Ko moze od hriscana da odbrani govedju teologiju?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
39.453
Strasan recnik ima navodno veliki duhovnik Miroljub.P.

Ja bih uzeo njegov termin pa rekao demonizovan recnik.

Niko od Hriscana ne drzi Starozavetne praznike.

Zbog toga Miroljub takav nacin i stav Hriscana direktno i indirektno naziva nehriscanskim neprimernim jezikom: GOVEDJOM TEOLOGIJOM.

I tako uci ljude laznoj nauci.

Hoce li neko da dokaze da to nije govedja teoligija kao sto tvrdi samozvani Doktor Miroljub P?

Da ne moram sve ja.

Ili ce te da mu date pravo?
 
Poslednja izmena:
Evo Mikijeva izjava.

Miroljub Petrovic  #28158 Odgovorio

neka se zapitaju zašto ne praznuju i ostale biblijske praznike koji su navedeni u 3. Mojsijevoj 23. To su oni pametnjakovici koji tvrde da važi samo deo Božjeg zakona koji je dat preko Mojsija, jer je Isus veći deo zakona navodno ukinio, i kako su biblijska proročanstva navodno "simbolična" i treba ih razumeti u kontekstu njihove govedje teologije
 
Poslednja izmena:
Strasan recnik ima veliki duhovnik Miroljub.P.

Ja bih uzeo njegov termin pa rekao demonizovan recnik.

Niko od Hriscana ne drzi Starozavetne praznike.

Zbog toga Miroljub takav nacin i stav Hriscana naziva nehriscanskim neprimernim jezikom: GOVEDJOM TEOLOGIJOM.

I tako uci ljude laznu nauku.

Hoce li neko da dokaze da to nije govedja teoligija kao sto tvrdi samozvani Doktor Miroljub P?

Da nemoram sve ja.

Ili ce te da mz date pravo?

Prvo dokazi da bog postoji.

Pa da su ti ljudi bili nadahnuti bogom kad su pisali.

Pa tek onda ces nesto moci odbraniti.

Ovako bi samo iznosio "pravu veru" a svi ostali bi govorili kako oni znaju pravu veru.

Gde bi to vodilo? U svadje, ne toleranciju... a pa ja zaboravio. Vi zato i postojite jer upravo to i odgovara onim vasim vodjama! :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Strasan recnik ima veliki duhovnik Miroljub.P.

Ja bih uzeo njegov termin pa rekao demonizovan recnik.

Niko od Hriscana ne drzi Starozavetne praznike.

Zbog toga Miroljub takav nacin i stav Hriscana naziva nehriscanskim neprimernim jezikom: GOVEDJOM TEOLOGIJOM.

I tako uci ljude laznu nauku.

Hoce li neko da dokaze da to nije govedja teoligija kao sto tvrdi samozvani Doktor Miroljub P?

Da nemoram sve ja.

Ili ce te da mz date pravo?

Pas laje karavan prolazi.
Veliki karavan tako prolazi pored mnogih pasa koji laju, to im je manir i ppsima a i karavanu bogami.

Znači li to da im samo prolazeći a ne odgovorivši, karavan daje za pravo?
Ne bih rekao?

Zašto bi karavan morao da se obazire na svaki lavež?
 
Ko nece ne mora da se obazire.

Ali radi se o mnogim ljudima koje ovaj vara.

Dakle da li hriscani treba da drze Starozavetne praznike ili ne?

Ne.

Hriscani treba da budu slobodni od svega.
NE da uvek misle da li ovo da radim ili ono.
Ne da imaju strah od nekog "pakla" ukoliko nesto rade.

Ako zeli neki hriscanin da srola buxnu nek srola.
Sto se uvek hriscani toliko pitaju da li smeju ili ne smeju?!

Koji su oni ustvari robovi! :hahaha:
 
Pravedni. Ja nisam rekao da li smeju ilu ne.

Vec da li trebaju.

A verovanje je dobra volja.
Ko moze da te natera?

Nisi to znao?

Dakle tema i pitanje je da li Hriscani treba da drze Starozavetne praznike ili ne?

Zasto ne ili zasto da?

Ne, jer je stari zavet jevrejska tvorevina.
Samim odrzavanjem starozavetnih praznika, hriscani bi drzali jevrejske praznike.
 
Mozda je taj samozvani dokto naukar, koji nije mogao da magistrira na svom Geoloskom fakultetu, u pravu. Zamisli, hriscanstvo, velika proklamovana "monoteisticka" religija sa tri boga, nastala na osnovama judaizam, ne svetkuje ni jedan jedini dan posvecen Bogu ocu Jahvehu, stvoritelju svega viljivog i nevidljivog, svuda prisustnog i sveznajuceg, po cijem oblicju su stvoreni prvi ljudi, a ni jedan dan se ne slavi u njegovo ime. Niti se slave prvi ljudi, zacetnici covecanstva Zaista cudna neka religija. Ili su svi sveti oci navedene monoteisticke religije uvereni da takvog bozanstva nema, pa nema ni potrebe da se bilo kada i u bilo kakvoj formi slavi i velica. Doduse, judaizam, a ni islam nemaju boga sina i boga sveetog duha, oni sve sto slave slave u ime jednog jedinog boga Jahveha, odnosno Alaha.
 

Back
Top