Mitovi
Strana 1 od 20 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 495

Tema: Mitovi

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Podrazumevano Mitovi

Nacija. U sebi je koncentrisala i prevladala, moderna cak i zaboravila, ali nikada bez traga pohranila ono iz cega je nastala. Realnost. U tom pohranjenom lezi i "nomadski duh" jer su sa nacijom prestale seobe, lutanja i potucanja, nestali su konjanicki narodi. "Ljudsko se vezalo za prostor, prikovalo se za zemlju". Na poslednjoj stepenici ostao je seljacko radnicki narod a pojavio se zatemeljeni, uzemljeni narod. Identitet je tek trebalo naci, jos nije bilo " vanjskih i unutrasnjih kristalizatora nacionalne dusevnosti". "Sveopsta urbanizacija konacno okoncava ono skitalacko i lutalacko : seobe, pokreti i nomadstvo ostaju istorijski likovi"
    To pritajeno i priguseno nomadsko- lovacko ceka. U ratovima se budi, ponovo jase, pljacka, pali i razara. Ne moze se od imanencije pobeci. Sad ono arhajsko odjekuje novom potragom za zivotnim prostorom. Kult granice i demonizacija stranaca, drugih, mitovi, slavna proslost...nacionalizam. Samo moderni nomad vise nije pojedinac ili grupa, pleme, sad je to drzava-nacija.
    Boriti se protiv takvih svetonazora , protiv onih koji svoju politiku impregniraju teritorijalnoscu i odabranoscu ne znaci podrzavati sumanuti neoliberalisticki diskurs. To je obaveza za decu i buducnost, borba za filozofiju pozitivizma, coveka i biofiliju

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mitovi

Većina Mongola i danas živi nomadski...Porodične veze su najjače,ostale kulturne uglavnom u tradiciji...
    Nemaju crkve-pa ne mogu popovi da jurcaju prostranstvima za njima...
    Narod Sami je takođe sklon seljakanjima,mada imaju stane nastambe...Takođe nemaju crkve...
    Ni za jedan ovaj narod se ne može reči da su primitivni...

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Citat Original postavio fisherman1 Pogledaj poruku
    Većina Mongola i danas živi nomadski...Porodične veze su najjače,ostale kulturne uglavnom u tradiciji...
    Narod Sami je takođe sklon seljakanjima,mada imaju stane nastambe...Takođe nemaju crkve...
    Samo se paravis blesav

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio EnjoytheSilence Pogledaj poruku
    Samo se paravis blesav
    Ne, ne pravi se

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Naravno, danas ih ima dva miliona na giganticnom teritojalnom prostoru. Ako se vratimo koji Biblijski dan u nazad...postoje drzave, Finska, Madjarska, Turska...i da ne nabrajam puno koje su bas ti Mongoli, samo napredniji

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    571

Citat Original postavio tibi Pogledaj poruku
    Naravno, danas ih ima dva miliona na giganticnom teritojalnom prostoru. Ako se vratimo koji Biblijski dan u nazad...postoje drzave, Finska, Madjarska, Turska...i da ne nabrajam puno koje su bas ti Mongoli, samo napredniji
    da, u to vreme dok su ratovali i osvajali bili su civilizovani; uglavnom to civilizacija i nosi, a čim su prestali da ratuju i povukli se u nomadski život mi civilizovani ih proglasismo "primitivnim"...apsurdno, zar ne?
    Tišina je početak mudrosti.

Ističe se
    Učlanjen
    28.03.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    59
    Reputaciona moć
    63

Boriti se protiv takvih svetonazora , protiv onih koji svoju politiku impregniraju teritorijalnoscu i odabranoscu ne znaci podrzavati sumanuti neoliberalisticki diskurs. To je obaveza za decu i buducnost, borba za filozofiju pozitivizma, coveka i biofiliju
    .. mislim da je ova tvrdnja stara .. mislim da je .. posljednji veliki .. koji ju je stvarno slijedio bio hitler .. .. on je tražio životni prostor .. zemlju .. za švabe .. koji su bili odabrani ..

.. mislim da je danas situacija .. sasvim druga .. .. danas velike snage razbijaju .. siriju .. libiju .. irak .. .. dolaze i dovode kaos .. bez namjere ikakvog nametanja prava na zemlju ..
    .. velikim snagama treba raspašoj .. u iranu rusiji kini .. da bi u taj prostor .. pustili .. novac .. kao svog boga .. ili .. psa ..
    (.. mislim da je izrael jedina .. velika tvrda stara zemlja koja hoće zemlju .. ali njen je značaj više kao .. amerska nuklearna podmornica u neprijateljskoj pozadini .. nego kao zemlja sa nekim ljudima .. koji bi bili okruženi nekim drugim ljudima ..)

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Citat Original postavio alim Pogledaj poruku
    .. mislim da je ova tvrdnja stara .. mislim da je .. posljednji veliki .. koji ju je stvarno slijedio bio hitler .. .. on je tražio životni prostor .. zemlju .. za švabe .. koji su bili odabrani ..

.. mislim da je danas situacija .. sasvim druga .. .. danas velike snage razbijaju .. siriju .. libiju .. irak .. .. dolaze i dovode kaos .. bez namjere ikakvog nametanja prava na zemlju ..
    .. velikim snagama treba raspašoj .. u iranu rusiji kini .. da bi u taj prostor .. pustili .. novac .. kao svog boga .. ili .. psa ..
    (.. mislim da je izrael jedina .. velika tvrda stara zemlja koja hoće zemlju .. ali njen je značaj više kao .. amerska nuklearna podmornica u neprijateljskoj pozadini .. nego kao zemlja sa nekim ljudima .. koji bi bili okruženi nekim drugim ljudima ..)
    Njemacki nekrofilski menatalitet se pod komunistickom paskom preselio na Balkan. Mislis da Tudjmanovi, Alijini i Milosevicevi ratovi nisu bili za "prostor"?

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Citat Original postavio coco bill Pogledaj poruku
    da, u to vreme dok su ratovali i osvajali bili su civilizovani; uglavnom to civilizacija i nosi, a čim su prestali da ratuju i povukli se u nomadski život mi civilizovani ih proglasismo "primitivnim"...apsurdno, zar ne?
    Ma da, samo su Mongoli koristili vise Mozilu kao pretrazivac

Ističe se
    Učlanjen
    28.03.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    59
    Reputaciona moć
    63

.. da .. jesu .. .. ali samo zato .. što su franjo alija i slobo bili .. stari .. .. oni su iz vremena tita staljina i hitlera ..
    .. po svijetu ima takvih još mnogo .. .. a ima i mnogo onih koji znaju precizne granice svojih njiva ..
    .. ono što ja kažem je sljedeće .. da su svi ti .. franje i slobe .. zajedno sa stotinama takvih afričkih crnaca .. svaki sa nekom svojom vojskom ili vojskicom .. .. tek psići .. u rukama većih ..
    .. a veći .. mogu biti ameri najprije .. ali zašto ne i švabe ili francuzi .. kojima može smetati gadafi ..
    .. ali .. ključ nije u tome da .. francuzi hoće libiju .. zemlju .. nego u tome da nekakav novac hoće crpiti .. libiju .. piti joj naftu ili što drugo .. kao krv ..
    .. a taj isti novac .. dolazi iz francuske .. recimo .. ali nije francuz .. .. on i francuzu pije krv .. onoliko koliko može ..

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

.. da .. jesu .. .. ali samo zato .. što su franjo alija i slobo bili .. stari .. .. oni su iz vremena tita staljina i hitlera ..
    .. po svijetu ima takvih još mnogo .. .. a ima i mnogo onih koji znaju precizne granice svojih njiva ..
    .. ono što ja kažem je sljedeće .. da su svi ti .. franje i slobe .. zajedno sa stotinama takvih afričkih crnaca .. svaki sa nekom svojom vojskom ili vojskicom .. .. tek psići .. u rukama većih ..
    .. a veći .. mogu biti ameri najprije .. ali zašto ne i švabe ili francuzi .. kojima može smetati gadafi ..
    .. ali .. ključ nije u tome da .. francuzi hoće libiju .. zemlju .. nego u tome da nekakav novac hoće crpiti .. libiju .. piti joj naftu ili što drugo .. kao krv ..
    .. a taj isti novac .. dolazi iz francuske .. recimo .. ali nije francuz .. .. on i francuzu pije krv .. onoliko koliko može ..
    Mislim da je "da, jesu" sasvim dovoljan odgovor a ostatak je ponovno gubljenje u mislima. Oprosti, ali ne poznajes elementarne politicke teorije i pojmove pa onda analfabetsko lupetanje o teorijama zavere jeste i jedini izlaz. Eto, kao shvatio sam realpolitiku. Nije to bas tako. In d mintajm, vec je napisano u uvodnom postu "Boriti se protiv takvih svetonazora , protiv onih koji svoju politiku impregniraju teritorijalnoscu i odabranoscu ne znaci podrzavati sumanuti neoliberalisticki diskurs" sa ciljem da oni koji razumeju kako medjusobni ideoloski napadi predstavljaju mimikriju za apsolutisticke teznje. S toga druze, tvoj pokusaj da ti meni objasnis ko je Amerika, sta je bilo u Libiji i sl. nema smisla. Missim, tema je ozbiljna al mozemo i spamovati.

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Und kolega Alime, da me ne shvatis pogresno ili pomislis da provociram i vredjam - bit teme je svest, civilno drustvo i demistifikacija, nikako kontra pravac.
    S postovanjem

Ističe se
    Učlanjen
    28.03.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    59
    Reputaciona moć
    63

.. pa .. možda sam ponešto shvatio i ispravno .. možda .. kažem .. .. ali nešto sam svakako shvatio krivo .. jer sam stvarno pomislio da se hoćeš otresati provocirati i vrijeđati .. a .. eto .. kažeš .. nije ..

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

.. pa .. možda sam ponešto shvatio i ispravno .. možda .. kažem .. .. ali nešto sam svakako shvatio krivo .. jer sam stvarno pomislio da se hoćeš otresati provocirati i vrijeđati .. a .. eto .. kažeš .. nije ..
    Evo izvinjenje za grubost, oprosti.

Ističe se
    Učlanjen
    28.03.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    59
    Reputaciona moć
    63

.. evo nikom ništa .. ovo sam dakle ispravno shvatio .. .. htio si stvarno biti grub .. i opasan .. ?

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nacija. U sebi je koncentrisala i prevladala, moderna cak i zaboravila, ali nikada bez traga pohranila ono iz cega je nastala. Realnost. U tom pohranjenom lezi i "nomadski duh" jer su sa nacijom prestale seobe, lutanja i potucanja, nestali su konjanicki narodi. "Ljudsko se vezalo za prostor, prikovalo se za zemlju". Na poslednjoj stepenici ostao je seljacko radnicki narod a pojavio se zatemeljeni, uzemljeni narod. Identitet je tek trebalo naci, jos nije bilo " vanjskih i unutrasnjih kristalizatora nacionalne dusevnosti". "Sveopsta urbanizacija konacno okoncava ono skitalacko i lutalacko : seobe, pokreti i nomadstvo ostaju istorijski likovi"
    To pritajeno i priguseno nomadsko- lovacko ceka. U ratovima se budi, ponovo jase, pljacka, pali i razara. Ne moze se od imanencije pobeci. Sad ono arhajsko odjekuje novom potragom za zivotnim prostorom. Kult granice i demonizacija stranaca, drugih, mitovi, slavna proslost...nacionalizam. Samo moderni nomad vise nije pojedinac ili grupa, pleme, sad je to drzava-nacija.

Zasto bi se uopste borilo protiv tog diskursa (a kamoli tu borbu nazivalo liberalizmom) kad su svi nomadi, kako rece...?
    Poslednji put ažurirao/la picololeone : 09.06.2012. u 01:03

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Samo se paravis blesav
    Citat Original postavio krinka5 Pogledaj poruku
    Ne, ne pravi se
    Šta ima da se pravim...
    Jasna je meni temaotenciraš nove vrednosti države za koje treba da se kulturni ljudi 21 veka bore i izbore...
    Kod nas nepopularni Stipe Msić je na pretposlednjem skupu šefova srednjeevropskih zemalja takođe o
    tom vrlo angažovano govorio,kao i pok.poljski predsednik...
    Društveni ugovor je ustavna kategorija svake države EU...Svakako će jedan od uslova biti za Srbiju dalje
    inkorporiranje ljudskih prava u ustav i zakone,te implementacija...Nemoguće bi s ovakvim Ustavom Srbije
    bilo pristupiti EU-to bi narušilo koheziju,ali i principe unije...
    Ovo je samo primer...
    Međutim,obzirom da slabe zahtevi za modernizacijom države,konzervativizam koji se širi s ostrva a nadjačava
    pozitivističke orjentacije intelektualne elite-moje okretanje mislima narodima koji su očuvali svoju izvornost ,ne prošavši
    buržoasku revolucije,tek naznake i na svoj način-proletersku revoluciju (Mongolija i krajnji sever nordijskih zemalja i Rusije)
    je s težnjom da razumem slobodoumnost koja je nadjačala narastanje nacionalnog...Mongoli i Sami ne poznaju laž,licemernost,
    iskorištavanje drugih,zloupotrebe ljudi,dominaciju vlasti (Mongolija je poznata po "traljavoj" i neažurnoj vlasti...)...

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    571

.Mongoli i Sami ne poznaju laž,licemernost,
    iskorištavanje drugih,zloupotrebe ljudi,dominaciju vlasti (Mongolija je poznata po "traljavoj" i neažurnoj vlasti...)...
    kad već spominješ sami narod (oni su laponci sa krajnjeg severa norveške), setih se da sam pre nekoliko godina gledao jedan sjajan koncert mari boine koja je najpoznatija predstavnica svog naroda u svetskim muzičkim krugovima. tada je nastupala sa poznatim jazz saksofonistom jan garbarekom.
    evo kako njena muzika zvuči:

Tišina je početak mudrosti.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    895

Taman posla. Što je jaca veza sa sopstvenom mitologijom, tradicijom i što više ljudi u jednom narodu bude vaspitano u tom duhu, drzava im je lepsa, bolje uredjena i populacija je vise voli i cuva.
    Newma naroda bez mitologije. Verujem da je svaki avropski i azijski narod ima. Imaju je sasvim sigurno i Aborudzini, Maori i severnoamericki indijanci, al je ona pod pritiskom rasistqa iz Evrope desvastirana. Dok Engle+zi , Nemci >Fracuzi izrazito postuju svoju mitologiju i naravno, smatraju je fdelom svoje kulture, ovde na nasim terenima, pojavili su se ultra-liberali koji je negiraju, pa joj se ca u svojoj gluposti, primitivizmu, rugaju. Bas po meri fatro- urbanog i kvaziintelektualnog sebicluka.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Taman posla. Što je jaca veza sa sopstvenom mitologijom, tradicijom i što više ljudi u jednom narodu bude vaspitano u tom duhu, drzava im je lepsa, bolje uredjena i populacija je vise voli i cuva.
    Newma naroda bez mitologije. Verujem da je svaki avropski i azijski narod ima. Imaju je sasvim sigurno i Aborudzini, Maori i severnoamericki indijanci, al je ona pod pritiskom rasistqa iz Evrope desvastirana. Dok Engle+zi , Nemci >Fracuzi izrazito postuju svoju mitologiju i naravno, smatraju je fdelom svoje kulture, ovde na nasim terenima, pojavili su se ultra-liberali koji je negiraju, pa joj se ca u svojoj gluposti, primitivizmu, rugaju. Bas po meri fatro- urbanog i kvaziintelektualnog sebicluka.
    De si brate Srbine...A nije ti palo na pamet da nacionalnu svest podstiče elita vlastodržaca kojima je to najbolji alat za
    modeliranje polupane rulje?
    Kako može intelektualac da bude nacionalista kad je tipičan individualac i misli isključivo svojom glavom i u stalnom sukobu s
    društvenim matricama i obrascima koji teže da se inkorporiraju u superega primitivaca svake nacije...
    Tako da nije okosnica svake nacije kulturni i intelektualni sloj građanstva već omladina,šljam i neškolovan deo naroda...
    Ako znaš nekog u BIA-porazgovaraj malo o temi šljama i upravljanja državom...U vreme Miloševića je srpska DB (tadašnja)
    proizvodila dodatno šljam za ratnu upotrebu...Isti posao radi CIA,mada joj navodno zabranjeno da deluje na teritoriji
    USA...
    Vi koji ste nacionalisti -proizvod ste perfidne unutrašnje politike koja se osmišljava u specijalnim resorima BIA...
    Resor kretenizacije društva...

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    895

De si brate Srbine...A nije ti palo na pamet da nacionalnu svest podstiče elita vlastodržaca kojima je to najbolji alat za
    modeliranje polupane rulje?
    Kako može intelektualac da bude nacionalista kad je tipičan individualac i misli isključivo svojom glavom i u stalnom sukobu s
    društvenim matricama i obrascima koji teže da se inkorporiraju u superega primitivaca svake nacije...
    Tako da nije okosnica svake nacije kulturni i intelektualni sloj građanstva već omladina,šljam i neškolovan deo naroda...
    Ako znaš nekog u BIA-porazgovaraj malo o temi šljama i upravljanja državom...U vreme Miloševića je srpska DB (tadašnja)
    proizvodila dodatno šljam za ratnu upotrebu...Isti posao radi CIA,mada joj navodno zabranjeno da deluje na teritoriji
    USA...
    Vi koji ste nacionalisti -proizvod ste perfidne unutrašnje politike koja se osmišljava u specijalnim resorima BIA...
    Resor kretenizacije društva...
    ma da . kako da ne. Pa susaj, ako je ta elita nacionalna, ne vidim sta je sporno. No nacionalna elita moze da vlada samo u slovodnim drzavama, a ne u opkupiranim, kao sto je nasa. A kako to intelektualac moze da bude Nacionalista... to treba upitaiti, Mihajla Pupina, Ristica, Slobodana Jovanovica, Miku Alasa, Jovana Jovanovica Zmaja, Viktora Igoa, Getea, Bracu Grim i ostale intelektualce nacionaliste. Intelektualac je u sasvim drugim preispitivanjima i sukobima, a ne u sukobu sa svojom itelektualnom i nacionalnom elitom koje je deo u svakom slucaju. BIA ti je jedan mocan pistolj kome su izvadili metke. Danasnja BIA, kolko znam, veze nema s BIOm iz onog doba. BIA se, sama po sebi bori protiv nacionalista. Da nema nacionalizma, ne bi bilo modernih evropskih drzava.
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 10.06.2012. u 12:58
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Veoma poznat faraonn (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    475
    Reputaciona moć
    459

...Mitovi i Legende su istine koje su vrijedjele za one koji su ih stvarali a oblikovali su ih naslednici u svoje istine...danas su nam glavni obilježavači
    i nepoznanice o stvarnoj Stvarnosti pročlog i kodovi mitova će se očitati ...

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Yes, ali u fabrikovanim nacionalistickim glavama. Izmisljotina kako je drzava lepsa i bolja ako se narod vaspitava u duhu mitologije i tradicionalizma je presmesna. Cini mi se da je u tim zemljama drustvo ipak okrenuto nauci i tehnici, ne klanjanju izmisljenim idolima i mitologiji.
    E? Rasisiti iz Evrope izrazito postuju svoju a tudje mitologije devastiraju? Malo prenapregnuta teza velike svetske zavere Da, da, sve je urota cionista i neoliberalizma. A nije ti palo na pamet da postovanje istorije i mitova nema veze sa vodjenjem drzave i ideologizacijom koja se na toj osnovi radi vladanja primitivnom svetinom radi? Nije ti bilo cudno sto arapski, indijski etc. kapital drzi pola Engleskog fudbala a onolike krstaske (Kosovske bitke) vodili? Postivanje tradicije i razumevanje mitova i njihove uloge nema veze sa "zivljenjem" mitova na Balkanu. Oni su ovde politicka i drustvena realnost na osnovu koje se upravlja ovcama. Baj d vej, radi vlasti = kapitala i novca, naravno.

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    14074

Intelektualac ne moze biti nacionalista, samo patriota. To oni koji pokusavaju razdvojiti nacionalizam i sovinizam ne razumeju, kratki su sa znanjem

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Intelektualac ne moze biti nacionalista, samo patriota. To oni koji pokusavaju razdvojiti nacionalizam i sovinizam ne razumeju, kratki su sa znanjem

Premalo intelektualaca na podneblju,

Slične teme

1. MITOVI
    Autor divlja-u-srcu u forumu Filozofija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.09.2018., 10:13
  2. MITOVI O DREVNIM (VERSKIM) OSOBAMA
    Autor WEISHAUPT u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09.04.2009., 00:35
  3. mitovi
    Autor light & dark u forumu Ljubav i seks