Koliko vredi ljudska mudrost?

Faith

Veoma poznat
Poruka
14.156

Isao je i razgovarao sa onima koji su njegovu mudrost osporavali sudijama, pravnicima, filosofima, uciteljima, trgovcima, zanatlijam, umetnicima...... I zakljucio je da zapravo nigde mudrost nema, ni u njemu samom a ni u drugima. I na taj nacin je zapravo potvrdio da i jeste mudriji od drugih. Bas zato sto je bio sposoban da spozna i prizna da zapravo 'sveospta mudrost' ne postoji, i da niko nije 'najmudriji covek...
Da li se slazete sa Sokratom i koliko vam je blizak njegov nacin poimanja sveta?
zbog njega se ne trudim da nekome nesto objasnjavam, jer covek ne shvata dok ne shvati sam
"Znam da nista ne znam":mrgreen:
Da li se mudrost moze kupiti,pokloniti, i koliko kosta po vasoj slobodnoj proceni?:lol:

Koliko danas vredi mudrost...to me posebno zanima :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Obilazio car pijacu pa došao do tezge na kojoj je pisalo: "Prodajem mudrosti."
Pridje car znatiželjno pa pita: "Pošto su mudrosti."
Trgovac mudrostima odgovori: "Zavisi od koliko želite. Imam mudrosti od jednog dukata, od 10 dukata, od 100, od 500 i od 1000 dukata."
Car se počeše po bradi pa odluči kupiti jednu od 500 dukata. Plati 500 dukata i dobije svitak papira sa kojim ode u svoj dvor. Ode u svoju odaju pa pročita šta je pisalo. A pisalo je: "Čini što činiš a misli o svojim posledicama." Car nije mnogo razumeo poruku mudrosti pa je stalno šetao po svom salonu ponavljajući, "Čini što činiš ali misli o posledicama."
I tako zadubljen u odgonetanju i ponavljanju poruke nije ni primetio da je došao dvorski brica sa priborom da ga obrije. Onako zanešen car se okrenuo prema njemu a ne primećujući ga ponovi još jednom, "ČINI ŠTO ČINIŠ ALI MISLI O POSLEDICAMA!"
Na te reči brica se prostre pred carem gotovo plačnim glasom, "Molim vas vaše visočanstvo nijne to bila moja dobrovoljna namera već su me na to naterali uz pretnju mojoj porodici."
Car sav zbunjen reče brici, "Hajde pričaj da čujem!"
"Vaši vojni lideri su pretili da će mi pobiti celu porodicu akoi vas danas ne prikoljem brijačem dok vas budem brijao,"
Tako je car pohapsio zaverenike iz vojunog vrha zahvaljujući plaćenoj mudrosti.

I na kraju, nije mudrost ono što neko govori već koliko razume sami život koji mu govori...
 
Poslednja izmena:
niko neće kupi svi sami proizvode danas

evo ja sam zainteresovana ...izvoli napravi malu prezentaciju na ovoj temi ....cisto da ne kupujem macku u dzaku ....mozda uzmem na veliko

- - - - - - - - - -

ја не знам што лепо не легализују трговину дрогом
ионако је језгро криминала
отклони језгро, отклонио си криминал

mislis da je nekom u interesu da odkloni kriminal?
 
evo ja sam zainteresovana ...izvoli napravi malu prezentaciju na ovoj temi ....cisto da ne kupujem macku u dzaku ....mozda uzmem na veliko

ima dovoljno prezentacija po pdfu

- - - - - - - - - -

ја не знам што лепо не легализују трговину дрогом
ионако је језгро криминала
отклони језгро, отклонио си криминал

pa zakon valjda počiva na nekom moralnom konsenzusu
nije poenta da sav kriminal legalizuješ već da kriminala nema onakvog kakvog si ga označio
 
ново на тржишту!
кокаин са укусом кокоса

Кокаин не ствара физичку али ствара јаку психичку зависност. Док људи потцењују психичку зависност као нешто безазлено док је она верујем чак и тежа од оне физичке.

Кокаин спада у тешке дроге које упропашћавају човека.
 

Slične teme


Back
Top