Šta bake i deke dobro rade, a gde preteruju

Zorica Ožanić

Početnik
Poruka
5
:heart:Gledam moju unukicu i razmišljam....sve bi nešto htela da mi kaže ali se snebiva:dash:.Po izrazu lica bi kazala da je ponovo "zaratila" sa roditeljima.Uvek sam ganuta kad je vidim tužnu ili ljutu,ali pokušavam kroz priču da saznam razlog.Uvek kaže istinu vidjenu očima 12-godinšnje polutinejdžerke (za baku je još mala-velika),i pokušavam da shvatim i objasnim moje vidjenje.Trudim se da obazrivo očuvam autoritet roditelja a istovremeno i njoj da olakšam.Osećam ona voli da priča samnom iako joj kada je to potrebno stavim do znanja da li je njeno razmišljanje ispravno ili ne iz perspektive opošteprihvaćenih standarda vaspitanja...ali bolećivost nekad prevlada(samo kad su sitnice u pitanju) i onda baka zažmuri na jedno oko,pa to rade bake zar ne?
 
Ako nije problem da malo editujes tekst, procitao sam ga 10 puta i jedva razumem o cemu se radi... Za mene je moja baba cinila sve sto sam ikad trazio, a nzm ni sam zasto. Uvek bi me saslusala i bila na mojoj strani. Ako joj govoris da ces da zazmuris na jedno oko itd, ona ce ti automacki precutati pola stvari jer zna ako uradi nesto losije da ces je ocinkariti roditeljima i vasa veza ce se jednom za uvek promenuti, znaci poverenje uopste ne sme da bude dovedeno u pitanje.
 
То се ви канда распитујете шта раде мама и тата, да вам мало преприча шта има ново, ехехе...
Најбоље друштво за децу су вршњаци, а не бабе и деде. И да што је више могуће времена проведу са родитељима. Б и Д кваре децу тиме што им допуштају да раде шта пожеле, што им угађају преко мере, што од њих умеју да направе неспособне уместо да утичу на њихово осамостаљивање. Неке "предности"су опет, што су најбезбедније место за "смештај" деце баба и деда, само што то може да буде мач са две оштрице.
Ау, па та је тинејџерка, па добро...ја мислио неко дете имате лол..
 
Poslednja izmena:
То се ви канда распитујете шта раде мама и тата, да вам мало преприча шта има ново, ехехе...
Најбоље друштво за децу су вршњаци, а не бабе и деде. И да што је више могуће времена проведу са родитељима. Б и Д кваре децу тиме што им допуштају да раде шта пожеле, што им угађају преко мере, што од њих умеју да направе неспособне уместо да утичу на њихово осамостаљивање. Неке "предности"су опет, што су најбезбедније место за "смештај" деце баба и деда, само што то може да буде мач са две оштрице.
Ау, па та је тинејџерка, па добро...ја мислио неко дете имате лол..

Potpisujem..
Gledam ove moje matorce kako se ponasaju sa mojim detetom, pa se pitam jel su ti isti ljudi odgajali mene :D
Naravno da ga vole najvise na svetu i ne bi dozvolili da mu se ista lose dogodi, ali u tome nekada toliko preteruju, pa moram da intervenisem.. Tipa popne se klinjofer na naslon kauca koji je poprilicno visok i setka se ko po gredi..moj calac prebledi i krene da ga spusta dole.. Umesto da mu kaze da sam sidje i da vodi racuna (barem ja tako :) ) On ga spusta ( u totalnoj panici) ko da ovaj nema noge i ne zna da hoda.. To je primer.
Ja totalno odlepim .. Naravno on je odgajio nas dve..sta ja znam ;)
 
Eh pa ne mogu baba i djed da budu isto sto i roditelji. Ne vidim nikakav problem ako dijete provodi neko vrijeme sa babom i djedom.Meni su to bili prelijepi momenti i trudila sam se da budem sa njima dok god su bili zivi, tj do moje 25.-26. I uopste se ne slazem da ce ih oni upropastiti i slicno.To zavisi od osobe do osobe. Moj otac koji je meni bio veliki autoritet i jako strog, prema mojoj kcerki je katastrofa. Dopusta joj svaku gluposti jos mu je smijesna. Lijepo sam mu rekla da ih necu ostavljati same jer mu ne vjerujem. Upala u kantu vode, njemu zanimljivo, u marketu grabi sve sto stigne, on kupuje i smije se, cupa cvijece, njemu zanimljivo....
Moja mama joj ne dozvoljava svasta, ali opet je malo kruta i njih dvije se bas ne nalaze na istim duzinama uvijek.

S druge strane, dijete obozava da provodi vrijeme sa muzevim roditeljima, koji joj se maksimalno posvete, ali je usput i uce. Kada dodje od njih ona je sita, cista, dobra, nasmijana, zadovoljna. Vidim da bas uziva i zato ne pravim frku kada vidim da i oni zazmure na jedno oko ;) Ne radim ni ja sve savrseno.
 
Добро, иако нећу да помињем све те облике робовања тим малим монструмима које су часне старине спремне да трпе зарад велике љубави, морам две илустрације. Деда плаћа такси грофу да се воза где он хоће и друго, млађи је најурио перфидно бабу из њене сопствене собе у њеном сопственом стану и направио себи од ње играоницу. Е, ПА, не може тако! Средио сам ја диктаторе прдавце и тек сам почео...
 
ne znam za moje roditelje,daleko su i jos nisu ni upoznali moju cerkicu :(
videcemo uskoro kada se vrate kakvi su :lol:
a svekrva je ok al imam samo jednu primedbu za sada
non stop mi kljuka dete :lol:

svakih sat vremena "jesi gladna,da ti baba da supu?...ili da ti dam malo mesa...hoces jabuku? Ej ocete da joj dam malo snenokli ako hoce? a da joj dam malo jogurta? sta mislite dal bi ona sada jela malo onih kolaca?hoce malo one corbice? " :eek:
svakih sat vremena bi da je nakljuka necim...neverovatno
kaze mi izgladnjujemo dete jadno,ne damo joj da jede :lol:

e i jos jedna primedba
kada joj skoci temperatura na 37 sa nesto sitno,ona bi odmah da skida temperaturu umesto da pusti organizam sam da se bori

ustvari sad kad razmislim malo,ona se tako ponasa i prema nam,a,ne samo prema maleckoj :)
 
ne znam za moje roditelje,daleko su i jos nisu ni upoznali moju cerkicu :(
videcemo uskoro kada se vrate kakvi su :lol:
a svekrva je ok al imam samo jednu primedbu za sada
non stop mi kljuka dete :lol:

svakih sat vremena "jesi gladna,da ti baba da supu?...ili da ti dam malo mesa...hoces jabuku? Ej ocete da joj dam malo snenokli ako hoce? a da joj dam malo jogurta? sta mislite dal bi ona sada jela malo onih kolaca?hoce malo one corbice? " :eek:
svakih sat vremena bi da je nakljuka necim...neverovatno
kaze mi izgladnjujemo dete jadno,ne damo joj da jede :lol:


e i jos jedna primedba
kada joj skoci temperatura na 37 sa nesto sitno,ona bi odmah da skida temperaturu umesto da pusti organizam sam da se bori

ustvari sad kad razmislim malo,ona se tako ponasa i prema nam,a,ne samo prema maleckoj :)

Ovako i moja mama .Ali identicno..Samo da ne bude gladan.. i gladno nam dete.. QQ kako poraste ovako za 3 godine pored mene majke nemajke koja mu ne dam da jede nista samo 3 puta dnevno i 2 uzine ..cccc . Dobro je da mi nije svekrva hahahaha
Sreca pa malac zna kada mu je dosta.. Super rucka sve, i sam prekida nema sile da pojede zalogaj viska..
E jednino nema meru kada su neki njeni kolaci u pitanju..tada bi ceo pleh slistio a baba ko petlic sva ponosna :D

@razvigor
Ja vec vidim da ce i ovaj moj kad malo poodraste da im se popne na glavu.. msm i sada im se penje ali neka "mali je " hahahaha
 
Они се тако понашају према унуцима из велике љубави. Нека их, нека деде-бабе и унуци имају свој "свет", али мени жао стаараца, наши су већ људи у озбиљним годинама са много здравствених проблема..а то деца негде и ако разумеју, забораве..
Код нас су у ствари највећи кривци за размаженост тетке. Једва чекам да добију своју децу, па ћу да им вратим :злипатуљак:
 
non stop mi kljuka dete :lol:

svakih sat vremena "jesi gladna,da ti baba da supu?...ili da ti dam malo mesa...hoces jabuku? Ej ocete da joj dam malo snenokli ako hoce? a da joj dam malo jogurta? sta mislite dal bi ona sada jela malo onih kolaca?hoce malo one corbice? " :eek:
svakih sat vremena bi da je nakljuka necim...neverovatno
kaze mi izgladnjujemo dete jadno,ne damo joj da jede :lol:

Ovako su i mene moji baba i deda tovili... da budem lepa i debela i da se što bolje udam... :confused:
Na moju nesreću, u tome su i uspeli. :( Jedva se reših tih kila. :(
 
То се ви канда распитујете шта раде мама и тата, да вам мало преприча шта има ново, ехехе...
Најбоље друштво за децу су вршњаци, а не бабе и деде. И да што је више могуће времена проведу са родитељима. Б и Д кваре децу тиме што им допуштају да раде шта пожеле, што им угађају преко мере, што од њих умеју да направе неспособне уместо да утичу на њихово осамостаљивање. Неке "предности"су опет, што су најбезбедније место за "смештај" деце баба и деда, само што то може да буде мач са две оштрице.
Ау, па та је тинејџерка, па добро...ја мислио неко дете имате лол..

Babe i dede baš to treba i da rade: roditelji su tu da vaspitavaju (tj. smaraju) decu, a baba i deda su oaza mira i sreće, u svakom trenutku - od najranije mladosti pa sve kroz pubertet (ako Bog da). Imam divne uspomene na babe i dede, baš zato što nije bio njihov posao da me vaspitavaju i grde, nego uživancija sve vreme... ugađanje, pričanje subverzivnih priča o roditeljima :mrgreen: , i filozofske diskusije neopterećene praktičnim savetima 'šta je lepo', 'šta ne sme da se radi' i slično. Babe i dede, hvala vam!

(Mislim, imam ja i divne roditelje, ali bake i deke :heart: )
 
Добро, иако нећу да помињем све те облике робовања тим малим монструмима које су часне старине спремне да трпе зарад велике љубави, морам две илустрације. Деда плаћа такси грофу да се воза где он хоће и друго, млађи је најурио перфидно бабу из њене сопствене собе у њеном сопственом стану и направио себи од ње играоницу. Е, ПА, не може тако! Средио сам ја диктаторе прдавце и тек сам почео...

Deda je car! Šta se mešaš, znaš li ti koliko će tvom grofu ove uspomene na plemićki način života dobro doći kasnije u životu, kada bude busom išao na posao, rano ujutru?
Niko nikada neće moći da mu otme uverenje da je plemić, bez obzira na činjenice. To je od neprocenjivog značaja.
 
:heart:Gledam moju unukicu i razmišljam....sve bi nešto htela da mi kaže ali se snebiva:dash:.Po izrazu lica bi kazala da je ponovo "zaratila" sa roditeljima.Uvek sam ganuta kad je vidim tužnu ili ljutu,ali pokušavam kroz priču da saznam razlog.Uvek kaže istinu vidjenu očima 12-godinšnje polutinejdžerke (za baku je još mala-velika),i pokušavam da shvatim i objasnim moje vidjenje.Trudim se da obazrivo očuvam autoritet roditelja a istovremeno i njoj da olakšam.Osećam ona voli da priča samnom iako joj kada je to potrebno stavim do znanja da li je njeno razmišljanje ispravno ili ne iz perspektive opošteprihvaćenih standarda vaspitanja...ali bolećivost nekad prevlada(samo kad su sitnice u pitanju) i onda baka zažmuri na jedno oko,pa to rade bake zar ne?

bas lepo..narocito sto govori istinu koja sa godinama nestaje
 
Potpisujem..
Gledam ove moje matorce kako se ponasaju sa mojim detetom, pa se pitam jel su ti isti ljudi odgajali mene :D
Naravno da ga vole najvise na svetu i ne bi dozvolili da mu se ista lose dogodi, ali u tome nekada toliko preteruju, pa moram da intervenisem.. Tipa popne se klinjofer na naslon kauca koji je poprilicno visok i setka se ko po gredi..moj calac prebledi i krene da ga spusta dole.. Umesto da mu kaze da sam sidje i da vodi racuna (barem ja tako :) ) On ga spusta ( u totalnoj panici) ko da ovaj nema noge i ne zna da hoda.. To je primer.
Ja totalno odlepim .. Naravno on je odgajio nas dve..sta ja znam ;)

Pa da, nasa ga baka cak i ne spusta kad se nadje na nekom takvom mestu tipa nasloni kauca, fotelja, samo ga pazi da se ne razbije uz komentar "pa mora i on nekako da se isprazni", a napolju zove taxi cim se malisa pozali da ga bole noge (posle par koraka).
Potpisujem i ja.
 
Ovako i moja mama .Ali identicno..Samo da ne bude gladan.. i gladno nam dete.. QQ kako poraste ovako za 3 godine pored mene majke nemajke koja mu ne dam da jede nista samo 3 puta dnevno i 2 uzine ..cccc . Dobro je da mi nije svekrva hahahaha
Sreca pa malac zna kada mu je dosta.. Super rucka sve, i sam prekida nema sile da pojede zalogaj viska..
E jednino nema meru kada su neki njeni kolaci u pitanju..tada bi ceo pleh slistio a baba ko petlic sva ponosna :D
tako i Irina,jede dete koliko joj treba...a kada je gladna ona trazi...al dokazi to babi :lol:
 

Back
Top