Calivita?

Nekadašnji California Fitnes? Ili tako nesto? Svi ga hvale, ja se nesto neckala da uzmem Fe ili neki kompleks vitamina ali nikako da se nakanim.
Nisam čula negativne komentare.
 
Davno - dok nisam saznao za kvalitetnije (a i jeftinije) suplemente.
Dugo vec ne pratim sta imaju u asortimanu... ali ne verujem da su nesto poboljsali sto se tice kvaliteta.
U svakom slucaju ima mnogo boljih izbora na tom trzistu od njihovih proizvoda
 
Nekadašnji California Fitnes? Ili tako nesto? Svi ga hvale, ja se nesto neckala da uzmem Fe ili neki kompleks vitamina ali nikako da se nakanim.
Nisam čula negativne komentare.
I meni treba gvožđe, od 2 osobe sam čula da je nabolje na tržištu, pa sam htela da čujem još koje mišljenje.
 
Davno - dok nisam saznao za kvalitetnije (a i jeftinije) suplemente.
Dugo vec ne pratim sta imaju u asortimanu... ali ne verujem da su nesto poboljsali sto se tice kvaliteta.
U svakom slucaju ima mnogo boljih izbora na tom trzistu od njihovih proizvoda
Kojih, za anemiju?
Sve,što sam probala je slabo.
 
Ja sam pila Feroglobin. Nije loš. Ali jedino što mi je pomoglo je konjski biftek. Svaki treći dan, samo malo bibera i na par sekundi na vreo tiganj. Krvav i svež. Diže Fe garantovano. Čak je i ukusno. Parče malo manje od nadlanice.
 
Kojih, za anemiju?
Sve,što sam probala je slabo.
Kad se kaze anemija vecina ljudi pomisli samo na manjak gvozdja (i jednostavno resenje u vidu uzimanja *nekakvog* izvora gvozdja)... ali cini mi se da ima vise vrsta anemije pa je kod nekih glavni uzrok nedostatak sasvim drugih stvari (recimo vitamina B12 ili folne kiseline npr.)
Samim tim prvo treba odrediti TACAN uzrok (dijagnostika je preduslov svakog uspesnog lecenja) a tek onda traziti adekvatno resenje... pa i u vidu suplemenata, dijetetskog rezima i sl.
Ali, cak i da jeste gvozdje ono sto tebi treba kad pogledam deklaraciju Calivitinog gvozdja prvo bih se zapitao ZASTO nisu napisali koji je tacno (hemijski) oblik njihovog gvozdja??? Sta znaci fraza na njihovom sajtu - *Iron Plus je kompleksni preparat izuzetnog kvaliteta koji sadrži organsko gvožđe i vitamin C koji poboljšava njegovu apsorpciju...* Ozbiljni ljudi napisu kod gvozdja da li je u obliku sulfata (los oblik) ili neki bolji oblik (npr. bisglicinat), kod C vitamina napisu da li je akorbinska kiselina (los oblik) ili npr. kalcijum (ili natrijum) askorbat sto su bolji oblici. Kod Calivitinog suplementa stoji ovaj sastav -

Sastav

14mg Gvožđe
30mg Vitamin C
10mg Bioflavonoidi citrusnog porekla

sto je SMESNO i ne govori NISTA o gore pomenutim kljucnim parametrima (koji tacno oblici gvozdja i Cvitamina???) za procenu kvaliteta...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za razliku od smesne Calivite zaglavljene u *90-tim godinama XX veka (koju *svi hvale* jer i ne znaju za bolje) kad vidim (kod drugog suplementa) ovakvu deklaraciju -


Supplement Facts

Serving Size: 1 Capsule

Servings per Container: 60



Amount Per Serving% Daily Value
Vitamin C (as Ascorbic Acid)15 mg17%
Vitamin B6 (as Pyridoxal 5'-Phosphate)5 mg294%
Folate (400 mcg as L-5-Methyltetrahydrofolate from L-5-Methyltetrahydrofolic Acid, Glucosamine Salt)667 mcg DFE167%
Vitamin B12 (as Methylcobalamin)300 mcg12,500%
Iron (as Ferrochel® Ferrous Bisglycinate Chelate)36 mg200%

Kod ovih drugih mi je jasno da se radi o ozbiljnoj firmi koja se potrudila da u svoj preparat stavi ne samo kvalitetan oblik gvozdja (helirani bisglicinat zasticen i registrovan kao garanciju) vec i KOFAKTORE (vitamin B6, folnu kiselinu, vitamin B12...) u najkvalitetnijim danas poznatim oblicima.
Tako rade kvalitetni proizvodjaci za razliku od *vacaroske* Calivite

Ovaj drugi proizvod je konkretno na ovom linku ( https://www.vitacost.com/thorne-research-ferrasorb) ali takvi su i mnogi drugi (naveo sam ovaj primer samo da bih ukazao na razliku *cuvene* Calivite i stvarno solidnih suplemenata)
 
Poslednja izmena:
Kad se kaze anemija vecina ljudi pomisli samo na manjak gvozdja (i jednostavno resenje u vidu uzimanja *nekakvog* izvora gvozdja)... ali cini mi se da ima vise vrsta anemije pa je kod nekih glavni uzrok nedostatak sasvim drugih stvari (recimo vitamina B12 ili folne kiseline npr.)
Samim tim prvo treba odrediti TACAN uzrok (dijagnostika je preduslov svakog uspesnog lecenja) a tek onda traziti adekvatno resenje... pa i u vidu suplemenata, dijetetskog rezima i sl.
Ali, cak i da jeste gvozdje ono sto tebi treba kad pogledam deklaraciju Calivitinog gvozdja prvo bih se zapitao ZASTO nisu napisali koji je tacno (hemijski) oblik njihovog gvozdja??? Sta znaci fraza na njihovom sajtu - *Iron Plus je kompleksni preparat izuzetnog kvaliteta koji sadrži organsko gvožđe i vitamin C koji poboljšava njegovu apsorpciju...* Ozbiljni ljudi napisu kod gvozdja da li je u obliku sulfata (los oblik) ili neki bolji oblik (npr. bisglicinat), kod C vitamina napisu da li je akorbinska kiselina (los oblik) ili npr. kalcijum (ili natrijum) askorbat sto su bolji oblici. Kod Calivitinog suplementa stoji ovaj sastav -

Sastav

14mg Gvožđe
30mg Vitamin C
10mg Bioflavonoidi citrusnog porekla

sto je SMESNO i ne govori NISTA o gore pomenutim kljucnim parametrima (koji tacno oblici gvozdja i Cvitamina???) za procenu kvaliteta...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za razliku od smesne Calivite zaglavljene u *90-tim godinama XX veka (koju *svi hvale* jer i ne znaju za bolje) kad vidim (kod drugog suplementa) ovakvu deklaraciju -


Supplement Facts

Serving Size: 1 Capsule

Servings per Container: 60



Amount Per Serving% Daily Value
Vitamin C (as Ascorbic Acid)15 mg17%
Vitamin B6 (as Pyridoxal 5'-Phosphate)5 mg294%
Folate (400 mcg as L-5-Methyltetrahydrofolate from L-5-Methyltetrahydrofolic Acid, Glucosamine Salt)667 mcg DFE167%
Vitamin B12 (as Methylcobalamin)300 mcg12,500%
Iron (as Ferrochel® Ferrous Bisglycinate Chelate)36 mg200%

Kod ovih drugih mi je jasno da se radi o ozbiljnoj firmi koja se potrudila da u svoj preparat stavi ne samo kvalitetan oblik gvozdja (helirani bisglicinat zasticen i registrovan kao garanciju) vec i KOFAKTORE (vitamin B6, folnu kiselinu, vitamin B12...) u najkvalitetnijim danas poznatim oblicima.
Tako rade kvalitetni proizvodjaci za razliku od *vacaroske* Calivite

Ovaj drugi proizvod je konkretno na ovom linku ( https://www.vitacost.com/thorne-research-ferrasorb) ali takvi su i mnogi drugi (naveo sam ovaj primer samo da bih ukazao na razliku *cuvene* Calivite i stvarno solidnih suplemenata)
Hvala puno, znači mi to mnogo, naravno da tražim nešto što je kvalitet i što mi može pomoći. Gde i kako doći do ovog boljeg?
Pijem Feroglobin forte i u njemu ima folna, b12,b6, cink. Do sada mi je to bas dobro pomagalo ali posle ovog X noža i pored toga što ga redovno pijem snage nigde. Teško se oporavljam pa sam zbog toga tražila drugu opciju.
 
Kojih, za anemiju?
Sve,što sam probala je slabo.
Meni je pomogao Globifer forte. Nisam imala nikakva neželjena dejstva , a pomogao mi je.
Apsorpcija je ključna. Previše miligrama gvožđa se ne može resorbovati. Lepo je primetio crni zmaj da proizvođać i ne kaže o kakvom obliku gvožđa je reč , a ima razlike itekako.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, znači mi to mnogo, naravno da tražim nešto što je kvalitet i što mi može pomoći. Gde i kako doći do ovog boljeg?
Pijem Feroglobin forte i u njemu ima folna, b12,b6, cink.
Do sada mi je to bas dobro pomagalo ali posle ovog X noža i pored toga što ga redovno pijem snage nigde. Teško se oporavljam pa sam zbog toga tražila drugu opciju.
Kljucno za kvalitet suplemenata je da u njemu budu najbolji (najiskoristljiviji) sastojci. I oni sa losim sastojcima su bolji nego nista ali zasto danas kad je moguce nabaviti bolje to i ne uraditi.
Napisao sam ti primer dobrog suplementa gvozdja i sta treba da gledas (na sta da obratis paznju) kad kupujes. NIJE dovoljno da ti uvale nesto sto samo *ima folnu, B12, B6, cink* (pored, naravno, gvozdja kao glavne supstance unutra). Ako hoces BOLJE treba da npr. folna bude FOLAT (a ne obicna *folna kiselina*), treba da B12 bude METILKOBALAMIN (a ne cijanokobalamin), treba da B6 bude u obliku PIRIDOKSIL 5 FOSFAT (a ne piridoksin), treba da cink bude u obliku nekog helata (npr. glicinat) a ne neki los, nekvalitetan oblik (sulfat ili oksid), bakar isto tako (a ne sulfat). Ono sto sam zacrnio u prethodnom postu sa deklaracijama nije SLUCAJNO zacrnjeno - ljudi prelete preko toga jer ih to smara ali to su KLJUCNI detalji za razlikovanje zaista kvalitetnog suplementa od osrednjeg (ili polujadnog).
Kao sto kad kupujes kola, stan, mobilni telefon, dizes kredit citas *sitna slovca* da ne bi bila prevarena tako treba i kod suplemenata ako ne zelis da ti za tvoje pare varaju i uvaljuju kojesta. Znaci, moras malo da izgubis vrtemena i naucis i ovo. I ne treba da se snebivas vec da konkretno u apoteci trazis da vidis na deklaraciji od svih brojnih preparata gvozdja kad ti nude sta ispunjava ove uslove a sta ne - oni su duzni da ti daju te informacije a ne da verujes frazama - *Ovo je najbolje, to svi piju, reklo mi mnogo ljudi...* i sl. gluposti.

I ne znam da li (i gde) moze da se kupi u Srbiji nesto poput onog sto sam gore preporucio (ako mislis da udjes u apoteku, prodavnicu i to odmah kupis) - davno vec sebi narucujem suplemente preko interneta (i mnogo kvalitetnije a koje jeftinije placam i sa dodatim troskovima transporta i *carine* ako je ima ). Ako tako ne mozes (iz bilo kojih razloga) onda bar ovde obrati paznju i trazi nesto sto bolje ali na pravilan nacin a ne na *lenji* (najlaksi ali i najlosiji) nacin). Sajtovi sa kojih mozes da kupujes su npr. https://www.vitacost.com/ ili https://www.iherb.com/

p.s. Pozvao sam nekoliko apoteka (posto po mufljarskom *srpskom* obicaju to nisam mogao da saznam sa njihovih sajtova i trazio sam da mi procitaju u kojim su TACNO oblicima svi sastojci tog *cuvenog* Feroglobin forte - ispostavilo se da je, nazalost ocekivano, cink u obliku sulfat (los oblik), bakar sulfat (lose), folna je *klasicna* folna kiselina (los oblik) a nije folat so bi bilo bolje, B12 je cijanokobalamin (isto los oblik).... Dakle sem gvozdja koje je fumarat (sto i nije bas lose) SVE DRUGO u tom *cuvenom i hvaljenom* proizvodu JADNO.

Izvinjavam se na preopsirnosti ali to vam je realnost - ili potrosis vreme (i informises se o necemu) ili si zrtva koju iskoriscavaju prodajuci ti gluposti
 
I, takodje je i ishrana kod tih problema vrlo vazan cinilac (ovo sto Pinnochio i Slavan pisu) - mozda nije i za tebe (polu)sirova konjetina, kakao, kopriva nesto optimalno kao za njih ali moras i tu da saznas (kao i za suplemente) sta je za tebe blagotvorno a sta ti od *redovne* ishrane mozda nanosi i ogromnu stetu a ti to npr. mnogo volis - recimo ljudi uglavnom ne znaju da hrana bogata kalcijumom (mlecni proizvodi) ometa apsorpciju gvozdja tako da ako jedes npr. meso (dobar izvor gvozdja) sa mlecnim proizvodima u istom obroku (a to je u nasem podneblju svakodnevni obicaj) onda niti iskoriscavas gvozdje niti kalcijum. Dok npr. C vitamin povecava iskoriscenje gvozdja ako je u istom obroku (tome sluzi salata sa npr. limunovim sokom umesto sirceta ili kivi/narandza/nar koju pojedes pre *mesnog* obroka ili limunada/caj od pravog sipka uz obrok)... Pa, prica o ishrani po krvnim grupama (iako se smatra sarlatanstvom) cesto ljude sa hronicnim zdravstvenim problemima *vrati na ispravan put* kad prestanu da jedu ono sto su jeli *citav zivot* jer *mnogo vole* a ne znaju da ih je to sto *mnogo vole* i *slusaju svoje telo* i dovelo do bolesti...
Ali, to je vec prica bez kraja (prehrambeni pristupi)
 
Mozda ovo gvozdje, samo ja ne znam engleski pa ne mogu bas da realizujem kupovinu.
Screenshot_20240222_162847_Krstarica.jpg
 
Kljucno za kvalitet suplemenata je da u njemu budu najbolji (najiskoristljiviji) sastojci. I oni sa losim sastojcima su bolji nego nista ali zasto danas kad je moguce nabaviti bolje to i ne uraditi.
ne prekonosira, nismo svi upućeni kao ti.
dr preporuči i ko smo mi da sumnjamo.
nađoh ovo Iron Bis Glycinate
Dopuniti činjenice
Veličina obroka: 1 kapsula
Porcije po spremniku: 60

Količina pri serviranju% dnevne vrijednosti
Vitamin C (kao askorbil palmitat)100 mg111%
Folat (kao L-metiltetrahidrofolat kalcij)400 mcg DFE100%
Vitamin B12 (kao metilkobalamin)400 mcg16,667%
Željezo (kao Fe bis-glicinat)30 mg167%
 
Mozda ovo gvozdje, samo ja ne znam engleski pa ne mogu bas da realizujem kupovinu.Pogledajte prilog 1503099
Taj proizvod je bas mnogo los... Jer je u njemu gvozdje SULFAT (najgori oblik)... kao sto vidite ispod u tablici
A sto se tice znanja engleskog i ostalih *tehnikalija* za narucivanje iz inostranstva mozda moze da vam pomogne neko od *omladine* ako imate tako nekog u okruzenju ko je voljan (oni se obicno dobro snalaze u tim problemima)

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving% Daily Value
Iron (as Dried Ferrous Sulfate)65 mg361%
 
ne prekonosira, nismo svi upućeni kao ti.
dr preporuči i ko smo mi da sumnjamo.
nađoh ovo Iron Bis Glycinate
Dopuniti činjenice
Veličina obroka: 1 kapsula
Porcije po spremniku: 60

Količina pri serviranju% dnevne vrijednosti
Vitamin C (kao askorbil palmitat)100 mg111%
Folat (kao L-metiltetrahidrofolat kalcij)400 mcg DFE100%
Vitamin B12 (kao metilkobalamin)400 mcg16,667%
Željezo (kao Fe bis-glicinat)30 mg167%
Ovo je vec primer ODLICNOG suplementa gvozdja - malo je cak bolji i od onog koji sam ja prvo gore predlozio jer je u ovom C vitamin kvalitetniji nego u onom mom (a sve drugo je kako treba).
Eto Affro - kupite ovo sto je LikiLee sad postavila ako to ima kod nas da se nabavi (tako izbegavate peripetije sa narucivanjem iz inostranstva)

p.s. *ne prekonosira* - ovo ne razumem sta si htela da kazes?
*Dopuniti cinjenice* - ni ovo ne razumem - koje cinjenice?

 
Poslednja izmena:
Taj proizvod je bas mnogo los... Jer je u njemu gvozdje SULFAT (najgori oblik)... kao sto vidite ispod u tablici
A sto se tice znanja engleskog i ostalih *tehnikalija* za narucivanje iz inostranstva mozda moze da vam pomogne neko od *omladine* ako imate tako nekog u okruzenju ko je voljan (oni se obicno dobro snalaze u tim problemima)

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving% Daily Value
Iron (as Dried Ferrous Sulfate)65 mg361%
To je sa onog drugog sajta koji je okacen u tvom postu.
 

Back
Top