Večito siti i večito gladni

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Večito siti i večito gladni ne biraju da li će da se rode kao bogati ili siromašni....

Inicijator: emisija u Užicu/Sirogojno
Povod : Umesto sažaljenja i zadovoljstva zbog dolaska ekipe i pomoći siromašnim ljudima iz Sirogojna , osetio sam ponos na snagu i žilavost života //
----------------------------------------------
Ne stideti se onoga što imaš (ili nemaš)

Obično počinje od stideti se onoga što nemaš....

----------------------------------------------
Gledati na dlaku u jajetu , kao jaje pored koga je dlaka....

Česta zamerka da pred drugima ne kaže nešto glupo , da ne bi osetili osvetu mediokritetske zajednice i stereotipa , ne shvaća se u muško-ženskim odnosima kao prigovor gluposti , već kao dobra namera....

Mislim da se u današnje vreme (malo više zbog kapitalizma i njegovog pristupa) VIŠE POSMATRA EFEKAT OD NAMERE.

-Tačno je da često dobre namere u narodu ne rezultuju dobrim efektima , i to će zbog (u najboljem slučaju istog obrazovanja i mudrosti naroda) biti isto tokom vremena
-Ali sam pristup , u odnosima uzima lično, spontano, neusiljeno, prirodno. Jača sujetno, proračunato, i DISTANCIRA LJUDE....

Šta misle članovi foruma?
 
Slazem se sa tvojim recima.

Ja,na primer,uvek imam dobre namere,ali mi je efekat uvek gadan.
A zasto je to tako,pa valjda zato sto uvek proradi ta sujeta,ponos i cini nas onakvima kakvi mozda i nismo.

Efekat je nesto sto izbija u prvi plan,a namera ne.
Efekat mozemo i da vidimo, a nameru samo da osetimo.
 
suncica73:
Slazem se sa tvojim recima.

Ja,na primer,uvek imam dobre namere,ali mi je efekat uvek gadan.
A zasto je to tako,pa valjda zato sto uvek proradi ta sujeta,ponos i cini nas onakvima kakvi mozda i nismo.

Efekat je nesto sto izbija u prvi plan,a namera ne.
Efekat mozemo i da vidimo, a nameru samo da osetimo.

E , a sad pitanje , kako nastaju prijatelji?
Da li tada više računate efekat ili nameru....
A i drugima ste draži kad im pokažete da znate za njihove "dobre" namere i kad zajedno iščekujete rezultat....DEOBA.....pa onda onaj drugi efekat...lakše i lepše je kad smo ZAJEDNO......

Sve su ovo finese , koje mnogi nisu naučili , uglavnom jer u patnji njihove porodice nisu gledale gde rasipaju "otrov" duše...

---------------------------------------------
Mogli bi da postavimo i pitanje kome je bolje i ko je srećniji , onaj koji je moćan a oni koji nisu sputani prijateljstvom i etikom imaju jači zamah i brzinu u poslovnom svetu...Ili onaj koji koji neguje prijateljstva i uživa u njima , ali samim tim mu se emotivnost sa vremena na vreme prosipa i na moć i ometa je...
 
Sta je prijatelj?
Kazu da nam je prijatelj onaj koji ce biti uz nas i kad smo na vrhu i kad smo na dnu.
Moram da priznam da sve manje verujem u prava prijateljstva,a sve vise u zajednicke interese.

Kako nastaju prijatelji...da li se vise racuna efekat ili namera?
Pri nastajanju prijateljstva vise se racuna- efekat,ali pri opstajanju- namera.
Hteli mi to ili ne,namera se cesto zanemaruje i sve u cilju--Lakse i lepse je kad smo zajedno(sto je vec izreceno).Mislim da i kad osetimo te "dobre" namere,cesto ih zanemarujemo,potiskujemo.Tako u stvari i nastaju razocarenja.Od nas samih(od nase prirode,naseg shvatanja prijateljstva) zavisi da li cemo prihvatiti datu situaciju ili ne.Emotivnost ili neemotivnost igraju veliku ulogu ovde.

Kome je bolje i ko je srecniji---Moc,prijateljstvo,etika,emotivnost...
Mislim da se ne moze dati neki konkretan odgovor.Sve je to relativno.
Ja uvek polazim od toga da smo SVI MI RAZLICITI.Ono sto nekoga od nas cini srecnim,mozda nekog drugog nece ciniti.
Vlada misljenje da je bolje onome koji je mocan,a da je srecniji onaj koji gaji i neguje prijateljstva.
Mada,da li je to zaista tako?

Nadam se da nisam otisla od same teme..
 

Back
Top