Antisrpska propaganda u americkim filmovima

Isti virus odavno je i u srpskoj kinematografiji prisutan,
dje su se za saku dolara poustasili i poturcili , skoro svi vidjeniji srpski glumci!!!
Trenutno najkevoprcnija profesija u Srbiji!!!
То је ,наравно,тачно што си рекао,али ти данас и не можеш да говориш о српској кинематографији.Српски филм уствари не постоји.Тај термин данас само наслов оне истоимене филмске бљувотине.:bljak::vudu:
 
Jeste primetili da je u americkim filmovima puna izrazita antisrpska propaganda puna lazi i falsifikata?

Poslednji u nizu takvih filmova je posle onog sranja od filma andjeline Dzoli, film "Killing Season" sa Robert De Nirom i Dzon Travoltom u glavnim ulogama.

Na pocetku filma se lanzira teza da je vojska Srbije izvrsila invaziju na Bosnu i da je izvrsila genocid ubijajuci preko 200.000 ljudi, i ako je muslimanski centar za zrtve sa onim Tokacom utvrdio da je u ratu poginulo ukupno 100.000 ljudi - sva tri naroda.

Naravno mi znamo da vojska Srbije nije ucestvovla u ratu u BIH direktno, vec da je to bio gradjanski rat izmedju Bosnjaka, Srba i Hrvata koji tamo zive uz podrsku Srbije Srbima, Hrvatske Hrvatima, i Mudzahedina, Arabije, Turske, Irana i Amerike Bosnjacima.

Al Average Joe , koji informacije dobija putem americkih filmova i medija nema o tome pojma - i nakon odgledanog filma misli da su Srbi zaista zlikovci koji jedu malu decu, i koji su pobili 200.000 muslimana samo eto tek tako . Prvo bosnjaka je poginulo 70.000 u ratu, a drugo Srbi su u rat otisli, ne zato sto su hteli, vec zato sto su im ga Bosnjaci objavili i pretili su im da nad njima izvrse genocid i etnicko ciscenje kao sto su to uradili njihovim ocevima 50 godina ranije.

Al Average Joe, koji informacije prima putem americkih filmova to ne zna i automatski u podsvesti mu ostaje informacija da su Bosnjaci dobri a Srbi zli.
Sta rade srpske organizacije u Americi, sta radi drzava Srbija - zasto dozvoljavaju da se objavljuju filmovi sa ovako notornim lazima i zasto ne tuze producente filma i filmske kompanije pred americkim sudovima i ne traze odstetu zbog satanizacije srpskog naroda i drzave Srbije?

Upravo tako.U horor filmu "Hostel" se govori o nekim zatupanim Amerikancima koje u Slovačkoj muče neki sadisti.Slovačka je inače prikazana kao komunistička rupetina gde svi voze old tajmere,sve propada,niko ne zna Engleski,panduri su korumpirani,puno prostitucije i dr..Kada je ovaj film izašao, svi Slovački političari i Slovačka javnost su se pobunili:
"The film's release was accompanied by strong complaints from the country of Slovakia, and also from the Czech Republic. Slovak and Czechs officials were disgusted by the film's portrayal of their country as an undeveloped, poor and uncultured land suffering from high criminality, war, and prostitution, fearing it would "damage the good reputation of Slovakia" and make foreigners feel it was a dangerous place to be.The tourist board of Slovakia invited Roth on an all-expense paid trip to their country so he could see it is not made up of run down factories and kids who kill for bubble gum. Tomáš Galbavý, a Slovak Member of Parliament, commented: "I am offended by this film. I think that all Slovaks should feel offended.""
Pogledajte odgovor producenta filma: ""Americans do not even know that this country exists. My film is not a geographical work but aims to show Americans' ignorance of the world around them.""
Trebalo bi da se ugledamo na Slovake, umesto da se ponašamo kao da smo autistični po ovo pitanju.
 
Mogao bih skinut i pogledat film. Ne izgleda loše trailer.

killing-seasononesheet-i.jpg

Ceo tvoji komentar govori o tvojoj zrelosti i nivou na koji se spuštaš.Ja razumem da ti se trejler filma možda dopada, ali ne razumem nezrelost i bezobrazluk koji te tera da te tvoje (verovatno izmišljene planove) deliš sa nama Srbima na ovakvoj temi, sa ovakvim naslovom.
 
Ceo tvoji komentar govori o tvojoj zrelosti i nivou na koji se spuštaš.Ja razumem da ti se trejler filma možda dopada, ali ne razumem nezrelost i bezobrazluk koji te tera da te tvoje (verovatno izmišljene planove) deliš sa nama Srbima na ovakvoj temi, sa ovakvim naslovom.

U čemu je problem? Film treba pogledati da bi se ocijenilo jeli propaganda ili nije i kakav je.
 
Problem je tvoja konstatacija da ti se film čini dobar na temi koja se zove ""Antisrpska propaganda u americkim filmovima"".


Ти очекујеш од дотичног да не похвали антисрпски филм?:hahaha: Да му запушиш уста и отмеш тастатуру прдео би како је филм невиђено добар:hahaha::rotf:
 
Pa rekao sam da mi se čini, nisam rekao da je dobar. Možda je sr.anje. Svaki holivudski film je svojevrsna propaganda, ti filmovi se ne trebaju uzimati za ozbiljno.

Pitam se samo da li bi ti se "pričinio dobar" film u kom npr. nekadašnji pripadnik HV-e dolazi u Rusiju da se osveti nekadašnjem ruskom dobrovoljcu a uz uvodnu špicu ide tekst "Hrvatska vojska je sa teritorije RSK-a proterala više od 200.000 civila"(Što jeste istina) ili npr. "HVO je u BiH ubio skoro 100.000 Bosanaca" (da podelimo onih 200.000 "ubijenih Bosanaca" sa VRS).Jel bi ti se ovakav film "pričinio dobrim"?
 
Pitam se samo da li bi ti se "pričinio dobar" film u kom npr. nekadašnji pripadnik HV-e dolazi u Rusiju da se osveti nekadašnjem ruskom dobrovoljcu a uz uvodnu špicu ide tekst "Hrvatska vojska je sa teritorije RSK-a proterala više od 200.000 civila"(Što jeste istina) ili npr. "HVO je u BiH ubio skoro 100.000 Bosanaca" (da podelimo onih 200.000 "ubijenih Bosanaca" sa VRS).Jel bi ti se ovakav film "pričinio dobrim"?

Ako bi me propagandni podatci na pocetku filma iritirali jednostavno bi preskocio uvodnu spicu.
 
Pogledajte prilog 294918

Odličan antiratnii film Harrison's Flowers...

Vi Hrvati izgleda kolektivno nemate ukus za dobar film pošto vam se sva ova američka/francuska djubrad od filmova , u kojima Srbi kolju, dopadaju.:DJel ti se svidja i "anti-ratni" film "Savior" u kome pripadnici HVO-a razbijaju maljevima glave Srbima i muslimanima tokom rata?Odgovori mi posteno!
 
pecemaker.jpg
pecemakerx.jpg


Dobra glumačka ekipa..

- - - - - - - - - -

Vi Hrvati izgleda kolektivno nemate ukus za dobar film pošto vam se sva ova američka/francuska djubrad od filmova , u kojima Srbi kolju, dopadaju.:DJel ti se svidja i "anti-ratni" film "Savior" u kome pripadnici HVO-a razbijaju maljevima glave Srbima i muslimanima tokom rata?Odgovori mi posteno!

Nisam gledao taj film...
 
Vi Hrvati izgleda kolektivno nemate ukus za dobar film pošto vam se sva ova američka/francuska djubrad od filmova , u kojima Srbi kolju, dopadaju.:DJel ti se svidja i "anti-ratni" film "Savior" u kome pripadnici HVO-a razbijaju maljevima glave Srbima i muslimanima tokom rata?Odgovori mi posteno!


:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nisam gledao taj film...

Ш'о, јел забрањен у лијепој? :lol:
 
film je dosta dobar, nemam nekih zamerki. Ne govore loše o Srpskom narodu - govori loše o nekoj paravojnoj jedinici, a film govori o samoj činjenici da - sam protagonista, Amerikanac se ne razlikuje od ovih drugih. Što i jeste poenta filam. Na kraju kada Srbin se vraća u Beograd, gleda na TV kako u Iraku ili AVganistanu besni opet rat.

Mislim da film niej u oopšte anti srpski, naprotiv.
Fer i izbalansiran.
 
Niko vecu negativnu propagandu (ne samo na filmu) od Nemaca nije doziveo.................i ????
I najnegativnija propaganda je dobra reklama. Ne zaboravite to !!!!!!!!!
P.S
Odoh da pogledam film "Killing Season" , sada sam ga upravo skinuo ;)

Ko ne zaslužuje da bude negativno prikazan ako ubije "samo" 8 miliona Jevreja a o Poljacima,Rusima,Francuzima i Srbima da ne pricamo?
 

Back
Top