Apatija, depresija, dosada...

@ Mala_Tea ~ verujesh li u sluchajnosti? (: (kad smo kod toga, jesi li gledala film ~Signs, sa Mel Gibsonom?)
elem... vidish da su se pojavile neke stare teme. (; i prelistavala sam po jednoj koju je Sasha vratila. -
kako biste opisali svoj zivot>?<sta biste promenili...

baci pogled na citat. (8
znam,to ti je moj moto... :D ko zna zasto je to dobro(:

znash ko je to pisao? :p

ti, mala :mrgreen:
nemoj to zaboraviti... (;

i josh da kopiram mudrosti nashega Poglavice...
pa da ;)
zhivot je mnogo prostiji kad shvatish da si u stvari sam sebi najvecji protivnik. i da ti u stvari niko ne moze biti kriv ili zasluzhan za tvoje dobro ili loshe u vecjoj meri nego ti sam.

slozhila si se onda s tim... onda, chek' da vidim. oktobar. uf, skoro godina prodje...

poZ
 
kako se lechiti od depresije,dosade,apatije..? ja lichno ne dozvoljavam sebi da se utopim i prepustim se takvom raspolozhenju, jednostavno sama stvaram svoju srecju koja mozhe vechno da traje a i da je kratkotrajna...stvaram drugu.Postoji milion sitnica koje chine zhivot,treba ih samo shvatiti ili otkriti..

i ljudi ,blokirao mi je prozor za odgovaranje,ne mogu nishta da pishem pa koristim ovaj 'brzi odgovor&quot;-pomagajteee,please!:)
 
@morphea:
ijao, vidi ko je tu.
blokirao ti prozor..... ummmm..... pa ako klikcjesh na ovo dole levo 'odgovori' ili 'citiraj' kad ocjesh da citirash i necje da ti otvori..... onda ne znam. ma shta cje ti to, ja samo koristim ovo 'brzi odgovor' ;-)
 
Dobro je zmaj013 rekao... i za mene je depresija prirodno stanje svijesti... od kada znam za sebe. Kako je lijechim? Znam da nece proci, i zato zivim za trenutke kada me neshto otrgne, ma koliko kratak taj period vremena... predah uvijek prija i pomaze da se nastavidalje.
Opet ono shto je zmaj013 rekao-chitanje. Knjige zaista, zaista mogu da utjeshe. Kao i muzika, naravno. I crtanje. Da nije tih stvari, ne znam da li bih izdrzala.

__________________

avatarhell_shroomfan64_thetearsyoumademecry.gif
 
Depresija? Svasta, tako mladi ljudi, a depresivni...C,c,c... :p Ja nikad nisam depresivan. I laugh in the face of everything. Zivot je suvise kratak da bi se proveo tako. :D Treba ziveti... i smejati se... i ziveti... i uzivati u tom zivotu... :-D Samo dvaput se zivi ( kad bismo se lagali ). :D
 
Koliko vidim, ovde se mešaju pojmovi kao što su depresija i čovekova priroda da bude uvek blago melanholičan.
Draga Lanfear, depresija je nešto daleko opasnije. To je dugotrajna melanholija koja ima svoj početak i kraj (dakle ne traje ceo život). Nemoguće je biti depresivan stalno, ali one nažalost mogu trajati i po više godina i tada se teško leče. Tada čovek gubi pojam nad stvarima koje svakodnevno radi i one mu sve teže padaju. E sad, mogu o ove jako mnogo da pišem, jer sam je preživela, ali ostavamljam to za drugi put.
----->>>
Dosada je čovekov najveći neprijatelj. Mislim da je to koren svih gluposti koje čovek može da napravi u svom životu. Ja dosadu pobeđujem različitim kreativnim zanimanjima ili vežbanjem.
 
Eh, Hokli, pa ti govorish o klinichkoj depresiji...
Shvatam na shta mislish kada kazesh da je ona prolazna, i da mi mijeshamo pojmove. Ja to ne radim. Ovim necu da kazem kako ja patim od klinichke depresije, jer naravno nisam tako ekstreman sluchaj.
Klinichka depresija -chesto, ne uvijek- nastaje kao posledica nekog jako teshkog dogadjaja koji se dogodio individuumu. Naravno, to moze biti i neki manji, nevazniji dogadjaj, ali opet sve to zavisi od nashe emotivnosti i sentimentalnosti. Nego, nije to vazno sad.
Istina, chovjek ima sklonost ka melanholiji, ali ona je prolazna, kao shto je prolazna tuga, kao shto je prolazna sreca. Posebno u ovim godinama, u periodu adolescencije.
U mom sluchaju se radi o smorenosti i razocharanosti zivotom, od kada znam za sebe. Stalno sam indisponirana i to moje loshe raspolozenje mi je pokvarilo mnogo, mnogo toga... kasnije se sve samo pojachalo, i ja znam da moze biti samo gore. U sve sam razocharana... Naravno, velikim dijelom krivica je moja, i mog pesimizma, ali snaznog uticaja imalo je (i sada ima) - okruzenje.
Dakle, nije u pitanju "lazna depresija" - vec ona je stvarna, samo ne klinichka. Da je klinichka, ne bih sjedila za kompom i caskala sa vama, vec bih bila na lijechenju :razz: .
Mogla bih jako mnogo da napishem o svemu ovome... ali vec vidim da sam smorila i tebe i druge.
PoZzZ.

__________________

avatarhell_shroomfan64_thetearsyoumademecry.gif
 

Back
Top