Računi za porez stižu i pokojnicima

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Novi Sad -- Na adrese 260.000 građana u Vojvodini, najviše u Novom Sadu, stigle su opomene za neizmirene poreske obaveze, uz pretnju prinudne naplate.


U "čestitkama“ su, pored osnovnog duga, zaračunate astronomske zatezne kamate za mnogo godina ranije, zbog čega su revoltirani Novosađani opseli filijalu Poreske uprave u ovom gradu.

Gužve pred vratima su ogromne, a da bi stigli na red, građanima se dele brojevi, po 200 dnevno...

"Ovo nema ni u najcrnjim noćnim morama! Na ime mog pokojnog brata Zorana Žarčanina, koji je preminuo 2003. godine, stigla je opomena od 36.059 dinara, od čega je osnovni dug 8.399 dinara, a sve ostalo kamata. On je, navodno, nešto ostao dužan Zavodu za zdravstveno osiguranje, iz opomene se samo to može zaključiti, iako zdravstveno nije ni imao. Umro je za samo par dana, a sve bolničke troškove smo morali da platimo", ogorčena je Marina Rokvić.
"Kažu da je porez na oružje uveden po Šešeljevom zakonu. Šešelja su isporučili Hagu, a pare uzimaju! Kod Tita su rešenja stizala u februaru, martu, kod Miloševića u maju, junu, a kod ovih što su državu doveli u red stižu u oktobru. Kakav Diznilend od države: ovde se živi ljudi vode kao preminuli, mrtvi kao živi. Sve to funkcioniše po principu ’a-pe-pe’. Ako prođe, odlično, ako ne prođe, onda se posle izvesnog vremena konstatuje da i nije bilo sve po zakonu, pa ne mora više da se plaća“, samo su neki od komentara iz lavine koju su pokrenule opomene Poreske uprave.

Među građanima pozvanim da pod pretnjom prinude izmire stara dugovanja ima još pokojnika. Mladić sa Limana pokazuje obaveštenje za dedu, koji je takođe umro 2003. godine, a kojem je zaračunato 1.600 dinara poreza na oružje i kamata od oko 5.000 dinara. "Mogu samo da ga iskopaju i da mu uzmu sanduk, pa da naplate potraživanja", revoltiran je unuk.

Ogorčena Novosađanka je došla da se raspravi za oca koji je preminuo još pre dve decenije, njen komšija je dobio opomenu za prenos vozila iz 2002. godine, a drugom sugrađaninu je stigla "čestitka“ od 40.000 dinara za neplaćen porez na ime plovnih vozila, iako "za slučaj poplave ima samo gumene čizme“.

Direktor Regionalnog centra Poreske uprave u Novom Sadu Zoran Radoman ističe da nema potrebe za gužvama, jer sadašnji dopis nije obavezujući. Prema njegovim rečima, "obaveštenje o dugu je poslato da bi se građani podsetili na obaveze koje imaju“, a ostavljene su im tri sedmice da plate dug, naravno, ukoliko postoji.

"Sve se može ispraviti pre nego što uprava stvarno donese rešenje i potom pokrene postupak o prinudnoj naplati", rekao je u izjavi medijima Radoman, koji ne odbacuje mogućnost da u dopisima ima i grešaka.

Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji članom 114 (do 114ž) uređuje prestanak poreskog duga protekom vremena. Prema zakonu, pravo Poreske uprave na utvrđivanje i naplatu poreza i sporednih poreskih davanja zastareva za pet godina od dana kada je zastarelost počela da teče. A ona teče od prvog dana naredne godine od godine u kojoj je trebalo utvrditi porez, odnosno sporedno poresko davanje.

Laičkim tumačenjem, moguće je naplatiti neizmireni porez tek od 2006. godine. Međutim, naš narod kaže „dva pravnika – tri mišljenja“, zbog čega ćemo ipak morati da vidimo kako će se razrešiti ova vrlo nepopularna situacija.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=10&dd=28&nav_id=553049

Očigledno je da su u Srbiji na vlasti mrtvaci koji hodaju i usput zavlače ruku u džep kome stignu.:whistling:
 
субота, 05. фебруар 2011.
Kriminal u Poreskoj Upravi

Već nekoliko godina pokušavam da ukažem na more kriminalnih radnji koje su svakodnevna praksa Poreske Uprave filijale u Srem Mitrovici. Ovih dana se konačno nešto dešava, tužilaštvo je konačno procesuiralo (hvala Bogu) jednu od krivičnih prijava koje sam više puta podnosio protiv odgovornih lica u Poreskoj Upravi. Sad će krenuti izvođenje dokaza i ako ne budemo imali dovoljno papira da dokažemo kriminalne radnje poreski inspektori-kriminalci će se izvući (po običaju)
Zato molim sve zaiteresovane ljude koji imaju neki dokument u kome se jasno vidi nezakonitost rada Poreske Uprave da mi se jave.
Naime, ja i nekoliko etuzijasta smo još davne 2007. god. počeli da se borimo protiv nezakonitog rada Poreske Uprave u Srem Mitrovici. Ovih dana su konačno procesuirane krivične prijave koje su godinama do sada ležale u fiokama. Optužena je bivša direktorka Poreske Uprave u SM. Tužilaštvo je konačno počelo da radi. U cilju pribavljanja dokaza osnovao sam ovaj blog. Dakle trebaju mi svi dokazi koji se odnose na njihov nezakonit rad...u to spada naročito: Rešenja kojima optužuju vaše mrtve rođake da su im dužni porez, Rešenja o plenidbi imovine ljudi koji su mrtvi više godina, nepoštovanje raznih sudskih Presuda kojima se nalaže Poreskoj Upravi da nešto uradi ili ne uradi, razna ćutanja njihove administracije (to je ono kad im vi pišete a oni ne odgovore po nekoliko meseci) i slične stvari.
MOLIM ZAINTERESOVANE GRAĐANE DA MI POMOGNU DA SUDSKIM PUTEM KONAČNO ZAUSTAVIMO NEZAKONITO PONAŠANJE U PORESKOJ UPRAVI
kontakt e-mail :marjanovic68@gmail.com :whistling:
 
Molim Vas, zaustavite kriminal i malverzacije u Poreskoj upravi! U ovako dramatičnom tonu obratila se Dragana Vasić, službenik Poreske uprave u Koceljevi, ministru finansija i državnom sekretaru ovog ministarstva, jednim pismom-apelom, jula ove godine.
Povod je bio manipulacija sindikalnom organizacijom od strane šefa Ekspoziture Poreske uprave u Koceljevi, Sretena Blagojevića. Blagojević je svim silama nastojao da obustavi disciplinski postupak protiv Milana Spasojevića, čoveka koji je godinama izdavao lažna uverenja, a pomenutu službenicu Draganu Vasić pune dve godine maltretirao zato što je prijavila ovaj slucaj. Dragana Vasić postaje žrtva onog momenta kad je odlučila da radi po zakonu. A posledice toga još traju. U međuvremenu je neko falsifikovao njen potpis u pokušaju da joj podmetne krivično delo izdavanja lažnih poreskih uverenja. U ovu aferu umešan je i sinovac šefa Ekspoziture Milan Spasojević, koji je izdao cak 23 takva lažna uverenja za period od 1. januara do 30. juna 2005. godine, zajedno sa izvesnom Milankom Pantelic (koja se godinu dana ranije "proslavila" takode izdavanjem lažnih uverenja). Kao saučesnik u zaveri, pojavljuje se i sam šef ekspoziture, Sreten Blagojević.
Milan Spasojević, Milanka Pantelić, Biljana Živanović, i, naravno, šef ekspoziture Blagojević, pokušavaju da se obračunaju sa Draganom Vasić podmetanjem ovog nedela, ali i intrigama u samoj Poreskoj upravi, da "lažnjake" izdaje baš ona, Dragana Vasić. Vasićeva nije mnogo razmišljala nego u činu samoodbrane poziva javnog tužioca da utvrdi ko je, u stvari, glavni krivac u ovoj stvari.
 
Bez zaboravljenih konkursa u Poreskoj upravi, iz filijale Rakovica prebacuje za direktora najjače filijale Stari grad Vesnu Stibilj, rodenu Tadić, blisku rođaku Predsednika Srbije Borisa Tadića, koja radi samo nešto više od tri godine u Poreskoj upravi, a za direktora A-filijale potrebno je imati sedam godina iskustva.
Posle evidentnih problema, umesto upućivanja unutrašnje kontrole policije i nadležne inspekcije, unapređuje pomenutu Vesnu Stibilj, rođenu Tadić, da sa mesta direktora filijale Rakovica pređe u najjaču filijalu. Očigledno je da onaj ko čini krivična dela, a ima političku zaleđinu, lako može da dode u Poresku upravu i da menja direktorska mesta - i da usput čini krivična dela. Ista osoba provaljuje lozinke, organizuje kadrovski kriminal, narušava meduljudske odnose, a direktor joj se odužuje tako što je prevodi u najjaču filijalu i najbližu njenom mestu boravka.
Takode, trijumvirat direktorki sa Čukarice, gospođe Vesne Pavičević, Indire Kijanovic i Slađane Mitrovic, kao podkomisija u dogovoru sa nezamenjivim kadrovikom Emilijom Corac i večitim direktorom Miodragom Pavičevićem, u Stari grad prebacuju bez konkursa i kriterijuma, bivšeg radnika centra Priština Cvetu Savić.
 
I MALO IZ ARHIVE KRSTARICE, DOK SE TEMA NE UGASI ...PO NAREĐENJU DS DEMOKRACIJE.

tetragramaton
05.02.2011., 17:46
Pa to nije nezakonita radnja, nego glupost i lenjost Srba koji rade na budžetu 6-7 sati dnevno pet dana u nedelji za 40000 na šalteru, a inspektori za 60000 dinara, dok štrajkuju i traže božićne bonuse od 30000 dinara i povećanje plata i bolje uslove rada.

Ne nego je zakonita. :bljak:
Falsifikovanje službene isprave
Član 357.
(1) Službeno lice koje u službenu ispravu, knjigu ili spis unese neistinite podatke ili ne unese važan podatak ili svojim potpisom, odnosno službenim pečatom overi službenu ispravu, knjigu ili spis sa neistinitom sadržinom ili koje svojim potpisom, odnosno službenim pečatom omogući pravljenje službene isprave, knjige ili spisa sa neistinitom sadržinom,
kazniće se zatvorom od tri meseca do pet godina.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i službeno lice koje neistinitu službenu ispravu, knjigu ili spis upotrebi u službi kao da su istiniti ili koje službenu ispravu, knjigu ili spis uništi, prikrije, u većoj meri ošteti ili na drugi način učini neupotrebljivom.
(3) Odgovorno lice u preduzeću, ustanovi ili drugom subjektu koje učini delo iz st. 1. i 2. ovog člana kazniće se kaznom propisanom za to delo.
NE-ZGODAN
05.02.2011., 17:54
Zbog njih i opstinske gamadi sam zatvorio firmu u Srbiji i otpustio 12 radnika,a firmu premestio u komsiluk.
Nemoze im se nista ,povezani su do zla boga..Prijavljivao sam,tuzio,zalio se ministarstvu..nema koristi...na kraju sam digao ruke i otisao iz Srbije...
tetragramaton
05.02.2011., 17:56
Međutim, nije to usamljena šema. Samo ovog meseca su poslali oko 400 takvih obaveštenja o stanju duga kojekavim pokojnicima, kao i firmama koje su ugašene pre 5-6 godina. Pojavljuje se kontinuitet kriminala, zatim donose neka nezakonita rešenje o plenidbi...naplati..mrtvim pravnim ili fizičkim licima.i slične nebuloze na kojima piše da žalba ne odlaže izvršenje. Neki od nas su ih načeli već 2007 sa kontra-tužbama...pokrenuli smo i upravne postupke pred Upravnim Sudom (tada Vrhovnim) i svi od reda SMO DOBILI SPOROVE. Međutim kad doneseš presudu Vrhovnog suda u Poresku Upravu, oni se smeju i izruguju joj se NE PADA IM NA PAMET da postupe po pravosnažnoj presudi Vrhovnog Suda...itd. Stigli smo i do Strazbura...pa izgleda da su ih oni tamo pritisnuli pa su počeli pomalo da postupaju...ovih dana je bilo privođeno nekoliko lica iz Poreske Uprave u SM....sad mi trebaju dokazi protiv njih u što većem broju...a ima toga kod naroda samo ne znaju da je svaka neistinita informacija overena službenim pečatom istog sekunda POSTALA KRIVIČNO DELO. :neutral:
 
poresko je u celom svetu najkafkijanskija sluzba.

kod njih nema da oni tebi duguju, samo obrnuto. a i ako nije tako ti moras da dodjes njima na noge, pa da sa mastovito izmisljenom zahtevanom dokumentacijom dokazujes da nisi duzan i kriv

uvodni post ima i deo On je, navodno, nešto ostao dužan Zavodu za zdravstveno osiguranje. meni to ne zvuci legalno da poresko naplacuje dug zdravstvenog. ako je to prekrsaj onda komunalna policija treba da zastiti gradjana i jezivo kazni poresko zbog loseg rada
 
Ja mislim da su rukovodioci žutog preduzeća shvatili da će im vlast uskoro biti čežnja, pa pokušavaju raznim trikovima da izbunare još ponešto. Takodje mi se čini da pokušavaju prvo da podignu pritisak celom narodu sa enormnim dugovanjima plus kamate i onda će se pojaviti neki Robin Hud sa značkom DS kojem će zasijati lampica u glavi da je sve to sa porezima u stvari greška i kako će sve biti oprošteno ako se ponovo da njima glas. Ako ne budu izabrani ostaće budućoj vlasti u amanet da te dugove naplati.

Prošli put su probali sa lažnim dinkićevim akcijama, sada probaju sa drugom taktikom, da te prvo nasamare kako im nešto dodješ.
 
Ja imam obaveštenje o stanju duga za ovu godinu, 28.000 glavnica i 69.000 kamata. Da bi kamata narasla toliko, treba da sam im dužan bar 20 godina, a ja nisam uopšte toliko bio u Srbiji. Pošto se oni bave falsifikovanjem sližbenih isprava, ja se ne raspravljam sa njima, već sam ih tužio, a sad samo ove papire ubacim u predmet kao dokaz njihovih kriminalnih radnji. :rtfm:
 
Ja imam obaveštenje o stanju duga za ovu godinu, 28.000 glavnica i 69.000 kamata. Da bi kamata narasla toliko, treba da sam im dužan bar 20 godina, a ja nisam uopšte toliko bio u Srbiji. Pošto se oni bave falsifikovanjem sližbenih isprava, ja se ne raspravljam sa njima, već sam ih tužio, a sad samo ove papire ubacim u predmet kao dokaz njihovih kriminalnih radnji. :rtfm:

BRAVO Decko! Javljaj i obavestavaj sta se desava ,raskrinkaj bandu!
 
Ja dobio 15 hiljada i nesto,glavnica oko 8 000 din,resto kamata.
Moj otac 35 000,glavnica nekih 11-12000 cini mi se,a resto kamata.

Neka krenu da naplacuju prinundno.

Pritisak postaje sve veci...puci ce uskoro...

tadicevci su izuzetno pokvareni ljudi

a pitate se zasto ovo rade?

prvo - zato da napune svoj budzet i otmu narodu pare

drugo - posto je duznik mrtav niko se nece zaliti na resenje o naplati, a naslednici su u obavezi da izmire dugove pokojnika po zakonu

klasicna otimacina i pljacka
 

Back
Top