kako se odluciti na razvod ako vas plasi milion stvari?

moguce je
ali je Ii velika mogućnost ogromnog rayočarenja ukoliko ne nađe posao....
kada na svu muku dođe i nronična besparica kpja počne da se pretvara u bedu....
nažalost imala sam prilike da vidim to u okolini
i nažalost jako loše se yavršilo
deca su samo insistirala da budu kod oca
ona jedno vreme tavorila
patila ybog odluke dece
sad je verovatno srećna...u svom svetu...samo što mi ne dopiremo u njega...i što je omđen zidovima mntalne institucije....

Lepo rekoh da nece biti lako,ali ni sad joj ne tece med i mleko.Vredi pokusati,jer ko pokusa ima makar 50%sanse da uspe,a ko iz straha jer je tesko ne proba,sansa da bude srecna su ravne nuli!
Ima mali milon mogucnosti da uspe,moze probati otici u inostranstvo,ko zna,ja znam par njih koje iako nikada nisu o tome razmisljale,iskoristile su priliku koja im se nakon razvoda ukazala i za tako nesto.
 
Nemojmo preterivati. Da li je normalno da bilo ko od nas u potpunosti zavisi od partnera? To samo rade ljudi koje mrzi u zivotu i koji krecu od predpostavke muz mi ima para i izdrzavace me. Znam dosta zena koje su udate za vrlo uspeshne biznismene, lekare, trgovce itd i nikada nisu prestale da rade, cak ni za crkavicu od 250 eura, jer dobro znaju da je brak vrlo labava unija i da je odavno prevazidjen. Ja ne tolerishem nerad i glupost. Ti ocigledno da.

Dragi moj,za neke je tvoja crkavica od 250evra citavo bogatstvo!Sta da radi neko sa 15 000din?Da kupi konopac za vesanje?
 
moguce je
ali je Ii velika mogućnost ogromnog rayočarenja ukoliko ne nađe posao....
kada na svu muku dođe i nronična besparica kpja počne da se pretvara u bedu....
nažalost imala sam prilike da vidim to u okolini
i nažalost jako loše se yavršilo
deca su samo insistirala da budu kod oca
ona jedno vreme tavorila
patila ybog odluke dece
sad je verovatno srećna...u svom svetu...samo što mi ne dopiremo u njega...i što je omđen zidovima mntalne institucije....

Lepo rekoh da nece biti lako,ali ni sad joj ne tece med i mleko.Vredi pokusati,jer ko pokusa ima makar 50%sanse da uspe,a ko iz straha jer je tesko ne proba,sansa da bude srecna su ravne nuli!
Ima mali milon mogucnosti da uspe,moze probati otici u inostranstvo,ko zna,ja znam par njih koje iako nikada nisu o tome razmisljale,iskoristile su priliku koja im se nakon razvoda ukazala i za tako nesto.

nikome u mentalnoj instituciji popoularno zvanoj ludnica ne tece med i mleko
samo znam da dok je jos bila portpuno svesna da je duboko zalila zbog svoje odluke...
ponavljala je da su deca bar imala toditelje...ovakve ili onakve...
a slutila je da ce ostati bez jednog.....i jesu
ostala bez nje a dobila osecaj stida kad ih neka druga deca, a deca umeju da budu uzasno okrutna, zezaju za majku u ludari....

daleko sam od toga da tvrdim da se svaki razvod tako zavrsava, ali eto ovaj jedan jeste.....
 
....sto ne znaci da ona ne treba da pokusa da izadje iz toga ako zeli....naravno da joj niko nije rekao, da istog mementa napusti kucu,
pa sta bude, vec je neko pisao o tome, da prvo sebi nadje neki posao, da vidi moze li se stambeno nekako obezbediti pa onda...toliko
njih se snaslo i uspelo, mozda ce i ona....
..svako od nas zna bar jednu takvu koja je "skenula" zato sto se razvela i nije se snasla...a to ne znaci da ostale sve treba da cute,
trpe, i cekaju da poumiru....
 
nikome u mentalnoj instituciji popoularno zvanoj ludnica ne tece med i mleko
samo znam da dok je jos bila portpuno svesna da je duboko zalila zbog svoje odluke...
ponavljala je da su deca bar imala toditelje...ovakve ili onakve...
a slutila je da ce ostati bez jednog.....i jesu
ostala bez nje a dobila osecaj stida kad ih neka druga deca, a deca umeju da budu uzasno okrutna, zezaju za majku u ludari....

daleko sam od toga da tvrdim da se svaki razvod tako zavrsava, ali eto ovaj jedan jeste.....

Ja da sam ostala u tom losem braku,zavrsila bih u ludari,a nakon razvoda sam trezvenije razmisljala,jer nisam imala pijnduru i neradnika kraj sebe.Nisam imala pomoc roditelja ni decu da mi pricuvaju,a sama sa decom u nepoznatom gradu,tako da kada mi je tada trogodisnja cerka zaglavila bolnice,a starija je bila 4.osnovne,preko dana bila sam u bolnici,uvece uspavam ceru,pa trci kuci starijoj cerki da ne spava sama u stanu!Bilo mi je tesko,ali nasla sam svoj psihicki mir!
 
Razlika je u tome što ona ne mora da beši glavom bez obzira i spasava sebe i decu. On nije ni neradnik, a nije rekla ni išta drugo što ne treba, već neko ko sasvim pristojno izdržava porodicu. Oni su u lošim odnosima, njoj je dosta njega, ali nema ni reči o njegovom lošem odnosu prema deci. I kaže da joj ne bi dao decu, a ona i nema gde da ih odvede.
Čini mi se da kud je sve do sada to trpela, možda može da se strpi još toliko da nađe neki posao s kojim može deci i sebi da obezbedi kakvu-takvu egzistenciju. Jer ako ih ostavi kod oca, teško da će oni posle sa njom doći, čak i da se sredi. Čovek ima pravo da da napravi haos od sopstvenog života, ali ne i od života dece.
Možda ja nisam u pravu, ali to mi se čini nekako racionalnije
 
Ja da sam ostala u tom losem braku,zavrsila bih u ludari,a nakon razvoda sam trezvenije razmisljala,jer nisam imala pijnduru i neradnika kraj sebe.Nisam imala pomoc roditelja ni decu da mi pricuvaju,a sama sa decom u nepoznatom gradu,tako da kada mi je tada trogodisnja cerka zaglavila bolnice,a starija je bila 4.osnovne,preko dana bila sam u bolnici,uvece uspavam ceru,pa trci kuci starijoj cerki da ne spava sama u stanu!Bilo mi je tesko,ali nasla sam svoj psihicki mir!

svaka ti cast....

verovatno ususkana u jedan udoban zivot ne mogu da sagledam dubine konstantnog zlostavljanja, nezadovoljstva i sl. pa raymisljam sa jedne mozda suvise distancirane pozicije, tj previse raymisljam ko ona stara zaba sto nece da skace u bunar jer ne zna koliko je dubok i kako ce da izadje....verovatno kad si u situaciji da je svaka bara presusila skaces u bunar bez previse premisljanja jer drugog izlaza nema
 
Razlika je u tome što ona ne mora da beši glavom bez obzira i spasava sebe i decu. On nije ni neradnik, a nije rekla ni išta drugo što ne treba, već neko ko sasvim pristojno izdržava porodicu. Oni su u lošim odnosima, njoj je dosta njega, ali nema ni reči o njegovom lošem odnosu prema deci. I kaže da joj ne bi dao decu, a ona i nema gde da ih odvede.
Čini mi se da kud je sve do sada to trpela, možda može da se strpi još toliko da nađe neki posao s kojim može deci i sebi da obezbedi kakvu-takvu egzistenciju. Jer ako ih ostavi kod oca, teško da će oni posle sa njom doći, čak i da se sredi. Čovek ima pravo da da napravi haos od sopstvenog života, ali ne i od života dece.
Možda ja nisam u pravu, ali to mi se čini nekako racionalnije

Znaci treb da cuti i trpi,jer kod njega ima leba da jede?
Za razvod,meni su dovoljni poremeceni odnosi,konstantno maltretiranje i ponizavanje!
Nema tu dobrog vaspitanja dece,ako muz i zena nisu u skladu,i ako jedu iz zlatnih kasika!Tako da izgovor,da deca imaju materijalnu sigurnost,nije dovoljno za njihovo pravilno odrastanje!Deci je potrebna skladna porodica da bi od njih postali zdravi ljudi,a ne materijalno bogatstvo!
Poznajem siromasnu porodicu,zeni je to drugi brak,jedva da je i Osnovnu skolu zavrsila.U prvom braku je bila fizicki i psihicki zlostavljana,i iz tog braka ima sada vec odraslog sina.a u drugom cerku i sina.Sa sadasnjim muzem,iako jedva krpe kraj s krajem ima skladan odnos,sin joj zavrsava fakultet,vredan i skroman momak,radio je za dnevnicu kod mog muza na gradjevini,da bi pomogao roditeljima,a opet uspeo je faks da privede kraju,ostalo mu je jos dva ispita.Dakle,da bi deca bila formirana kao normalni ljudi,prvenstveno je potreban sklad u porodici,a ne novac!
 
Cecilija, mislish da je pametno u potpunosti zavisiti od mushkarca kao sto nash autor teme zavisi? Pobogu, ta zena nema osnove za penziju. Da joj muz umre, sta bi bi bilo? Od cega bi zivela? Od vazduha i lepih uspomena. Zao mi je, ali ja nemam tolerancije prema tom razmisljanju "udacu se bogato i zivecu dobro do kraja zivota".

Zashto se nije potrudila da bude nezavisna? Zasto se nije skolovala za nesto shto ne bi donosilo "crkavicu" kako navodish? Ma ajde molim te.

...А истовремено, на десет других тема мушкарци кукају како жене неће да рађају, како само гањају каријеру и како због тога пада наталитет и држава изумире....

Ајде, договорите се већ једном....:roll:
 
Znaci treb da cuti i trpi,jer kod njega ima leba da jede?
Za razvod,meni su dovoljni poremeceni odnosi,konstantno maltretiranje i ponizavanje!
Nema tu dobrog vaspitanja dece,ako muz i zena nisu u skladu,i ako jedu iz zlatnih kasika!Tako da izgovor,da deca imaju materijalnu sigurnost,nije dovoljno za njihovo pravilno odrastanje!Deci je potrebna skladna porodica da bi od njih postali zdravi ljudi,a ne materijalno bogatstvo!
Poznajem siromasnu porodicu,zeni je to drugi brak,jedva da je i Osnovnu skolu zavrsila.U prvom braku je bila fizicki i psihicki zlostavljana,i iz tog braka ima sada vec odraslog sina.a u drugom cerku i sina.Sa sadasnjim muzem,iako jedva krpe kraj s krajem ima skladan odnos,sin joj zavrsava fakultet,vredan i skroman momak,radio je za dnevnicu kod mog muza na gradjevini,da bi pomogao roditeljima,a opet uspeo je faks da privede kraju,ostalo mu je jos dva ispita.Dakle,da bi deca bila formirana kao normalni ljudi,prvenstveno je potreban sklad u porodici,a ne novac!

Ne, uopšte nisam za ćuti i trpi. Čini mi se da je to pre postavljačica teme, jer već, kako kaže, trpi nekoliko godina, a ništa nije preduzela da se osamostali. Sad joj je malo dosta svega, ali još se pita da li to ona može. Naravno, sasvim je druga stvar ako ona ne radi jer joj on ne dozvoljava i ako ona u tom braku ima komplikovanije probleme.
Učinilo mi se, možda pogrešno, da je ona malo inertnija.
Ti si drugačija, i svaka čast na tome. Očigledno je da umeš da uzmeš svoj život u svoje ruke i da umeš da se prilagodiš kad ti problemi zakucaju na vrata (što znamo i sa one druge teme) bez obzira koliko ti je teško. Ne čekaš da neko drugi rešava ono što ti sručilo na glavu. Ali nisu svi ljudi takvi.
I još nešto što je, čini mi se, važno. Ja sam sigurno dosta starija od vas i sada malo drugačije vidim stvari nego pre petnaestak godina. I situacija je mnogo teža, posla skoro da nema, makar posla koji je siguran tek toliko da imaš za stan i hleb. A deca traže svoje. Gde da ih povedeš kad nemaš pojma ni ti gde kreneš. Mislila sam da mošda sačeka sa samim razvodom, ali da odmah uzme svoj život u svoje ruke, da se bori za posao i makar minimalnu egzistenciju, koja ipak može da bude neki početak.
Uostalom, ja nemam to iskustvo, iako, kao i drugi, imam hiljadu drugih problema.
Takođe, potpuno mi se čini razumnim ono što je Helen predložila.
A ne samo uzmi decu za ruke, pa na ulicu ili kod mame, sa kojom još nije razgovarala i koja, ako sam dobro shvatila, još ne zna ništa o tome pa je nije ni zvala da dođe.
 
Ne, uopšte nisam za ćuti i trpi. Čini mi se da je to pre postavljačica teme, jer već, kako kaže, trpi nekoliko godina, a ništa nije preduzela da se osamostali. Sad joj je malo dosta svega, ali još se pita da li to ona može. Naravno, sasvim je druga stvar ako ona ne radi jer joj on ne dozvoljava i ako ona u tom braku ima komplikovanije probleme.
Učinilo mi se, možda pogrešno, da je ona malo inertnija.
Ti si drugačija, i svaka čast na tome. Očigledno je da umeš da uzmeš svoj život u svoje ruke i da umeš da se prilagodiš kad ti problemi zakucaju na vrata (što znamo i sa one druge teme) bez obzira koliko ti je teško. Ne čekaš da neko drugi rešava ono što ti sručilo na glavu. Ali nisu svi ljudi takvi.
I još nešto što je, čini mi se, važno. Ja sam sigurno dosta starija od vas i sada malo drugačije vidim stvari nego pre petnaestak godina. I situacija je mnogo teža, posla skoro da nema, makar posla koji je siguran tek toliko da imaš za stan i hleb. A deca traže svoje. Gde da ih povedeš kad nemaš pojma ni ti gde kreneš. Mislila sam da mošda sačeka sa samim razvodom, ali da odmah uzme svoj život u svoje ruke, da se bori za posao i makar minimalnu egzistenciju, koja ipak može da bude neki početak.
Uostalom, ja nemam to iskustvo, iako, kao i drugi, imam hiljadu drugih problema.
Takođe, potpuno mi se čini razumnim ono što je Helen predložila.
A ne samo uzmi decu za ruke, pa na ulicu ili kod mame, sa kojom još nije razgovarala i koja, ako sam dobro shvatila, još ne zna ništa o tome pa je nije ni zvala da dođe.

Slazem se da ne sme srljati,jer ce joj to stvoriti niz drugih problema.Ali nismo svi istog ni porekla ni psiholoskog profila,ni obrazovanja.
Predlozila bih postavljacici teme da pokusa uspostaviti komunikaciju sa muzem(mada to kod mene nije upalilo,da l ja nisam umela ili on nije imao volju,ne znam)da nadje kakav takav posao,pa ako i dalje ne valja,razvod pobeci nece!Uglavnom,sta god uradila,mora uloziti veliki napor u uspeh,a lakog resenja nema!
 
Kolika su ti deca? Kakav odnos imas sa njima, tj koliko shvataju i kako dozivljavaju odnos izmedju vas dvoje? Pricaj sa njima, mirno, sistematski, tako da bi mogli da budu svesni situacije i cinjenicnog stanja.
To sto vices da te potcenjuje, omalovazava postoji velika verovatnoca da ce te dovesti do toga da izgubis sebe i i sama pocnes da verujes u to.
Ok, mozda sad imas dobre uslove za zivot, ali zar je to sve? Sta kad ti deca poodrastu i mozda odu od kuce na skolovanje, jel' mislis stvarno da je on covek s kojim zelis da provedes ostatak zivota? Jel' mislis da je ta nezdrava atmosfera dobra po bilo koga od vas?
Nula nije laka, ali je ipak nesto. I nula nije vecna, ako zelis i trudis se.

Sto se dece tice, negde sam procitala to i mogu milion puta da potvrdim, nije bitno koliko roditelja imate u kuci nego kako svojim prisustvom deluju na vas. Razgovor, razgovor, razgovor...

Moja majka isto nije htela da ode od mene. Sve dok jedne noci zamalo nije dobila noz u glavu i smrt pred mojim ocima, pa sam je spakovala u 3 ujutru i sutradan poslala sto dalje na sigurno, jer drugog izlaza nije bilo. Nemas pojma koliko losa atmosfera moze da utice na decu samo sto verovatno nece da vam se zale na to, jer znaju da je i vama verujem tesko.

Srecno i nadam se najboljem ishodu!
 
ženski stav: muž je verovatno nasilnik i kreten koji želi da mu žena sedi kod kuće i pegla
muški stav: žena se verovatno udala zbog para i lagodnož života bez rada

ovo je srbija.
;)

Ako se zena klasifikuje kao domacica, ona ima pravo da kao ravnopravan clan ucestvuje u deobi imovine stecene u braku. To je teorija. Praksa je da ako je zena domacica ne znaci da je dobra domacica, iliti cak ni d od domacice. Kafenise od drugarice do drugarice, pusi 3 pakle dnevno, a mala deca su od muzevlje plate u vrticu! Zeni je tad jako dosadno i ona pocinje iracionalno da razmislja, ma hocu ovo hocu ono...neki drugi bi mi obezbedio ,cuj, bolji zivot itd. Takve zene naravno da i ne treba muz da postuje...treba da je kinji i omalovazava
 
Poslednja izmena:
...А истовремено, на десет других тема мушкарци кукају како жене неће да рађају, како само гањају каријеру и како због тога пада наталитет и држава изумире....

Ајде, договорите се већ једном....:roll:

Нешто слично хтедох да приметим.
Ни један, али ниједан једини коментар није ни покушао да уђе у срж проблема, да види шта је то што не ваља, да види да ли та друга страна има неке аргументе, не, само "Бежи! Он је кретен! Боље ће ти бити самој! Узми му и паре и децу па нека цркне!"
Значи, нема ни трага размишљању да се њих двоје изборе да живе боље и да буду срећнији, или макар да покушају. Ма, сеци Мишко.
Са таквим саветима, нека јој је Бог у помоћи.
 
Нешто слично хтедох да приметим.
Ни један, али ниједан једини коментар није ни покушао да уђе у срж проблема, да види шта је то што не ваља, да види да ли та друга страна има неке аргументе, не, само "Бежи! Он је кретен! Боље ће ти бити самој! Узми му и паре и децу па нека цркне!"
Значи, нема ни трага размишљању да се њих двоје изборе да живе боље и да буду срећнији, или макар да покушају. Ма, сеци Мишко.
Са таквим саветима, нека јој је Бог у помоћи.

To je bas tako, kao da postoje dve vrste brakova tacnije gledanja na brak. U nekim slucajevima se sece na prvu sve sa mislju da je zivot prekratak da bi se cekalo da dodju bolju dani da se neko ili nesto promeni na bolje, a o naporu da se ulozi bilo kakav trud da ne govorimo.
sa druge strane je toliko primera kojima je zivot ili barem mladost propala cekajuci da se desi cudo i da se stvari sloze onako kako je najbolje za sve. I daju zene a i muskarci nebitno poslednji atom snage da spasu ono sto se nije moglo spasti. Posle im zao zivota koji je prosao u cekanju a mogao je da se zivi.

Samo retki nalaze pravu meru, pravilno procene i mogucnosti i zelje i granicu dokle ce da trpe ili dokle da cekaju. Neki ostanu u braku a neki odu.
 
Ne brini, ni ne trazim ti da provodish vreme samnom. Ali eto, neka nam autor teme objasni zashto nikada nije radila i sebe ucinila nezavisnom? Pod uslovom da ne izmislja.

Kad je tema ovako kratka, obično je celu pročitam pre nego što prokomentarišem. Ali sada odstupam od tog pravila, pročitala sam do ovog posta i ovde se uključujem u temu.
Ja, Pufer, isčita par puta uvodni post. Ili nisam dobro videla ili zaista ne piše da postavljačica nikada nije radila... Rekla je da nije stambeno zbrinuta i da ne ma posao... a ne da nikada nije radila!
Neću da se razvodim, hvala Bogu, ali i ja nisam stambeno obezbedjena, i nemam posao. I pre nego što, kao madjioničar zeca, iz šešira izvučeš zaključak da nemam kvalifikacije i da nikada nisam radila i da ne nameravam da radim - razmisli... Govorila sam u prvom licu jednine - ja, ali važi za bilo koga, naravno. Kako ljudi mogu biti takvi, da na osnovu jednog šturog posta, par rečenica koje ne govore praktično ništa osim osnove osnova o nekome, zaključuju o svemu i svačemu? Ti znaš da ona nema kvalifikacije i da nikada nije radila... :roll: Na osnovu ovog posta, uvodnog... pa čestitam ti onda, mislim da si vidovit :roll:
 

Back
Top