Kako se osloboditi treme

kako se osloboditi treme i napada stidljivosti kada treba nesto da se uradi pred mnostvom ljudi? konkretno prezentacije seminarskog rada na faxu.

Pomogao bih ti, ali ja ne znam za tu pojavu, zapravo znao sam je jedno vreme, ali opet bila je vezana za prilazenje devojkama, koja je nestala. Ova druga nikada nije postojala. Glumio u predstavi skolskoj, izvodio razne priredbe, predavao na casovima, citao pred dosta ljudi, sad bio na knjizevnoj veceri citao neke svoje radove (aj ovo me naterala profesorka, terala me da citam neke svoje pismene zadatke xD). Moja rutina pre svakih od tih gluposti, duboko udahnem, izdahnem i razmisljam "sta bude bice, skupi hrabrost" izadjem i onda krenem :D
 
ha ha i ja imam isto sldece nedelje sem...

taman sam mislio da sam bar tremu od tako nekih izlaganja ostavio iya sebe, a ono bas me bila strefila skoro

jeste da je bila tako neka situacija da da to sto sam radio ne razumem bas a nekako doveo sebe u situaciju da misle da sam expert, jos ja mislio de ce sad na kraju nesto da pitaju, dosta sam se zalagao sad neko vreme da kuliram, kao ova s neba pa u rebra haha , ovo mi nekako ide uz bru zliovu pricu i sad mi je nesto jasnije da verovatno tamo gde sam a i drugi ocekuju vise od tebe, sto postavis sebi kao vaznije i trema je veca...
isto i to pomeranje i mirovanje tela ima logike, zato sam se mozda i nesvesno cesto naginjao kao trazim obrazac na tabli :mrgreen:

sad za sledeci slucaj bar za sada sam samouveren, nekako ko da mogu podeliti sve na e ovo je moja teritorija i suprotno
znam da sam dosao do sustine a i u nekim pricama i poredjenju sa ostalima isto ok, .... jedino moze da me strefi neka greska pri izrazavanju, a to jos vucem iz osnovne i verovatno nikako se osloboditi tih blamova he he

sto se tice ovih preparata za smirenje sto preporucuju verovatno nista od toga, verovatno je bolji alhohol : p , probao sam i ksalol i vise njih, i jos neke na slobodno iz apoteke, i jos neke sto ne mogu na slobodno, i nesto drugacije npr na bazi koveina i sl, a to povecava lucenje adrenalina, .... nista od svega, cak kad preteram onda jos vecu bedu sebi navucem zbog dezorjentisanosti, cesto cujem za taj persen, al ne verujem da i on ista, pogotovo ako radi slicno kao i benzodiazepini

izvinte ako sam ubacio po koje y umesto z ostalo od seminarskog he he

Ne uzimaj lekove psihijatrijske na svoju ruku..... Kofein koji iritira psihu i ansksiolitik nisu ista stvar ! Persen i benzodiazepini isto nisu ista stvar i persen ne ostavlja zavisnost.

Nemoj da se igras sa tableticama, nisu to gumene bombone, ja ne shvatam, mnogi ljudi kojima su potrebne tablete ne zele da ih piju jer misle da su tada ludi ako ih popiju, a neko ko moze da sredi sebe sa "par razgovora" kod psihologa i kome maltene "nista ne fali" , uzima na svoju ruku sve sto mu stigne od teskih lekova.
 
autosugestija
ja sam najbolji, ja sam najljepsi, ja sam naj, naj,naj..
tako neko vrijeme pa zamislis konkretnu situaciju u kojoj ces da zablistas...stvoris onaj intiman osjecaj da ce to dobro da se zavrsi..
i nikako, ali nikako, ne razmisljaj da ce nesto da podje po zlu...
 
Ne uzimaj lekove psihijatrijske na svoju ruku..... Kofein koji iritira psihu i ansksiolitik nisu ista stvar ! Persen i benzodiazepini isto nisu ista stvar i persen ne ostavlja zavisnost.

Nemoj da se igras sa tableticama, nisu to gumene bombone, ja ne shvatam, mnogi ljudi kojima su potrebne tablete ne zele da ih piju jer misle da su tada ludi ako ih popiju, a neko ko moze da sredi sebe sa "par razgovora" kod psihologa i kome maltene "nista ne fali" , uzima na svoju ruku sve sto mu stigne od teskih lekova.
i ja sam ceo zivot imao to misljenje "da sam lud ako ih popijem" ma da to i ovako mislim i onda jednom mi se okrene pa praskic ko praskic i probam, nije to dugo trajalo oko 3 meseca vise kao experiment, uzimao sam intezivno shvatio da lek kao sam za sebe ne moze nista nego jedino kao sto pi pise ispomoc uz psih terapiju i sl..., evo i sad mi stoji ostatak u ormanu, moram vratititi babi, mami i od koga sam vec uzimao he
verovatno da postoji i ona grupa koja time sto nece da ih uzima kada treba dokazuje sebi nesto, da su ne zavise od nikakvih lekova, time sebi na neki nacin dize neku vrednost, ali tesko mi je definisati to, ali ynam taj osecaj jer mi se desavalo... iz sl razloga moze se izbegavati i psiholog, lekari
 
Poslednja izmena:
novembar, ako imaš ksalol i ako je u roku, ja sam zainteresovan
ha ha ha nisi valjda ozbiljan
ako me secanje dobro sluzi je si ti ono postavljao teme o nekim psiho experimentima, i vrstam sredstava za smirenje
pazi nije prazna prica da nista od toga, oni mogu samo olaksati posao tvom psihologu i tebi tada, ovako mozes pit i nista ti nece pomoci, mozes piti i dosta jace doze samo ces biti srooooz dezorjentisan, slicno kao pijan... to sam i sam probao, ti si ti i dalje kao i ti tvoji problemi, da kazem kako ti mogu skoditi lil navesti zavisnost i ne moram jer nisam ja lekar...
svako ougovlacenje i svaka godina ne preduzimanja bilo cega vata svog maha i o nada se nekad javi gorak ukus kad se vidi sta ti je to sve odnelo pogotovo u maldosti, pa makar da si za nijansu mogao proci bolje, pa se kajes da si bar imao ovu svest tada
 
kako se osloboditi treme i napada stidljivosti kada treba nesto da se uradi pred mnostvom ljudi? konkretno prezentacije seminarskog rada na faxu.

Ја сам музикант
и компетентно ти тврдим :

Нема треме кад се добро навежба ствар !


Е сад, у вежбу и тренинг улази много тога,
па и вежбање пред неким.

На пример деца већ у првом разреду ниже музичке школе
не само да наступају пред другим ученицима на часу,
већ имају и концерте за родитеље,
па за целу школу итд ...

Значи, не излази један музичар одмах пред препуну Арену, јок !
Прво одради много мањих простора ...

Није само вежбање у соби, то хоћу да кажем.
То не би било довољно.

Погледај и фудбалере, рецимо.

Имају кондиционе тренинге,
тренинге са лоптом,
стратешко комбиновање,
па специјалну исхрану,
па карантин,
па пријатељске сусрете,
па свашта нешто.

И онда каже сад смо имали паузу 20 дана,
па нисмо спремни ! :eek:

Значи мораш бити у свакодневном тренингу
и такмичарској форми.

Ма треба 24 часа да будеш то што хоћеш да будеш.


Наравно, ја говорим о врхунским дометима,
а с'обзиром да нас је 7,5 милијарди
и конкуренција је жестока
ништа осим врхунске спремности и не долази у обзир !
 

Back
Top