Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

A mi smo danas bili na maskembalu da oteramo zimu. Kostim neustrasivog gusara sili sami,cak i mac pravili od kartona,pa onda oblozili tekstilom. Jeli krofne i ludo se proveli. Odnosno jos traje,znaci provodimo se.
 

Prilozi

  • 1488044210819.jpg
    1488044210819.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Niko nije pitao ali ja cu da pišem :)
Ćera je na testu iz matematike (opstinsko takmicenje) imala 72 boda. Zadatak sa Perinim kučićima nije ni probala da reši... Super smo zadovoljni, na prvom mestu što je sve radila bez ikakvog pritiska, potpuno opušteno. Jedini koji je imao tremu ovog puta je šmizlin tata :lol:
 
Poslednja izmena:
Niko nije pitao ali ja cu da pišem :)
Ćera je na testu iz matematike (opstinsko takmicenje) imala 72 boda. Zadatak sa Perinim kučićima nije ni probala da reši... Super smo zadovoljni, na prvom mestu što je sve radila bez ikakvog pritiska, potpuno opušteno. Jedini koji je imao tremu ovog puta je šmizlin tata :lol:

Bravo za ćeru :klap: :heart:
A tatu ko šiša, nek ima tremu :lol:
 
Zoljo ja mislim da je najvažnije učestvovanje na takmičenjima,da bez uztezanja i treme pregrme i takve situacije. A ako još uz to dođe i neki uspeh,odlično! Mi se sad spremamo na Kengur. Odnosno učiteljica ih je prijavila,i rekla da ih neće pripremati,nego da roditelji skinu testove od predhodnik godina,i spreme decu kod kuće. I tako. Viva la učiteljica! Koliko sam bila zadovoljna sa njom na početku,toliko sam postala nezadovoljna. Postala je lenja,tera neki inat roditeljima,ne rešava situacije u razredu,agresiju ne smiruje,na takmičenja ih ne vodi. Ne znam šta se desilo,ali katastrofa kakva je postala. Jedva čekam da pređemo u više razrede.
 
evo, ko voli da proba :lol:
019.jpg


meni se cinilo da je prvi zadatak najlaksi, pa sam zadirkivala ceru da ne ume da prebroji kucicima noge... inace ja sam bas iznenadjena i odusevljena da je sve drugo uradila, pogotovo jer je isla na takmicenje iz matematike, zato sto u trecem razredu nema drugih takmicenja u skoli. ima neverovatan takmicarski duh!
preostalih osam bodova koje je izgubila su na petom zadatku jer je samo nacrtala, a nije napisala kakvi su uglovi... kaze zaboravila da napise :lol:

cerina skola nece ni ove godine da ucestvuje ni na kenguru ni na mislisi... kazu nema potrebe :eek: ...'aj dobro.
vama Mici srecno na kenguru, vidim da su produzili rok za prijavu jos i sutra, a i kod nas nije bilo nikakvih priprema u skoli... uvalili su nam knjigu "tri cetiri sad" i ko hoce nek vezba. tu su istampani testovi i resenja sa takmicenja prethodnih godina, mislim da je moja smizla nije ni otvorila! mozda na kratko iz radoznalosti...
 
Zadaci su baš zanimljivi :D Opet bravo lepotici na uspehu :klap: :zag:

- - - - - - - - - -

Zoljo ja mislim da je najvažnije učestvovanje na takmičenjima,da bez uztezanja i treme pregrme i takve situacije. A ako još uz to dođe i neki uspeh,odlično! Mi se sad spremamo na Kengur. Odnosno učiteljica ih je prijavila,i rekla da ih neće pripremati,nego da roditelji skinu testove od predhodnik godina,i spreme decu kod kuće. I tako. Viva la učiteljica! Koliko sam bila zadovoljna sa njom na početku,toliko sam postala nezadovoljna. Postala je lenja,tera neki inat roditeljima,ne rešava situacije u razredu,agresiju ne smiruje,na takmičenja ih ne vodi. Ne znam šta se desilo,ali katastrofa kakva je postala. Jedva čekam da pređemo u više razrede.

Pa šta li joj se desilo? :roll:
Srećno za Kengur :heart:
 
Zaista ne znam sta joj se desilo. Stalno su u nekoj kazni. Daje domaci koji roditelji treba da urade uz pomoc recnika i tako svasta nesto. Ja redovno saljem nazad takve zadatke neresene,i upisujem poruku da je domaci za dete,ne za roditelja. Onda ona procita,pa mi dete maltretira odgovaranjem na svakom casu. E onda sam je zvala,da to nije u redu. Onda me je prijavila direktoru. Onda smo se tamo u kancelariji jako posvadjali. Decu ne priprema ni na jedno takmicenje,mrzovoljna je. Uzmi bre bolovanje ako ti se ne radi! Ma svasta se desava! Nije bila takva. Kao da je posandrcala ove godine.

Poslato sa Lenovo A536 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Društvo, ala ste se raspisali!
Nema me 2 dana pa me sačeka roman za čitanje. Svaka čast!

Zoljo, čestitke za hrabru ćeru i entuzijazam. Po meni je za pohvalu već to što želi da učestvuje i takmiči se. Borac od malih nogu, to je pravi duh! :super:
Zadaci mi deluju previše teški za treći razred, ali nije moje da sudim.

Mici, čitam šta pišeš o učiteljici i kako se boriš za pravdu, ali odmah da ti kažem da je tu borbu nemoguće dobiti. Previše energije treba da uložiš, nisam sigurna da se isplati. Jedino da imaš podršku drugih roditelja, malo vas je, mogla bi da pokušaš pa da tražite drugu učiteljicu. Ovako sama, ne znam koliko će te ozbiljno shvatiti. :(
Inače kostim je sjajan, divim ti se kako imaš elana i volje, a naročito dara za kreativnost, tu si neprevaziđena. Vidi se da ti je pozorište u krvi. :heart:

Dragiša, sve pohvale za angažovanje oko dece. Nadam se da ćeš pokrenuti i svoje kolege da se više uključe.

Čitam da spominjete nekakva takmičenja i nemam pojma o čemu se radi. Da li naša učiteljica ne vodi svoje đake ili meni Luka ništa ne spominje, nemam pojma. Moje dete ionako nema želju da se takmiči u bilo čemu.
Inače već nekoliko dana uči prirodu i društvo, ima tri četvorke i jednu peticu i brine se da neće imati peticu na kraju. Tražio mi je da ga propitujem, po meni je super naučio, ali sada se boji da se javi da odgovara. Razumem ga, ni ja se nikada nisam sama javljala da odgovaram, ali mogao je biti na svog tatu koji je borac, a ne na mene koja sve prepuštam sudbini i sreći. :(
 
Eli znam da se borim protiv vetrenjača,ali vrag mi ne da mira. Jednostavno sam takva,ako vidim nepravdu do iznemoglosti ću se boriti,i izboriti. Videćemo ko će imati više volje i strpljenja,ja ili učiteljica. Hoću da naučim dete da bude čestit i pravedan,makar ga učiteljica uzela na zub. Rekla sam mu,ja uvek ali uvek stojim iza tebe.
A juče su pisali kontrolni iz prirode i društva,danas pišu kontrolni iz srpskog,u sredu kontrolni iz matematike i diktat iz engleskog,u četvrtak dobijaju kontrolni iz prirode i ko ne dobije dobru ocenu,biće ispitan,a u petak kontrolni iz mađarskog. juhuuuuuuuuuuuuuuu luda nedelja. I još u subotu odrađuju onaj petak.
 
u skoli je stvarno lud tempo, ali nisu tome krive uciteljice vec ministarstvo (mada bi uciteljice mogle malo da ublaze situaciju)
ja sam prosle godine imala nesto slicno kao Mici, doduse ja sam se bunila protiv toga da neko nekoga moze da udari i nikom nista jer je to u hodniku ili dvoristu, a drugom ne sme ni olovka da padne na pod za vreme casa i taj odmah bude kaznjen!
posto je kod nas u skolama "borba za svako dete" jer je bar jedna skola pred zatvaranjem zbog malog broja dece, cim sam rekla da cu prebaciti dete u drugu skolu (sto sam stvarno i htela, ali mi bilo zao da mucim dete) odmah je bila druga prica. svi su postali vrlo fini, imaju dezurnog nastavnika na hodniku i u dvoristu za vreme odmora i slicno :)

a npr. bas sam se iznenadila skoro kad je cera radila neki domaci iz prirode i drustva i pita me da li je tacan odgovor koji je napisala. ja onako bzvz kazem - vidi sta pise u knjizi, a ona - pa to ne pise u knjizi! onda uzmem da pogledam i vidim da je udzbenik sav u slikama i pitanjima, a odgovore trazi sam! kasnije u razgovoru sa uciteljicom na tu temu, ona mi rece da je cilj da deca nauce da traze odgovore!!! u biblioteci, na internetu.. i tako. etoo. mislim da je treci razred malo rano za takav vid ucenja, ali ko mene pita...
 
Danas pišu kontrolni iz matematike. Juče su radili vežbanje za kontrolni 2 lista A4 formata,sa ukupno 54 zadataka,imaju i tabelu,i zadatke pod a,b,c,d,......itd. Kontrolni uvek izgleda kao vežbanje za isti,znači i danas će imati 54 zadataka na kontrolnom. Ahahahaha. Šah mat za učiteljicu.
 
zar nece uciteljica za kontrolni da da samo pet zadataka od tih 54? bar je tako svuda gde znam... dobije se za vezbanje puno, a za kontrolni manji deo.

a kod moje cere u skoli od sutra pocinje "15 minuta vesele stolice" ... kaze radice petnaest minuta razgibavanja i gimnastike na svojim mestima. tih 15 minuta se oduzima od casova slobodnih aktivnosti, cos-a i fizickog. stra reci...
 
A da i sad sledece nedelje u cetvrtak ce pisati ispravku kontrolnog svi koji su dobili manje od cetvorke,a to je skoro ceo razred. A tako je bilo i sa kontrolnim iz prirode sto su pisali u ponedeljak. Prosek na kontrolnom 3.57. I sad sledece nedelje takodje svi ispod cetvorke pisu ispravku kontrolnog. I taaaaaaaako. Nek ide zivot.

Poslato sa Lenovo A536 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Ćao drage devojke!
Čitam šta pišete za školu i ne mogu da verujem da Gabriel ima tako naporan tempo već u drugom razredu. :eek:
Luka u četvrtom razredu ne radi tolike zadatke iz matematike, oni takođe imaju 5-10 zadataka na kontrolnom, a koliko dobijaju za domaći nemam pojma. Luka sve radi sam, vrlo retko traži pomoć oko jednog-dva zadatka, ali mu nikad ne kontrolišemo domaći niti gledamo šta radi. Domaći je 100% njegova briga i uvek ga radi sam čim dođe iz škole tako da uopšte nisam u toku. A kada pitam šta su radili u školi, kaže mi samo ako je bio kontrolni iz nečega ili ako je dobio neku ocenu. Kada pročitam koliko ste upoznati sa programom vaše dece, pitam se da li bih i ja trebala više da se interesujem za njihovu školu. :think:
Nekako se moji roditelji nikada nisu bavili mojom školom pa sam i ja primenila isti princip.
Sinoć je jadničak došao iz škole u 18h i odmah je seo da radi domaći jer za pola sata kretao na trening i dolazi kući oko 20:30h, a pošto ujutru idu u školu da odrađuju petak 17.februar, bojao se da neće stići sve da završi posle treninga. Učiteljica im je "malo" zadala, samo iz tri predmeta su dobili da urade domaći. I onda je radio domaći, ubacio u usta omlet koji sam mu napravila i odjurio na trening. Kada se vratio opet je sa vrata seo da radi. Zvao me je da mu pomognem oko srpskog, trebalo je da pronađe motive i pesničke slike u pesmi koju obrađuju. Ljudi moji, ala ja nemam pojma. Onda sam tražila po čitanci da vidim da li ima negde opis tih pojmova pa smo našli, ali mi i dalje nije ništa bilo jasno. Na kraju je sam napisao kako je znao i umeo.
Mene da ponovo pošalju u školu, ja je ne bih nikada završila. :dash:

- - - - - - - - - -

Zoljo, muzička škola mi je potpuno strana.
Ovde u NS-u dosta dece ide, mogu da se raspitam, samo mi reci šta da pitam.
 

Back
Top