Loše vesti za Balkance koji bi hteli u Nemačku

A tek kad vidis ove sto zuje po Arbeitsamtu, a klosare cijeli dan, novi hendi, patike, auti, i jos se hvale na mrezama s tim. Bruder, ovo, ono, mnogo sam opasan🤣 dok slusaju apaca.
I da li se neko zapita u Nemačkoj odakle azilantima koji ne rade (odbijaju da rade), novi iphone, samsung galaxy s23 (ja lično video)?

Kod mene u ulazu pored pre dve godine došao azilant iz Čečenije sa porodicom, sve u fullu brada se pušta, brkovi briju, ne radi ništa, šeta decu, ja se vratim s posla svratim da pojedem nešto u lokalu a on se kocka na aparatima.
Kad skoro počeo da vozi merzedes, oblači patike od 200e. Počeo da diluje drogu...
 
Država/parazit je kriva. Previše opterećuje i firme i radnike.
Sad ćeš reći: A kako da funkcioniše država? E pa razlikuje se domaćinski raspolaganje javnim novcem od rasipanja. Lako je trošiti zajednički novac na sulude projekte a verovatno i znaš kakve gluposti finansira Nemačka i gde novac sve odlazi. Analenine vetrenjače, zelene agende, kupovina skupljih energenata, finansiranje debilnih socijalnih projekata, rata u Ukrajini, izdržavanje beskorisnih migranata,.... spisak je mnogo dugačak.
Ovo sve ja nisam izmislio nego razgovarao sa običnim radnicima Nemcima i sa poslodavcima.

Nemoj mi molite dizati živce

Dovoljno bi bilo da njemacka uvede spitzensteuersatz für unverschämt reiche Menschen ali bogate nažalost najmanje poreza plaćaju iako je njih nekoliko koji žele da plate više poreza ali Steuergesetz to nije predvideo
 
Nemoj mi molite dizati živce
Zašto? Nisam u pravu za ono što sam napisao?
U tome je glavni problem. Država je neprijatelj poštenom radnom čoveku, parazit na ledjima.
Nije to samo u Nemačkoj nego skoro svuda u svetu.
Dovoljno bi bilo da njemacka uvede spitzensteuersatz für unverschämt reiche Menschen ali bogate nažalost najmanje poreza plaćaju iako je njih nekoliko koji žele da plate više poreza ali Steuergesetz to nije predvideo
I šta bi dobila? I da im otkineš veliki deo kolača od imovine i prihoda, opet je problem u neracionalnom trošenju zajedničkog novca.
Ako me razumeš, naravno...
 
Zašto? Nisam u pravu za ono što sam napisao?
U tome je glavni problem. Država je neprijatelj poštenom radnom čoveku, parazit na ledjima.
Nije to samo u Nemačkoj nego skoro svuda u svetu.

I šta bi dobila? I da im otkineš veliki deo kolača od imovine i prihoda, opet je problem u neracionalnom trošenju zajedničkog novca.
Ako me razumeš, naravno...
I onda te optuze da si socijalist i komunist, ako se zelis zauzeti za radnicka prava🤷
 
Zašto? Nisam u pravu za ono što sam napisao?
U tome je glavni problem. Država je neprijatelj poštenom radnom čoveku, parazit na ledjima.
Nije to samo u Nemačkoj nego skoro svuda u svetu.

I šta bi dobila? I da im otkineš veliki deo kolača od imovine i prihoda, opet je problem u neracionalnom trošenju zajedničkog novca.
Ako me razumeš, naravno...
Moglo bi se poslati još više para Zelenskom.
Drang nach osten
 
I onda te optuze da si socijalist i komunist, ako se zelis zauzeti za radnicka prava🤷
To njihovo je upravo komunistička doktrina, da radnik bude u proseku, da preživljava i ništa više.
Zašto je oporezovan prekovremen rad toliko da se ne isplati raditi? Meni poslodavac kaže:
"Meni se mnogo više isplati da tebe ostavim prekovremeno nego da povećam broj radnika da bi završili posao, radiš i bolje i brže. Ali znam da ti to nećeš i u pravu si"
 
Naravno da je to.
Nekad su cesljali takve, Svabe mislim, da vide odakle im novci, sad samo tebe, radnog covjeka mogu prc...ti koliko hoce, ako napravis i najmanji prijestup. Ove ne diraju.🤷
Ili zaradis vise, ajoj, porez jos vise.
U DE se ne isplati raditi duze,, osima ako je na ruke.
Jes, neverovatna stvar, što više radiš to si više na gubitku! Neka mi neko objasni takvu logiku da pošten radni čovek mora da rmba, trpi, izdržava sistem a migranti i bitange se ne diraju zarad socijalnog mira, političke korektnosti :eek:
 
Jes, neverovatna stvar, što više radiš to si više na gubitku! Neka mi neko objasni takvu logiku da pošten radni čovek mora da rmba, trpi, izdržava sistem a migranti i bitange se ne diraju zarad socijalnog mira, političke korektnosti :eek:
Nije nasa drzava. Osim ako nisi uzeo pasos. Sutis, radis kao na Balkanu, minimum😁stedis ledja, ugrabis novac i bris. Prije penzije po mogucnosti. Sa nekim planom za budicnost.
 
isti ko srpski???

Arbeiterunfallversicherungsgesetz
Zakon o povredi na radu
Telekommunikationsüberwachungsverordnung
Pravilo o nadzoru telekomunikacionih usluga/telekomunikacija.
Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebs- werkbauunterbeamtengesellschaft

prevedi ove tri reči? izvoli

a možeš i ovu ako ti je lakša

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
Ovo ti u zivotu nece trebati.

Generalno, jednostavno je jer ovakve reci su nastale spajanjem vise reci, pa samo rasclanis na pojedinacne i skontas i prevedes.

Ali kao sto rekoh, ovo ti nece trebati u zivotu, nikom pa ni Nemcu :)
 
Zakon o povredi na radu

Pravilo o nadzoru telekomunikacionih usluga/telekomunikacija.


Ovo ti u zivotu nece trebati.

Generalno, jednostavno je jer ovakve reci su nastale spajanjem vise reci, pa samo rasclanis na pojedinacne i skontas i prevedes.

Ali kao sto rekoh, ovo ti nece trebati u zivotu, nikom pa ni Nemcu :)
Frederiče, Krstarica ti kliče :lol:
Pa gde si na temi, očekivao sam te sa tvojim pametnim komentarima :hahaha:
 

Back
Top