ZASTO ATEISTA PODRZAVA DVERI..??

ok , sad si pametan i nisi budala?

Сад сам зрео и не верујем више у Деда Мраза. А до 15. нисам ја баш веровао у Исуса Христа и целу причу, него једноставно нисам размишљао о Богу и кад ме неко пита верујеш ли у Бога ја кажем да, ваљда. Ако је то верник, онда сам био верник...
 
Ateiste sve treba poslati u logore, mamu vam mrtvu j.... u mrtvu p...., hiljade godina religija se prenosi sa kolena na koleno, i sad su budale pocele da tvrde kako materija moze nastati ni iz cega, mrs mamu vam j... ateisticku u p....! Pocrkali!!!

hehe...

polako mile, ce te strefi slogic. posle ces da kazes da smo mi nekrsti krivi...

svakom ko ode na utakmicu ili forum da se izvice, da ne bi izmlatio zenu, djecu, komsiju... ja ne zameram. udri dok te ne banananiraju...
 
Podržavam SVAKU političku opciju koja se ISKRENO zalaže za ono o čemu ti ovde govoriš.
Međutim problem je u tome što SVAKO ko počne da predstavlja MALO VEĆU ZVERKU na političkoj sceni Srbije NE MOŽE samo SAMOSTALNO da SVIRA i IGRA već mora jednim delom da IGRA i onako kako drugi SVIRAJU.
Neki DELOVI TAKVIH POLITIČKIH opcija to rade BEZ VEĆIH PROBLEMA a neki TEŠKOM MUKOM.
Većina ih to radi jer su UPALI U VRZMINO KOLO zvano "USLUGA PARTIJI=USLUGA SEBI" a MNOGI nisu svesni da to znači ANTI-USLUGA budućnosti SVIH NAS kao i njih samih.
Svi razmišljaju u fazonu.
"Kada političar i tajkuni uzoše ovolke pare zašto da ne uznem i ja ovo malo sirotinje za moju sirotinju".

E pa SVAKO za to malo sirotinje POMAŽE da Srbija pa samim time i ONI SAMI budu OPLJAČKANI za MILIJARDE KOJE ČEGA... tona cementa, eura, gvožđa, dinara, šljunka, bagera, lekova,....

Svako GLASANJEM ZA BILO KOGA, ZA KOGA NIJE SIGURAN DA SE RADI O ČOVEKU IZ NARODA (da tako kažem, i ako zvuči pomalo arhaično),
ODUZIMA SEBI I DRUGIMA OKO SEBE TE MILIJARDE I MILIONE...
Takođe sam ATEISTA i verujem samo u Boga ali ne i u religije.
Podržavam SVE ONO ŠTO JE PO MENI DOBRO U SRPSKOJ PRAVOSLAVNOJ CRKVI i ako ima MNOGO TOGA LOŠEG, PO MENI IPAK nešto više dobrog.

DVERI relativno dobro govore ali pitanje je da li će tako i raditi?.

vestina politike i jeste "osluskivati muziku iz sveta ali i iz zemlje"i praviti koreografiju za veselu igru u kojoj vecina naroda sa odusevljenjem igra...
to sto ti nazivas bogom--ja zovem prirodnim zakonima koji su ubedljivo najaci i bez premca..koje niko ziv ne moze da izigra..
-dverima treba dati sansu...i orociti rok za koji se ocekuju rezultati...nakon tog roka..menjati ako ne valja....svi drugi su dobili katastrofalnu ocenu...vremena je sve manje i manje...cekati i vrednovati rezultate nakon 4 godine je predugo..prodje nam zivot..
 
Ja se tih najvise grozim, al taj taj talas pocinje s 90im proslog veka, s novokomponovanim, satro-turbo-pravoslavljem i traje do danas. Nekadasnje najvece komunjare su preko noci postali najveci pravoslavci i Srbi, jer je to postalo isplativo.

Pa ovo nije bas tacno, jer su takvi "otpali" jos na pocetku, vrlo brzo.

Sada jos samo slave slavu mozda, a Crkva na Uskrs je bila prepuna, za pricest takodje - i to svih generacija, a najvise mladih.
 
Зато ми (ја и још неки) оснивамо сопствену организацију. Гањамо само психолошки стабилне омладинце и омладинке. :mrgreen:

Са лудацима не могу да радим, они су за лечење, не за идеолошке расправе.

Да л’ су леви или десни, мање више неважно, битно је да нису турбо-националисти, новокомпоновани четници или геј-либерали. Између њих не видимо разлику.
srecno...a sta sa nama veteranima..??
 
To je tacno, ali i u komunizmu je postojalo vaspitanje, ko je nevaspitan, on je nevaspitan od pocetka i roditelji su mu nevaspitani najverovatnije.
Најважније да се људима врати осећање националног поноса, да се извуку из прљавштине и сиромштва. Продуховљењем нек се бави црква. Она треба својим понашањем да привлачи већи број верника, а не политичким утицајем, а то је оно што управо и ради.

Финансирају Двери да би остварили свој политички утицај. Сама суштина православља је у слободи. У слободно приступу њему. Ко се у време социјализма изградио као верник је прототип једног правог и искреног верника.
 
ja sam ateista..koji se ponasa i zivi u skladu sa svim bozijim zapovestima daleko vise od vernika...ali sam i svestan religioznosti svog naroda i same potrebe naroda za postovanjem svih bozijih zapovesti...narod je zaboravio na bozije zapovesti...ako je forsiranje pravoslavlja nacin da se povrati najbolji deo tradicije i pravih vrednosti u srpski narod..ja sam za...ako su nosioci duhovnog preporoda dveri...ako su nova politicka opcija koja je nekompromitovana....onda ja kao ateista moram podrzati dveri kao zadnju sansu za spas srpske vere,kulture,tradicije i DRZAVE...


Potpisujem!
 
Најважније да се људима врати осећање националног поноса, да се извуку из прљавштине и сиромштва. Продуховљењем нек се бави црква. Она треба својим понашањем да привлачи већи број верника, а не политичким утицајем, а то је оно што управо и ради.

Финансирају Двери да би остварили свој политички утицај. Сама суштина православља је у слободи. У слободно приступу њему. Ко се у време социјализма изградио као верник је прототип једног правог и искреног верника.

Slazem se.:ok:
 
To je tacno, ali i u komunizmu je postojalo vaspitanje, ko je nevaspitan, on je nevaspitan od pocetka i roditelji su mu nevaspitani.

jeste toliko su bili vaspitani da cinkari oca sto slavi slavu
ebem ti takvo vaspitanje
komunizam je nesto najgore sto se desilo srbiji, to je taj zacetnik unistavanje porodice gde mu je partija bila vaznija od porodice.
to je ZLO zbog kojeg jos dan danas ispastamo sto smo bogu, veri, tradiciji obicaju i ono najbitnije porodici okrenuli ledja i ispastacemo za vjek vjekova ili dok se srbin ne osvesti i otvori oci da vidi kuda voz ide
videli samo ono na "onom" pdf sta kazu ateisti ko da im vaspitava decu:mrgreen:
 
ne razumem sta ti u stvari hoces da kazes, da posle 70 god komunizma te nakaradne ateisticko sociopatske ideologije hoces da danas svi koji se deklarisu kao pravoslavci znaju sve
ja nesto ne vidjam na tv - radio stanicama i stampanim medijima kako da naucimo himnu svetom savi kao u doba komunizma druze tito mi ti se kunemo.
jos uvek u biologiji, istoriji i geografiji imas po dve, tri lekcije o tome kako je majmun sisao sa drveta i postao covek i to pod obavezno, a katihizis nije obavezan
mnogo ocekujes od ovog brloga

ja ocekujem osnovnu kulturu...ako zagovaras bilo kakvu ideju--podrazumeva se da je poznajes odlicno kako bi branio njeno postojanje...nelogicno je da se bilo ko tako drzko,bezobrazno i osiono zalaze za bilo sta a da nema osnovne pojmove o ideji za koju se zalaze...
 
jeste toliko su bili vaspitani da cinkari oca sto slavi slavu
ebem ti takvo vaspitanje
komunizam je nesto najgore sto se desilo srbiji, to je taj zacetnik unistavanje porodice gde mu je partija bila vaznija od porodice.
to je ZLO zbog kojeg jos dan danas ispastamo sto smo bogu, veri, tradiciji obicaju i ono najbitnije porodici okrenuli ledja i ispastacemo za vjek vjekova ili dok se srbin ne osvesti i otvori oci da vidi kuda voz ide
videli samo ono na "onom" pdf sta kazu ateisti ko da im vaspitava decu:mrgreen:

Ma ne sporim da je to najvece zlo, samo kazem da vaspitanje nema veze sa crkvom, ali u kakvoj se situaciji nalazimo, bolje da se mladi okrenu i njoj, nego kojecemu (ulici, sektama i nasilju).
 
Сад сам зрео и не верујем више у Деда Мраза. А до 15. нисам ја баш веровао у Исуса Христа и целу причу, него једноставно нисам размишљао о Богу и кад ме неко пита верујеш ли у Бога ја кажем да, ваљда. Ако је то верник, онда сам био верник...

mislim da sam te pitao jasno, jel sad sebe smatras pametnim a ne budalom zato sto si postao nevernik?
 
Па човек је жути некрофиличар - видиш да су им скоро сва гробља изашла на гласање........

Mito, Jeci nesto na temu ili nemoj da trolujes.
so3kc.gif
attachment.php
 
Poslednja izmena:
ja sam ateista..koji se ponasa i zivi u skladu sa svim bozijim zapovestima daleko vise od vernika...ali sam i svestan religioznosti svog naroda i same potrebe naroda za postovanjem svih bozijih zapovesti...narod je zaboravio na bozije zapovesti...ako je forsiranje pravoslavlja nacin da se povrati najbolji deo tradicije i pravih vrednosti u srpski narod..ja sam za...ako su nosioci duhovnog preporoda dveri...ako su nova politicka opcija koja je nekompromitovana....onda ja kao ateista moram podrzati dveri kao zadnju sansu za spas srpske vere,kulture,tradicije i DRZAVE...

Ovih dana sam i sama malo razmišljala o njima, Dverima pa i ljudima kao što si ti , ja...slični smo u mnogim aspektima sem što se ja nikada nisam izjašnjavala kao ateista .

Smatram da je vera , intiman čin , osećaj ...ono moje koje se ne kači o vrat i ne služi za potkusurivanje sa neistomišljenicima.

Naravno da sam svesna da sam pravoslavka i to ističem samo u situacijama kad mi se neko popne na vr' one stvari pa iz prkosa ...argumentovano.

Elem , da se vratim na Dveri : motrim ih iz prikrajka već izvesno vreme i pazi , meni koju više nije teško zavarati ni izvozati ( iskustvo čini svoje ) , ovi nit' smrde nit' mirišu .

Jedna od odrednica mi je ona naša :" O'kle pare majstori " , na čemu pogiboše mnogi "junaci" i kako se špekuliše da pare dolaze od gastarbajtera i to onih pobeglica čiji unuci i deca više ni na karti ne umeju da pokažu Srbiju a kamo li da imaju ikakve veze sa njom , meni ne da ne uliva poverenje već naprotiv, duboki oprez i pomalo i strah.

Već se ovaj jadni narod okliznuo na gomilu banana koje su pevale slavujevu pesmu i šta bi na kraju : svelo se na interesne grupe koje kroz promociju takvih otimaju deo našeg kolača za sebe , a nama više ni tacna ne osta.

Mislim da si požurio...nisi malo dete , sačekaj , nek' se dokažu i pokažu , ne pada sneg da pokrije breg , već da svaka zver otkrije svoj trag ;)
 
Црква треба да има почасно место у друштву, али религија не сме бити идеологијa. Где религија замењује идеологију прогреса нема.
ne idem u crkvu osim na vencanja,krstenja ili turisticki..
Нисам још ни једном био на некој литургији, али би радо отишао.
 
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/dveri-na-delu/2012/maj/poruka-rezimu-istice-vreme-do-ulicnog-protesta.php
Boga mi Dveri iz dana u dan sve više počinju da mi idu na nerve. Opasna demagogija, daju režimu 48 sati da formiraju nezavisnu komisiju da ponovo broji glasove, da se utvrde nepravilnosti, itd. Ako vlasti to ne učine idu protesti, i do danas su čekali da im to saopšte? Četvrtak u ponoć počinje izborna tišina za drugi krug, neće biti nikakvog izveštavanja sa protesta, verovatno će takvi protesti biti zabranjeni. Žaliće se kako su im zabranili proteste, izbori će proći, i od cele priče neće biti ništa.

Juče sam pisao http://forum.krstarica.com/showthread.php/553215-Da-li-je-RTS-snimio-kra%C4%91u-glasova?p=21633508#post21633508 ima dva posta.

Uglavnom, sve što rade je sa velikim zakašnjenjem, nije efikasno, jako neozbiljno, ništa ne preduzimaju, osim što pišu na svom sajtu otvorena pisma sa pozivom drugima, apele i sl. umesto svega toga morali su da rade ono što sam opisao u linku i ako su želeli saradnju sa drugim strankama, to je trebalo da se radi na način, da se ostvare kontakti, zajednički sastanci, da se iznesu saznanja o nepravilnostima, način daljeg delovanja i još mnogo toga.Ovo što rade je na žalost najobičnija demagogija i politički marketing.
 
jeste toliko su bili vaspitani da cinkari oca sto slavi slavu
ebem ti takvo vaspitanje
komunizam je nesto najgore sto se desilo srbiji, to je taj zacetnik unistavanje porodice gde mu je partija bila vaznija od porodice.
to je ZLO zbog kojeg jos dan danas ispastamo sto smo bogu, veri, tradiciji obicaju i ono najbitnije porodici okrenuli ledja i ispastacemo za vjek vjekova ili dok se srbin ne osvesti i otvori oci da vidi kuda voz ide
videli samo ono na "onom" pdf sta kazu ateisti ko da im vaspitava decu:mrgreen:

Je l' ti podržavaš Dveri ?

Je l' to najbolje što oni mogu poslati da im zastupa interese ?

Svaki stranački vojnik je ogledalo svoje stranke , svagde i na svakom mestu , to neprestano ponavljam.

Pajo , o vome malo pre pisah ! ;)
 

Back
Top