koje bre isksutvo

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
ili šta ste naučili II

mnogi tako srednjodobni ljudi, češće muškarci
a i mladji mnogo vole da se hvalim nekim grandioznim ISKUSTVOM i izgradjenom peronom itd
kao oni su proživeli, videli, naučili, pokupili sve mudrosti sveta i sad njima oprašuju ostatak neiživljene ženskadije i muškadije
pa da vas pitam - šta se to iskusili i formirali i naučili
i dajte prenesite to na ostatak sveta
naravno obraćam se i mladima i neiskusnima ako su išta naučili a i ako nisu priznajmo - ništa en znam glup sam ko doope
 
psihologiju i ponasanje ljudi u raznim situacijama..sve je to shablon koji neki propuste dok studiraju do 30e i zaglupe se..da ne ulazim sad u ulicni fakultet ali takvi ljudi su bistriji i svestraniji..kao i ljudi sa sela..stalozeni i iskusni za prezivljavanje od kojih se nesto moze nauciti..ne bih zeleo slusati nekog ko studira politicke nauke i pljuje te zivotno iskusne
 
Само треба да научиш да "читаш" људе, и да скапираш њихову психу, и не треба ти ништа више, то ти је као да си прошао све.
 
ne razumem temu,o kakvom isukustvu pircas covece ? preciziraj to malo
iskustvo u cemu ? u poslu ? iskustvo sa zenama ? ***** ti temu gde svako dodje i nalupeta nesto sto on misli da ima veze sa temom a ni sam postavljac ne zna sta je hteo da kaze...
 
Iskustvo zapravo znaci doziveti nesto.Na primer,kada si,lupam,putovao u Grcku,bio 10 dana,vratio se kuci,ti si doziveo jedno iskustvo vise.Kad te neko pita gde si bio na moru i kako je bilo,reci ces:Bio sam u Grckoj,voda je topla,ljudi ljubazni,lepa priroda...bla bbla bla...To zarpavo znaci iskustvo,jedan zanimljiv dogadjam vise.Svako od nas ima nogo iskustva u necemu,samo se neki ljudi hvale vise nego sto bi trebalo...A ima nekih kojima se ne desavaju zanimljive stvari i smatraju da je sve dosadno,prvenstveno mladi.
 
Nije dovoljno doziveti i proziveti nesto, vec umeti iz iskustva (bila ona tvoja ili tudja) izvuci najbolje za sebe i bliznje.
Kako da mi savete za uspesan brak daje neko ko se xy puta razveo? Kako da mi o ljubavi prica neko ko je nije doziveo ili je istu jeftino proćardao? Kako da mi o osnovama komunikacije predaje neko ko ima problem sa navezivanjem kontakata?
...
 
ili šta ste naučili II

mnogi tako srednjodobni ljudi, češće muškarci
a i mladji mnogo vole da se hvalim nekim grandioznim ISKUSTVOM i izgradjenom peronom itd
kao oni su proživeli, videli, naučili, pokupili sve mudrosti sveta i sad njima oprašuju ostatak neiživljene ženskadije i muškadije
pa da vas pitam - šta se to iskusili i formirali i naučili
i dajte prenesite to na ostatak sveta
naravno obraćam se i mladima i neiskusnima ako su išta naučili a i ako nisu priznajmo - ništa en znam glup sam ko doope

Ništa nisam naučila, osim onoga što sam ionako znala. :mrgreen:

Donekle se zezam. Moj dojam da me protok godina nije naučio ničemu naoročitom, verovatno pre mogu pripisat mizantropiji nego vrednom sticanju znanja.

U principu, naučiš ono i stekneš taman onakva iskustva kakva očekuješ. Što znači da je do tebe.

Momenat koji mi je nejasan, jeste - hvala.


Hvaljenje svojim velikim i argumentovanim iskustvom (a to je isto, ljudi koji tvrde da imaju veliko, podrazumevaju da je ono i argumentovano) meni je ko ono pozivanje na poštenje, što će reć, sviranje nekoj stvari. Znači, glumljenje ludila i/ili laganje. U pitanju su ili puritanci i tirani; ili idioti.


Stvarno ne shvatam što bi se iko uznemiravao oko toga.


Ni ja ništa ne znam, pa šta. :)
 

Back
Top