Neprijatnosti u inostranstu- kako reagovati
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Neprijatnosti u inostranstu- kako reagovati

Obećava
    Učlanjen
    10.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Podrazumevano Neprijatnosti u inostranstu- kako reagovati

Dok sam citao komentare na temu Beča setih se male neprijatnosti koju sam tamo doziveo.Da li i vi imate slicna iskustva i kako odreagovati u slicnim situacijama

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    270

Podrazumevano Re: Neprijatnosti u inostranstu- kako reagovati

Citat Original postavio -JUMBO- Pogledaj poruku
    Dok sam citao komentare na temu Beča setih se male neprijatnosti koju sam tamo doziveo.Da li i vi imate slicna iskustva i kako odreagovati u slicnim situacijama
    E šta si neprijatno doživeo u Beču, leba ti?
    Tamo je sve uređeno, srećeno, jasno označeno, prodavnice zatvaraju u 8, svi idu da spavaju u 10 uveče....
    I Wanna Be Adored

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

imo sam neprijatnos da mi stigne na adresu da platim 90e za 27km/h prekoracenje brzine,i sta cu nema kome da se zalim platice im bog
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja im do sad nisam platio ni jednu jedinu kaznu a stiglo ih je ukupno devet za tri godine i sve se zavrsilo nikom nista.Ipak nisu toliko uredjeni kao sto tvrde.

Obećava
    Učlanjen
    10.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno(pri tome u radnji od par stotina kvadrata nema nas ni deset ljudi).Ok to je njegovo pravo, ali na takav nacin je to uradio da sam se nasao uvredjen na neki nacin. Postupio sam kako je rekao ali u najmanju ruku nedorecen izadjoh van.Valjda je to nas balkanski mentalitet.Da li imate slicna neka iskustva i sta uciniti u slicnim situacijama?

Ovo su slike iz te famozne radnje! ps. Sve u radnji je super, ali preskupo da se smrznes

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno
    Ja tu ne vidim nikakav problem ... inace je zabranjeno slikati po radnjama ... pa cak i kod nas .
    Probaj u Delti pa ces videti sta ce ti reci obezbedjenje ako primeti . Krajnje je vreme menjati nas balkanski mentalitet ili se bar poceti ponasati prema pravilima tamo gde se nalazimo.
    A koliko vidim po slikama , ocigledno ga nisi poslusao

Elita
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Prodavnice nisam fotkala, ali u inostranstvu kada odem u muzej, obavezno pitam kustosa da li je dozvoljeno fotkanje, ne latim se toga pre nego što pitam.

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sugenzi Pogledaj poruku
    Ja im do sad nisam platio ni jednu jedinu kaznu a stiglo ih je ukupno devet za tri godine i sve se zavrsilo nikom nista.Ipak nisu toliko uredjeni kao sto tvrde.
    Tako je razmišljao i moj dever, doduše imao je samo jednu kaznu. I to u Mađarskoj. Ništa se nije desilo dok je prelazio razne granice niko mu ništa nije rekao sve je bilo najnormalnije. Na kaznu je u međuvremenu zaboravio. Dok nije otišao u Budimpeštu na aerodrom da leti za ne znam ni gde (u neku od bivših SSSR), kako je čekirao pasoš prišli su mu iz obezbeđenja i uhapsili su ga. Neprijatno u celoj situacije je to što nije pisalo šta je uradio niti su mađari znali tako da su se ponašali prema njemu kao prema svakom kriminalcu, i smestili ga u istražni zatvor. Naravno da je nedelja bila u pitanju, naravno da se nije setio kazne. Propustio let i poslovni sastanak. Tek kad je u ponedeljak, pozvan neko iz naše ambasade (kome se uopšte nije žurilo da pomogne svom sunarodniku) mu je objašnjeno o čemu se radi. Sve je platio plus troškove suđenja kamatu i dobio je zabranu ulaska u Mađarsku od 2 godine nisam sigurna. Ako je Mađarska uređene onda je sigurno i Austrija, samo treba vremena. Pa sad vidite.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

meni sanduce nije pod kljucem tako da nista nije stiglo u njega, i ne znam da sam imao prekoracenje brzine inace bih platio
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    270

Citat Original postavio AlterEgona Pogledaj poruku
    Prodavnice nisam fotkala, ali u inostranstvu kada odem u muzej, obavezno pitam kustosa da li je dozvoljeno fotkanje, ne latim se toga pre nego što pitam.
    Oooo, pa ti ideš u muzeje!?
    I Wanna Be Adored

Obećava
    Učlanjen
    10.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Citat Original postavio ivab10 Pogledaj poruku
    Ja tu ne vidim nikakav problem ... inace je zabranjeno slikati po radnjama ... pa cak i kod nas .
    Probaj u Delti pa ces videti sta ce ti reci obezbedjenje ako primeti . Krajnje je vreme menjati nas balkanski mentalitet ili se bar poceti ponasati prema pravilima tamo gde se nalazimo.
    A koliko vidim po slikama , ocigledno ga nisi poslusao
    Eeee slike su nastale uglavnom pre upozorenja. Ma mogao si da snimas i film jer u onolikom hangaru(za avione) od radnje nije bilo nikoga... Btw.. neke fotografije su nastale i posle, cisto iz inata

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ko je tu pravio neprijatnost ... iz inata
    i jos otvori temu da se hvali ... al' ok ... ima raznih vrsta neprijatnosti

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1012

Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno(pri tome u radnji od par stotina kvadrata nema nas ni deset ljudi).Ok to je njegovo pravo, ali na takav nacin je to uradio da sam se nasao uvredjen na neki nacin. Postupio sam kako je rekao ali u najmanju ruku nedorecen izadjoh van.Valjda je to nas balkanski mentalitet.Da li imate slicna neka iskustva i sta uciniti u slicnim situacijama?

Ovo su slike iz te famozne radnje! ps. Sve u radnji je super, ali preskupo da se smrznes

Луис је одличан. Куповао сам код њих.

Obećava
    Učlanjen
    10.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Jeste, mada sam ja tada prvi put cuo za njih.... imaju sve i svasta od koze i kvalitetno je nemam reci.Jedina mana je sto je preskupo. Kacige su od 200-800e, jakne od 250-600 ostalo nisam gledao.Tako da sam se zadovoljio samo praveci fotografije

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jelen.co Pogledaj poruku
    Oooo, pa ti ideš u muzeje!?
    ma, pusti, ima takvih ludaka sto po inostranstvu idu u muzeje, crkve, dvorce i to, a tek ako preostane vremena odu u shoping

Početnik
    Učlanjen
    05.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na svojim putovanjima nisam imao vecih neprijatnosti, par manjih koje su bile takodje su vezane za zabranu fotografisanja... a evo jednog saveta koji sam cuo pre par dana na nemackoj televiziji. Govorili su o Oktobarfestu i konfliktima izmedju italijanskih turista, koji dolaze u velikom broju i nemackog obezbedjenja. Naime, kada dodje do neke rasprave, Italijani slicno kao i mi dok pricaju i objasnjavaju koriste dosta ruke na sta su Nemci nenaviknuti pa odmah reaguju burno. Mada je u emisiji savet bio upucen obezbedjenju, da se upozna sa reakcijama stranaca, ipak nije lose znati da oni pokret ruke smatraju napadom.

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

ja ne vidim da je neko ovde doziveo neprijatnosti..nego pravio...

ja par puta dozivela nekih neprijatnosti, imam zvucno ime i prezime, pa sam u to vreme bila prinudjena da odgovaram na neprijatna pitanja i dok me cekaju poslovni partneri da me sprovodi policija...i sta sma radila..nista..ljudi rade svoj posao..odkale oni znaju ko sam ja..kad saznaju, izvine se, dovidjenja dovidjenja....

opljacakli me u tunisu..sta sma radila...opet nista..necu valjda odmor da provedem u policiji, da se nerviram ni za sta....

normalno da mi ne pada na pamet da prekoracujem brzinu i da slikam po muzjeima ni radnjama...sto bih sebi pravila problema..to ne radim ni u srbiji...

svasta procitah ovde, bas smo jadan narod..kad cujem ovakve price, postidim se. i sama bih nam uvela vize i najstroze kontrole.

Slične teme

1. Zenske sexualne neprijatnosti
    Autor Zefirra u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 01.09.2011., 19:18
  2. tudje dete-da li reagovati i kako
    Autor anam1970 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 23.08.2008., 00:18
  3. Kako reagovati u slučaju gutanja jezika?
    Autor Kurt2 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.04.2007., 13:45
  4. KAKO reagovati?
    Autor anam1970 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.11.2005., 22:42
  5. Neprijatnosti...
    Autor Lexa u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.10.2005., 00:52

Pravila za slanje poruka