Srpski potrcko

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Piroćanac Aleksa Živković (20) već nekoliko meseci pomaže svojih starim i iznemoglim sugrađanima na taj način što im bez ikakve naknade nabavlja lekove, hranu, plaća račune i pomaže na mnoge druge načine.

Živković je u Pirotu poznatiji kao Potrčko

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/390859/Pirotski-Samaricanin-Starima-i-bolesnima-besplatno-donosi-hranu-lekove-i-placa-racune


..........................................................................


Stvar je prava, ogledalo Srbadije. Vest o ovom klincu, citam jutros, pojavila se u isto vreme na B92 i u Blicu. Na B92 nazvali ga Samaricaninom, a u Blicu u naslovu bilo ``Potrcko``, da bi kasnije urednistvo takodje stavilo ``Samaricanin``, svesno pezorativnog smisla njegovog nadimka.

No, to je potpuno sekundarna stvar. Prava slika je da sugradjani, prosecni, obicni mestani jednog grada (Pirot, a moze da bude bilo koje), jednog od svojih komsija ismevaju, podruguju mu se, verovatno ga i podjebavaju i provociraju kada ga sretnu i ko zna sta sve ne :D

Jer je, da se ne lazemo, budaletina koja obigrava za dzabe matorce koji nemaju nikog.

U stvari, znajuci Srblje, garantujem da vecina vidi ovde njegov pakleni plan da se okoristi - tako sto ga matorci caste nekom kintom, a ko zna, mozda ce mu nekoliko njih prepisati imovinu.

Potrcko - simbol onakve Srbije kakvu ne marimo da vidimo :evil:
 
Poslednja izmena:
edan zaistga pozitivan primer. Samo svinja može da ismeva ovog momka. Asvinja ima u svakom narodu. Nešto ne verujem da su Srbi spektakularno odmakli od drugih naroda po broju svinja. Kolkio vidim , svinje se roje uglavnm u hrvatsko -nemačkim medijima koji operišu u Srbiji.
 
edan zaistga pozitivan primer. Samo svinja može da ismeva ovog momka. Asvinja ima u svakom narodu. Nešto ne verujem da su Srbi spektakularno odmakli od drugih naroda po broju svinja. Kolkio vidim , svinje se roje uglavnm u hrvatsko -nemačkim medijima koji operišu u Srbiji.

Ako su negde svinje toliko glasne da njihov glas prevladava, ja bih se, bogme, zapitao da li one mozda ne cine vecinu.

Nemam pojma kako si uglavio ovde tu paranoju od hrvatsko-nemackog, posto nema blage veze s temom, al` dobro.

- - - - - - - - - -

У сваком од нас чучи Алекса.

Taman posla, kolega. Zar ovakvo gej dvolicno ponasanje u svakom Srbinu :evil: Stidite se.
 
Piroćanac Aleksa Živković (20) već nekoliko meseci pomaže svojih starim i iznemoglim sugrađanima na taj način što im bez ikakve naknade nabavlja lekove, hranu, plaća račune i pomaže na mnoge druge načine.


Vest o ovom klincu, citam jutros, pojavila se u isto vreme na B92 i u Blicu. Na B92 nazvali ga Samaricaninom, a u Blicu u naslovu bilo ``Potrcko``, da bi kasnije urednistvo takodje stavilo ``Samaricanin``, svesno pezorativnog smisla njegovog nadimka.

Blic je nacrnje propagandističko, srbomrzačko smeće u štampanim medijima.
Kad se drogirani nemački hipici vežu lancima za lipu, po njima je to - ekološka svest, a kad 5000 Srba potpiše peticiju za spas 600 godina starog hrasta, to je - paganstvo.

Kad Srbi u RS traže autonomiju - to je separatizam a kad Čankista sa svojih pola kamiona traži isto - to je regionalizacija i evropski duh.
Bezbroj je takvih primera a nije ni čudo s obzirom ko su im gazde. Pljuc
 
Ako su negde svinje toliko glasne da njihov glas prevladava, ja bih se, bogme, zapitao da li one mozda ne cine vecinu.

Nemam pojma kako si uglavio ovde tu paranoju od hrvatsko-nemackog, posto nema blage veze s temom, al` dobro.

U Srbiji nema nikakvih drugih media osim hrvatskih ili nemačkih. A ti si citirao medije , kolko vidim. S drugeesstrane, ne bih znao ko još osim medija, I osim u tovojoj obrazilji ismevao ovog vrednog I ljubaznog čoveka. Kažeš... poznavajući Srbe, mora da ga ismevaju. E pa eto, ja sam Srbijn I ja ga ne ismevam. Divim mu se. Išta će mo sad. A kolko znam moje okruženje, svo ovi Srbi sa kojima živim, takođe bi mu se divili , kad bi za to znali. Dakle, grešiš. Sad, dal grešiš iz ne poznavanja sopstvenog naroda, ili grešiš iz lose namere. Ja to nebih znao. S druge strane, empatija, uvek prositiče iz vaspitanja, A vaspitanje iz culture, A kultura uvek iz tradicije. A tradicija je neešto što mi Srbi imamo, bez obzra koliko se jugosloveni trudili da to u nama ubiju. No nadam se da će moza naših života da se oslobodimo okupacije, pa ćeš čak I ti moći realnije da procenjuješ kakva je srbadija . Možeš I sad, al ne želiš iz nekih razloga.
 
U Srbiji nema nikakvih drugih media osim hrvatskih ili nemačkih. A ti si citirao medije , kolko vidim. S drugeesstrane, ne bih znao ko još osim medija, I osim u tovojoj obrazilji ismevao ovog vrednog I ljubaznog čoveka. Kažeš... poznavajući Srbe, mora da ga ismevaju. E pa eto, ja sam Srbijn I ja ga ne ismevam. Divim mu se. Išta će mo sad. A kolko znam moje okruženje, svo ovi Srbi sa kojima živim, takođe bi mu se divili , kad bi za to znali. Dakle, grešiš. Sad, dal grešiš iz ne poznavanja sopstvenog naroda, ili grešiš iz lose namere. Ja to nebih znao. S druge strane, empatija, uvek prositiče iz vaspitanja, A vaspitanje iz culture, A kultura uvek iz tradicije. A tradicija je neešto što mi Srbi imamo, bez obzra koliko se jugosloveni trudili da to u nama ubiju. No nadam se da će moza naših života da se oslobodimo okupacije, pa ćeš čak I ti moći realnije da procenjuješ kakva je srbadija . Možeš I sad, al ne želiš iz nekih razloga.

Bravo. Ukapirao si poentu.



Sta li mi bi?
 
Taman posla, kolega. Zar ovakvo gej dvolicno ponasanje u svakom Srbinu :evil: Stidite se.

У времену када нико не говори добар дан, хвала, пријатно, када се по зградама комшије не јављају једни другима а живе ту по 10-15-20 година, дела младог Алексе не смеју проћи незапажено.

Требало би испратити изборе у Пироту и видети да ли ће га неко узети као џокера.
 
Bravo. Ukapirao si poentu.



Sta li mi bi?

Da. Jesam naravno. Daskle, trčiš I tražiš lose vesti, pa ih pripisuješ srpskom mentaalitetu. Srpskinm navikama, Srpskom narodu.. Srpskoj priprodi. Srbadiji, Srpskom narodnom pozorištu. Srpskim kraljevima. Srpskim junacima. Srpskom desetercu. Srpskoj istoriji. Srpskoj crkvi. Srpskim pesnicima. Spskim piscima, Srpskom vodovodu. Kolu spskih sestara. A pri tom navodinš kao primer nemački BLIC.
 
šta je poenta teme?? da srbadija treba da polako krene da razmišlja da radi za džabe??' ne razumem...

Poenta je da u sred Srbije ima jedna plemeniti čovek, koji radi plemenite stvari, a pri tom ga strain mediji imenuju pežorativnim imenima, bar po onom e što tvrdi postavljač teme. takošeđe postavljač teme tvrdi da je većina Srba svinjskog manira da blati plemenite među sobom.
 
Piroćanac Aleksa Živković (20) već nekoliko meseci pomaže svojih starim i iznemoglim sugrađanima na taj način što im bez ikakve naknade nabavlja lekove, hranu, plaća račune i pomaže na mnoge druge načine.

Živković je u Pirotu poznatiji kao Potrčko

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/39...-besplatno-donosi-hranu-lekove-i-placa-racune


..........................................................................


Stvar je prava, ogledalo Srbadije. Vest o ovom klincu, citam jutros, pojavila se u isto vreme na B92 i u Blicu. Na B92 nazvali ga Samaricaninom, a u Blicu u naslovu bilo ``Potrcko``, da bi kasnije urednistvo takodje stavilo ``Samaricanin``, svesno pezorativnog smisla njegovog nadimka.

No, to je potpuno sekundarna stvar. Prava slika je da sugradjani, prosecni, obicni mestani jednog grada (Pirot, a moze da bude bilo koje), jednog od svojih komsija ismevaju, podruguju mu se, verovatno ga i podjebavaju i provociraju kada ga sretnu i ko zna sta sve ne :D

Jer je, da se ne lazemo, budaletina koja obigrava za dzabe matorce koji nemaju nikog.

U stvari, znajuci Srblje, garantujem da vecina vidi ovde njegov pakleni plan da se okoristi - tako sto ga matorci caste nekom kintom, a ko zna, mozda ce mu nekoliko njih prepisati imovinu.

Potrcko - simbol onakve Srbije kakvu ne marimo da vidimo :evil:

Народ је овде у већини изопачен! Само у Србији важи изрека "Да комшији цркне крава!"... завист и злоба су највећи грехови у Срба...
Свака част изузецима који помажу слабе и немоћне!
 
Poenta je da u sred Srbije ima jedna plemeniti čovek, koji radi plemenite stvari, a pri tom ga strain mediji imenuju pežorativnim imenima, bar po onom e što tvrdi postavljač teme. takošeđe postavljač teme tvrdi da je većina Srba svinjskog manira da blati plemenite među sobom.

nit ga blatim niti mu se divim..dečko verovatno nema šta drugo, pa malo ubija vreme, a ima 20 godina, glupo da sedi kući..ima takvih primera brdo..al to apsolutno ne znači ništa...
 
a to sutra svom sinu sigurno ne bi dozvolio..ako već ima energije i elana eto mu negde gradjevina pa nek bar nešto i zaradi..a ne da dangubi, još u ovo zlo vreme..

Tebi, kao plebejci, empatija je nepoznata kategorija. Tebe su Srbi odškolovali da bi danas živeo u grčkoj I time se hvalio, ko da si postigao neznam šta. U ostalom, ja bih svom sinu to sasvimsigurno dozvolio. Ne okreće se svet oko tvog ili mog dupeta. Pomoći nemoćnima je plemenit gest. Zapitaj se ti lično, da li bi ti ikad ikom pomogao, ako ga ne poznaješ. Ovaj dečko pomaže svojim sugrađanima , što je plemenito I za svaku pohvalu. Sačuvaj me bože prostaka sa diplomom.
 
Piroćanac Aleksa Živković (20) već nekoliko meseci pomaže svojih starim i iznemoglim sugrađanima na taj način što im bez ikakve naknade nabavlja lekove, hranu, plaća račune i pomaže na mnoge druge načine.

Živković je u Pirotu poznatiji kao Potrčko

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/390859/Pirotski-Samaricanin-Starima-i-bolesnima-besplatno-donosi-hranu-lekove-i-placa-racune


..........................................................................


Stvar je prava, ogledalo Srbadije. Vest o ovom klincu, citam jutros, pojavila se u isto vreme na B92 i u Blicu. Na B92 nazvali ga Samaricaninom, a u Blicu u naslovu bilo ``Potrcko``, da bi kasnije urednistvo takodje stavilo ``Samaricanin``, svesno pezorativnog smisla njegovog nadimka.

No, to je potpuno sekundarna stvar. Prava slika je da sugradjani, prosecni, obicni mestani jednog grada (Pirot, a moze da bude bilo koje), jednog od svojih komsija ismevaju, podruguju mu se, verovatno ga i podjebavaju i provociraju kada ga sretnu i ko zna sta sve ne :D

Jer je, da se ne lazemo, budaletina koja obigrava za dzabe matorce koji nemaju nikog.

U stvari, znajuci Srblje, garantujem da vecina vidi ovde njegov pakleni plan da se okoristi - tako sto ga matorci caste nekom kintom, a ko zna, mozda ce mu nekoliko njih prepisati imovinu.

Potrcko - simbol onakve Srbije kakvu ne marimo da vidimo :evil:

Samo idiot moze da se podsmeva ovom momku. Uostalom, koliko vidim iz teksta on ce otvoriti svoju firmu, a to sto ne naplacuje starijima od 70 godina je samo za pohvalu, cak i reklamu.

I bice uspesan. Zelim mu mnogo srece.
 
Cinjenica da je 90% forumasa na ovoj temi jedino za shodno nasla da paranoise i histerise oko cinjenice da su blic izdajnicke novine, da u ovu pricu nekako uvuce Hrvate i slicno potvrdjuje nalaze popisa iz 2011. po kojem je 40% gradjana Srbije nepismeno.

Ne vredi, prijatelju. Ne dopire do mozga. Vidis koliko je njih ukapiralo da su mediji nadenuli coveku nadimak, a ne njegove komsije i sugradjani. Stavise, mediji pokusase da isprave nekako, pa ispadose gubavi :D

Eto, od toliko mogucih nadimaka zahvaljujuci nasem bogatom jeziku, sa pozitivnom konotacijom tipa dobricina, delija, ljudina, dusa od coveka itd. narod s kojim zivi nadene mu nadimak - potrcko.

U prevodu na naski - covek bez svog JA, zaludna baba, blentavko, badavadzija, zgubidan...

To smo mi. Najbolje od nas mazemo govnima. Kako bismo, jasno, mi izgledali lepsi.
 
Suštijna je da taj momak rdadinešto zaista plemenito I lepo I to treba pštvati. takođe, suština je da mi Srbi nemamo svoje medije. A takođe je dosta važno istaći da su urednici u medijima koji u Srbiji operišu najčešće idioti.
 

Back
Top