Lovac u žitu

Litle Mandy

Početnik
Poruka
6
Pre neki dan kupila sam drugarici za rodjendan moju omiljenu knjigu Lovac u zitu i,onako iz zezanja,krenula da je malo prelistavam.Odusevila me je kao i kad sam je prvi put citala.I dalje je medju mojim naj omiljenijim.Sta vi mislite o njoj?
 
I ja sam je davno citala, nakon DUGE potrage za njom - nisam mogla nigdje da je nadjem, i kad se konacno pojavila bila mi je potpuno razocarenje... Mada sad nesto mislim da me nije razocarao pisac nego prevodilac, jer je bila katastrofalno prevedena. U svakom slucaju, rado bih probala jos jednom.
 
:)))) :!:
Vau, tu knjigu sam ja dobila od bivseg decka. Uvek me podseti na njega. Bili smo na exitu, u novom sadu i nesto se posvadjali. on je samo izasao i posle deset minuta se vratio sa tom knjigom u ruci, i strava posvetom na prvoj strani. divne uspomene. nego, knjiga je fina, cak i dobra ali nije bas po mom ukusu. ne znam zasto ali uvek neke delove mesam sa Diplomcem, Carls Veba.
Mada, eto, knjiga mi je draga i bez posebnog literarnog kvaliteta! :) :D
 
lovac u razi... Bas ti hvala! Upravo razmisljam sta ponovo da procitam... volim takve knjige, samo sto posle njih me uhvati neko ludilo, pa se dam na skitnju, alkohol... taj osecaj "lutalastva ", gubitnistva, traganja bas me onako pronadje... thank you jos jednom
 
laa-laa:
I ja sam je davno citala, nakon DUGE potrage za njom - nisam mogla nigdje da je nadjem, i kad se konacno pojavila bila mi je potpuno razocarenje... Mada sad nesto mislim da me nije razocarao pisac nego prevodilac, jer je bila katastrofalno prevedena. U svakom slucaju, rado bih probala jos jednom.


idi u beogradiski izlog, tamo ces naci sva dela bukovskog i selindzera. izdavac je lom. oni rade najbolji moguci prevod. nisam jos video da je neko tako dobro preveo knjigu na srpski. btw cathcer in the rye je strava knjiga.
 

Od Selinžera i Holdena Kolfilda sam se davno oprostio, još sa 14 godina. Ne bih čitao ponovo, ali ono što često ponovo čitam je pripovetka Džeroma D. Selinžera "Savršen dan za ribu bananu". Sjajna je.
 
heheehe.. kao i neko pre mene...i ja sam ovu knjigu dobila od moje prve velike ljubavi..pre 10 godina..i iako je knjiga tako-tako meni budi svaki atom .. jer meni sa 17 godina i sa onakvom posvetom...nije bilo puno bitno kakva je knjiga.. simpa je i citljiva je ali i nije neko delo...
 

Back
Top