Нepatitis C

To je odlicna vest ako je tako.

edit:
Moguce. Po indijskim sajtovima (a NE peporucujem ljudima da ih sami kontaktiraju jer ima svega i svacega) vidim da su cene za Harvoni vec na 13.500 rupija a za Epclusa-u 15.500 rupija za pakovanje od 28 tableta (sto za 3 meseca bude 600-700 evra) .

Sto se tice slanja u Austriju govorim o slanju iz Engleske (gde mr.Jeffereys i neki indijci imaju bazu kako sam shvatio) a ne iz Indije.
Iz Engleske lekovi stignu u Austriju bez problema.
 
Poslednja izmena:
Bravo Bluntman logicno razmisljanje...lekovi su dostupni svima i lako se nabavljaju po bas povoljnim cenama samo treba proguglati i kupiti i to cak u Srbiji...licno znam da je greg u svom postu napisao da pacijenti ne treba da se plase falcifikovanih generickih lekova jer su neisplatljivi za proizvodnju i profit je nikakav vec se treba plasiti falcifikovanih negenerickih lekova i naveo je primer u Japanu gde se pojavio Harvoni isti kao original(preslikan) koji je po sastavu isti ali je fake.Greg pa Freeman i njegovi saradnici su isto prodavali ili su ljude usmeravali na kinesku kompaniju Meschochem koja prodaje samu supstancu sofosbuvir,ledipasvir i daclatasvir i gde su ljudi masovno ubijali virus u sebi...Sto moze i da se vidi na njehovom blogu.Najvise su tu uslugu koristili pacijenti iz Australije,i sam sam razmisljao da kupim istu ali sam odustao.
 
20170529_133420.jpg
 
Evo sitvacije od pre neki dan gde decko koji je nabavio lek preko mene nakon terapije dobija rezultat da mu je ostalo 127 kopija.Radio je pcr u Klinickom centru Beograd.Ja sam istog trenutka dosla tamo i nasla se sa njim na gastroenterologiji i uputila ga,posto sam se raspitala na 100 strana da postoji mogucnost da je on ipak negativan ali da su mu ostale mrtve kopije jer takvi slucajevi postoje.On je usao u ordinacinu i pitao doktorku da li da ponovo izvadi krv i doktorka mu je rekla ne,nisi izlecen i dodji ponovo u septembru da vidimo sta cemo.Ne zato sto je ta doktorka losa,ona je vrhunski strucnjak za jetru ali sa ovim lekovima nema toliko iskustva.Na moj nagovor otisli smo pravo u privatnu laboratoriju i decko je ponovo izvadio krv.Razlika izmedju ta dva vadjenja krvi je 13 dana.I decko je juce dobio NEGATIVAN kvalitativni test.Zamislite kroz sta bi taj decko prolazio da je cekao septembar.To je nesto sto nema cenu,taj moj osecaj radosti i srece zbog tog momka,neopisivo.
Ja stvarno stojim iza svega sto govorim i ne zelim da ispadne da ja hvalim sebe,jednostavno pricam o necemu sto znam.
Necu da dozvolim da ljudi gube dragoceno vreme ili da naidju na neku pricu koja nije kako treba.

Ovo su sjajne vesti, čak i za mene! :) Ja još nisam uradila PCR jer imam kontrolu za nekoliko dana pa ću prvo sačekati da vidim da li će mi oni uraditi jer nije baš jeftino a ako neće, pravo odatle u privatnu laboratoriju je rne mogu više da čekam. Malo mi je frka jer sam ubedila sebe da je sad sigurno negativan, pre svega zato što se dobro osećam, u poslednje vreme sve bolje i bolje. Vratila mi se volja za životom pa bi me bilo šta osim negativbog rezultata bacilo u bedak. Javljam šta je bilo čim saznam. Pozdrav!

Winner1 i tvoja vest me obradovala od srca! Zmaj je konačno pao, pa to je sjajno! :D
 
Ako hoces privatno da radis pcr najjeftinije ti je u Biomedica,a imas i popust na cenu bar su nama davali sa facebook grupe za 8600 din,jer su masovno dolazili ljudi kod njih na preporuku.trenutnu cenu ne znam ali znam da su najjeftiniji od svih i kvalitativni i kvantitativni,stim da ne broji ispod 1000 kopija kvantitativni.
 
Kao shto sam napisao i prije,konstatovana mi je na fibroskenu F4,sa nadanjem da ce nestankom virusa vrlo vjerovatno preći u F3.

Juče sam se igrom slučaja,nashao sa mojom prijateljicom iz djetinjstva,koja je udata u BG i po prezimenu nisam znao da ću biti pregledan upravo kod nje,i bio sam euforichno zadovoljan:)

Izvanredna dama i veliki struchnjak,dr Ksenija Bojović,radi na Infektivnoj u BG sa dr Delićem,godinama.

Rekla mi je da sumnja da je ovo F4 validno,da sad ne detaljishem kako i zashto,ali mi je savjetovala da kod nje u BG ponovo nakon nekog vremena uradim fibrosken iili biopsiju,da čvrsto vjeruje da shanse nema da je ovo ciroza jer bi nalazi bili puno loshiji da je u pitanju ta F4 ciroza.

Ima izvanredan pristup,prava dama od kad znam za nju,i bash mi je ulila dosta vjere i pouzdanja da će sve biti u redu,eto ukratko toliko.

Pozdrav svima,pa se chujemo.
 
Prošla sam terapiju iz Indije Ledifos + Ribavirin 84 dana. Imala sam hepatitis C1 30 godina, zapatila sam ga na jednoj operaciji u Kamenici preko krvi. Pre pet godina sam bila na terapiji pegilovani interferon + ribavirin koja nije uspela. Pre tri nedelje sam završila terapiju Indijca, uradila PCR koji je negativan ispod 12. Inače imam cirozu F4. Vrlo uredno živim. blaga ishrana, šetnja,vožnja biciklom,plivanje. Ovu sam terapiju podnela dobro do pred kraj, kada su počeli bolovi u stomaku , hemoroidi, ešerihija, nesanica. Non stop sam u WC.u. Baš mi je teško, ali guram nekako. Imam dobru podršku. Plačem često a čujem da se i još neki tako osećaju. Kažu da treba da prodje neko vreme posle terapije da se izbaci terapija. Ovo je baš čudno jer ja se svo vreme osećam da sam na terapiji a nisam. Volela bih . da neko ko je ovo prošao a i pegilovani interferon, da napiše da li se oseća loše. Ena
 
Ja 30 godina bolujem od hepatitisa C genotip 1. Prošla sam interferonsku terapiju, neuspešno, sa užasnim iskustvom. Mislila sam da nikada više neću sebe izložiti još nekoj terapiji ali evo, prošla sam indijca /Ledifos + ribavirin. Bilo mi je teško i još je jer se lek izbacuje. Pre tri nedelje sam završila terapiji i bila sam malodušna kao i vi dok sam čekala rezultate PCR. Ali evo negativna sam ispod 12. Inače imam cirozu F4. Za tri meseca radim ponovo PCR i nadam se da će biti sve u redu. AST i ALT su mi stalno normalni što nikada nije bilo. Moja profesorka kaže da je ovo revolucionarni lek o čemu će se uskoro pričati. U mojoj grupi je preko sto ljudi prošlo ovu terapiju i svi su negativni. Pozdrav. Ena
 
Ja 30 godina bolujem od hepatitisa C genotip 1. Prošla sam interferonsku terapiju, neuspešno, sa užasnim iskustvom. Mislila sam da nikada više neću sebe izložiti još nekoj terapiji ali evo, prošla sam indijca /Ledifos + ribavirin. Bilo mi je teško i još je jer se lek izbacuje. Pre tri nedelje sam završila terapiji i bila sam malodušna kao i vi dok sam čekala rezultate PCR. Ali evo negativna sam ispod 12. Inače imam cirozu F4. Za tri meseca radim ponovo PCR i nadam se da će biti sve u redu. AST i ALT su mi stalno normalni što nikada nije bilo. Moja profesorka kaže da je ovo revolucionarni lek o čemu će se uskoro pričati. U mojoj grupi je preko sto ljudi prošlo ovu terapiju i svi su negativni. Pozdrav. Ena

To sto se osecate lose osecate se zbog ribavirina.To sto placete to je isto zbog ribavirina.Ribavirin hoce da napravi promene raspolozenja,tugu,bes.Mnogi ljudi imaju iste te simptome zbog ribavirina.Ne sekirajte se to ce proci,lekovi ostaju u krvi jos 8 nedelja nakon zavrsetka terapije.Bitno je da ste izbacili virus,jetra ce sada poceti da se oporavlja.
 
Elena i ja imam preslikano iskustvo kao tvoje. Interferon kao sto kazes uzasno iskustvo a za vreme terapije generickim lekom bilo je malo pomesanih emocija i nista vise. Interesuje me kakvi su ti rezultati za trombocite jer mi jedino oni nisu u redu a isto imam cirozu F4 i virus od rodjenja, preko 40 godina.pozz
 

Back
Top