Koje strane jezike govori predsednik Srbije?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Malo je danas javnih licnosti koje ne govore BAREM jedan strani (svetski) jezik....

Milosevic je perfektno govorio engleski, Djindjic takodje, a znam i da Tadic govori engleski...

Nekada, na zatvorenim sastancima u cetiri oka, predsednici se dogovaraju bez prevodioca, pricajuci uglanom engleski.

Ko ne govori engleski i ne rukuje kompjuterom - u danasnjem svetu je NEPISMEN COVEK!


Zanima me koji strani jezik govori Tomislav Nikolic? :kafa:
 
Ako je merilo uspešnosti nekog državnika pismenost, onda moram da primetim da je Miloš Obrenović bio nepismen, a da uspešnijeg državnika od njega nismo imali u našoj novijoj istoriji.

Da ne bi ispalo da Tomu stavljam u isti koš sa Milošem, za to što ne smatram da je Toma dobar izbor nema veze sa njegovom pismenošću, već sa tim što zapravo ne znam šta taj čovek nudi Srbiji kao rešenje gomile problema.
Ono, ne vidim ni da su se ostali predsednički kandidati pretrgli sa rešenjima.
 
Malo si se zeznuo, Đinđić uopšte govorio engleski 2000-te kada je postao "prvi demokratski izabrani premijer", tek kasnije kao premijer je počeo da uči engleski, išao je na nekakve kurseve engleskog... :lol:

Da, ucio je engleski, a perfektno govorio nemacki.

Smesni su komentari tipa: nepismeni Obrenovic, ili neskolovani 'bravar' su bili bolji. To su bila druga vremena.

U danasnje vreme biti neobrazovan i bez znanja jezika, a biti drzavnik, u najmanju ruku je neukusno. To bi trebalo da je uslov svih uslova.

p.s. A najgore od svega je biti vlasnik lazne diplome.
 
Da, ucio je engleski, a perfektno govorio nemacki.

Smesni su komentari tipa: nepismeni Obrenovic, ili neskolovani 'bravar' su bili bolji. To su bila druga vremena.

U danasnje vreme biti neobrazovan i bez znanja jezika, a biti drzavnik, u najmanju ruku je neukusno. To bi trebalo da je uslov svih uslova.

p.s. A najgore od svega je biti vlasnik lazne diplome.

"Neukusno" :hahaha:
He ,ko sve nece da pametuje o strucnosti predsednika.
 
Da, ucio je engleski, a perfektno govorio nemacki.

Smesni su komentari tipa: nepismeni Obrenovic, ili neskolovani 'bravar' su bili bolji. To su bila druga vremena.

U danasnje vreme biti neobrazovan i bez znanja jezika, a biti drzavnik, u najmanju ruku je neukusno. To bi trebalo da je uslov svih uslova.

p.s. A najgore od svega je biti vlasnik lazne diplome.
Ja predlažem da ubuduće kandidat za predsednika Srbije mora imati završen Filološki fakultet. Bilo koji smer osim ruskog.
 
U tom slucaju Ruski bi izrazavao najvisi stupanj strucnosti.
A to ne. Nikako. Ruski je nazadni jezik koji smeta razvoju liberalno demokratskih snaga u našoj zemlji i vodi nas direktno ne u 90-te nego u srednji vek.
Ruski treba zabraniti i u Rusiji i uvesti engleski kao zvanični, da bi se Rusija izvela iz nedemokratskog stanja koje narušavaju nacionalisti poput Putina....

Auh, ala se nalupetah... Mada, ako nije dosta mogu još...
 
Ma kakvi. Mrtav sam ozbiljan.

Ako je znanje jezika merilo, onda to svakako mora biti završen Filološki fakultet.

Znanje jezika nije merilo za politicke funkcije, ali jeste merilo OPSTE KULTURE!

Smatram da bi trebalo svaku osobu, koja se lansira za predsednika, proveriti teskom INTELIGENCIJE i testom OPSTE KULTURE.

Oni koji to ne ispunjavaju NE BI SMELI da VODE JEDAN NAROD, jer za to NEMAJU DOVOLJNU KVALIFIKACIJU!

(Kao sto jednu fabriku recimo ne moze da vodi uspesno poluismen covek!)
 
Znanje jezika nije merilo za politicke funkcije, ali jeste merilo OPSTE KULTURE!

Smatram da bi trebalo svaku osobu, koja se lansira za predsednika, proveriti teskom INTELIGENCIJE i testom OPSTE KULTURE.

Oni koji to ne ispunjavaju NE BI SMELI da VODE JEDAN NAROD, jer za to NEMAJU DOVOLJNU KVALIFIKACIJU!

(Kao sto jednu fabriku recimo ne moze da vodi uspesno poluismen covek!)

Ма зашто је познавање енглеског језика одраз културе и КОЈЕ ТО КУЛТУРЕ ,МОЛИМ ТЕ ЛЕПО !

Познавање руског језика и руске културе јесте мерило културе једног народа
 
Znanje jezika nije merilo za politicke funkcije, ali jeste merilo OPSTE KULTURE!

Smatram da bi trebalo svaku osobu, koja se lansira za predsednika, proveriti teskom INTELIGENCIJE i testom OPSTE KULTURE.

Oni koji to ne ispunjavaju NE BI SMELI da VODE JEDAN NAROD, jer za to NEMAJU DOVOLJNU KVALIFIKACIJU!

(Kao sto jednu fabriku recimo ne moze da vodi uspesno poluismen covek!)
Ne znam da li znaš, ali postoje ljudi koji jednostavno nisu talentovani za učenje stranih jezika. Može biti vrhunski stručnjak, na primer dermatolog (medicinski fakultet + jedna od najtežih specijalizacija), a da nema pojma ni engleski ni bilo koji drugi strani jezik.

I to nekoga diskvalifikuje kao obrazovanu osobu? Nema veze što je vrhunski dermatolog, ako ne zna strani jezik on je neobrazovan?
 

Back
Top