Verenička i Partner viza - Australija

Cestitam gordana na odobrenu vizu stvarno mi je drago sto konacno ste dobili vizu.zelim vam sve najbolje

Hvala Ilce. I ja Vama želim sve najbolje. :bye:

- - - - - - - - - -

Hvala ti puno Gordana zaista su mi znacile tvoje savjete

- - - - - - - - - -

Veliki pozdrav do svima iz ex yu prostore

Nema na cemu. Još neko vreme ću se redovno uključivati ovde pa slobodno pitajte ako Vas nešto interesuje a da ja iz svog ličnog iskustva mogu da odgovorim i bar na taj način pomognem. Meni je ovaj forum mnogo značio. :bye:
 
Hvala draga Gordana .
Moje mišljenje je da je bitno pročitati sva uputstva i pokušati da se na sve odgovori kao treba. Ja verujem da su i ti CO fini ljudi, i da oni takođe znaju koje aplikacije brže odrade, a koje sporije. Svaki migracioni agent će vam reći, da ako je velika razlika u godinama između partnera, velika je verovatnoća da će se viza duže obrađivati, tako da i to od 13 do 19 meseci, ne znači da će svako čekati 19 meseci. Takođe, ako je nešto sumnjivo ( mi često ne znamo šta se pod tim podrazumeva ), naravno da puštaju vreme da vide šta će se dogoditi sa vezom. Razdvojenost često ruši ljubavi, i ovoliko čekanje će često uticati na to da se neko možda i raziđe. Ja sam do sada nekoliko puta imala posla sa našom ambasadom u Beogradu, i mogu vam reći da sam prezadovoljna. Pre 6 godina sam ja dobila turističku vizu, pre nego što sam se odlučila da apliciram za skilled , želela sam da dođem u Australiju i da vidim kako to sve izglleda. Moja mama i svekrva su obe aplicirale za turističku vizu, i obe su ih dobile brzo i bez ikakvih otežavanja. Mama na 12 meseci sa više ulazaka, svekrva na šest, tako da ja zaista verujem da svoj posao rade profesionalno.
 
Hvala draga Gordana .
Moje mišljenje je da je bitno pročitati sva uputstva i pokušati da se na sve odgovori kao treba. Ja verujem da su i ti CO fini ljudi, i da oni takođe znaju koje aplikacije brže odrade, a koje sporije. Svaki migracioni agent će vam reći, da ako je velika razlika u godinama između partnera, velika je verovatnoća da će se viza duže obrađivati, tako da i to od 13 do 19 meseci, ne znači da će svako čekati 19 meseci. Takođe, ako je nešto sumnjivo ( mi često ne znamo šta se pod tim podrazumeva ), naravno da puštaju vreme da vide šta će se dogoditi sa vezom. Razdvojenost često ruši ljubavi, i ovoliko čekanje će često uticati na to da se neko možda i raziđe. Ja sam do sada nekoliko puta imala posla sa našom ambasadom u Beogradu, i mogu vam reći da sam prezadovoljna. Pre 6 godina sam ja dobila turističku vizu, pre nego što sam se odlučila da apliciram za skilled , želela sam da dođem u Australiju i da vidim kako to sve izglleda. Moja mama i svekrva su obe aplicirale za turističku vizu, i obe su ih dobile brzo i bez ikakvih otežavanja. Mama na 12 meseci sa više ulazaka, svekrva na šest, tako da ja zaista verujem da svoj posao rade profesionalno.

NAATI T&I, ćao. :uja:
Poštujem tvoje mišljenje ali moje iskustvo nije tako slatko. Slažem se sa tobom, to je stvarno tako. Ja sam to tako shvatila i upravo tako sve odradila. Uputstva pročitala stotinak puta, sve ali bukvalno sve uradila kako treba, moj slučaj nije bio ni malo sumljiv a opet se razvuklo jako dugo. Muž i ja se poznajemo 30 i kusur godina, zabavljali se 3 ipo godine, vezu obnovili pre 7 godina, venčali se pre 3 ipo godine, dokazi su više nego jasni, on i po 2 puta dolazio u Srbiju u toku godine, ja odalzila u AU jednom godišnje. Iz svih navedenih razloga sam očekivala da će sve biti puno brže. I ja verujem da su CO ljudi, vizu ili bilo šta u vezi vize ne odobrava automat nego čovek. Baš iz tog razloga i kažem da mnogo zavisi od CO. E sad samo zamislite da i taj CO može da bude loše raspoložen, namćorast po prirodi, da se loše oseća, da ga nešto muči ili boli, da je ustao na levu nogu, da je malo opušteniji u vezi posla.........Moja CO kad me zvala uopšte nije bila ljubazna, ni malo prijatna niti je bila strpljiva. Kad je zvala sina i nije ga dobila na prvi poziv, zvala je mene, tad je bukvalno histerično vikala na mene. Moje iskustvo je takvo i mislim da treba da ga podelim sa ljudima ovde da budu spremni da i to može da im se dogodi. U svakom slučaju moj slučaj je završen i hvala Bogu moja karta je rezervisana. :maramica: Drago mi je što su tvoja mama i svekrva bez problema pored rigoroznih pravila ambasade dobile vize i to još na 6 i 12 meseci. Stvarno je super da malo starijim ljudima daju vize, ja sam imala utisak da je to skoro nemoguća misija. Što se tiče turističkih viza ja nikad nisam imala problem. U vreme kad se lično odlazilo u ambasadu sam uglavnom dobijala u roku od 15-20 minuta, online u roku od par dana.

Ljudi moji, ne želim da vas plašim. Želim da vam prenesem moje lično iskustvo jer mislim da će većina vas biti baš u ovakvoj situaciji. Svima želim da imaju iskustvo od NAATI T&I. :bye:
 
Draga Gordana,
stariji ljudi lakše dobijaju turističke vize i na duže periode nego mlađi, jer su u penziji, i nemaju godišnji. Ambasada u Bg-u daje turističke vize, i naši CO dobro znaju da naše bake čuvaju unučiće. Bolje je državi Australiji da pusti moju svekrvu u zemlju, nego da mora da mi plaća vrtić za dete. Plus je svaka osoba koja boravi u Australiji i potrošač, tako da koristi od turista ima i ekonomija.
Uživajte u Australiji, i želim vam da što pre dobijete i Permanent :)
 
Gordana tvoje savjete zaista mi znace puno slazem se oko sve sta si rekla, ja cekam skoro 10 mjeseci i to zivjene u neizvesnosti nije uopsce lako barem da nama kaze kad da ocekujemo odgovor iz ambasade sve sta su trazili su dobili i puno toga nije lako nama oboje zato sta otac moje buduca supruge je dijagnosticiran kancer u zadnji stadium i spasa mu nema za zao doktori su rekli da on mogu zivjeti samo nekoliko njedela a njegova posledna zelja je da nama vidi zajedno prije smrti :(:(
 
Draga Gordana,
stariji ljudi lakše dobijaju turističke vize i na duže periode nego mlađi, jer su u penziji, i nemaju godišnji. Ambasada u Bg-u daje turističke vize, i naši CO dobro znaju da naše bake čuvaju unučiće. Bolje je državi Australiji da pusti moju svekrvu u zemlju, nego da mora da mi plaća vrtić za dete. Plus je svaka osoba koja boravi u Australiji i potrošač, tako da koristi od turista ima i ekonomija.
Uživajte u Australiji, i želim vam da što pre dobijete i Permanent :)

Hvala NAATI T&I. :bye:
 
Gordana tvoje savjete zaista mi znace puno slazem se oko sve sta si rekla, ja cekam skoro 10 mjeseci i to zivjene u neizvesnosti nije uopsce lako barem da nama kaze kad da ocekujemo odgovor iz ambasade sve sta su trazili su dobili i puno toga nije lako nama oboje zato sta otac moje buduca supruge je dijagnosticiran kancer u zadnji stadium i spasa mu nema za zao doktori su rekli da on mogu zivjeti samo nekoliko njedela a njegova posledna zelja je da nama vidi zajedno prije smrti :(:(

Paace, drago mi je ako moje iskustvo može da pomogne u bilo kom smislu. I meni je ovaj forum i iskustva ljudi mnogo pomogao. Što se tiče Vašeg slučaja, moj savet je da zovete London i objasnite o čemu se radi, mislim da bi možda to malo ubrzalo.

Želim Vam brzo rešenje. :bye:
 
Cestitam tijana.u jedan post si napisala da u osmom mesecu cekanja jos nisu ga pozvali na lekarski.dali je imao intervju i kad su mu rekli da obavi lekarski.pozdtav

Hvala :).Imao je interviju od sat vremena u 9tom mesecu pitali su ga sve, posle 7 dana su ga zvali na lekarski i posle je I dobio i vizu :lol:Ako imate neka pitanja slobodno pitajte,znam kako vam je.Dokle je vas proces stigao,koji mesec?
 
Poslednja izmena:
Ja sam aplicirao 6 januara.moj co je marija pre oko 3 meseca potrazila je AFPC od supruge i dokazi da smo u kontakt za vreme sto nismo zajedno poslao sam to i od tada nista novo.ocekujem intervju i da mi kazu da obavim lekarski
Nama nisu trazili nikakav dokaz da smo u kontaktu ili nesto slicno,samo su mog muza cedili kad su ga zvali na interviju koji je trajao oko sat vremena.Verujem da ce I vas brzo zvati i da cete uskoro dobiti vizu.:)

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Wow ! Čestitke :)

Hvalaaa:klap::lol:
 

Back
Top