Da li izgled govori o coveku?

Па и да и не. Ја ћу имати много лепше мишљење о особи која је чиста, уредна него о некоме ко иде у уфлеканој мајици. Са друге стране ми је јако глупо то што т кажеш "он је обукао такве панталоне, па он је царина и нему му равног". Е да, сада сам написао детаљно на http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=86376#6
 
Izgled je jako bitan. Ne mislim na taj primer koji si ti navela, vec na izgled uopste (faca, ruke, telo, pokreti) + oblacenje...
Naravno da neko ko nosi markiranu odecu nije lik zbog toga... :rolleyes:

Za prvi utisak o nekoj osobi je najcesce presudan izgled, a vi sad tupite kako je to saaasvim nebitno... tja...
 
Moon Child:
Izgled je jako bitan. Ne mislim na taj primer koji si ti navela, vec na izgled uopste (faca, ruke, telo, pokreti) + oblacenje...
Naravno da neko ko nosi markiranu odecu nije lik zbog toga... :rolleyes:

Za prvi utisak o nekoj osobi je najcesce presudan izgled, a vi sad tupite kako je to saaasvim nebitno... tja...

slazem se.../ne izgled kao FARKE,PATIKE,Maicica....nego pokret,pogled,hod,trip,a i taj "prvi utisak"...presudan je ponekad izuzetno
 
Moon Child:
Za prvi utisak o nekoj osobi je najcesce presudan izgled, a vi sad tupite kako je to saaasvim nebitno... tja...
evo ja necju da tupim, nja, nja. :p u pravu si, znachi mnogo, ali ako osoba ostavi dobar utisak na mene, mozh' da nosi shta 'ocje. :p
Tinar:
Jeste povrshno, ali to je onaj poznati "Halo efekat"...
jao secjam se psihologije iz IIe godine. to je onaj prvi utisak koji osoba ostavi na nas. ali, 'halo efekat' je losh u vecjini sluchajeva jer ljudi na osnovu njega potpuno otpishu neku osobu. gluposti...
 
NTT:
srećica:
odeca ne chini choveka!to shminka radi!!!!! :lol: :lol: :D

kada se malo zamislite,provalicete da je to i malo istina :D
Haha... Ja inache mislim da je devojka lepsha bez shminke, a ne pod nekim 2-cola-debelim slojem maskare i sl. Mada mnoge devojke ne kontaju takve stvari... <shmrc>

eto, ja se ne sminkam.. samo za nastupe.. cak ni na maturi nisam bila nasminkana..
 
winnetou:
NTT:
srećica:
odeca ne chini choveka!to shminka radi!!!!! :lol: :lol: :D

kada se malo zamislite,provalicete da je to i malo istina :D
Haha... Ja inache mislim da je devojka lepsha bez shminke, a ne pod nekim 2-cola-debelim slojem maskare i sl. Mada mnoge devojke ne kontaju takve stvari... <shmrc>

eto, ja se ne sminkam.. samo za nastupe.. cak ni na maturi nisam bila nasminkana..
me too... :wink: 8)
 
hanibal77:
ako izgled i oblacenje nije bitno i ne govori o coveku onda bismo na ispit ili razgovor za posao isli u pocepanim farmerkama i klompama...ali to nije tako...mozda bismo voleli da to nije tako bitno ali jeste


Pa to je drugo. Ko jos normalan zeli da ide na primer
smrdljiv, sa prljavom ulepljenom kosom, u pidzami ili u flekavim, pocepanim, farmerkama i izguzvanoj prljavoj majici i blatnjavim papucama i pored svih uslova da ne bude tako.
 
Moon Child:
winnetou:
NTT:
srećica:
odeca ne chini choveka!to shminka radi!!!!! :lol: :lol: :D

kada se malo zamislite,provalicete da je to i malo istina :D
Haha... Ja inache mislim da je devojka lepsha bez shminke, a ne pod nekim 2-cola-debelim slojem maskare i sl. Mada mnoge devojke ne kontaju takve stvari... <shmrc>

eto, ja se ne sminkam.. samo za nastupe.. cak ni na maturi nisam bila nasminkana..
me too... :wink: 8)
me too... (;
hanibal77:
ja bih volela da mogu da odem u pidzami nedeljom ujutro po kroasane ili da sidjem po postu
ali to ne radim iskljucivo zbog drugih
josh jednom ~ me too... (;
Tinar:
Ja se shminkam samo kad izadjem... Preko dana radi samo kremica... 8)
@bleach
Jeste "Halo efekat" sranye, ali to je jednostavno tako. Koliko sam ja samo imala pogreshnih prvih utisaka. Meni ne ide to na prvi pogled...
jao, pa secjam se, daklem, psihologije... (: lepo, lepo.
ali nije lep taj ~halo efekat, da.
m treba dati priliku nekome... (8
 

Back
Top