Postdiploma Evropa i USA

Zvercina

Primećen član
Poruka
932
Ovako, zanima me da li se na evropskim univerzitetima moze preskociti master, kao sto je to moguce u USA.
Dakle, ovde se zavrsi fax (4 godine) i da se onda odmah ode na PhD na neki od evropskih univerziteta.
Ako neko ima informacije, sa konkretnim univerzitetima gde je to moguce neka javi :)
Takodje, da li neko ima linkove za studijska putovanja za doktorante... dakle za kratka istrazivanja u periodu od nekoliko nedelja do nekoliko meseci, ranije je Japan dosta toga nudio... ako neko ima linkove i savete vezane za to, pogotovo za Evropu, bilo bi lepo da javi :)
 
Nije konfuzija, ja sam covek u godinama, studirao sam po starom, mrzi me sada da jurim linkove sa zakonima po netu da ti to pokazem... I mi koji smo studirali po starom, 4 godine nam se racuna kao master, ne znam sta ima da zbunjuje.... magistarske vise ne postoje, onaj ko je imao magistarske, ne mora da prati nastavu na doktorskim , jednostavno moze odmah da krene da pise tezu i to je to. A da, i nije nam lakse :) Vi imate isti fond predmeta i casova kao mi nekada na 4 godine, samo su vama to razvukli na 5 godina...
 
Jeeeeee bre Zvercinooooo, mene gomila stvari na u vezi sa tim zbunjuje, zato rekoh. Sto si ti neki ozbiljan... :D
Takodje sam po starom, 5 god, izjednaceno nam je sa masterom, za 4 godine ne znam, ali to svakako mozes proveriti na maticnom fakultetu, a i uzeti neku potvrdu, ako jeste izjednaceno.
Drugacije nema kako nekom po inostranstvu da dokazujes sta je sta.
I ja sam u slicnoj prici neko vreme, pa tako gledam na to...
Pozdrav i samo napred!
 

Back
Top