BALADE ILI ROKANJE?

TYLER

Početnik
Poruka
43
U ROKU POSTOJE I LAGANE LJUBAVNE BALADE PROŽETE SNAŽNIM EMOCIJAMA I DIVLJE ELEKTRIČNE PESME NABIJENE ENERGIJOM,ŠKRIPANJEM GITARA,BESOM I DRANJEM...
ŠTA VIŠE VOLITE?
ZNAM DA ZAVISI OD RASPOLOŽENJA I DA JE IZBOR TEŽAK ALI KADA BI BIRALI NAJBOLJU PESMU KOJU STE IKAD ČULI DA LI BI BILA BALADA ILI NEŠTO JAČE...
 
Pa jedan od mojih najomiljenih bandova Scorpions ima kroz svoju 35-godisnju karijeru i jedno i drugo,i to iz ekstremnog oblika zestine i savrsene energije do onih balada koje imaju tako dobre tekstove da prevazilaze okvire obicnih ljubavnih pesama.
Ali ipak mislim da i balade poput "In Trance","Life's Like A River","Born To Touch Your Feelings" stoje u istoj ravni sa tezim pesmama poput "Alien Nation","Speedy's Coming","Nightmare Avenue","Pictured Life".

Prosto nema pravila...
 
ni jedno ni drugo majstore...
vishe me je smorilo da slusham il tipichnu rok baladu il tipichno rokanje. najjache su stvari koje preskachu... koje ne mozhesh u'vatiti u shablon... evo prvo mi na pamet pada 'push.it' od Tool-a sa Salival-a ;-) mada ima gomila takvih stvari...
 
Ja obožavam Scorpions i stvarno imaju najjače balade kao što su ,pored gore pomenutih, još i : ’’When The Smoke Is Going Down’’, ’’When You Came Into My Life’’, ’’Still Loving You’’, ’’Holiday’’ i naravno ’’Send Me An Angel’’.
Tu su još npr.:
Deep Purple: ’’When a blind man cries’’, ’’Anyone's Daughter’’, ’’Lalena’’, ’’love conquers all’’ i naravno ’’Soldier Of Fortune’’
KISS: ’’Beth’’, ’’Every Time I Look at You’’, ’’I Still Love You’’, ’’See You Tonight’’, ’’Reason To Live’’ i ’’I Finally Find my Way’’.
Black Sabbath: ’’She’s Gone’’, ’’Changes’’, ’’In Memory’’, ’’It’s Allright’’, ’’No Stranger To Love’’ i ’’Feels good To Me’’.
W.A.S.P.: ’’Forever Free’’, ’’Sleeping’’, ’’Breathe’’, ’’The Idol’’, ’’Keep Holding On’’, ’’Hold On To My Heart’’.
HammerFall: ’’Always Will Be’’, ’’Dreams Come True’’, ’’Glory To The Brave’’, ’’The Fallen One’’, ’’Never, Ever’’, i možda ’’I Believe’’

Kao i : Led Zeppelin, Pink Floyd, Whitesnake...

A što se tiče ’’Rokanja’’, da opet ne bih nabrajao pesme, rećiću samo:
AC/DC, Motorhead, Judas Priest, Iron Maiden, Helloween, Saxon, Manowar, Dream Theatre, Slayer, kao i svi gore navedeni bendovi....itd...itd....

Tako da nije lako odlučiti se ,Balade ili rokanje, jednostavno ne idu jedno bez drugoga!
A ponekad stvarno zavisi od raspoloženja!
 

Back
Top