Vesić potvrdio poklanjanje bombardovanog Generalštaba američkim firmama; Gradiće se luksuzni hoteli?!

Pa ne, to je dugo ostalo kao neki spomenik bombardovanju. Onda s vremenom pocela mu se traziti namena, ali eto...

Da, mogao bi neki parkic, nesto bezbedno u svakom slucaju.
Паркић...Знаш како, кад неко нема архитектонске идеје онда крене да ређа жардињере и клупице и то прогласи решењем. Виђено на Славији, онај тзв плато.
Генералштаб је локација за нешто ново али и за сећање. Добар пројектант може да споји та два задатка.
 
Bilo je ranijih naznaka i vesti da bi na mestu bombardovanog Generalštaba mogao biti izgrađen luksuzni hotel. Videćemo da li je to istina.
Šta vi mislite o svemu ovome?
----------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.021.rs/story/Info/Srbij...ckim-firmama-I-ovo-zapalo-nama-da-resimo.html

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u tehničkom mandatu Goran Vesić potvrdio je danas navode o poklanjanju lokacije Generalštaba u Beogradu američkim firmama.
Vesić potvrdio poklanjanje bombardovanog Generalštaba američkim firmama: I ovo zapalo nama da rešimo

Foto: 021.rs
Dodao je da je od Vlade Srbije na javnoj sednici dobio ovlašćenja za potpisivanje memoranduma da se lokacija bombardovanog Generalštaba u centru Beograda poklanja američkim ofšor firmama.

Vesić je u objavi na svom Fejsbuk profilu naveo, povodom izjave predstavnika Ekološkog ustanka Aleksandra Jovanovića Ćute da su u toku takvi pregovori, da će, ako na osnovu ovlašćenja bude potpisan memorandum ili neki drugi akt, "o tome Vlada da obavesti javnost", i da "nema potrebe da se pravi senzacija tamo gde je nema".

"Sve vlade Srbije od 2000. godine pokušavale su da revitalizuju prostor Generalštaba. Da je to lako verujem da bi to pre nas neka druga vlada uradila. Ali nije, pa je zapalo nama da rešimo i ovaj problem kao što gradimo ajutoputeve i brze pruge jer drugi nisu znali. Ponosno ćemo objaviti kada i ako budemo pronašli partnera za lokaciju starog SSNO. Pretpostavljam da se svi slažemo da ruševine tamo ne treba da budu još 25 godina da bi Jovanović bio srećan", rekao je Vesić.

Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka izjavio je ranije danas da je Goran Vesić u ime Vlade Srbije potpisao memorandum kojim se lokacija bombardovanog Generalštaba u centru Beograda poklanja američkim ofšor firmama "Kushner Realty" i "Atlantic Incubation Partners" LLC.

Jovanović je kazao da je Ekološki ustanak kopiju pomenutog memoranduma o razumevanju dobio iz Ministarstva odbrane, koje je taj dokument primilo 9. februara.

"Radi se o revitalizaciji i, kako ovde stoji, razvoju lokacije Generalštaba koju Vlada Srbije i njen ovlašćeni predstavnik, ministar građevinarstra u tehničkom mandatu Goran Vesić, imaju nameru da sa firmom 'Kushner' revitaliziju i oplemene", rekao je Jovanović.

On je tom prilikom kazao i da je firma registrovana na adresi Džonatana Kušnera, rođaka Džareda Kušnera, zeta bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa, a da memorandum o razumevanju predviđa da se ovim firmama odobri zakup na 99 godina na predmetnoj lokaciji bez naknade, da bi nakon 99 godina ta firma mogla da postane i vlasnik predmetne lokacije.

"Na delu je Beograd na vodi 2" - ocenio je Jovanović.


znaci lokaciju dobili za dzabe oni koji su ga rusili.
 
Znas kad ces ti da vidis blato u BG ??
Kad pukne vodovodna ili kanalizaciona cev.....
Pa dobro nikad u centru i nije bilo blata, pod "blato" mislim na zelenilo, parkove....a ima ga jos uvek i u centru samo dokle ce, drugo je pitanje.
Паркић...Знаш како, кад неко нема архитектонске идеје онда крене да ређа жардињере и клупице и то прогласи решењем. Виђено на Славији, онај тзв плато.
Генералштаб је локација за нешто ново али и за сећање. Добар пројектант може да споји та два задатка.
Ne znam, kako hoce, vazno je da tu bude bezbedno.
 
Dobro to , to se tako kaze.....pa npr ja sam mogao da donesem poklon telekomunikacione centrale za dz, pa ti dodju iz vlasti i kazu , a gde smo tu mi....tj nema tih 30 000e razlike izmedju nabavne i napisane cene jer je za dz....koga ti zaebavas i otimas mu hleb sa dz donacijama...

Kad su japanci hteli da dovedu najnoviju tehnologiju u Srbiju , jer su ugovorima bili ograniceni da ne smeju u EU , a Srbija je najbliza sto nije EU a nema dovoljno proizvoda takve klase za avio industriju a treba im kao hleb.....pa dodju iz vlade , totalno je nebitna partija i kazu , no no no , nema za nas dovoljno mita i korupcije...
Ja ne znam svaki dil svakog investitora koji je dosao u Srbiju , ali znam da par njih iz Svedske, IBM , japanci , nemci nisu mogli sa izuzetno povoljnim uslovima da prodju , jer nisu davali dovoljno masti......IBM je odustao iako je znao da ce morati nesto da odradi neko ko je van IBM npr domaci advokatski tim i neki muljadzija ...
Ali ne toliko koliko treba nasim Srpskim vlastima u svakom izboru i reizboru..

Ne postoji posten biznis u Srbiji , nijedan....bas nijedan..
Al ako das i tih 30 il jos bolje jos 50 hilj, pored centrale, onda ce da prihvate.
Lopovska i korupcionaska drzava a mislimo kako smo dobri, * nebeski narod*
Djavolji smo narod eto sta smo
 
Вреди рећи и да је позитивно што су наши пријатељи Американци ракетирали и заувек онеспособили те зградурине дичног имена "Сутјеска", "Неретва", шта већ. То је чак било под заштитом државе; никад се не би ратосиљали тих наказних зграда.

Партизанским симболима и именима нема места у Београду.
 
Al ako das i tih 30 il jos bolje jos 50 hilj, pored centrale, onda ce da prihvate.
Lopovska i korupcionaska drzava a mislimo kako smo dobri, * nebeski narod*
Djavolji smo narod eto sta smo
Kazu da je djavolji previse strogo i neprecizno ...imamo mi svoju rec za to..

POGAN.....
 
Вреди рећи и да је позитивно што су наши пријатељи Американци ракетирали и заувек онеспособили те зградурине дичног имена "Сутјеска", "Неретва", шта већ. То је чак било под заштитом државе; никад се не би ратосиљали тих наказних зграда.

Партизанским симболима и именима нема места у Београду.
Gde wu radikali branili srbe istih tamo više nema.

o_23187502_1024.png


Danas poklanjaju preostalo.
 

Back
Top