takmicenje javno ili tajno

fotografije... tajne ili ne

  • fotografije ostaju anonimne

    glasova: 28 58,3%
  • uz fotografiju treba da stoji i ime autora

    glasova: 12 25,0%
  • svejedno mi je

    glasova: 8 16,7%

  • Ukupno glasova
    48
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i baš taj njen glas uvek odlučuje pobednika.

lm,
javno glasanje je bzvz.
sad dođu ljudi da glasaju, vide tvoju fotku, kao emocija se bavi fotografijom, ima talenta, ima to fotografsko oko drž ne daj, ima da izmisle 150 razloga da glasaju za tvoju fotku koja im se u stvari i ne sviđa.

Da ne misliš da je ovde samo reč o organizatorima,da li mi možeš reći kako ti razumeš ovaj glasački post?

10-3
1.-2
12-1

(Moglo i obrnuto,ali kako da je pogledam posle u oči)

Ne tvrdim da je bilo dogovora,ali da ne bi nekome bilo neprijatno(sa razlogom ili bez),bolje je da smo svi u istom položaju.
Da je sve javno,za sve.
 
Ili da autor napise ima na slici, ako to zeli.

Ne mora na slici..pise i u linku..

Kada vec pricate ..dolazile su i fotke sa ovakvim linkovima na takmicenje .i niko se nije bunio sto je bilo dovoljno da se pogleda link slike pa da se zna cija je.mislim na autore..i pravimo se da n iko ne zna koja je cija slika osim organizatora koga treba na lomacu..Vidite ..ovakvi linkovi mi nikada nisu smetali i stavljala sam takve fotke na takmicenje..jer sam smatrala da je nebitno za ova nasa takmicenja..i dalje mi ne smetaju...i ne kapiram toliko dizanje tenzije oko svega..


1. http://imageshack.us/a/img255/2775/img71391msolata.jpg

2.http://i707.photobucket.com/albums/ww72/Revelin_2009/Moj%20grad/Dubrovnik/Dubrovnik722.jpg
 
Ne mora na slici..pise i u linku..

Kada vec pricate ..dolazile su i fotke sa ovakvim linkovima na takmicenje .i niko se nije bunio sto je bilo dovoljno da se pogleda link slike pa da se zna cija je.mislim na autore..i pravimo se da n iko ne zna koja je cija slika osim organizatora koga treba na lomacu..Vidite ..ovakvi linkovi mi nikada nisu smetali i stavljala sam takve fotke na takmicenje..jer sam smatrala da je nebitno za ova nasa takmicenja..i dalje mi ne smetaju...i ne kapiram toliko dizanje tenzije oko svega..


1. http://imageshack.us/a/img255/2775/img71391msolata.jpghttp://imageshack.us/a/img255/2775/img71391msolata.jpg

2.http://i707.photobucket.com/albums/ww72/Revelin_2009/Moj%20grad/Dubrovnik/Dubrovnik722.jpg



Ovaj prepoznajem kao svoj.z:)

Ja skidam podatke sa fotke, jer sam za to ovde prvi put čula,a zatim i naučila(izgleda samo delimično,jer sam samouka).
Da mi je neko skrenuo pažnju na to,potrudila bih se da naučim kako to da izmenim.

Kao što očekujem kada ja na nešto ukažem,da se to uzme u razmatranje,a ne da se smatra uvredom,ignoriše,ili se okrene na šalu i dijagnoze.

Ne prija ni meni sve ovo ,veruj mi.
Samo kada se već digla prašina,moramo to na neki ljudski način počistiti.z:poz:
 
Poslednja izmena:
Ovaj prepoznajem kao svoj.z:)

Ja skidam podatke sa fotke, jer sam to ovde prvi put čula,a zatim i naučila(izgleda samo delimično,jer sam samouka).
Da mi je neko skrenuo pažnju na to,potrudila bih se da naučim kako to da izmenim.

Kao što očekujem kada ja na nešto ukažem,da se to uzme u razmatranje,a ne da se smatra uvredom,ignoriše,ili se okrene na šalu i dijagnoze.

Draga moja Emocijo..da sam smatrala da je to bitno..ja bih skrenula paznju ne samo tebi vec svima..
rekla sam da je za ova nasa lepa takimicenja gde se pre svega zabavljamo to nebitno....i da nisam od toga
nikada pravila dramu..niti sam vrsila selekciju fotografija po temama..niti da li je slikano mobilnim ili najskupljim
fotoaparatom..jednostavno ljudi su poslali fotografiju i ja sam to cenila kao neciji ulozen trud....
 
P.S.Ne bavim se fotografijom,ja sam domaćica,kojoj je hobi odnedavno fotografija.

vidis, kad se vec pokrecu razna pitanja :)
jedna od zalbi koju sam primio je bila i da korisitis malo isuvise heavy opremu za domacicu amatera..da je samo telo tvog aparata vrednosti preko 1300€ + objektivi , tacnije da koristis profi opremu pa su se ljudi pitali da li su fotke tvoje ili precutkujes da se ozbiljno bavis fotografijom.

meni licno to nikad nije smetalo jer je takmicenje otvoreno za sve ali ljudi sve primecuju i za svasta optuzuju a koliko su u pravu.. to je vec drugo pitanje.
 
vidis, kad se vec pokrecu razna pitanja :)
jedna od zalbi koju sam primio je bila i da korisitis malo isuvise heavy opremu za domacicu amatera..da je samo telo tvog aparata vrednosti preko 1300€ + objektivi , tacnije da koristis profi opremu pa su se ljudi pitali da li su fotke tvoje ili precutkujes da se ozbiljno bavis fotografijom.

meni licno to nikad nije smetalo jer je takmicenje otvoreno za sve ali ljudi sve primecuju i za svasta optuzuju a koliko su u pravu.. to je vec drugo pitanje.

Da li me to pitaš kolika su mi primanja,ili zašto lažem?:zcepanje:

Sve što sam ikada napisala na forumu je istina,samo to ovde nije baš na ceni.Pravdati se neću,jer nemam zašto.


P.S.Moram da priznam da mi laska što je iko pomislio da se profesionalno bavim fotografijom.
Kada sam pre tačno dve godine naučila da prebacim fotku sa aparata na komp.z:)
 
ja te ne pitam nista..samo sam izneo zalbu na tvoj racun.

a ovo oko pravdanja si potpuno u pravu.. ljudi razne teorije zavera umeju da kreiraju u dosadi svojih monotonih zivota i na to se ne treba osvrtati :)
 
Da li me to pitaš kolika su mi primanja,ili zašto lažem?:zcepanje:

Sve što sam ikada napisala na forumu je istina,samo to ovde nije baš na ceni.Pravdati se neću,jer nemam zašto.


P.S.Moram da priznam da mi laska što je iko pomislio da se profesionalno bavim fotografijom.
Kada sam pre tačno dve godine naučila da prebacim fotku sa aparata na komp.z:)

Stvarno?

Ja sam pre 6 meseci prvi put uzeo kameru u ruke. :D
 
ja te ne pitam nista..samo sam izneo zalbu na tvoj racun.

a ovo oko pravdanja si potpuno u pravu.. ljudi razne teorije zavera umeju da kreiraju u dosadi svojih monotonih zivota i na to se ne treba osvrtati :)

Blizu je ponoć,a ja tada idem na spavanje.

Laku noć!
smilie_girl_344.gif
 
Da ne misliš da je ovde samo reč o organizatorima,da li mi možeš reći kako ti razumeš ovaj glasački post?

10-3
1.-2
12-1

(Moglo i obrnuto,ali kako da je pogledam posle u oči)

Ne tvrdim da je bilo dogovora,ali da ne bi nekome bilo neprijatno(sa razlogom ili bez),bolje je da smo svi u istom položaju.
Da je sve javno,za sve.

To je i meni upalo u oko...
Ali kao što napisah, po meni je većina fotki bila promašena tema tako da se nisam mnogo "opterećivala" tim.
Da je bila zanimljiva konkurencija, sigurno bih odreagovala
 
Stvarno?

Ja sam pre 6 meseci prvi put uzeo kameru u ruke. :D


ti si zem umetnička duša i to se odma vidi,
a realno glupo bi bilo da pri glasanju imamo taj sud.

e, bilo na tv-u istraživačka emisija o stradivari violini, tj. njenom zvuku. da ne dužim sad, poenta je bila da kad ljudi znaju da slušaju muziku koju proizvodi stradivari violina ujedno im se više dopada taj zvuk od iste melodije koja je odsvirana na nekoj drugoj violini. i obrnuto kada biraju koji im se zvuk najviše dopao (od jedne te iste melodije) neznajući koja violina ga proizvodi, ne biraju stradivari u procentu u kojem može da se kaže da je njen zvuk zaista poseban.

tako da, bolje je da se glasa za najbolju fotku, nego za domaćicu amterku koja u špajzu ima fotolaboratoriju :hahaha: hit hit hit
 
Poslednja izmena:
a jel pobednik dobija neke novce pa da se toliko jagmite oko ovoga...:dash:

misim stvarnoooooooooo...dobro reče meni moj sensei...ljudska sujeta je najveći ljudski neprijatelj....:roll:

:klap:

e to je sustina koju pricam svo vreme..

juce se ovde pricalo o tome da je fotka br 2 dobila 4 poena umesto fotka br 4 koja je trebala da dobije 2 poena :dash:

mislim..lepo kaze i emocija... neke poene je jako tesko prebrojavati a ljudi se bune da je neko zakinut za par poena koji nikad nisu uticali na redosled prvih desetak ucesnika.
 
ti si zem umetnička duša i to se odma vidi,
a realno glupo bi bilo da pri glasanju imamo taj sud.

e, bilo na tv-u istraživačka emisija o stradivari violini, tj. njenom zvuku. da ne dužim sad, poenta je bila da kad ljudi znaju da slušaju muziku koju proizvodi stradivari violina ujedno im se više dopada taj zvuk od iste melodije koja je odsvirana na nekoj drugoj violini. i obrnuto kada biraju koji im se zvuk najviše dopao (od jedne te iste melodije) neznajući koja violina ga proizvodi, ne biraju stradivari u procentu u kome može da se kaže da je njen zvuk zaista poseban.

tako da, bolje je da se glasa za najbolju fotku, nego za domaćicu amterku koja u špajzu ima fotolaboratoriju :hahaha: hit hit hit

Mi smo imali foto - laboratoriju u špajzu :zcepanje:
 
ti si zem umetnička duša i to se odma vidi,
a realno glupo bi bilo da pri glasanju imamo taj sud.

e, bilo na tv-u istraživačka emisija o stradivari violini, tj. njenom zvuku. da ne dužim sad, poenta je bila da kad ljudi znaju da slušaju muziku koju proizvodi stradivari violina ujedno im se više dopada taj zvuk od iste melodije koja je odsvirana na nekoj drugoj violini. i obrnuto kada biraju koji im se zvuk najviše dopao (od jedne te iste melodije) neznajući koja violina ga proizvodi, ne biraju stradivari u procentu u kome može da se kaže da je njen zvuk zaista poseban.

tako da, bolje je da se glasa za najbolju fotku, nego za domaćicu amterku koja u špajzu ima fotolaboratoriju :hahaha: hit hit hit


ima i gori slucaj :)

sto ti rece.. da ne duzim sad..jedan od najpoznatijih svetskih violinista je na stradivari violini svirao u NY metrou... niko nije ni stao da ga slusa..par njih.. neko je ubavcio i neki novcic..koja je poenta.. dan ranije on je imao koncert gde je pocetna cena karte bila 1000 dolara a dvorana je bila rasprodata... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top