Srbija je pametna !!!!

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
(1) Svaki iole pošten i kvalitetan gradjanin i organizator , prilikom dvoumljenja dali da učini nešto za društvo ili da gleda samo svoja posla , odmah biva oteran od društveno korisnog angažovanja činjenicom da će u politici imati mnogo nesigurnosti i pljuvanja , mukotrpnog rada da ispravi krive drine , a neće biti adekvatno plaćen.
Zato telo Srbije može i dalje da očekuje da «kvalitetni političari rade za «sitne pare».
Bar zvanično .....

Ali zato ideja da povećane plate umanjuju mogućnost od korupcije i privatnih angažmana neće prevariti pametno telo Srbije.
-------------------------------------------------
P.S. Dali danas ljudi smatraju da je pametno biti patriota koji će raditi mnogo i odgovorno i imati uzrečicu sve će to narod pozlatiti? Teško , sam narod će reći , ma mani pricu , daj lovu, a to opet očekuju od nekog drugog, licemeran narod , ali pametan.....

Ma ne mogu oni toliko loše da rade koliko mi možemo loše da ih platimo....
 
(2) Predlagač zakona o porodičnim odnosima , koji forsira ravnopravnost nebračne i bračne zajednice , formalno utvrdjivanje očinstva (bitan je status , a ne toliko genetika) i prava nezrelog deteta , da bi ublažio pritisak i ubrzao donošenje zakona , kaže da se taj zakon odnosi samo na nenormalne porodice , nikako na normalne.

Smešno mi je i pomisliti definiciju zakona u čijem postulatu stoji : "primenjljiv samo na nenormalne porodice" .

E, ali je zato telo Srbije bilo pametno , pa je primetilo da "mogu oni da pišu šta hoće , mi ćemo da primenimo ono šta hoćemo".

E, ovde je i duh (duša) Srbije bio(la) pametan.
Jer cela je stvar i donešena da Srbija nebi bila kočoperna i različita.
----------------------------------------------
P.S. Zakon treba da reguliše prava i odnose medju gradjanima jedne teritorije poštujući prava i osećanja većine i omogućavajući na taj način prosperitet datog društva.
Zato postoji i nešto što se zove "običajno pravo" koje služi da uvaži specifičnosti pojedinih lokalnih zajednica.
 

Back
Top