takmicenje javno ili tajno

fotografije... tajne ili ne

  • fotografije ostaju anonimne

    glasova: 28 58,3%
  • uz fotografiju treba da stoji i ime autora

    glasova: 12 25,0%
  • svejedno mi je

    glasova: 8 16,7%

  • Ukupno glasova
    48
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
^^ naravno zato sam i glasao za "svejedno mi je " jer i jeste :) > Mislim ja postavim fotku pa ako se vecini svidi-pa bude medju boljim-OK, ako ne-opet OK, pogotovo sto ja kad postavljam fotku-gledam samo na svoj neki ukus i kreiterijum-isto kao i kad glasam...>znaci ako se MENI licno nesto svidelo-pa makar i nikom vise-meni je to dovoljno da ta fotka bude za mene favorit...
 
ovo je zamisljeno kao igranje..da se produktivno potrosi slobodno vreme.. ovo je mesto namenjeno ljubiteljima fotografije bilo da su profi blo da su totalni amateri...takmicenje je bas za njih i napravljeno..da se igraju...da se postavi tema.. da se razmislja malo o tome.. da se ode na lokaciju i napravi neka fotka.. da se to sve razradi.. posle malo i u photoshopu obradi ako neko zeli... da se uz neki hobi..jer je fotografija lep hobi provede neko kvalitetno slobodno vreme. da razradimo mastu.. da se igramo.....a ovde se to sad diglo na nivo pesme evrovizije..stvaraju se teorije zavera.. ljudi se svadjaju.. odustaju od takmicenja.. mislim..ljudi..kaman.. ovo je forum ..ovo nije vas rl..potpuno ste zamenili pojmove i prioritete u zivotu...ovo je igra za one koji shvataju da je to igra a sami rezultati su nebitni...
Cela poenta svakog takmicenja ovde i jeste u ovome .... igranje... i zato je nepoznavanje autora bitno jer to onda prelazi u neke drugacije okvire . Ako ima lobiranja to ide njima na dusu jer VL shvataju previse ozbiljno a tu onda nesto debelo nestima
 
najveci apsurd je , sto kod zadnjeg glasanja, kojeg se ja secam ovde, bese da li Portreti treba da stoje u ulicnoj fotografiji, ili tako nesto, glasalo se, anketa pokazala jedno, a na kraju odluka doneta-sasvim drugacije...A ne vidim smisao prozivki nas "koji to ozbiljnije shvatamo" jbg ja se stvarno ne osecam krivim sto fotografiju vidim kao umetnost a ne kao neko zezanje, sprdanje, i sl. Znaci moj stav je da fotografiju dozivljavam kako ja hocu i prema svojim kriterijumima i ne dozvoljavam da mi iko nabija nesto na nos-tj da me proziva(direktno ili indirektno)
Zato i jesam glasao kao "svejedno mi je "-jer : sumnjam da demokratija zaista postoji(ovde kao i uopste u stvanom zivotu vec samo njen privid), to pod 1, pod 2- stvarno mi je zadnja stvar po bitnosti u zivotu hoce li me na nekom tamo levom Forumu neko castiti s bodom ili nece...Misljenje drugih mi nikad nije bilo previse vazno pa nije ni sada...
 
Da se razumemo-0ranije dok se znalo(tj dok je bio EXIF file prisutan) da jesam ponekad gledao u isti, jer : me zanimalo s cim je fotkano, me zanimalo i ko j efotkao ali iz razloga-ako razumes onog ko je fotkao mozes bolje da razumes i uopste tu fotku...A taj problem tj feniomen sa rodbinsko/familijarnim povezanostima i povlacenjima i sl. je najvise kod nas u Srbiji tj na ovim prostorima prisutan, i samo je dokaz ko smo, sta smo i gde smo...nazalost...jadni smo...I dok ne nauzicmo drugacije da razmisljamo, ponasamo se i zivimo-nikad nam bolje nece ni biti...a ni ne treba dok smo takvi iskreno...
 
Da ne citiram onaj ceo Tabov post


Dodala bih samo jedno a to je sledece:..

Nema potrebe da se razgovara da li Ja treba da glasam ili ne..iako je to moje pravo ..
Ja sam vec donela odluku i objavila je na ovoj temi da Ja ubuduce kao organizator i neko ko zna autore fotografija
NECU DA GLASAM..( dobro je, radi mi capas loock)..na narednim takmicenjima.
 
Poslednja izmena:
Alo ljudi (i žene), valjda ste potrosili deo negativne energije prikupljene kroz ovu prazničnu holesterolsku ishranu !!!

Na ovom forumu je oduvek bilo ovako, taman se napravi neka dobra atmosfera a neko ukapira da nije deo ekipe koja se zabavlja i pocinju problemi.

Onda se fotografija raspadne, skoro do gašenja, pa se pojavi novi mod koji animira neke ljude da se oživi, pa ljudi počnu da se zezaju pa nekom zasmeta i ajmo sve jovo nanovo...

Na svakom foto forumu (cak i inozemnim) postoje klanovi, lobiranje i nezadovoljni....

Ali nisam naišao na takmičenje gde je potpisan autor, to bi stvarno bila smejurija...

Oni koji su nezadovljni, kao i ja što sam bio, mogu se igrati kada ih ekipa pusti, ili gledati kako se drugi igraju, ili otiči na drugo igralište gde nikoga ne poznaju pa će im isto biti...

Pa pogledajte samo "najjjače sajtove", F ili T, pa sve se zasniva na lajkovima, prijateljima i pratiocima, POJEDINAC je u startu izopšten.

I još, svaki sajt ima pravila i kontrolore i sve se odvija po njihovom shvatanju ispravnosti i tu je kraj...

O tolerantnosti naših modova ne bih pisao...

LJUDI, IGRAJTE SE I ZABAVLJAJTE SE AKO ZNATE DA GUBITE I PODNESETE NEKE NEPRAVDICE, a oni koji uzivaju u dominaciji uvek će postojati..

POZDRAV
 
Tajno.

Ne zanima me da vidim za koga glasam, štaviše, ne verujem ni da bih više učestvovala da je tako.
1. kao neko ko učestvuje, osećam se prijatnije da fotke šaljem anonimno ( da saznaće se na kraju ali svejedno mi je ugodnije ovako)
2. Zabavnije mi je da glasam samo na osnovu fotke bez imena
3. Spojler mi je isto loša opcija jer bih verovatno kliknula na njega pošto sam radoznala previše i onda ode zabava.
 
I da se nadovežem na Tabovo pitanje
jedina stvar oko koje zaista mozemo da pricamo je da li nini treba dozvoliti da glasa
Meni uopšte ne smeta da Nina glasa niti to vidim kao problem.
I da, podigla se prevelika frka. Meni bilo zabavno da se zaebavam prva dva dana i da se svađam al sad mi već dojadilo pa da se završi više, nisam više inspirisana da bacam loše fore.
Bolje bi vam bilo da počnete delit neke evre pobednicima pa da se opravda ova halabuka.
 
Pa pobogu OBRISANI SU SVI POSTOVI 7 MESECI UNAZAD...
Juče su bili tu
Po meni ste onda trebali da obrišete i takmičenje " U RITMU SREĆE"... :roll:
To je tek bilo extra namešteno...
Moderatorka stavila na takmičenje svoje slike koje su već postavljane na drugom pdf-u a onda te slike nestale odande...
A ona je i pobedila
 
Poslednja izmena:
Foto br.11




Foto br.12

krop800-1.jpg



Foto br.13

image057-1.jpg



Foito br.14

img1174-1.jpg


Sad cela ekipa sa pdf-a žene - tema da vas vidim danas došla da glasa...
bzv.

1 mesto

Foto br.13
LJILJA MMM


image057-1.jpg




2 mesto

Foto br.1
lanavi





3 mesto

Foto br.6
Serpent Saint
mesto br.fotke autor br.gl

1. 13 LJILJA MMM 62
2. 1 lanavi 56
3. 6 Serpent Saint 55
4. 14 LJILJA MMM 30
5. 11 Emocija 28
6. 12 Nina 25
7. 10 Emocija 21
8. 4 Milunka Savic 12
9. 2 lanavi 9
10. 9 Tab503 7
11. 7 Sceliano 3
12. 5
<Srdjan> 3
13. 3 Milunka Savic 1

14. 8 Sceliano 0




Cestitam pobednicima i ostalim ucesnicima..

Od LJILJE MMM ocekujemo novu temu za fotkanje preko leta
jer se takmicenja kako redovno tako i vanredno nastavljaju od 1.septembra..

pravimo letnju pauzu

:zroll:
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top