Tezak zivot u Srbiji.....

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
RTS:

Turistička sezona je počela i mnogi se spremaju da se svojim vozilima upute ka Jadranu ili Egeju. U okviru tradicionalne akcije "Ispravno vozilo - bezbedno vozilo", sledeće nedelje svi zainteresovani vozači moći će besplatno da provere tehničku ispravnost svojih vozila, saopštio je Auto-moto savez Srbije.

Neki koji ne pridaju veliku važnost formalnostima mogu biti vraćeni sa granice zbog nevažećih dokumenata.

U većini zemalja međunarodna vozačka dozvola košta 2.000 dinara i obavezna je čak i za skuter. Zeleni karton se dobija samo u osigiranju čiju polisu imate i takođe košta 2.000 dinara, a obavezan je samo za Makedoniju i BiH.


Vesti Krstarice

***********************************************

Pa kada onda ovde ponovo neko pise o "teskom zivotu u Srbiji!"....eeeeeee.....

Vi NE ZNATE jos sta je tezak zivot! :evil:

Ali znacete uskoro....:sad2:
 
RTS:

Turistička sezona je počela i mnogi se spremaju da se svojim vozilima upute ka Jadranu ili Egeju. U okviru tradicionalne akcije "Ispravno vozilo - bezbedno vozilo", sledeće nedelje svi zainteresovani vozači moći će besplatno da provere tehničku ispravnost svojih vozila, saopštio je Auto-moto savez Srbije.

Neki koji ne pridaju veliku važnost formalnostima mogu biti vraćeni sa granice zbog nevažećih dokumenata.

U većini zemalja međunarodna vozačka dozvola košta 2.000 dinara i obavezna je čak i za skuter. Zeleni karton se dobija samo u osigiranju čiju polisu imate i takođe košta 2.000 dinara, a obavezan je samo za Makedoniju i BiH.


Vesti Krstarice

***********************************************

Pa kada onda ovde ponovo neko pise o "teskom zivotu u Srbiji!"....eeeeeee.....

Vi NE ZNATE jos sta je tezak zivot! :evil:

Ali znacete uskoro....:sad2:

Blajbinger, nemoj tako uopstavati stvari.
Procenat onih koji ce ici na letovanje je zanemraljiv u odnosu na one druge, koji se bore za egzistenciju.
 
Blajbinger, nemoj tako uopstavati stvari.
Procenat onih koji ce ici na letovanje je zanemraljiv u odnosu na one druge, koji se bore za egzistenciju.

Voleo bih da neko nadje koji procenat stanovnistva SAD ide u inostranstvo na letovanje, a koji procenat iz Srbije.

Nekako sam siguran da Srbi procentualno vise letuju u inostranstvu od Amerikanaca!

Za Ruse i Kineze i da ne govorim!
 
ajmo malo egzaktno, podaci iz 2010:

Prema rečima Radisava Stankovića, direktora Nacionalne asocijacije turističkih agencija (Juta), ove godine će na odmor otputovati više od 700.000 građana Srbije.
http://www.politika.rs/rubrike/Tema-nedelje/Srbi-na-letovanju/Na-more-uprkos-krizi.lt.html

700.000 = 10% gradjana Srbije

10% = malo

cao blajbi

stim sto ce ove 2012 otputovati sigurno 30% manje nego te 2012.

jer je danas kriza i beda jos veca nego sto je bila 2010.

pa ja to znam po egiptu

2007 je leteo za egipat za svako mesto poseban avion . onda 2008 je leteo jedan avion za sharm i hurgadu

onda 2009 je leteo avion za sharm , hurgadu i tabu.

razlog - sve manje turista
 
Voleo bih da neko nadje koji procenat stanovnistva SAD ide u inostranstvo na letovanje, a koji procenat iz Srbije.

Nekako sam siguran da Srbi vise letuju u inostranstvu od Amerikanaca!

Za Ruse i Kineze i da ne govorim!

Nebitno je inostranstvo, vecina nema ni za odmor po banjama Srbije.

A na more idu cak i neki koji tesko zive, to su uglavnom porodice sa malom decom, a letuju kao paradajz turisti jer za bolje nemaju. Ne bih to nazivala pravim turistima koji ostavljaju devize po inostranstvu.
 
Nebitno je inostranstvo, vecina nema ni za odmor po banjama Srbije.

A na more idu cak i neki koji tesko zive, to su uglavnom porodice sa malom decom, a letuju kao paradajz turisti jer za bolje nemaju. Ne bih to nazivala pravim turistima koji ostavljaju devize po inostranstvu.

A nemaju?

Ovo Rocco nije preneo sa linaka koji je postavio:

Trenutno imamo 2.000.000 izdatih novih pasoša, a ako na to dodamo i važeće stare, negde oko 2.500.000 građana Srbije ima putne isprave. Do prošle godine taj broj je bio 1.100.000 pasoša, a danas imamo jednu armiju ljudi koja može da putuje – kaze Stanković.

Malo li je???
 
Pa zato sto NEMAJU MOGUCNOSTI da letuju van svojih zemalja genije....

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: To sto imaju letovalista u sopstvenim drzavama to nema veze :D :D :D

Zasto Srbi ne letuju u Vrnjackoj banji?

Pa i letuju, i oni su uracunati u onih 700.000.

A nemaju?

Ovo Rocco nije preneo sa linaka koji je postavio:

Trenutno imamo 2.000.000 izdatih novih pasoša, a ako na to dodamo i važeće stare, negde oko 2.500.000 građana Srbije ima putne isprave. Do prošle godine taj broj je bio 1.100.000 pasoša, a danas imamo jednu armiju ljudi koja može da putuje – kaze Stanković.

Malo li je???

Pa naravno da je malo kad nemaju para da putuju :dash:
 
Poslednja izmena:
A nemaju?

Ovo Rocco nije preneo sa linaka koji je postavio:

Trenutno imamo 2.000.000 izdatih novih pasoša, a ako na to dodamo i važeće stare, negde oko 2.500.000 građana Srbije ima putne isprave. Do prošle godine taj broj je bio 1.100.000 pasoša, a danas imamo jednu armiju ljudi koja može da putuje – kaze Stanković.

Malo li je???

Ne bih da tvrdim, ali je vecina izvadila nove pasose automatski sa promenom licne karte . To sam uradila i ja i mnogi koje znam, a verovatno niko nece putovati u inostranstvo, ili samo mali broj. To je sto se tice velikog broja izdatih pasosa u zadnjih godinu dana.

Drugo, zaboravlja se cinjenica da i za Hrvatsku treba pasos, a koliki je broj ljudi koji ce posetiti rodbinu, prijatelje, a ne letovati u luksuznim hotelima?
 
Poslednja izmena:
Ne bih da tvrdim, ali je vecina izvadila nove pasose automatski sa promenom licne karte. To sam uradila i ja i mnogi koje znam, a verovatno niko nece putovati u inostranstvo, ili samo mali broj. To je sto se tice velikog broja izdatih pasosa u zadnjih godinu dana.

Drugo, zaboravlja se cinjenica da i za Hrvatsku treba pasos, a koliki je broj ljudi koji ce posetiti rodbinu, prijatelje, a ne letovati u luksuznim hotelima?

ma i 90% tih sto putuju u inostranstvo to rade da odu negde i zarade neki dinar a ne da idu na letovanje.
 
Ne bih da tvrdim, ali je vecina izvadila nove pasose automatski sa promenom licne karte. To sam uradila i ja i mnogi koje znam, a verovatno niko nece putovati u inostranstvo, ili samo mali broj. To je sto se tice velikog broja izdatih pasosa u zadnjih godinu dana.

Drugo, zaboravlja se cinjenica da i za Hrvatsku treba pasos, a koliki je broj ljudi koji ce posetiti rodbinu, prijatelje, a ne letovati u luksuznim hotelima?

I ako 10% stanovnistva putuje u inostranstvo to je SASVIM ZAVIDAN broj...

Nemojte da zaboravite da u kapitalizmi samo 15-20% ljudi ima pare a ostali NEMAJU NISTA.

Takav je liberalni kapitalizam u siromasnim zemljama...

Vas problem je sto stalno gledate u BOGATE evropske zemlje i sa njima bi da se poredite, a za to nemate NIKAKVE OSNOVE.
 
I ako 10% stanovnistva putuje u inostranstvo to je SASVIM ZAVIDAN broj...

Nemojte da zaboravite da u kapitalizmi samo 15-20% ljudi ima pare a ostali NEMAJU NISTA.

Takav je liberalni kapitalizam u siromasnim zemljama...

Vas problem je sto stalno gledate u BOGATE evropske zemlje i sa njima bi da se poredite, a za to nemate NIKAKVE OSNOVE.

To nije zavidan broj.

Po podacima turistickih agencija na odmor ide 700.000. ljudi, a po podacima MUP-a 2.500.000 ima pasosa. Mada podaci iz agencija mogu biti i cista propaganda.

Gde ide ovih 1.800.000? Nigde. Eventualno, kao sirotinja, negde da nesto zaradi, da poseti rodbinu i slicno. Ili cuvaju pasos u vitrini nadajuci se boljim vremenima.

Svako gleda u boljeg od sebe, naopako da se poredimo sa gorima :D
 
To nije zavidan broj.

Po podacima turistickih agencija na odmor ide 700.000. ljudi, a po podacima MUP-a 2.500.000 ima pasosa. Mada podaci iz agencija mogu biti i cista propaganda.

Gde ide ovih 1.800.000? Nigde. Eventualno, kao sirotinja, negde da nesto zaradi, da poseti rodbinu i slicno. Ili cuvaju pasos u vitrini nadajuci se boljim vremenima.

Svako gleda u boljeg od sebe, naopako da se poredimo sa gorima :D

Verovatno ostali idu u inostranstvo VAN turistickih agencija, na svoju ruku.

Treba biti OBJEKTIVAN.

Bez toga se moze zapasti u depresiju. ;)
 

Back
Top