada na odlicnom nivou, danasnji Fenderi su prilicno loseg kvaliteta, sve je podredjeno mas produkciji da bi se na brzaka uzela lova.

Mada recimo Gretsch nije tako skup s obzirom na kvalitet, nema neke velike potraznje za njima pa ni cena nije visoka, ovde u Kanadi mogu da se kupe modeli iz `60-tih za otprilike US $ 2000 , sto je kudikamo manje od Telecastera iz istog perioda. Tesko je porediti te dve gitare posto su potpuno drugacijeg tipa.
 
U pravu si Klika kada kazes ovo za Fenderove gitare.
Ali pogledas oko sebe i svako ko hoce da svira,uvek gleda Stratocaster kao neku vrstu bozanstva.
Ja sam imao ludu srecu da naletim da kupim originalni Stratocaster,iz ranih '80.
I to ogromna,ali ogromna razlika u poredjenju sa ovim novim iz '90.
Kao da drzis nekog mutanta,neku zver koja ne moze da funkcionise ako joj ne nabacis procesor.

E sad,Gibson flying voodoo je prica za sebe.Koliko sam ja video ona se uopste nije menjala,pa onda lepo daje onaj pravi rockerski zvuk i ne treba da je budzis da bi postigao zeljeni efekat.
 

Back
Top