Bojim se PMS

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
:D Sad mi je smesno a do pre nedelju dana sam mislila da cu da napravim tragediju...Ne znam kako vi drage moje dame ali ja imam jedan veoma cudan oblik PMS i posto se on javi na nedelju dana pre "kise" ja napravim nevidjene gluposti u smislu maltretiranja i svadje svega i svakog...Nikad me nije boleo stomak nikada nisam imala neku dakle bol zbog toga vec samo psihicke neke simptome koji su s godinama izrazeniji...Mislim da je najbolje da se tada zatvorim u kucu ali to nije moguce jer moram da radim, a komunikacija mi je tada uzasna...Toliko sam razdrazljiva da rizikujem da izgubim posao, vezu sam uspela totalno da unistim jer covek nece da ima razumevanja vise za moje verbalne napade koji su od fizickih veoma blizu :D Od muve pravim magarca sto kazu i kad najzad dodje dan "D" ja sam druga osoba i sve teram na salu ali ljudi ne zaboravljaju...Zasto su tada problemcici veliki ko "kuca" i ima li neka od vas slican problem? Napominjem da je i depresija izrazena pa posle tog svadjalackog nagona placem i samosazaljevam se...
 
heh...pa kaži da su promene raspoloženja hormonalne prirode i zahtevaj da te ne shvate preozbiljno :D
Ja tako radim - mada se nekad stvarno naljutim, ali to niej bitno, bitno je preteriovanje u reakcijama i preosteljiivost. Samo se preterivanje zamera, a to je lako "srediti", objašnjenjem.
 
Betty:
heh...pa kaži da su promene raspoloženja hormonalne prirode i zahtevaj da te ne shvate preozbiljno :D
Ja tako radim - mada se nekad stvarno naljutim, ali to niej bitno, bitno je preteriovanje u reakcijama i preosteljiivost. Samo se preterivanje zamera, a to je lako "srediti", objašnjenjem.
Ma reknem ja al ko me shvati shvati...samoj meni je krivo sto tako reagujem,inace sam veoma tolerantna i osoba od strpljenja...a onda nastaje ta transformacija...Dodje mi da napisem tablu " do daljneg ujedam ne prilazi" :D
 
Što ti je krivo :shock:
Pa šta ti tu možeš...bezveze. Ja nemam osećaj krivice, znaš zašto? Uzmem pa razbijem nešto :D
Al da niko ne vidi :wink:
Pa napiši da ujedaš, nije loše šaliti se na svoj račun :D
Uglavnom, ja gledam da ne potežem neke stvarno ozbiljne teme tih dana (jer ću da zas.erem, mada ima svo razumevanje ovog sveta za to, plus smeta mi ono što mi i inače smeta, samo prenaglim u reagovanju), a kad se ne dosetim, onda dragi kaže - ne sad, ne sad o tome :lol:
Npr. ako će ti biti lakše, evo: u posl. pms-u sam izjavila da želim da se preselim u kontejner :D
I onda objašnjavala tezu - kad složim stvari u ormaru (koji nije dovoljno velik!) svakako se izgužvaju, a onda bolje da živim u kontejneru, jer je ionako sve izgužvano :lol: Uz sve to, još se svaki put drknem u prste kad sklapam i rasklapam dasku za peglanje (treba kupiti novu ili naučiti konačno da to uradim, ili prosto ustati na vreme pre posla, ili ne popiti baš sve kafe ili ne visiti na netu ranom zorom, pa bih imal avremena MOŽDA i ne bih upadala u frku :lol: - NARAVNO da to kažem tek sada, u pms-u je sve to jaaako dramatično! :mrgreen: ). A i pegla je neka nova, bojim je se (u pms-u!) :D
Mislim, ume to da bude zabavno - to preterivanje - samo ako umeš da se nasmeješ :lol:
 
posao...hmhhmm...ja TIH dana idem na posao da odmaram dušu :D
Tamo me nič ne može izbaciti iz takta :?
Ima tamo nekih principa kojih se svi čvrsto pridržavamo, i nema cimanja, nema nekih ružnih iskoraka iz toga (ima lepih iznenađenjca!). Volem svoj posao :D
 
$ta reci.. Bozhe hvala ti $to nisam zhensko, ali to ne znachi da me kob PMSa ne zakachinje. Mozda joj je re$enje da u kritichne dane koristi neke lekice za smirenje ili ono ako je ba$ totalna frka onda neke lake droge.

Mozda su autori Vukodlaka dobili ideju posmatrajuci PMSice?! :D
 
Sta mislis sto mi muz nadenu nadimak - namcor?! :?
Ne znam da li sam vec u PMS, ali dobro se pi.ckaramo ovih dana, trebalo bi da bacim pogled u kalendar. :roll:
Inace, ja sam narucila od dragog da mi kupi onu vrecu za box (vec sam negde spomenula to kao lek za PMS), i onda kad mi dodje bes, nervoza i sve sto uz to ide, a ja lepo samo po vreci, umesto da ujedam i grebem druge. Ranije nisam primecivala to kod sebe, al' sto sam starija sve je izrazenije. Bas kao sto si i ti rekla. Al' hvala bogu pa ja ne radim, te ne mogu da dobijem otkaz zbog toga. :lol: Jedino, ako mi muz da otkaz?! :?
 
Na temelju opisanih, pretpostavljam objektivisanih simptoma, postoji izvestan stepen verovatnosti da imas (hajde da ne persiram, kad sam vec ovako profesionalan) premenstrualni disforicni sindrom (PMDD - premenstrual dysphoric disorder). U pitanju je klinicko stanje, i najcesce je indikovana terapija Zoloft-om.

Pregledao sam i internet, tako da te upucujem i na sledece URL-ove:

http://www.pmdd.factsforhealth.org/

http://www.zoloft.com/zoloft/zoloft.portal?_nfpb=true&_pageLabel=about_zoloft

Pre svega, obrati se klinickom psihologu, ne psihijatru, preporuka, bihevioralno-kognitivne orijentacije, koji ce evaluirati klinicki status i prepisati ti verovatno gore navedeni medikament.

Stanje koje verovatno imas nije depresija, ili kakvo ludilo, u pitanju je specifican neurofizioloski i hormonski disbalans koji se uspesno tretira kako navedenim medikamentom, koji nije rizican, tako i promenama u ishrani...

Naravno postoji sansa da sam pogresio u diferencijalnoj dijagnozi, ali opet, savetujem odlazak kod navedenog eksperta. Preporuka je VMA, Institut za vojnu psihologiju, poliklinicki sektor, jedan jedini klinicki psiholog koji radi sa civilima, odnosno zena.

Ako sam pomogao, drago mi je, pa ako zelis, mozemo nastaviti komunikaciju, naravno, ne u tim fazama. 8)

Pozdrav
 
evo i ja to imam to sam provalila, kad najvishe orem po forumu obichno je znak da cu da dobijem ahahha.

ne znam nabavi majicu "imam pms ujedam" ili tako neshto tada...ima svi da se smeju...bavi se sportom...ubij neko mushko i tako. mislim mashinkom. iskusna ja

da droge su obicno reshenje to ce ti svaki dr reci ali shta znam...zaobidji to dok si u stanju...;) mantraj
 
Ja se ne svadjam sa drugima srecom... Ali zato mislim da cu da pojedem sebe od muke... :? Uzasno sam histericna...

A ponekad mi naidje period kada tu histeriju zamene bedak... Po nekoliko dana sam placljiva...
 
Ja sam u totalnom bedaku tada,i sve vidim crno,i zivot mi je mracan i derem se na sve i svakoga,ali sam uspela malo sebi da olksam te dane jer pokusavam i pored svih obaveza da radim ono sto volim,da jedem ono sto volim,trudimse da provodim vreme onako kako zelim i izbegavam drustvo jer znam da u stanju depresije ili besa(u toku PMS-a to se kod mene smenjuje)mogu da svatsa kazem ili uradim.A ako me vec toliko potrese poijem nesto za smirenje,i cekam da prodje oluja...... :D :D
 
I kod mene su isti problemi. Meni pocne tri dana pre i ne moram da gledam u kalendar znam sta je! Pokusavam da se opustim koliko mogu uz obaveze. Srecom ne radim izvan kuce i sama sam sebi sefica. Najbolje da ti neko musko stvorenje pripremi vodu u kadi i svece a posle toga neka te masira po citavom telu a moze i seks. Bar to meni pomaze i moj muzic ne mari da mi pomogne (da li zato da ne galamim po kuci ili sto hoce :roll: ), a sto se tice tableetica nemoj ni u kom slucaju da pocinjes!!!
 
perpendikulus:
U pitanju je klinicko stanje, i najcesce je indikovana terapija Zoloft-om.

u pitanju je specifican neurofizioloski i hormonski disbalans koji se uspesno tretira kako navedenim medikamentom, koji nije rizican, tako i promenama u ishrani...

Naravno postoji sansa da sam pogresio u Ako sam pomogao, drago mi je, pa ako zelis, mozemo nastaviti komunikaciju, naravno, ne u tim fazama. 8)

Pozdrav

ne seri, jbt, hormonski disbalans!
:twisted:
Banujte PLIZ ovog ludaka što daje onlajn dijagnoze i preporučuje lekove za F dijagnoze ženama u pms-u :!: :!:

Otkud TI znaš jesi alan čumak koji si ti qratz da daješ ocene o neurofiziologiji?

Mislim da ovo vreme utiče na psihotičare... :roll:
 
Aphroditi:
Sta mislis sto mi muz nadenu nadimak - namcor?! :?
Ne znam da li sam vec u PMS, ali dobro se pi.ckaramo ovih dana, trebalo bi da bacim pogled u kalendar. :roll:
Inace, ja sam narucila od dragog da mi kupi onu vrecu za box (vec sam negde spomenula to kao lek za PMS), i onda kad mi dodje bes, nervoza i sve sto uz to ide, a ja lepo samo po vreci, umesto da ujedam i grebem druge. Ranije nisam primecivala to kod sebe, al' sto sam starija sve je izrazenije. Bas kao sto si i ti rekla. Al' hvala bogu pa ja ne radim, te ne mogu da dobijem otkaz zbog toga. :lol: Jedino, ako mi muz da otkaz?! :?

hahahh, Afroditice je l' si ti mojoja treća sestra? Potpuno ista situacija, a taj džak neće muž da mi kupi, kaže težak je, nema gde da ga kači, kaže srušio bi plafon...a bolje za njega da ga kupi...evo trenutno imam PMS, pa sam juče tražila da mi sparinguje...hihi, saldo-modrica na kuku
 
AntunTun:
i ja se bojim pms-a....al se vishe bojim mirne vode....uh kad pogledam jezero u suton obuzme me neka jeza

narcis.to mi je 1. asociajciaj : ) (vidi grchku mitologiju)

a zene se bavi neka od vas sportom, i da li vam to pomaze. ili nije bitno

ehehe kako opstaju onda zhenski sportski timovi : )))
ma previse se se.re o pms-u! i tachk.a

eheeh ja se osisala izgleda u pms : ))

mislim budite srecne shto ga ima znachi da funkcionishete
shto rekla moja mama to organizam plache shto nije trudan ;) nije bas tako ali malo preprichavam
 
Ma pms je jedan od nasih najvecih neprijatelja!Meni je to uzas kao i vama i ne da ne mogu da podnesem druge nego i sebe !Uzas!Hormone ne mozemo menjati,moramo da prihvatimo to i upozorimo okolinu(sto ja radim)!
 

Back
Top