Bodibilding & Fitnes ispovedaonica

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Otvaram ovu temu kako bi ovde javno priznali ono u cemu gresimo, ono od cega ne mozemo da se odupremo, bilo svesno bilo podsvesno.

Dobro je kada covek nesto prizna, a jos bolje u grupi ili odredjenom krugu ljudi. Pusti da to izadje iz njega, da se griza savest smanji samim tim. Naravno govorim o nama pravim vezbacima a ne o nekom ko vezba tek radi reda i bas ga briga za sve!

Dobro je i to sto cete moci na ovoj temi nesto obecati , a samim tim sto ste obecali ovde to deluje motivisuce da to i ispunite, jer drugacije je kada obecate nesto samo sebi, sebe je najlakse prevariti, ali ako obecate javno da svi vidimo e onda ce neki osecati bar blagu odgovornost . I posel odredjenog vremena ostali ce doci da pitaju kako tece taj Vas plan, obecanje, dokle se stiglo.

Ovde mozete sve izbaciti iz sebe, ono sto zamerate sebi, iskaliti frustracije koje se javljaju, jer BB i Fitnes su sportovi koji se zive 24h dnevno 365 dana. Posle treninga trening nije stao nego se i dalje odvija samo malo drugacije :mrgreen: I kad legnemo da spavamo i to je trening - moramo spavati bar 8 sati a pozeljno bi bilo i 10. Posle budjenja opet trening - prvi obrok itd.

Pa da krenemo. :bye:
 
Poslednja izmena:
Evo ja da pocnem!

Vec 2-3 dana uzasno jedem! Kad kazem uzasno mislim na uzasno malo, premda je opet kvalitetno ali dzabe! Kao tesim se, bar cu skinuti mast, ali samo se troskaju misici.

U principu neke zivotne obaveze, i mogao sam da stignem ali da utrosim veliki deo psihicke energije, ali ne ja sam pustio da me ponese reka, i naravno eto 3 dana gladujem.

I zeznuo sma se jedne noci sam spavao samo 3-4 sata, a normalno od sutra sve rednovno isto, obaveze kao da sam spavao 8 sati, nema kada da se nadoknadi, uzas!

I to me sve poremeti! I posle se ja pitam zasto gubim snagu u teretani! Evo zadnji trening za grudi jedva sam izgurao 100kg! Uzas!

E NECES VISE TAKO DA RADIS! NO MATTER WHAT, HRANA NA SVAKIH 2 H JE PRIMARNA I OD SADA CE MI TO BITI GLAVNO DA NADOKNADIM OVIH NEKOLIKO LOSIH DANA!
 
Evo ja da pocnem!

Vec 2-3 dana uzasno jedem! Kad kazem uzasno mislim na uzasno malo, premda je opet kvalitetno ali dzabe! Kao tesim se, bar cu skinuti mast, ali samo se troskaju misici.

U principu neke zivotne obaveze, i mogao sam da stignem ali da utrosim veliki deo psihicke energije, ali ne ja sam pustio da me ponese reka, i naravno eto 3 dana gladujem.

I zeznuo sma se jedne noci sam spavao samo 3-4 sata, a normalno od sutra sve rednovno isto, obaveze kao da sam spavao 8 sati, nema kada da se nadoknadi, uzas!

I to me sve poremeti! I posle se ja pitam zasto gubim snagu u teretani! Evo zadnji trening za grudi jedva sam izgurao 100kg! Uzas!

E NECES VISE TAKO DA RADIS! NO MATTER WHAT, HRANA NA SVAKIH 2 H JE PRIMARNA I OD SADA CE MI TO BITI GLAVNO DA NADOKNADIM OVIH NEKOLIKO LOSIH DANA!
sa steroidima stizes na 160 kg izbacaj ali ne bih ti preporucio
 
I definitivno imam da spremim suplemente mnogo ranije nego sto trebam da krenem u teretanu, i kad krenem da samo dohvatim teglicu punu praska, a ne da vecito kasnim, i onda uvek malo prosipam whey- dex itd..... I uvek zurim nesto.... I kad idem peske i kada idem kolima i kada idem bajsom!

To me izludjuje, kad treba na brzinu da spremim suplemente za teretanu. Od sada to imam da radim 2 sata ranije, fino onako natenane, bar kada sam dao pare da uzivam dok ih sipam a ne da mi to bude izvor stresa!!!!!!!!!
 
sa steroidima stizes na 160 kg izbacaj ali ne bih ti preporucio

Ma nikakvi steroidi! Uvek kazem - i sta posle - i sta kad stanes, i dali ces imati novca za hranu a kamoli zastitu, suplemente itd! Tako da ih necu nikada uzeti! Kad nisam do sad i kao klinac kroz najludje godine! Dzabe da budem jedan period ogroman, i da me takvog naviknu i posle da se smanjim pa da me zale, bolje da budem kakv jesam pa da se trudim pa ako uspem da budem malo veci, onda se i dalje ljudi dive, ali dobro ovo su sad nevazne stvari sto pisem. Vazno je da necu da ugrozavam zdravlje. Ne jurim neke tezine ali malo je psihicki udar da nesto ne mzoes da podignes sto si mogao skoro.
 
Ma nikakvi steroidi! Uvek kazem - i sta posle - i sta kad stanes, i dali ces imati novca za hranu a kamoli zastitu, suplemente itd! Tako da ih necu nikada uzeti! Kad nisam do sad i kao klinac kroz najludje godine! Dzabe da budem jedan period ogroman, i da me takvog naviknu i posle da se smanjim pa da me zale, bolje da budem kakv jesam pa da se trudim pa ako uspem da budem malo veci, onda se i dalje ljudi dive, ali dobro ovo su sad nevazne stvari sto pisem. Vazno je da necu da ugrozavam zdravlje. Ne jurim neke tezine ali malo je psihicki udar da nesto ne mzoes da podignes sto si mogao skoro.
mozda samo ako se takmicis sa nekim,ja sam sa 160 kg spao na 100 i nemam problem ali imam kuci sprave,da sam u teretani grizla bi me savest
 
Posle 35 moze neki tribulus da poveca nivo testa,cisto suplementima uticati na to,ne steroidima,mislim da nema potrebe to raditi ako se ne takicis...Mada mi je glupo i zarad takmicenja to raditi...Ja da se pitam nesto ( a ne pitam se) zabranio bi doping u BB i bile bi rigorozne kontrole u svakom sportu uopste...pa da se vidi ko ce prirodno biti najbolji i to je to,a ovi hemicari neka naprave ilegalni savez i neka se tekmice...
 
Posle 35 moze neki tribulus da poveca nivo testa,cisto suplementima uticati na to,ne steroidima,mislim da nema potrebe to raditi ako se ne takicis...Mada mi je glupo i zarad takmicenja to raditi...Ja da se pitam nesto ( a ne pitam se) zabranio bi doping u BB i bile bi rigorozne kontrole u svakom sportu uopste...pa da se vidi ko ce prirodno biti najbolji i to je to,a ovi hemicari neka naprave ilegalni savez i neka se tekmice...

Hm, eh taj čuveni tribulus! Veruj mi ja probao (imam 40 godina), bolje da sam travu pasao imalo bi više efekta.
 
QUOTE=bRu zLi;21595269]Evo ja da pocnem!

Vec 2-3 dana uzasno jedem! Kad kazem uzasno mislim na uzasno malo, premda je opet kvalitetno ali dzabe! Kao tesim se, bar cu skinuti mast, ali samo se troskaju misici.

U principu neke zivotne obaveze, i mogao sam da stignem ali da utrosim veliki deo psihicke energije, ali ne ja sam pustio da me ponese reka, i naravno eto 3 dana gladujem.

I zeznuo sma se jedne noci sam spavao samo 3-4 sata, a normalno od sutra sve rednovno isto, obaveze kao da sam spavao 8 sati, nema kada da se nadoknadi, uzas!

I to me sve poremeti! I posle se ja pitam zasto gubim snagu u teretani! Evo zadnji trening za grudi jedva sam izgurao 100kg! Uzas!

E NECES VISE TAKO DA RADIS! NO MATTER WHAT, HRANA NA SVAKIH 2 H JE PRIMARNA I OD SADA CE MI TO BITI GLAVNO DA NADOKNADIM OVIH NEKOLIKO LOSIH DANA![/QUOTE]




Pazi, verovano imas vise iskustva od mene, ali ovaki periodi su sasvim normalni, i ja sam pristalica verovanja da ako nedelju-dve malo izgubis kurs da neces sad nesto drasticno izgubiti na m.masi i snazi. Pogotovo ako su ti treninzi jaki i osnovni. Desava se posle pauze, da moze cak i vise dizati no ranije... Tako da, malo i psiha tu igra ulogu, znas i sam to.
 
Zasto mislis da su praskovi najvece zlo?

Ja sam prvi koji ih retko koristi, ali samo zato sto mislim da je odnos njihoa cena/ono sto ocekujes od njih mali, ne zato sto to nije to. I zato sto ljudi previse ocekuju od suplemenata. I potpisujem da se moze i bez njih. Ali ne mislim da su najvece zlo, pobogu. Ako neko ima para, ma nek ih uzme, briga me. Jedna vreca od pola kile wheya, kosta kao i mesecna clanarina u nekoj prosecnoj teretani.

Drugo, i vaznije, kako ja vidim. Ako stanem sa treningom, neki period, nedelju-dve.... Barem cu gledati da jedem, koliko toliko kao i kad se trenira. Ako ne i to, onda barem nek vecina obroka bude bogata proteinima i sto manje losim mastima. I onda nema prevelikog jeda. Nije vredno, bre, nisi profi niti takmicar.
 
Ne sto nisi profi takmicar nego nisi ti ni za teretanu decko posle ovakvih bisera.Ja bih ti preporucio da krenes da treniras sah ili bridz i nece biti problema,a nebuloze o suplemtima mozes tamo da siris jer su i oni duduci po tom pitanju kao i ti pa cete se razumeti
 
Ne sto nisi profi takmicar nego nisi ti ni za teretanu decko posle ovakvih bisera.Ja bih ti preporucio da krenes da treniras sah ili bridz i nece biti problema,a nebuloze o suplemtima mozes tamo da siris jer su i oni duduci po tom pitanju kao i ti pa cete se razumeti

Nisi napisao nista da bi potkrepio svoju tvrdnju da pricam "nebuloze o suplementima". Ja sam lepo rekao da se moze i bez njih doci do finih rezultata, ali da su ti treninzi jaki i ako ti je ishrana sredjena! Sta, to po tebi nije moguce!?
 

Back
Top