Bahatost policije Dodikovog rezima i njegovog kuma prema gradjanima RS

:lol:
Прошетај кроз БЛ широм отворених очију. По Обилићеву, Лазареву...мало-мало па искочи недовршена зграда. Али то је и логично, најлакше је обртати капитал кроз грађевину, уложиш нешто, а добијеш четири пута више...а народ нема новца.А ти који граде најчешће имају новца за напола готову грађевину очекујући да ће од уплата и продаје станова скупити за остало. А станове не успеју да продају....

Ne trebam ja da setam kroz BL ja svoj grad znam napamet. Prosetati mogu po centru a od Lazareva do Obiliceva bih trebao pjesaciti pola dana. Nije 19. vijek, imam auto.
A ti nisi mogla gore lupiti.
U Obilicevu su od rata pa do danas napravljene 2-3 zgrade i davno su zavrsene. U Obilicevu nema prostora za gradnju i skoro nista se ne gradi.
Lazarevo je relativno daleko od centra i u njemu se grade kuce, na hiljade novih kuca ali mozda samo 4-5 zgrada i sve su gotove osim 1 koja se trenutno gradi.
 
Ниси управу.
Ми смо имали лично ситуацију са продајом породичне куће у Апатину због ширења пиваре.
Цифра коју су први пут понудили била је одлична али што бих им продала кућу за прву цифру коју понуде, а исељавају ми бабу којој се не иде нигде одатле?
Почели да затежу, а ми им лепо објаснили да ћемо им довести боркиње за људска права јер баба пролази душевну патњу и бол, раздваја се од куће у којој је живеле пола века, неће више имати исту баштицу, исти комшилук...
И шта ће, дали онолико колико смо тражили.
Наравно, у међувремену смо извели независног геометра да све у педаљ премери и то тако да они виде, па смо прегледали закон и сазнали да не сме ни милиметар дворишта да буде промењен изгледом јер они руше околне куће, па су морали да нам подупру трем над улазом...и тако...
Има начина кад власт није бахата и кад се поштује закон. ;)

Па то је суштина Познаваоче. ;)
Тако ти је исто у РС. Без разлике.
Ја сам и рекао да ми нисмо као и САД.
Тамо добијеш према судској процени.
А колико видим овом су нудили милионче, а он упро да утростручи.
Није ми га жао.
 
Ne trebam ja da setam kroz BL ja svoj grad znam napamet. Prosetati mogu po centru a od Lazareva do Obiliceva bih trebao pjesaciti pola dana. Nije 19. vijek, imam auto.
A ti nisi mogla gore lupiti.
U Obilicevu su od rata pa do danas napravljene 2-3 zgrade i davno su zavrsene. U Obilicevu nema prostora za gradnju i skoro nista se ne gradi.
Lazarevo je relativno daleko od centra i u njemu se grade kuce, na hiljade novih kuca ali mozda samo 4-5 zgrada i sve su gotove osim 1 koja se trenutno gradi.

Па ти си баја, возиш се колима па превише брзо прођеш и не уочиш. :lol:

- - - - - - - - - -

Ја сам и рекао да ми нисмо као и САД.
Тамо добијеш према судској процени.
А колико видим овом су нудили милионче, а он упро да утростручи.
Није ми га жао.
Ама има право и да упетостручи. То је његово!
Има право и да не прода.

Не разумем шта ту није јасно?
 
Ukratko, opoziciji smeta sto se za vrijeme Dodikove vlasti u Banja Luci gradi najveca zgrada u ex. Yu.
Zbog toga potpaljuju Vulica i ostale.

Pogledajte prilog 296934


Ma 'ajde baš im to smeta ?!
A ne smeta im paralelno podizanje i kupovina kućerina, hacijendi, stanova, imanja Doduleta i njegovoga klana,
i to ne samo u RS već i van nje ?!
 
Па ти си баја, возиш се колима па превише брзо прођеш и не уочиш. :lol:

- - - - - - - - - -

Ама има право и да упетостручи. То је његово!
Има право и да не прода.

Не разумем шта ту није јасно?

Ovo je cista muslimanska provokacija,, u stanju rusenja Republike Srpske! Sto to na videosnimku govore da su policajci fasisti? Lako je prepoznati nase podobne Srbe koji rade za Muslimane ruseci Republiku Srpsku. Nece ti vi uspjeti u tome,
 
Па ти си баја, возиш се колима па превише брзо прођеш и не уочиш. :lol:

- - - - - - - - - -

Ама има право и да упетостручи. То је његово!
Има право и да не прода.

Не разумем шта ту није јасно?
Право у градовима упркос приватној својини као светињи на западу регулисано је у корист комуналне управе.
Ако је негде одређено да ће бити урбана зона с ма којим садржајем, а да ће га градити приватници цена се не може затезати до у бескрај, као што се не може нпр ометати ни постављање рецимо канализације испод баште ма колико неко тражио новац за тај уступак, постоји горња граница.
Бруклински мост који сам поменуо изградили су приватници, зато се градња тако теглила ко танка црева(14 година за 1.800 и неки метар), имали су проблеме с банкама итд, али приступне површине мосту које су биле приватне нису се продавале уцењивачким нивоом цена(мада је мост доцније прешао у метрополитенску управу).
Исто важи и за остале урбане зоне.
Цела та проблематика око изградње решена је у корист државе, комуналних институција и приватних инвеститора дефинитивно током њу дила, бар за САД.
Једноставно општи интерес је добио превагу.
 
I RS i srpski narod su znatno više nego što je jedan pojedinac, kogod on bio.

Život, opstanak, napredak isl je proces kontinuiran, konstantan isl, i vezivati ih za samo jednoga čoveka,
jednu partiju, jednu vlast ili vladajuću garnituru bi ne samo vodilo u diktaturu već bi to bila i omča oko vrata običnome čoveku i njegovom opstanku isl,
jer padom "nezamenjivih i doživotnih" pada naime sve...,
nešto u stilu : Ili ja, doživotno vladajući i nedodirljivi, ili potop.
 
Poslednja izmena:
On je nije ni stvorio Republiku Srpsku, prema tome i ne zavisi od njega.

Dok je nas SRBA nema BiH u RS! RS ce biti slobodna kad tad, pod SDS ili SNSD! A narodu "Muslimani" zelim sve najljepse u FBiH, a nasoj manjini u RS neka ostane i neka grade nasu zajednicku gradjansku Republiku Srpsku. Nebirinite 1 glas = 1 covjek jedino u RS!
 
Dal je moguce da Dodickoljubi toliko daleko idu da poistovecuju njegovo predsednikovanje sa postojanjem RS?

Aman ljudi, vidite da on svom kumu daje zemljiste koje je tudje?!

Ako je vlasnik zemljista neki krimos takodje, neka ga zatvore, ali ne mogu da se bahate u sred Banja Luke sa onakvom fasistickom policijom.

Oni ovako mogu bilo koga ko im se nadje na putu.

Policija je došla na poziv investitora. Kako god ni on nema pravo da autom kreće na bilo koga.
 
Може да тражи колико хоће,
али ће добити онолико колико плац и кућа реално вреде ...

Тако је свуда у свету, зашто би Бања Лука била нешто другачија ?

:dontunderstand:

.

zato sto se ne gradi skola zabaviste,dom zdravlja... u pitanju je privatni investitor i privatni projeka,t eto zbog cega
 
Poslednja izmena:
Dokle god on izvlaci RS iz vestacke federacije BiH , ja ga podrzavam. Navedi jednog aktuelnog srpskog politicara koji ima muda da toliko prkosi svabskim okupatorima i americkim nacistima ?

nemoj biti naivan on da prkosi?taj takozvani "prkos"je programiran i On ima odoborenje da "prkosi".Inace je na prst u doope sa politicarima iz Sarajeva,za javnost svi politicari glume neko ludilo a privatno jarani krkana i gomila se kes lova
 
Ne trebam ja da setam kroz BL ja svoj grad znam napamet. Prosetati mogu po centru a od Lazareva do Obiliceva bih trebao pjesaciti pola dana. Nije 19. vijek, imam auto.
A ti nisi mogla gore lupiti.
U Obilicevu su od rata pa do danas napravljene 2-3 zgrade i davno su zavrsene. U Obilicevu nema prostora za gradnju i skoro nista se ne gradi.
Lazarevo je relativno daleko od centra i u njemu se grade kuce, na hiljade novih kuca ali mozda samo 4-5 zgrada i sve su gotove osim 1 koja se trenutno gradi.


Ali zato Srarčevica cveta. Od Studentskog do Rebrovačke crkve ima desetak zgrada.
 
Не лупај муслиман...
Градска управа је планирала још 1978. приступни пут који сада праве...
И све што се прави на том и сусјхедним плацевима.
Само сте ви уз подршку ЦК СКЈ мазнули све паре за Олимпијаду тј. ЗОИ 84.
Добро, био државни интерес, а шта је сад? Опет да се БЛ не гради?
Али сад под изговором "јадни Вулићи"?
Да,да... може актуелна власт бити у криминалу колико хоће, овдје је све чисто.
Али вама и "Србима ба тачка ком" не вриједи писати ни стављати доказе.
Ја теби и Софији да покажењм фотографију ку*ца, ви би рекли да је то пи*ка.
Само из злобе и контрирања - а има таквих по форуму још...
Зато се носите сви ви такви у 3 чега било...
Човјек који је психијатријски случај је ударио полицајаца аутом...
А прије тога кренуо аутом на багер...
КРАЈ ПРИЧЕ, А ВИ ПЈЕНИТЕ КОЛИКО ХОЋЕТЕ.
Све ћу вас, на свакој теми, назвати правим именом.
Боли ме "кеета" за картоне и "бановине"...
 

Back
Top