TRIBINA ZA ONE KOJI ZELE VISE!

rpausic

Obećava
Poruka
59
Sta kazete da ovim ovde pokrenemo tribinu na temu zaradjivanja i poslovnih mogucnosti gde mozemo da pricamo o mogucnostima, a da pri tome niko ne spomene ni jedno ime firme ili proizvoda na osnovu koga bi neko pomislio da je u pitanju samoreklamiranje? :?: 8)
 
Evo ovako...ja rdovno pratim kurseve valuta,a posebno dolara,vec par godina. Dolar je najpogodnija valuta za cistu zaradu bez vecih problema i uz malo rizika. Naravno ne ocekujte da zaradite ne znam koliko ipak je promena kursa valute nesto sto se ceka mesecima pa i godinama.
Recimo,pre dva meseca kkurs dolara je bio oko 57-58 dinara.To je najveci pad dolara u poslednjoj deceniji,mozda i vise.Taj pad je krenuo posle 11.septembra 2001. Pad se nastavljao tokom narednih par godina,a posebno jos od pojavljaivana evra i pocetka rata u Iraku. Sta se onda desava...pre dva meseca Francuska odbija na referendumu ustav EU,odmah zatim i Holandija,a Britanija ga odlaze.U roku od 10 dana dolar skace sa 57-58 dinara na 67-68 dinara.A to znaci za kupljenih 10 000 dolara po 58 din,za 10 dana mogli ste da zaradite oko 100 000 dinara prodavsi ih po 67-68.Trenutno je dolar 69-70 din. A ko to prati mogao je 10 000 dolara da stavi u banku,pa da skupi malo kamate godinu-dve+plus nagli skok kursa,malo li je? Bilo bi to oko 1500 evra bez ikavog rada,za godinu ili dve.
Znam da malo ko ima da kupi 10 000 dolara,ali eto vam ideje. Ili britanska funta,pre tri godine bila je oko 93 din. danas je oko 120 din.
Ko ima pare,neka prati i cene nekretnina...ima jako interesantnih ponuda u odredjenim momentima.Znam coveka koji je prodao garsonjeru u Herceg novom u centru za 20 000 evra.Covek koji je kupio tu grasonjeru nije hteo ni da gleda.Ili recimo lokal od 23kvadrata na Terazijama za 46 000 evra,ili covek koji prodaje kompletan frizerski i kozmeticarski salon u centru BGa.Ko ima para to treba da lovi.
 
PLESsitnihDEMONA:
Znam da malo ko ima da kupi 10 000 dolara,ali eto vam ideje. Ili britanska funta,pre tri godine bila je oko 93 din. danas je oko 120 din.
Ko ima pare,neka prati i cene nekretnina...ima jako interesantnih ponuda u odredjenim momentima.Znam coveka koji je prodao garsonjeru u Herceg novom u centru za 20 000 evra.Covek koji je kupio tu grasonjeru nije hteo ni da gleda.Ili recimo lokal od 23kvadrata na Terazijama za 46 000 evra,ili covek koji prodaje kompletan frizerski i kozmeticarski salon u centru BGa.Ko ima para to treba da lovi.
Mala ispravka za funtu, jeste bila 93 ali je evro tada bio 60 znaci odnos je bio oko 1:1.5 isti kao i sto je danas cak mislim da je funta malo pala.
A ima i boljih ideja za nekretnine, recimo kupis stan u pretprodaji (kad krenu sa zidanjem zgrade) za recimo 1000E a posle ga prodajes za 1200-1300, znaci na 50 kvm zaradjujes minimun 10000E.
 
Borise jeste dobra fora to za stan u pretprodaji,ali to je dosta rizicno.Jel moze da se desi i cesto se desava da investitori nemaju para da zavrse zapocete radove pa moras da cekas i po 3-4 godine.Desavalo se cak da ljudi izvise za stan.
Inace to jeste dobra ideja,ali kod nas jos jako rizicna.Zna se da je posao sa nekretninama jedan od najboljih.
 
PLESsitnihDEMONA:
Borise jeste dobra fora to za stan u pretprodaji,ali to je dosta rizicno.Jel moze da se desi i cesto se desava da investitori nemaju para da zavrse zapocete radove pa moras da cekas i po 3-4 godine.Desavalo se cak da ljudi izvise za stan.
Inace to jeste dobra ideja,ali kod nas jos jako rizicna.Zna se da je posao sa nekretninama jedan od najboljih.
Potuno si u pravu, rizik je zaista veliki, iskreno znam za takve slucajeve, ali u bar 95% slucajeva zgrada se zavrsi na vreme. Ipak mislim da je zarada veca od rizika jer zaradjujes 20-30% za 1-1.5 god.
Naravno ovo preporucujem samo onima koji imaju viska kesha, bas zbog tog slucaja da zgrada ne bude gotova na vreme, dakle nikako ne preporucujem da se pozajmljuju pare za ovakve poslove.
 
Dobre ideje padaju, ali za svaku treba nekoliko desetina hiljada evra kesha!! Zanimljiva su mi i ova razmisljanja, drago mi je sto sam ih video, ali za siroke narodne mase je interesantnije dati ideju kako doci do 10-15-20 hiljada kesha, pa da onda razmisljamo kao investitori kod kojih novac radi za njih! 8)
 
Najpre,
To nije zarada koja moze da se okarakterise kao korektna i to ne prema tim valutama i zemljama nego prema ovoj bedi u kojoj zivimo, znate.
Takve manipulacije gotovinom na osnovu kursa u sustini uticu na deprisijaciju dinara polako ali sigurno.
Pojacavaju inflaciju i ono najgore govore o lebu bez rada da ne kazem motike.
Zemlja moze da bude u mogucnosti da pruzi svojim stanovnicima stabilnu politiku cena i zaposljavanja samo ako se u vecini slucajeva posluje sa ciljem dugorocnog odrzivog razvoja tj. pravednim maksimalnim ucinkom uz minimalni utrosak ljudske bioenergije.
Ja spoljnotrgovinac, Vi kako znate.
Dalje, svako prijavljivanje zarade smatram smesnim jer covek ne dolazi do ideja onako opusteno nego ozbiljnim radom i sagledavanjem situacije.
Tako drugari, U SE i U SVOJE KLJUSE!
 
jel' to niko nema ideja vise za posao? svima tako lepo ide da nemaju potrebe da o tome razmisljaju? ja oko sebe nailazim upravo na suprotno! posla sve manje, para sve manje, svi kukaju.. 8) :roll:

sta kazete na ideju profesora Ljubojevica sa ekonomskog fakulteta u Subotici, koji kaze da je industrijska era zavrsena, obelezila ceo prosli vek, a da je sada na sceni era ekonomije usluga! u ekonomiji su uveli novi pojam, a to je PROIZVODNJA DODATNE VREDNOSTI.. ljudi su spremni da plate vise ako dobiju uslugu vise.. razvijene zemlje to koriste, a siromasne zemlje preuzimaju proizvodnju zbog jeftine radne snage..

sta kazete na to da mi zaradjujemo od proizvodnje dodatne vrednosti, sto bi nam donosilo cist novac iz inostranstva, a da pri tome nismo zagadjivali nasu okolinu, nego samo posredovali u trgovini?
:idea: :?:
 
Dovoljno je da covek udje u bilo koju nasu prodavnicu tehnicke robe i pozeli da kupi nesto, cega nema u standardnoj prodaji i eto ideje za biznis.
Ja se polomih trazeci plasticne rozetne za grejanje precnika od fi28 pa navise, niko ziv nema, a to mogu i nasi da prave, a ne da se uvozi.
Mozda je primer banalan, ali mene je to strasno nerviralo, da tako prost i jednostavan proizvod te velicine NE MOGU DA NADJEM.
Dosta robe iz inostranstva nije ni prigvirilo ovde, a sto nam je jako potrebno i sto je jos vaznije, TO MOZEMO I MI DA RADIMO. Kad to kazem ne mislim na hi-tech.
Ovaj narod je naviknut da mu se nudi samo odredjena vrsta proizvoda i kad pozeli nesto malo drugacije, ETO PROBLEMA...NEEEEMA!
 
Nas narod kaze - u radu je spas. Medjutim, mislim da je to izreka koja je vredela u doba industrijske ere. S tim u vezi onim neupucenima bi trebalo objasniti da se nalazimo u informatichkoj eri. Ugledajmo se malo na zapadne zemlje cijem standardu zavidimo, a ujedno smo (globalno govoreci) konstantno u otporu prema idejama koje dolaze sa tog istog zapada. Zavaravamo se da je najbolje da uposlimo sve nashe proizvodne kapacitete jer nam je to "put ka spasu"... Razmislite malo - ako je "uposhljavanje proizvodne snage" toliko profitabilno, zashto onda (uglavnom) sve razvijenije zapadne zemlje teze ka tome da svoje proizvodne kapacitete prenesu u zemlje treceg sveta? Ok, slazem se da je tamo jeftinija radna snaga, ali da li je samo to? Shta rade te iste zapadne zemlje? Uposle jeftiniju radnu snagu da im pravi robu, a oni se bave pravljenjem "dodatne vrednosti" tj TRGOVINOM.
Prednosti?
1. Zaradjujesh od posredovanja izmedju kupca i prodavca (robe ili usluge)
2. Nema zagadjenja zivotne okoline
3. Lakse se mozesh preorjentisati na drugu vrstu robe (usluge)
4. Manji su rizici
5. Mozesh vishe da zaradish jer nemash ogranichenja...
itd...

Ukoliko znate 11 postulata idealnog poslovanja koje su napisali Dow&Jones josh davne 1939. godine (10 godina nakon pada Njujorshke berze - da se ne bi opet desio takav pad) onda znate da su te tachke sledece:
1. Mala pocetna investicija
2. Mali fiksni troshkovi
3. Jedinstveni proizvodi
4. Proizvodi za svakodnevnu upotrebu (potroshna roba)
5. Gotovinsko placanje
6. Atraktivan - posao u trendu (ovo je jako bitno!)
7. Pokretljiv posao (da nisi vezan za lokaciju)
8. Posao bez limitiranih prihoda
9. Posao sa medjunarnim poslovnim potencijalom
10. Duplikacija vremena (vlasnishtvo biznisa - ne samozaposlenishtvo)
11. Proveren poslovni sistem

Ukoliko razmisljate o bilo kakvom biznisu (ili ste vlasnik), vazno je da imate ove parametre pred sobom, jer ukoliko Vas posao (biznis) to ne ispunjava vrlo je verovatno da je RIZIK ogroman...

Da sad ovo ne bi bilo samo hipotetichko razmisljanje - naravno i da imam kostruktivan predlog. Posao (biznis) za svakoga od Vas ko je zainteresovan da se upozna a koji ispunjava SVIH 11 tachaka idealnog poslovanja. Javite se na moj E-mail pa cu Vas konkretnije uputiti o chemu je rech da ne bude da ovaj prostor koristim za reklamu.

Za kraj - Jevrejska poslovica: "Od rada se zivi, a od trgovine se uziva"
 
angel's_breath:
Dosta stvari na ovu temu procitala sam u knjizi "Najbogatiji covek Vavilona" koji je napisao Dzordz S. Klejston, tako da vam je preporucujem jer je zaista vredi procitati.
Knjiga je fantasticna!

Dodao bih josh i sva dela Roberta Kiyosakia (Serijal "Bogat otac, siromasan otac" - "Skola Biznisa" - "Tok gotovog novca"...) kao i Brajan Trejsija ("Pojedi tu zabu", "Ciljevi"...), Napolen Hill ("Misli i obogati se" - 20 gidna pisao knigu!) i Dr Ivan Kos - ("Lakše je uspeti, nego propasti") :)
 
OTVORITE RACUN KAPITALA NA KOJI STAVLJATE ODREDENU SUMU NOVCA GODISNJE U OSNOVE PRIVREDA ZEMALJA KOJE SU SADA USLE U EU . PROSECNA DOBIT U NAREDNIH 5 GODINA 20-30 %.ALI SAMO SREDNJOROCNO I DUGOROCNONEKE OSNOVE SU U ZADNJIH 1 GODINU DONOSILE I 50 % RECIMO RAIFFEISEN MADARSKA OSNOVA 53 GENERALI 80 . STO NARAVNO NECE BITI 20 GOD SMANJUJE SE KAKO SE STANDARD PRIBLIZAVA ZEMLJAMA EU (VODECIM) GDE JE DOBIT RACUNA KAPITALA U PROSEKU 12-15%
 
smaragd:
OTVORITE RACUN KAPITALA NA KOJI STAVLJATE ODREDENU SUMU NOVCA GODISNJE U OSNOVE PRIVREDA ZEMALJA KOJE SU SADA USLE U EU . PROSECNA DOBIT U NAREDNIH 5 GODINA 20-30 %.ALI SAMO SREDNJOROCNO I DUGOROCNONEKE OSNOVE SU U ZADNJIH 1 GODINU DONOSILE I 50 % RECIMO RAIFFEISEN MADARSKA OSNOVA 53 GENERALI 80 . STO NARAVNO NECE BITI 20 GOD SMANJUJE SE KAKO SE STANDARD PRIBLIZAVA ZEMLJAMA EU (VODECIM) GDE JE DOBIT RACUNA KAPITALA U PROSEKU 12-15%

Ovo mi izgleda suvise jednostavno da bi bilo istinito.. Mozes li da pojasnis? Jer ako je istinito, onda moze biti zanimljivo.. :shock:
 

Back
Top