Verbalna borba za ekologiju!

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.829
Kod nas u Srbiji,o mnogim problemima se govori i iznose razna misljenja,putem stampe,televizije,kao organizovanih diskusija o pojedinim problemima.Ali,sve mi to
lici,na onu narodnu izreku:trla baba lan,da joj prodje dan! Kako se o ekologiji,uopste moze ozbiljno govoriti,a da se konkretne mere,u tom pravcu,uopste ne sprovode. Kada to kazem,mislim na sledece:da bi se uopste govorilo o ekologiji,mora da pocne na prvom mestu (govorim konkretno,o Beogradu) sa ozelenjavanjem
naseg grada. Pogledajte ulice naseg grada! Drvorede imaju uglavnom one ulice,koje ih imaju,od pre pocetka drugog svetskog rata.

To su uglavnom,bulevari:karalja Aleksandra,kralja Milana, i jos par njih. Zasto se ne povede akcija:svaka ulica - bar jedan drvored. Pogledajte sam centar grada,koji
je i najvise ugrozen,necistim vazduhom,punim otrovnih isparenja.Za proteklih 60 - 70 godina,ni jedna ulica u centru beograda,nije docekala da dobije drvored.
Moram da naglasim,da je Opstina Stari Grad,ubedljivo,najlosijaOpstina,po pitanju ozelenjavanja ulica,na svojoj teritoriji. Potpuno sam ubedjen,da kada bi ova Opstina,
povela akciju sadnje drveca,u ulicama na svojoj teritoriji,da bi mi,gradjani koji tu stanujemo i zivimo,zdusno finansijski pomogli takvu akciju.:worth::super::super::worth:
 
Chuck-Norris-stops-chainsaw.gif
 
Lord... sve je to lepo, ali Beograd ima mnogo većih ekoloških problema. Ako već pričamo o ulicama, tu dominira automobilska kultura, tako da je svaka dalja priča o sadnji drveća u ekološkom smislu suvišna. Kad bi zasadili drveće, ne bi bilo dovoljno mesta za aute i parkinge, koje Beograd tako mnogo voli, zar ne?
 

Back
Top